A patinás befektetési bankház, a Merrill Lynch eladásra javasolja ügyfeleinek a forintot az euró ellenében a következő három hónapban, mivel a Magyar Nemzeti Bank várhatóan tovább csökkenti az irányadó kamatszintet, tovább mérsékelve a magyar eszközök hozamelőnyét. A befektetőknek taktikai euróvásárlásokat ajánl a nyár végéig 265-ös forint/euró célárfolyam mellett - számolt be tegnap délután a Bloomberg. A forint jelenleg 254 közelében ingadozik az euróval szemben, így a célárfolyam mintegy 4.5%-os gyengülést vetít előre 3 hónapos időtávon belül.
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=54569
"az MNB-nek tenyleg neki lehet feszulni" . Számoln i kell, meg figyelni az MNB stat jelentéseit. Amikor Soros olyan szépen keresett annó az angol fonton, annak is megvolt a háttere. Egyedül nem tudta volna bedönteni az unió (vagy akkor még közös piac vagy hogy nevezték?) nagy jegybankjait, de a piaci hangulat fokozatosan a font jelentős leértékelése irányába változott, egyre többen lettek negatívak, aztán amikor a spekik szimata megérezte az időpontot, nekidőltek a fontnak, az pedig rászakadt a BoE-re, sőt, a Budesbankra. . Nos, mi ilyen segítségre nem számíthatunk, az csak az EMR2-be lépett országoknak jár. Sőt, még jóindulatra sem, a túlzott deficit eljárás ilyenkor stigmának számít: "magatoknak kerestétek a bajt" -- szóval inkább reménykedjünk, hogy a festett ördög ott marad a falon.
ZJ, . Amikor a költségvetés forintban jelentkező kiadásait olcsónak tűnő devizakötvények kibocsátásával fedezi az ÁKK, nem merik a piacon beváltani, mert ott olyan kicsi a likviditás, hogy pillanatok alatt a sávszélig erősítené a forintot. Az általában választot módszert a legutóbbi 3 mrd EUR kibocsátás híre kapcsán megírta a portfolió: az EUR-t az MNB váltja be, a megjelenő többlet forintlikviditást sterilizációs kötvényekkel szívja fel (ezzel ugye adnak egy pofont a szarnak, az olcsó devizahitel mellett a drága forinthitel kamatát is fizetni kell), az eurótól pedig fokozatosan megszabadul, árelfogadó félként megjelenve a piacon. . Ez a stratégia -- ha épp ott van az MNB -- megvédi a forintot attól, hogy egy-egy nagyobb "kivonulás" nyomán hirtelen sokat zuhanjon. Nem nevezhető azonban intervenciónak, mert nem az MNB jelölte meg a tranzakció árfolyamát.
azér gáz amit ártunk és ormányunk tsinált és nem tanulnak, csak költenek, aki utánuk jön meg sz.pik..... mikor ébrednek fel az ets-ak? viszont egy ideig lesz deviza beáramlás, márha addig nem szaladnak el a kötvény paici hozamok és nem elsz EUR/ USD kamatemelés....
Törölt felhasználó2005. 05. 27. 17:19
#11
en 2 honapja nem talalkoztam olyannal aki ne lett volna negativ (es nyilvan short..) magyarorszagra legye n forint kotveny, maga a forint, deviza adossag (CDS) a downgradek altalaban az i-re a pontot jelentik es nem a kezdetet valaminek. az MNB-nek tenyleg neki lehet feszulni, csak kerdes megprobaljak e, mert eddig mindig rafaztak. az 3-4mrd EUR ami befolyik az autopalya finanszirozasra es az a kb 2mrd ami a nemzetkozi kotveny kibocsatasokra folyt be az szerintem mas helyzetet eredmenyez mint a korabbi evekben.
Merrill Lynch: adjuk el a forintot, nyár végi célár: 265 forint/euró, afelett MNB-kamatemelés!
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=54569