Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 10:50
Előzmény: #31633  Törölt felhasználó
#31640
aki bibót ajánl kurucinfó helyett - az "felsőbbrendű" ?

csak azt gondolom az ajánlással, hogy bibónál ugyanazok a cuccok megtalálhatóak mint az említett oldalakon , csak értelmezésük tekintetében másképpen és sokkal mélyebb gondolatai vannak erről, ezekről - az elemzéseiről meg nem is beszélve /pl. hova vezetett ez már egyszer és vezethet ez el újból

mintha előre látta volna ..

de ez nem felsőbbrendűségi kérdés , hanem a józan észé /ami felülírhatná már egyszer az érzelmeket ebben az országban ... legalább az eltelt 100 évben egyszer már meg kellene tenni.

....a tájékozódás még nem egyetértést is jelent .

raktam én már le úgy könyvet, hogy annak egyetlen sorával sem értettem egyet ..., de kíváncsi voltam a velem nem egyazon gondolatvilágra azaz , hogy mi vezérli és hogyan is jut el addig a gondolkodásmódig - de azzal együtt nem éreztem azt , hogy "ellenségem" lenne - viszont engem pontosan úgy kezeltek a könyvben /
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 09:01
Előzmény: #31635  Törölt felhasználó
#31639
"- értéket nem előállítő, semminek gondolod alapvetően a jelenlegi pénzügyi rendszert, élükön a bankokkal. "

na ezt szépen megfogalmaztad, így igaz:))))

a tőzsdén viszont saját felelősségemre legalább egy kis részét vissza tudom szerezni annak, amit lenyúl tőlem és a családomtól ez a pénzügyi rendszer, nem beszélve a kereskedés izgalmairól:)))
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 08:50
Előzmény: #31635  Törölt felhasználó
#31638
az össztőke csak kis részével szálltam be 4300-on (bízom benne hogy idén még lesz 5000 körül az oti) ha lemegy ismét 3000 vagy 2000 környékére talán belépek nagyobb pénzel
ameddig nincs összeomlás és tőzsdézek ki kell használni amit az otp-ből ki lehet, ha meg bedől minden oly mind1, hogy bankbetétben van e a pénzem vagy oti-ban
igaz aranyat kéne venni:)
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 08:46
Előzmény: #31634  Törölt felhasználó
#31637
szándékosan értesz félre?
nem Bibóra gondoltam
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 00:29
Előzmény: #31635  Törölt felhasználó
#31636
Mégegy megjegyzés: nem a pozid ellen vagy mellett akartam érvelni, hanem pusztán felhívni a figyelmed a pozid és nézeteid / várakozásod durva ellentmondására.

Egyszerűbben: vagy nyomod a kamu lózungokat itt és közben azt teszed, ami ellen igét hirdetsz. Vagy létezik és hiszel az elgondolásodban, akkor viszont nagyon rosszul kereskedsz ehhez.
Törölt felhasználó 2011. 08. 20. 00:24
Előzmény: #31626  Törölt felhasználó
#31635
Zoli, nem semmi inkonzisztenciában vagy önmagadban:

"ha van eszük kiülik mint én a 4300 Ft vett otp részvényeimet"

Te, aki:
- világméretű összeomlást vársz (nem 100 év múlva, most),
- értéket nem előállítő, semminek gondolod alapvetően a jelenlegi pénzügyi rendszert, élükön a bankokkal.

És OTP-t longolsz...
- egy globál - ha még nem is összeomlásban - de bearben,
- egy magyar bankot, vezető lakossági bankot, tele frankhitellel 240-es CHF-nél, ami nem akar gyengülni.
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 22:37
Előzmény: #31633  Törölt felhasználó
#31634
nincs semmi baj ...

nekem semmi bajom veled

:))

(ezt megint miért ?)

de azé nem hinném hogy bibó "felsőbbrendű" lenne ..

most bibót így "lehúztad" vagy csak simán cikized ezzel ?

sztem bibó a maga korában az eu egyik legjobb legértelmesebben fogalmazó társadalom politikai gondolkodója volt. kár hogy globálisan nem fogalmazott - írt, hanem csak legtöbbnyire a magyar politikai történeti helyzetekről értekezett ..
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 16:51
Előzmény: #31630  Törölt felhasználó
#31633
"nem kurucinfót és barikádot , hanem bibót kellene olvasni és minél többet "

azt döntse el mindenki, hogy honnan tájékozódik és milyen írókat olvas nincs szükségem senki "felsőbbrendű" kioktatására
tiszteltben tatom a véleményedet max. vitázok
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 16:23
Előzmény: #31630  Törölt felhasználó
#31632
"általam nem lesajnálom , hanem sajnálom az országomat hogy megint ide jutott , és megy le egyre mélyebbre és mélyebbre szinte minden vonalon"

megint? mikor ezelőtt?
ez fejtsd ki mélyebben, érdekel a véleményed
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 16:19
Előzmény: #31630  Törölt felhasználó
#31631
téged és sokan másokat miért nem tudnak agyi nyomorban tartani?
elsősorban mi vagyunk a felelősek saját sorsunkért
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 14:29
Előzmény: #31629  Törölt felhasználó
#31630
nem is írtam hogy minden tagja pláne azt hogy sík hülye...

hogy lenézem e ?

nem nézem le ,mert az tuti hogy agyi nyomorban tartják önnön hibájukon kívül/csontra ezt sugalltam tartalmilag ..

már pedig többet érdemelnének .

***

ha te elégedett vagy ezzel a színvonallal ami itt van , és a lényeg csak az hogy "visszacsatoljunk" meg leugassuk naponta a genya zsidókat cigányokat és az usát , akkor télleg lehet menni a barikádra / oda semmi nem kell csak öblös torok és nagyon sok sok nyál /fegyverünk és jelentős mennyiségű katonánk amúgy meg egy szál se .... egy fél román hadsereg simán lerohanhatna minket

lehet hogy nyerő holmi ez így , de sztem semmi jelentősége nincs rajtunk kívül ezeknek a dolgoknak , és állandóan évszázadok óta a széllel szembe pisálni sem egy okos cucc

ez így soha nem működött és vélszerint nem is fog ..

nem kurucinfót és barikádot , hanem bibót kellene olvasni és minél többet

konzumidióta a fél vagy jobban mondva a 2/3 ország, mert még orbánnál és vonánál is tuti hogy plazma tv , és a legújabb iphone műxik /csakhogy nem ők állnak a tescoban sorban érte , hanem elküldik a sameszukat . /nem is értem mit akartál ezzel

általam nem lesajnálom , hanem sajnálom az országomat hogy megint ide jutott , és megy le egyre mélyebbre és mélyebbre szinte minden vonalon

elég már az örökös dumákból .. hallgatott elég sokat a vezérek és a pártok által előadott idiotizmusokat ez a nép és évszázadok óta . nem kell megint ez a felmelegített kivagyiság és kurucduma.

Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 13:00
Előzmény: #31628  Törölt felhasználó
#31629
az általad lenézett magyarság nem minden tagja sík hülye, kiüresedett konzumidióta (tudom van bőven itt vegetáló ilyen emberke bőven)
link
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 10:57
Előzmény: #31624  Törölt felhasználó
#31628
sztem a magyarok fennmaradásának egyetlen egy lehetősége van ..éspedig az hogy ebben az országban az emberek sokkal boldogabban és megelégedettebben éljenek ..

iskolázottásg, kultúra és nem utolsósorban később anyagilag is ..

ekkor minden magyar öntudatos nemzet is lesz/lenne .

korgó gyomorral , és egyre butábban nem lehet nemzetet építeni , de még csak megtartani sem .

de mivel erre nincsen gyógyír , ezért a nemzeti és hazafias szarságokat mondvacsináltan előrántják egyesek és hülyitik vele az egyre jobban elbutuló nép jó nagy szeletét ..

az érzelmeket nem kell tanítani , azt csak elég szítani valami mellett vagy valami ellen.

egyik jelenlevő pártnak sincs komoly elképzelése arról, hogy egy nemzetnek az alapvető irányokat kijelölje és azt propagálva végbe is vigye .

ezért aztán félnek attól, hogy mind az oktatásban mind a kultúrában előre lépés történhessen .., hiszen az a "halálukat" jelentené

így mindig biztosítható a alapszintű eszement ötletek sima átplántálása a köznép számára egy jól megfizetett réteg által , és a köznép kisajtolása is minden téren a saját kétkezi munkaerejük által .

hiszen nívósat a tudás hiánya miatt úgysem tudnak végezni /hát még gondolkodni is !

az a helyzet állt elő, hogy mivel esze semmi annak aki a választ , így semmi megerőltetőt nem kell véghezvinnie a megválasztottnak .

így a kör be is zárult....
Törölt felhasználó 2011. 08. 19. 10:34
Előzmény: #31624  Törölt felhasználó
#31627
nem hinném hogy g.b shaw a kárpátia zenekar és sok magyar ezen mondanivalójára asszociálna

***

sztem így aztán tuti soha nem lehetett és nem is lehet "jogorvoslatot" kicsikarni semmilyen világvezető hatalmi csoportosulástól /önmagunk meg semmire nem megyünk .. meglehet hogy sok eu képviselő megértően bólogat a magyarok történelmi igazságtalanságára - de ennyi és nem több

viszont kiválóan alkalmas a cucc a környezőkkel arra , hogy kikezdjük a nemzeti identitásukat .. ahogy leszarják a mienkét , úgy mi is az övékét .
ők a maguk igazságát, mi meg a magunkét --- ez is ennyi

sztem a végén rohanjuk le bácskát , erdélyt , felvidéket szt istván nevében - és le van szarva a szar is .

tök mindegy hogy közben meg éhen halunk / ez nem arról szól , ez a nemzeti öntudat és a magyarok fennmaradás elve

úgy járunk mint a kurdok vagy az indiánok ...azok is mind le vannak szarva a többiek részéről.

és hogy mi vagyunk az eu közepe, ezért el sem lehet nélkülünk képzelni ? - mondja petrás jancsi

én ezt nem tudom .. de azt vettem észre , hogy az eu egészen jól elboldogult ideáig európa közepe nélkül is - és vígan , jólétben.

sőt.. mi csak visszahúznánk a sok baromságainkkal

tehát mi a megoldása a "hosszú menetelés"-nek ?

***
Törölt felhasználó 2011. 08. 18. 21:56
Előzmény: #31625  Törölt felhasználó
#31626
1.
ha van eszük kiülik mint én a 4300 Ft vett otp részvényeimet

2. szvsz Szíria nem igazán egy nagy olaj exportőr, a MOL-nak pedig az ottani érdekeltségeit megtudod nézni a neten pl. a googliban
Törölt felhasználó 2011. 08. 18. 17:33
#31625
2 gyors kérdésem van.

Az a bizonyos 3000 milliárd forint értékű MANYUP zseton az mikori értéken számított? Ha az állam bácsinak pénz kell akkor a mostani nyomott árakon az a 3000 milliárd már nem is annyi.... Vagy nem adja el és kiüli mint Marikanéni és Avarage Joe.

USA, UK, Németek és a franciák szankciókat léptettek életbe ma délután szíria ellen közvetlenül az olaj szektori mozgásokra.

Az EU holnap tárgyalja a hasonló szankciókat, szóval mennyi is a MOL érdekeltsége szíriában? Mit csinálunk mi ottan, kutatunk vagy termelünk is?

Köszi.
Törölt felhasználó 2011. 08. 18. 13:46
#31624
A Kárpátia zenekar Magyarország egyik legnépszerűbb, legtöbbet fellépő nemzeti rock együttese.

Évi száz fellépésük mindegyike teltházat hoz, ennek ellenére immár az ún. jobboldali médiában sem találkozni velük. Az új tagokról, Justice for Hungary című új albumukról, a Délvidékről történt kitiltásukról, az EU-elnökség honlapjára felkerült Pálinka című nótájukról és az EU-val kapcsolatos álláspontjukról beszélgettünk a zenekar vezetőjével, Petrás Jánossal.

- Két új gitárosa van a Kárpátiának. A két új seprű hogy seper?

- Remekül! Hála a jó Istennek, ezek az emberek mind szakmailag, mind zeneileg tökéletes választásnak bizonyultak. Szijártó Zsoltot az Akelából már ismerhetik a rockzene kedvelői, Bäck Zoli pedig nagyon fiatal és nagyon tehetséges jazzgitáros. Ő most 24 éves, de már 19 évesen részese volt a 2006 őszi eseményeknek, ott volt a TV-ostromnál is. Az új albumon, mely augusztus 20-án jelenik meg, mindhárom gitáros, tehát Levente, Zoli és Zsolti is játszik!

- Az új albumotok címe Justice for Hungary lesz. Honnan jött a címválasztás?

- A zenekart mindig is erős revizionista törekvés jellemezte. Éppen 80 évvel ezelőtt, 1931. július 15-16-án Endresz György és Magyar Sándor átrepülték az Atlanti-óceánt Justice for Hungary nevű repülőgépükkel, ezzel több világcsúcsot is megdöntöttek. Ezért szerepel a lemezborítón is egy fantázia-repülő, ezzel is tisztelgünk az ő emlékük előtt. Másrészt pedig úgy véljük – a Justice for Hungary mozgalomhoz hasonlóan –, itt az ideje, hogy kilépjünk a magyar nemzet problémáival a világ elé. Nagyon jó dolog, hogy most már vannak az Európai Parlamentben is olyanok, akik ezeket a dolgokat felemlegetik, de ezt sosem lehetett csak és kizárólag a politikusokra bízni. Nagyon sok ilyen jellegű mozgalom született a trianoni békediktátum után, és ezek egymást erősítették. Minden egyes embernek a saját szakmájában, saját tudása, lehetősége szerint hangoztatnia kell, hogy ez így nem maradhat! Hiába telt el már 91 év, hiába mondták egyesek, hogy majd az idő begyógyítja ezeket a sebeket, nem gyógyított be semmit! Így volt kilencven évvel ezelőtt is, így volt nyolcvan évvel ezelőtt is, minden korszakban megvoltak a „Kárpátia-zenekarok”, megvoltak az olyan írók, akik felemelték a szavukat, megvoltak azok a kovácsok, akik beleütötték a vasba a magyar fájdalmat. Mindenki hozzá tudott tenni valamit. Mi pedig ezt visszük tovább.

- Ezért járjátok a Csonkaországot, ezért járjátok a Kárpát-medencét… Kivéve a Délvidéket, hiszen tavaly az EMI-táborba tartva volt egy afférotok. A szerb hatóságok megtiltották a határátlépést és kitiltottak Szerbiából. Meddig érvényes ez a kitiltás?

- Nekünk azt mondták, hogy visszavonásig…

- Ez a parlamentben is téma volt, Lenhardt Balázs, a Jobbik képviselője tavaly júliusban azonnali kérdéssel, idén januárban pedig írásbeli kérdéssel fordult a külügyminiszterhez ebben az ügyben. Az illetékes államtitkár válasza az volt, hogy ha ti személyesen tesztek panaszt, akkor tudnak lépni a kérdésben.

- Balázzsal voltunk bent a Külügyminisztériumban, személyesen meg is tettük a panaszt. Mindez 3-4 hónapja történt, azóta még válaszra sem méltattak bennünket…

- Tehát a VI. Délvidéki EMI-táborban nem, de a Magyar Szigeten ismét felléptek. Voltak olyan szóbeszédek, hogy összerúgtátok a port a szervezőkkel. Ebből mi igaz?

- Szó sincs ilyenről. Éveken keresztül mindig felléptünk a Magyar Szigeten, de azóta jöttek új előadok és természetesen nekik is helyet kell adni. Egyetlen rendezvényen sem válthat „bérletet” egyetlen fellépő sem, hogy ő ott folyamatosan fellép. Most Toroczkai Laciékkal úgy ítéltük meg a helyzetet, hogy ismét milyen jó lenne, ha fellépnénk, hát ott leszünk. Augusztus 4-én, csütörtökön fogunk szerepelni.

- Maradjunk még kicsit a nemzetpolitikánál! Az elmúlt fél évben Magyarország volt az EU soros elnöke, ennek volt egy honlapja, amelyen pár órán keresztül a Kárpátia Pálinka című dala volt a promóciós dal. Ezt ti hogyan éltétek meg?

- Örültünk, hogy fent volt a honlapon, ez is bizonyítja, hogy akik abban a körben dolgoznak, abban a miliőben élnek, azoknak is fontos az a kérdés, melyet a Kárpátia feszeget. Azután az, hogy az ő kezüket is megkötik… Hát ez van, nem ítélkezünk, nem törünk pálcát senki felett. Köszönjük, hogy pár óráig ott lehetett!

- Lett is belőle egy jó kis botrány, pár napig benne volt a köztudatban!

- Én jót mosolyogtam rajta, de engem nem keresett meg senki.

- Az egyik portálon egy hozzászólás szerint egy nyilvánvalóan EU-ellenes zenekarral nem lehet illusztrálni az EU-elnökség oldalát. Valóban EU-ellenesek vagytok?

- Magyarország Európa legközepe, a szíve, tehát Európát Magyarország nélkül elképzelni sem lehet. Tehát el kell fogadni, hogy egy ilyen helyre teremtett miket a jó Isten. Létezik ez az Európai Uniónak nevezett szövetség, aminek lehet pozitív és negatív hozadéka is. Ha a politikusaink jól sáfárkodnának ezzel a helyzettel, akkor nagyon sok jó dolgot ki lehetne hozni a magyar nemzet javára. Tehát nem magával az EU-val van a gond, hanem azzal, hogy tudunk-e élni vele vagy sem. Nagyon sok dolog szóba került európai színtéren is, ami enélkül elsikkadt volna, gondoljunk például a 2006-os őszi eseményekre, a cigánybűnözésre.

Ugyanakkor ott van az új Alaptörvényünk, amelyről lehet jót vagy rosszat mondani, lehet támogatni vagy támadni. De ha ebbe a vitába beleszól az EU, az olyan, mint amikor egy családban összevész a férj és a feleség. És utána átjön a szomszéd és beleszól a vitába. Ne ugasson bele!

Ennek a politikai garnitúrának még kevés a politikai tapasztalata, mert az EU-t nem olyan országoknak találták ki, mint Magyarország. Tisztában kell lenni azzal, hogy mi egy szabad piac voltunk, amit ki lehetett zsákmányolni, nekünk el lehetett adni a sok szemetet, amit gyártottak, kvótákat tudtak nekünk szabni például a cukorgyártás vagy tejtermelés terén. Ezáltal függővé tették az országot. Magyarország remek mezőgazdasági feltételekkel rendelkezik, ezt úgy kavarták össze, hogy teljesen logikátlan rendszert vezettek be: vannak olyan termékek, amelyekből idehaza irgalmatlan sokat termelnek pedig egyáltalán nincs rá szükségünk, más, stratégiai termékeket pedig korlátoztak. Vissza kell vennünk a saját értékrendünk szerinti termelési mennyiségeket!
Órákon keresztül lehetne beszélgetni arról, hogy miért EU vagy miért nem EU, de ha már van egy ilyen helyzet, akkor ezzel jól kellene élni.

- Térjünk vissza a Justice for Hungary mozgalomhoz! A zenekar olykor elhagyja a Kárpát-medencét, 2006-ban Trianonban, idén pedig Torinoban koncerteztetek. Lesz még hasonló „külföldi kiküldetés”?

- Lengyel testvéreink nagyon szeretnék, hogy menjünk hozzájuk is. Tudni kell, hogy Szepes és Árva vármegyékből egy kisebb részt Lengyelország is kapott, amikor elcsatoltak területeket Magyarországtól. A lengyelek nagyon kedvelnek minket, van lengyel rajongótáborunk, a lengyel rádiók folyamatosan játsszák a Kárpátia-dalokat. Úgy tűnik, hogy jövőre fel fogunk lépni Lengyelországban. Ezzel be fogjuk pótolni azt a kicsi részt, ami eddig kimaradt az elcsatolt területek bejárásából.

- Idény nyáron mely fesztiválokon találkozhat veletek a közönség?

- Fellépünk a VII. Erdélyi EMI-táborban, játszunk az idén 25 éves Sitkei Rockfesztiválon és ahogy említettük, szerepelünk a Magyar Sziget fellépői között is.

- Zárásképp javaslom, igyunk egy pálinkát!

- És vonuljunk be Kolozsvárra!

( A riport a Bar!kád hetilap július 28-i számában jelent meg.)

Dobos Zoltán

barikad.hu
Törölt felhasználó 2011. 08. 13. 16:15
Előzmény: #31622  Törölt felhasználó
#31623
nem hinném azért , hogy a célod érdekében legazembereznéd g.b.shaw-t, b.russelt , a.huxley-t ,a.schopenhauert..

le lehet hülyézni őket , de nem hinném hogy vitát lehetne nyitni arról hogy ki a hitelesebb a mértékadó gondolkodó olvasottabb emberek körében..te vagy ők

ezeknek a szavaknak mélyebb értelmük van annál, mint amit a köztudatban az egyszerű emberek szajkóznak velük nap mint nap és világszerte - sztem felelőtlenül.

azt is gondolom , hogy ezeknek a szavaknak az értelméről és a tartalmáról sokkal több hozzáfűzni valójuk volt/van mint a legtöbb egyszerű embernek , akik felszínesen egyfajta és a legtöbbször igencsak sekélyes meggyőződésből használnak a leggyakrabban .

pl.: g.de maupassant szerint " a hazafiság egyfajta vallás. az a tojás amiből kikelnek a háborúk"

- mélyebb értelmű gondolat, mint hogy egyszerűen csak baromnak nevezzem ezért az idézetéért úgy , hogy közben annak okát nem tudjam meg, hogy ezt miért is gondolja így .
Törölt felhasználó 2011. 08. 13. 14:18
Előzmény: #31618  Törölt felhasználó
#31622
"elismert nagy emberektől"

aki a te szemedben egy elismert gondolkodó, az lehet az enyémben egy gazember, aki devalválja a szavak igaz jelentését, ezen is el kéne gondolkodni
Törölt felhasználó 2011. 08. 13. 14:13
Előzmény: #31619  Törölt felhasználó
#31621
a devalválok ezeket a fogalmakat önző, pusztító célokra használták fel, tudatosan vagy tudatlanul
ettől sokan megcsömörlöttek, ez a másik ok, de a lényeg, hogy tisztán kellene látni újra a világunkat

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek