Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
prfecó 2008. 06. 18. 09:17
Előzmény: #10996  pampa
#11000
egyébként OTP , MOL olyan multi, amelyik saját hivatalos kimutatásuk szerint külföldi letétkezelők tulajdonában áll.

MOL ki a főtulajdonos én nem tudom (esetleg sejtem ) de osztalék 86 millíárddal is trükköznek.

OTP : Amerikai alapkezelőknek , ki ad utasítást? Csányi ? Külföldiek?

Szlovákiában magyar multi , Magyarországon külföldi tulajdonosu.

CBA az tényleg magyar tulajdonosu .
saru 2008. 06. 18. 09:16
Előzmény: #10983  prfecó
#10999
"Szlovákiába termelő multik mentek és nem csak piacszerzés miatt, exportálni is. ";

és kellett mindehhez szvsz egy vazallus kormányzat is mint a miénk... !


sanka 2008. 06. 18. 09:13
#10998
pampa ezt te sem hiszed el, ekkora blödliséget!!
kissherceg 2008. 06. 18. 09:12
Törölt hozzászólás
#10997
pampa 2008. 06. 18. 09:08
Előzmény: #10993  Törölt felhasználó
#10996
Conqui

A kimutatás nem tartalmazta az ár szerinti megoszlást.
Lehet hogy idehaza ez az adat a 10 milla fölötti autók eladásából áll össze.

És azokat mint bizonyára tudod nem a szegények veszik,hanem olyanok akik 200 millát kapnak egy hon-lap üzemeltetéséért éves szinten.
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 09:07
Előzmény: #10994  Törölt felhasználó
#10995
3. pont javítás

természetesen a csökkenő beruházási ráta a foglalkoztatottság további CSÖKKENÉSÉT vetíti elő
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 09:06
#10994
penznyelo
amikor a tények ellentmondanak a hülyeségeidnek, egyszerűen keresztülnézel rajtuk. Na, ez a kognitív diszonancia.

1. azt írtad, csökkentek az adóelkerülési lehetőségek. Marhaság. Soha ölyan könnyen nem lehetett egymenetes, eleve felsízvódásra tervezett projektcéget/számlagyárat létrehozni, mint manapság.

2. azt írtad, fehéredik a gazdaság. Marhaság. Ha így lenne, ennek meg kellene jelenni a legális foglalkoztatottság javuló adataiban. Ehelyett a foglalkoztatottsági adatok folyamatosan romlanak.

3. csökken a beruházási ráta, ez előrevetíti a foglalkoztatottság további növelését.

4. adóverseny folyik a régióban, bár a bolond kúrcsányi azt nyiltakozta, hogy "nem szállunk be a régiós adóversenybe". Mintha rajta múlna. Ez olyan, mint amikor a komcsik anno azt mondták, hogy hozzán nem gyűrűzik be az imperialisták olajválsága. Az adóverseny itt van, olyan, mint a klímaváltozás, ez a "nem szállunk be" duma ritka méretes balfaszság. (idolodnak van ilyen sok)

5. olyannyira adóverseny folyik, hogy az országoknak már nemcsak a külföldi vállalkozók iidecsábításában, hanem a saját vállalkozóik megtartásában is versenyeznek. Ehhez képest a bolond feri hangos "el lehet menni" kiabálásokkal zavarja el még azokat is, akik beruháznának, munkahelyet teremtetnének.

6. multik. Újak nem jönnek, legfeljebb horrorisztikus csalipénzekért (hankook). A régiek meg nem bővítenek, várják, hogy ez az elmeroggyant vezetés megy vagy marad. Ha marad, akkor ők mennek, ahogy lejár az adókedvezményük.

7. Mi a magyar társadalom alapproblémája, tegyük már fel a kérdést? A versenyképtelenség. Versenyképtelen a magyar adórendszer és közigazgatás a régión belül, és versenyképtelen a magyar munkaerő globális kitekintésben a magas adóterhek, az alacsony szakképzettség és munkamorál miatt. A ballib elkúrás meg ez utóbbi réteget hízlalja szavazatszerzési okból. Már most milliós analfabéta tömegek kóvályognak az országban, akiknek addig nem terjed az agyuk, hogy szarás után kezet kell mosni.

Ennek az országnak vége van, teljesen érthető, hogy akinek van még valamilyen jövedelme, spájzolni próbálja rosszabb időkre - mert a (még) rosszabb idők eljönnek, és nem hajlandó bűnőzőket ("fent" és lent) etetni.

psimon
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 09:04
Előzmény: #10991  Törölt felhasználó
#10993
Őszintén nem értem azokat, akik az adó nem befizetésével próbálnak tiltakozni a kormány ellen.
És majd mit szólnak ahhoz, hogy egy kormányváltásnál a másik oldal kemény magja fogja ugyanezt az attitűdöt képviselni.
Szánalmas. Egyik oldalon elvárnák, hogy a kormány növelje a jóléti és szociális kiadásokat, támogassa a vállalkozásokat, miközben adóelkerülésre biztatják a jónépet. Néhányan teljesen meg vannak zakkanva.

Másik.
Senki sem reagált érdekes módon kanyisz Vakmajom-kimutatására az egy főre jutó autópenetráció kapcsán . Pedig az adat valóban jól jellemzi, hogy az állítólagos nyomor miként hat kicsiny országunkban...
prfecó 2008. 06. 18. 08:58
Előzmény: #10990  prfecó
#10992
Egyébként továbbra is fenntartom , beszállítói rendszerükkel kinyírtak nagyon sok magyar kisvállalkozót.Termék beszállítói döntő többsége szintén multi. Saját termékeiket (Lidl , Tesco) meg mélyen áron alul gyártatják valahol - üzleti titok - , de mindig lefelé mentek a beszállítói árak , a hálozatukban meg az árak fel.
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 08:53
Előzmény: #10989  Törölt felhasználó
#10991
"egy az igazság, ezer az arca!"
Mind a kettőnknek igaza van: Te is az emberek egy (két) csoportjáról beszélsz és ezt teszem én is!!
prfecó 2008. 06. 18. 08:53
Előzmény: #10989  Törölt felhasználó
#10990
Kanyisz!

Tesco nem zöldmezős! ÁPV adta el Győr-Sopron megyei Élelmiszer értékesitő ( ABC hálozatot), ebből fejlődött ki.
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 08:48
Előzmény: #10988  Törölt felhasználó
#10989
Szia Csendes !

Igazad van, de csak részben. Azokra gondoltam akik valóban megérdemelnék a támogatást. Ha nem is "direkben", de legalább lehetőséget adva a termékeik értékesítésére.
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 08:39
Előzmény: #10987  Törölt felhasználó
#10988
Szia 2xGabor!

Azért ne gondold, hogy az emberek nagy része, azért vásárol a multiktól , mert bár meg tudná fizetni a magyar terméket, de már csak kibabrálásból is a "maszatot" veszi......
De én is járok piacra és dolgoztam földet művelő parasztokkal is. Néhány piacozó "őstermelő" keze földet csak a virágcsrépben látott -kapáról nem is beszélve-. Lehet, hogy rossz helyen lakom!

Üdv!
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 08:28
Előzmény: #10986  Tycoon
#10987
Tycoon,
Ilyen helyen lakom. A zöldséges piacot megfolytják az olcsó és rossz minőségű - de esetenként akár tetszetős - termékek. A gyenge minőségű - főleg kínai - kisgépek, szerszámok és egyéb használati tárgyakról ne is beszéljünk ...
Tycoon 2008. 06. 18. 06:47
Előzmény: #10973  Törölt felhasználó
#10986
"És jártál már vidéken ? Multiknál dolgozóknál vagy nekik beszállítóknál ? "

És jártál már vidéken (vagy valamelyik ex iparvárosban), ahol nincs se multi se beszállító?
Az emberek arrafelé a két kezüket összetennék egy futoszallag munkáért, mivel jellemzően nem az a kérdés, hogy a munka jó e vagy rossz, hanem, hogy van e vagy sincs. Ismerek egy falut. Ott kőkeményen kibabráltak a keményvonalasok a multinak dolgozó beszállíóval. Aztán továbbállt oda, ahol nem bántották. Akkor volt pár családnak bevétele. Most nincs senkinek sem.
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 06:04
Előzmény: #10984  Törölt felhasználó
#10985
És ezt muszály idemásolnom Vakmajomtól.

"Az EU új tagországaiban májusban - az egész Európára jellemző irányzatnak megfelelően - csökkent az új autók vásárlása az egy évvel korábbihoz képest. Az első öt hónapban ugyanakkor a nyugat-európaival ellentétes volt az irányzat: 9,8 százalékkal több új autó kapott rendszámot. A visegrádi országok közül továbbra is Magyarországon fogy a legtöbb kocsi.

Magyarországon az első öt hónapban elkelt 69 592 új kocsi 1,4 százalékkal több volt, mint egy évvel korábban. A lakosság számával egybevetve átlagosan minden 144-ik ember új autót vett az első öt hónapban.

Csehországban az első öt hónapban 59 660 új autó talált vevőre - 8,7 százalékkal több, mint egy éve -, vagyis minden 174-ik lakosra jutott egy.

Szlovákiában, ahol az utóbbi évek beruházásai nyomán egy lakosra számítva a legtöbb autót gyártják a világon, az első öt hónapban 28 304 új autó fogyott - 19,5 százalékkal több, mint tavaly az első öt hónapban -, vagyis 190 lakosonként egy-egy.

Lengyelországban az első öt hónapban 141 212 új kocsi kapott rendszámot - 14,6 százalékkal több, mint a tavalyi első öt hónapban -, azaz minden 272-ik lakosra jutott új autó

(inforadio.hu, kiemelések tőlem)
---

Azért ez nem semmi! Megy a panaszáradat, hogy itt minden milyen rossz, mekkora válság van, milyen drága az üzemanyag, milyen sanyarú a gazdaság állapota - és eközben a régión belül messze itt adják el a legtöbb új autót a lakosság számára vetítve.

Na, erre varrjatok gombot...
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 06:02
Előzmény: #10983  prfecó
#10984
"pénznyelő néhányan arra céloznak Magyarországon a kereskedelmet is eladta valamikor az ÁVÜ a multiknak . Azok meghonosították a saját kereskedelm rendszerüket ,"

A multi kereskedelmi láncok Mo.-n 99%-ban zöldmezősek, semmit sem adott el hozzá az ÁVÜ. TESCO, AUCHAN, CORA, LIDL, METRO mind zöldmezős de ugyanez igaz mondjuk az olyan hálózatokra is, mint a C&A.

Igazán nem is értem miről beszéltek, lehet már túl öreg vagyok. Miféle kereskedelem volt itt 90 előtt, amit el lehetett adni? ABC, Skála, Centum aztán slusz. Ezek ha jól tudom ma mind magyar tulajdonuak. Ebből az ABC=CBA meglehetősen sikeres lepipálja a betelepült multikat, igaz pont ugyanolyan eszközöket használ mint a multik.

Mellesleg egy ilyen vén f@sznak, mint én nem az a haszon, hogy ezek a ker. multik adót fizetnek, törvényesen foglalkoztatnak stb. Hanem pusztán az, hogy vannak. Emlékszem mikor még 3 évente lehetett nyugatra járni, ettől esett hasra minden magyar, hogy micsoda kereskedelmük van, milyen áruházaik, árúbőségük. Most végre itt vannak hát utáljuk Őket? Ugyan már.

Más. Magyarországon termelő multik tömege települt be, jelentős részük szintén (mint a kereskedelemben) nem vett semmit, zöld mezős volt. Pl.: audi, suzuki, opel, nokia. Persze jónéhány multi privatizációval jött (de nem a kereskedelembe)
Az, hogy ezt a Szlovákok most ennyire érzik csak azt mutatja időben mennyire lemaradtak.
Mellesleg Szlovákiában van két magyar multi is (MOL, OTP)::)
prfecó 2008. 06. 18. 05:15
Előzmény: #10982  Törölt felhasználó
#10983
pénznyelő néhányan arra céloznak Magyarországon a kereskedelmet is eladta valamikor az ÁVÜ a multiknak . Azok meghonosították a saját kereskedelm rendszerüket , kinyírták a hazai beszálítókat - én egy ideig bírtam a 60 utána , 90 napos fizetési határidőt, polcpénzt, ker.jutalékot, minőségi csökkentési prémium cimen további árcsökkentési kérelmet - aztán besokaltam.

Szlovákiába termelő multik mentek és nem csak piacszerzés miatt, exportálni is.
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 01:43
Előzmény: #10981  Törölt felhasználó
#10982
"Hát akkor veszítettünk semmit."

Helyesen: Hát akkor sem veszítettünk semmit.
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 01:40
Előzmény: #10980  Törölt felhasználó
#10981
" ... hogy ha egy jobb oldali szimpatizáns azt mondja, hogy én Feriéknek nem adózom, akkor közben hogyan kéri Ferit számon, hogy nem tesz rendet. "

Márcsak ezért is jó lenne, ha elballagna minél gyorsabban, mert ez a hozzáállás biztos, hogy nem fog változni, amíg ő a színen van. Az embereknek azért érzelmeik is vannak. Ezeket az érzelmeket ő "sikeresen" maga ellen hangolta. De még az ő saját régi híveiét is. Ezt ő is tudja. Rossz kommunikációt használt. Teljesen érthetetlen, hogy miért ...!?
GYF szerint talán ez az arrogáns stílus, ez a cinizmus, ez a belevigyorogni az emberek képébe, miközben elküldi őket a ...ba, meg az egyéb idióta megnyilvánulásai jópofák voltak ?! Mert ha igen, akkor nagy a baj ott belül ....
Egyszerűen az van, hogy amíg ő van, addig "ott tartanak be, ahol csak lehet". Tehát addig nem lesz pozitív fordulat semmilyen téren. Ha majd ő nem lesz, akkor meg talán igen. Ha meg akkor sem ...?
Hát akkor veszítettünk semmit.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek