Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)

én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 14:21
Végülis , gyerekek.....

vitatkozhatunk mi itt reggeltől estig, a két tábor egymás ellen....

Ha úgy veszem én is hogy mindegy hogy melyik pért nyeri meg a választásokat.

egy valami világos a számomra :

A Fidesz olyan könnyen meg fogja tudni nyerni a választásokat mint még soha.
Talán az egész Európai kontinensen egy pártnak sincs olyan könnyű dolga mint most a Fidesz -nek.
A győzelem biztos a számukra, még az is lehet hogy kétharmad közeli állapot létrejön megint.
Magyarán mondva a következő választást csak a Fidesz tudja elveszíteni, merthogy a másik 4 ellenzéki párt nem rúg labdába az is biztos.
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 14:15
Előzmény: törölt hozzászólás
te meg szavazz a Mesterházy -ra ratyimatyi :D küldök neked egy mesterházy -s posztert :-)
myrath 2013. 08. 28. 14:15
Előzmény: #456  BudFox
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 08. 28. 14:13
Előzmény: #452  bokaly
ez mondjuk nagyon is respektálandó szempont a B.-kormány részéről, csak sokan annyira el vannak tőlük "ájulva", mintha mindent megtettek volna a közjó érdekében, meg a szakmaiság csúcsa lett volna a ténykedésük

eközben az az igazság, hogy egy "mezítlábas" 4K! is többet érne, ha be lehetne valahogy juttatni (nekem mondjuk a CM jobban bejön, de ezen nem fog múlni részemről)

azért, mert a szakértőket MEGFIZETNÉK? és punktum... nincs olyan verseny a pártok közt, hogy hol van több/jobb szakértő, ezt amúgy sem tudják a laikusok eldönteni, no meg tudja mindenki, hogy eleve szimpátia alapján dönt az emberek kb. 99%-a
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 14:12
Előzmény: #437  bokaly
az a baj, hogy akkor te nem is tudsz elmenni szavazni, mert most új párt nincsen a láthatáron.

és az LMP ?
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 14:11
Előzmény: #439  bokaly
egykét baloldali politikust azért én is mindig meghallgatok, szóval nem ítélem el mindet.

pl. Szanyi Tibor, Kovács László egykori külögyminiszter.

meg még egykét ember.
bokaly 2013. 08. 28. 14:11
Előzmény: #440  szivacs
Na... erre mondtam, hogy lehetséges, csak nem volt rá elég idejük.

Mivel nem valósult meg, nem tudhatjuk mi volt a konkrét szándék és mi lett volna belőle.
ratyimatyi 2013. 08. 28. 14:06
Törölt hozzászólás
bokaly 2013. 08. 28. 14:06
Előzmény: #433  upgrayeddAKS
De jó is lenne, ha csak arról folyna a vita, hogy ki mit csinált rosszul a "közjó" érdekében.

Az a gond, hogy odáig fajult a dolog, hogy fel sem tételezzük (joggal) a jó szándékot, hanem minden intézkedés mögé valami hátsó gondolatot vetítünk. Utálom ezért magam, de egyben mentséget is találok, hisz naponta derülnek ki a turpisságok és röhögnek a szemembe (meg a markukba) . :)

Vagyis, nyilván lehet mindennél jobbat találni. Mármint, hogy mit is kellett volna másként tenni. A kérdés az, hogy valaki "csak" tévedett de jót akart, vagy ..... azért csinál valamit rosszul, mert az neki jó.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 08. 28. 14:02
Előzmény: #449  bokaly
"mert Bajnairól még nem derült ki, hogy beszippantotta volna az ördögi kör."

hát, végül is az OTP-t oda soroljuk, ahová akarjuk :)

de még 1x: ez nem csak Bajnairól szól, hanem a RRR-ról!!!!

lehet, kicsit korán hozakodtam elő vele, és kellett volna még alapozni, de már így is elég sokat "szájtéptem" :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 08. 28. 13:59
Előzmény: #449  bokaly
sztem a Bajnai NEM-nek lényegesen nagyobb a RRR-ja: kisebb kockázattal lehet nagyobb rewardot "bezsebelni", de ezért tenni is kell, még ha minimálisat is egy főnek:

link

nem nagy megerőltetés szerintem, igazi kis befektetés, nagy hozam lehetőség, mint a lottónál... annál is ráb..unk min. 5-10 percet az életünkből havonta átalgban... itt elég kb. fél óra emberöltőnként :)
bokaly 2013. 08. 28. 13:54
Előzmény: #425  upgrayeddAKS
Az ördögi kör máshol is adott, nem csak a magyar politikában.
Igaz, máshol sokkal inkább láthatatlan a visszacsatolás.

Mondjuk amit írtál az akár annak is vehető, hogy "miért IGEN"... mert Bajnairól még nem derült ki, hogy beszippantotta volna az ördögi kör.
bokaly 2013. 08. 28. 13:43
Előzmény: #406  BudFox
A különbség kb 50 év!!
Az akkori komcsiknak legalább voltak hangoztatott elveik, amivel vagy egyetérthettél vagy nem (de persze csak csendben nem). A mai komcsi vonal nem azért államosít és nem azért demagóg, mert valami elvet követ, hanem azért mert így tudja a hatalmát megtartani és a zsebeket megtömni, de nem valami magasztos jövő érdekében, csakis a ma számít..

Már persze, ha egyáltalán létezik mai komcsi.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 08. 28. 13:43
Előzmény: #442  upgrayeddAKS
megjegyzés az előzőekhez: akik kormányváltást akarnak (szinte az egész társadalom), jól járnak, ha megismertetik a szerintük érdekes lehetőségekkel a szavazni nem járókat, mégpedig azért, mert aki nem akar szavazni menni, az egészen biztosan nem fidesz-szavazó, ergo a fideszt gyengítik az ő szavazataik
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 08. 28. 13:35
Előzmény: #441  szivacs
szvsz kell pl. honvédelmi oktatás, de nem azért, hogy felnőve engedelmes zombikká "cseperedjenek" a gyerekek, hanem azért, mert az:

1. (ön)fegyelemre tanít
2. megtanítja az alapokat ahhoz, ami az életben néha kell majd (legyen szó történelem-tudásról vagy önvédelemről)
3. a gyerekek amúgy is szeretik / szeretnék (hát akkor csempésszünk be nekik egy kis von Clausewitz-et a kakaó mellé :) etc.)
4. elvonja a figyelmüket a számítógéptől, faszbúktól, stb.

van is vmi harmatgyenge kezdeményezés a kurmány részéről, de "kissé" elkéstek vele, ezt már 1-2 éve be kellett volna vezetni, így lesz vagy 200 fő követőjük :) btw. ők is a faszbúkon is kampányolnak, amit még azért meg lehetne magyarázni...
jancsika 2013. 08. 28. 13:34
Előzmény: #434  BudFox
SZia!

Tisztelt is érte mert nem tett mást, mind elmondta szabadon akkor a véleményét, amit a Soros által finanszírozott képzése miatt tudott megtenni.

ÉS nemsokára megalakult a liberális FIDESZ.
bokaly 2013. 08. 28. 13:33
Előzmény: #398  BudFox
Jól mondod ismét!!!
A múltból tanulni kell!! De ne legyen a gyűlölet táptalaja!!!

A történelem még sosem ismételte önmagát!!!
bokaly 2013. 08. 28. 13:30
Előzmény: #396  BudFox
Igen, ha amúgy az MSZP-re szavaznék, akkor nem hiszem, hogy befolyásolna. Az akkori állampártnak és a mostani MSZP-nek semmi köze egymáshoz.

"engem szerintem a családból kitiltanának / kizavarnának."

Ez kicsiben ugyanaz, mint ami az 50-es, 60-as években országos szinten folyt. Nem gondolhatsz mást, csak amit mondanak.

Amúgy ez a legnagyobb baj manapság!!! Már családi kapcsolatokat ronthat meg a politika.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 08. 28. 13:29
Előzmény: #425  upgrayeddAKS
szóval a lényeg: rajtunk múlik, hogy tűrjük-e a férgek (cestodák és trematodák) élősködését, vagy átgondoljuk, mit tehetünk, és megtesszük azt a (jellemzően pár perces) „kemény munkát” :) ami ahhoz kell, hogy legalább a lelkiismeretünket megnyugtassuk: nem ültünk karba tett kézzel, a sült galambra várva nagy passzivitásunkban, hanem proaktívan megtettük, ami tőlünk elvárható
szivacs
szivacs 2013. 08. 28. 13:29
Előzmény: #435  upgrayeddAKS
pedig a szadesz milyen keményen dolgozott rajta...

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
2 5 4

aktív fórumozók

friss hírek További hírek