Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 18:06
Előzmény: #7157  Törölt felhasználó
#7160
igen a célszemély már elhúzot mert tudta hogy ebböl csak szarrul jön ki!
lindus láttod elment.
sírni meg ilyenen nem szoktam,ugyanis ha töszdéröl van szó ,akkor érzelem ki van kapcsolva! :))))
aki ugy jön ide a forumra hogy koi t szeretjük vagy nem,akkor ott már baj van!!!!
mert ez itt a valoság, és nem a josda!!!!

én szerettek vitatkozni ,de csak azzal akivel lehet is!:))
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 18:03
Előzmény: #7157  Törölt felhasználó
#7159
ja, szeressük a ruszkikat!!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 18:02
Előzmény: #7156  Törölt felhasználó
#7158
egyébként az események kiértékelése folyt akkor is ,mint most is ,csak esetleg akkor más formában még!
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 18:02
Előzmény: #7155  Törölt felhasználó
#7157
ja, jájöttem, miért megyünk fel: matgab eladta, ennyi :)))) köszönet érte, ó Mester:)))))

koi: nyugi már, a célszemély már árkon-bokron túl van, én még csak Lindus sincs itt már, hogy kisírd magad a vállain... ( :D )
Szóval tessék zsepi, mi azé szeressük a koi-t, mert olyan aranyos, meg édes:)))

Amúgy, anno úgy ismertem meg, hogy míg én javában bevásároltam életem első OTílijából augusztusban, addig ő fikázta, hogy milyen takony papír, és igaza is volt, mert benne rohadtam jó sokáig, mire szépen el tudtam adni. Szóval tud ő valamit, csak érzékeny a kis szíve:)))))
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 17:59
Előzmény: #7155  Törölt felhasználó
#7156
mondok egy példát:
amikor anno az otp t lefelé vártuk ,akkor jöt az orosz és bevásárolt !!!
ment is a papír rögtön 800 pontott felfelé!! :)))

az igazi károgást azt én sem szerettem,de a topik mindenkijé!
da én az ilyen MENEKÜLÉS beszólást viccnek szoktam felfogni!!! :)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 17:56
Előzmény: #7152  solfox
#7155
amugy én meg nem károgtam hanem elmondtam a véleményemet ,károgásnak akkor tünik ,ha valakit személyesen érínt!!!
tudod mit szokott erre nekem gentle mondani ,most ne nézzek oda!!!! :))))

Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 17:54
Előzmény: #7152  solfox
#7154
mindenki emlegete a 18K tcsak az a külömbség hogy én továbbra is itt vagyok!!!!!

neked ugyan nem kell szakértő de másoknak szólunk nehogy 20800 on bevásároljanak és a18 K n várjanak mint a többi a23K n!
mesternek meg nem engem kell szolitani hanem saját magadat!
mindenki saját sorsa kovácsa!!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 17:29
Előzmény: #7150  Törölt felhasználó
#7153
TVK-t kell venni!!!
link
solfox 2007. 02. 26. 17:26
Előzmény: #7145  Törölt felhasználó
#7152
Bocsi én nem szeretnék ütközni senkivel,de.... Engem az bosszant ha vki károg a topikban....emlékeztek a gazdagréti lakótelep félhülye postására akit ugyan sikerült leleplezni,de tele-offolta az agórát a "MENEKÜLJETEK"-dumával......Hidd el Koi,nagyon de-moralizáló a 18K emlegetése,mert ehhez nem kell szakértő hogy tudjam hogy benne van a pakliban....)))) -Audi v20 nem azért van itt hogy ráijesszünk.hanem mint mindenki,az események kiértékelésében tudunk egymás segítségére lenni.....(De azt elmondom hogy én sem foglak még mesteremnek szólítani...)
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 17:23
Előzmény: #7150  Törölt felhasználó
#7151
Ki volt a fizikatanárod?Mortisha Adams az Adams familyból???:-))))
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 17:21
Előzmény: #7146  Törölt felhasználó
#7150
"de az is lehet ,hogy saját magán szokott jokat nevetni!!!!"
nemtom, nekünk anno a fizikatanárnőnk is megmondta: "jól van, gyújtsátok fel egymást, aztán nevessetek nagyokat",
úgyhogy ilyesmibe inkább nem mennék bele:)))))
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 17:20
Előzmény: #7146  Törölt felhasználó
#7149
Valamire rá kell fognia bushnak,h miért bombázza lassacskán iránt!!!
Érdekes,h pont most talál iráni fegyvert (gondolom rá volt írva nagy betűkkel a feladó,meg a címzett...),amivel a hazafias amerikai katonákat akarja támadni irak...
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 17:20
Előzmény: #7144  Törölt felhasználó
#7148
koi!
hagyd, az ilyen embert úgysem tudod meggyőzni
rossz napja van, próbált beléd kötni, ne foglalkozz vele, nem éri meg a fáradságot!!!!!!!!
sajnos az ilyenek miatt mentek el a régi nagyok
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 17:18
Előzmény: #7145  Törölt felhasználó
#7147
szerény véleményem (meg a statisztika) szerint rövid távon tényleg a TA a király, de hosszabb távon a fundamentumok mennek (ez így van rendjén). Főleg, mert a hírek, amik végül is a fundamentumot meghatározzák, rövid távon várakozáokat szülnek, amelyek pszichológiai hatásként értelemzhetőek.
Ja, amúgy lehet, hogy inkább ez hatott:
link
tudjátok, a szigszallag is olajból készül:)))))))
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 17:14
Előzmény: #7143  Törölt felhasználó
#7146
ezt én se tudom??????

talán saját magábol indul ki!!! :)))
de az is lehet ,hogy saját magán szokott jokat nevetni!!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 17:12
Előzmény: #7143  Törölt felhasználó
#7145
:)) mások kisebb/nagyobbrendűségi komplexusai nem túlzottan izgatnak, aki meg annyira komolyan veszi magát, az meg kérdezze pszichológusát, tűzszerészét.

Amúgy a TA számomra nem túl egzakt dolog. Nem, mintha nem nézegetném mindig a vonalakat, és biztos, hogy hatékony dolog, de én inkább járok a fundamentumok szintjén. (persze attól még érdekel, mit hoztok ki belőle:))

Ami mondjuk ok lehet (bár azért index sem egy egzakt infóforrás...)
"Titkos fegyverszállítmányra bukkantak az amerikai és az iraki csapatok Bagdadtól északra, egy szunnita lázadók ellenőrzése alatt álló területen. Az Egyesült Államok szerint a fegyverek Iránból érkeztek, és az amerikai hadsereg ellen vetik be őket, elsősorban út menti bombaként."
link
ami mondjuk magyarázhat némi olajemelkedést - ami nem lesz túl tartós
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 17:11
Előzmény: #7142  Törölt felhasználó
#7144
audi20v!
örülök hogy szakértönek hívsz!!!!
de neked sokat kell még tanulni kis bogaram! :))))
mert azzal hogy én itt a forumba 18K t mondtam ,azzal sok szakértö embernek a tudását kérdöjelezted meg!
néz z körül ,tanulj sokat aztán gyere vissza addig csak olvasgassál és ne szólj bele,pléne meg ne személyeskedjél!!!!

például ezt is tanuld meg hamár a sok elemző 18K szintjét kifogásoltad!!!!
mer nem csak én állitotam!:)))
nem tudom ezt fel tudod e fogni?????

na egy ksi tanulni való:
Technikai módszer: ha valami nagyot emelkedik, a túlvettséget mérő indikátorok kilengenek, Stochastic, RSI például. Ez nem jelent semmit nagyjából. Csak azt, hgoy nagyon emelkedik a cucc. Ettől még nem biztos hogy holnap esni fog. Ha megtanulsz hozzá technikai elemezni, olvasni a forgalomból és az árból, lehetnek konkrétabb elképzeléseid.

Fundamentális módszer: ha jelentések, hírek alapján meg tudod állapítani, hogy egy cég jobban fejlődik, vagy kevésbé, mint amit a grafikonja sugall, megelőzheted az egész piacot

Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 17:04
Előzmény: #7142  Törölt felhasználó
#7143
Bennem már csak az a kérdés merül fel,hogy,ha valaki akkora ász,h szerinte ide csak a balfaszok írogatnak,az miért jár ide olvasni?:-)))

Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 16:58
Előzmény: #7141  Törölt felhasználó
#7142
A piaci pánik felboríthat minden elméletet A hatékony pénzügyi befektetés egyik előfeltétele a piac lélektanának megértése. Ennek eszköze, a technikai elemzés immáron háromszáz éve fejlődik és formálódik, miközben egyre több követője van világszerte. Ha pedig többek véleményére hatnak már ezen modellek, akkor az önbeteljesítő erőként is hat a piacra. "Japánban már több mint két évszázada rájöttek arra, hogy a piac lelkiállapotának ismerete óriási előnyhöz juttathatja az ügyes kereskedőt. Akkoriban a nemrég egyesült távol-keleti országban nagymértékben megnőtt a rizskereskedelem, amely a gazdasági központnak számító Oszaka városában már több mint 1300 kereskedőnek adott megélhetést. A piac már akkor olyan fejlett volt, hogy egy idő után nem a fizikai szállítású rizzsel, hanem az arra kibocsátott letéti jegyekkel, sőt későbbi időpontra szóló ígérvényekkel kereskedtek a piacon, megalkotva a világ első határidős tőzsdéjét" – avat be a technikai elemzés kezdeteibe Faluvégi Balázs, a Bridge Wealth Management ügyvezetője. Elmondása szerint már az akkori piac is lehetővé tette a gyors spekulációt, hirtelen mozgásokat, ami ideális táptalajt biztosított a pánik vagy mohóság okozta árfolyamkilengéseknek. A spekuláció legnagyobb mestere Munehisa Homma lett, ő eleinte még csak az időjárást tanulmányozta, amely természetes módon kihatott a rizs kínálatára. De hamar rájött, hogy a befektetők hangulata sokkal nagyobb mértékben hozzájárul az ármozgásokhoz, mint a fundamentális alapok. Ezt kihasználva Homma elképesztő sikersorozatot csinált az oszakai piacon. A legendák szerint volt olyan, hogy száz egymást követő nyereséges üzlete volt. Tapasztalatait két könyvben is az utókorra hagyta, és tanításai az alapját képezik a mai Japánból eredő technikai elemzésnek.
Innen származnak az úgynevezett japán gyertya diagramok, amelyek különböző színekkel jelzik a kiválasztott időszak emelkedő vagy éppen csökkenő tendenciáját, az ún. árnyékok jelölése által pedig jól látható, hogy az árfolyam mely szinteket járta be az adott időszakban. Így vizuálisan is könnyen azonosítható a vételi vagy eladói nyomás a piacon.
Ezen ábrázolási mód időtállóságát a tipikus árfolyamjelenségeket bemutató, ún. többnapos formációk megalkotása biztosította. Akár a csillagképek esetében, itt is képszerűen jelenítik meg az egyes vélt törvényszerűségeket: a "három fehér harcos" vagy az "Esthajnalcsillag" mind egy-egy formációt jelöl.
A nyugati technikai elemzés története csak jóval később kezdődött, és elválaszthatatlanul összefonódik az egyik legismertebb tőzsdei indexcsalád, a Dow, valamint a The Wall Street Journal pénzügyi szaklap nevével. A lap 1800-as évek végén ismert résztulajdonosa és szerkesztője, Charles Dow saját elméletét soha egyetlen könyvben sem tette közzé, a napilapban közölt cikksorozatával azonban mégis képes volt megteremteni a modern kori technikai elemzés alapjait. A ma már csak Dow-elméletnek titulált rendszer lényege, hogy az árfolyamok többfajta mozgásra és többfajta ciklusra bonthatók, nem kis részben a piaci szereplők hangulatának megfelelően. Az elsődleges trenden belül kisebb altrendek találhatók, és ezek is tovább bonthatók napi szintű fluktuációkra. A ciklusok tekintetében két fő szakasz található: az emelkedő trendé (bull market – bika piac), és csökkenő trendé (bear market – medve piac). Ezeken belül is a reménykedés és a kétségbeesés közötti összpiaci pszichológiai állapotnak megfelelően különböző szakaszokat lehet meghatározni.
A második világháború után az észak-amerikai gazdasággal együtt a tőzsde is tovább fejlődött, ami természetesen a technikai elemzést is magával húzta. Ekkor már sokkal inkább a számok, adatok, statisztikák játszották a főszerepet, és ebben az időszakban történt a pénzügyi instrumentumok árazását tekintve korszakalkotó és mindmáig használt opcióárazási formula megalkotása is. A piac azonban megmutatta, hogy néha a legjobban felépített modell, a tökéletes logika és a tapasztalat is kevés: az árazási rendszer megalkotásáért közgazdasági Nobel-díjban is részesült, kétségkívül zseniális pénzügyi szakemberek közül többen részt vettek a történelem egyik legnagyobb pénzügyi katasztrófájában, a Long Term Capital Management 1998-as csaknem ötmilliárd dolláros csődjében. Hiábavalónak bizonyult ugyanis minden számítás, amikor is a pánik – ha csak néhány órára is – felborította még a legelképesztőbbnek bizonyuló forgatókönyvet is.
A kilencvenes évek végétől kezdve, az otthoni internethasználat nyomán reneszánszát éli a technikai elemzés: egész iparág épült a professzionális és otthon "barkácsoló" lelkes amatőr elemzők szoftverekkel, adatokkal és tanácsokkal történő ellátására. Van olyan tőzsdetársaság Amerikában, amelynek alaptevékenysége éppen a technikai elemzés híveinek kiszolgálása, értéke pedig mára eléri a 120 milliárd forintot.
A technikai elemzőknek immáron önálló szövetségük van, és az általuk szervezett vizsgát az Amerikai Értékpapír-felügyelet számos tevékenységhez előfeltételként írja elő.
Törölt felhasználó 2007. 02. 26. 16:55
Előzmény: #7140  Törölt felhasználó
#7141
jéé, ma itt minden esett, kivéve mollyka... ideje megnézni, mi is történt a nagy világban....

friss hírek További hírek