Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2013. 01. 13. 23:56
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#281
Azt azért nem vonod kétségbe hogy ugyanolyan makrogazdasági körülmények között javuló fundamentumok hasonló mértékű árfolyamjavulásban realizálódnaknak, nemde?
Az OTP matolcsi diszkontját már mutatja az előre mutató P/E árazásának diszkontja (Cseh-lengyel bankok: P/E= 10 és 13 között, OTP 8 alatt).
Én semmi mást nem állitok csupán azt, hogy ezek a fundamentumok javulni fognak a 4. negyedéves gyj.ből kiderülően. Ha olvastad alább a 246.számú hozzászólásomban is továbbra is a Matolcsi diszkonttal számolok, azaz előremutató P/E=8 értékkel.
Törölt felhasználó 2013. 01. 14. 09:56
Előzmény: #276  berlini
#282
Ha csak szigorúan a fundamentumokat venné figyelembe az árfolyam én továbbra is 4600-800 közé várnám a Gyj.-ig. A 90napon túliak növekedésének megállása, leányok eredményének egyre nagyobb hozzájárulása az eredménysorokhoz azért már észre vehető volt amikor tavaly ősszel szembe ment a nemzetközi hangulattal és kiadós S&P zuhés zárás után másnap emelkedni tudott. Az MNB deviza tartalékra vigyázni kellene, mint az aranytojást tojó tyúkra, mert különben bedöntik a HUF-ot, közvetve az OTP-t is.
berlini
berlini 2013. 01. 14. 21:04
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#283
Egy árfolyam sohasem csak a fundamentumokat tükrözi.
De ha feltételeznénk, hogy az OTP kivétel ezalól, akkor fundamentálisan 6000 felett kellene hogy legyen. (De ez használhatattlan teória.)
berlini
berlini 2013. 01. 16. 21:21
Előzmény: #276  berlini
#284
Ez ma egy gyors rally volt. Vasárnap úgy gondoltam, hogy ezekbn a hetekben (ameddig nem jelentik be az MNB "kormányositását") szép lassan fel-felé megy.
Hát rám cáfolt. (Ami persze nem zárja ki a holnapi akár több százalékos korrekciót 4400 alá.) Shortot azért már nem tartanék 4000 körülről. Ebben sokan egyetértettek ma, mert ekkora forgalmat csak shortzárásokkal lehetett szvsz generálni.
Ha gép mellett lettem volna ma bizonyára megingok és eladom legalább az októberi hitelből vett 2400 db átlagban 4160 körül vett pakkomat záróban. (kb. 800 ezer árfolyamnyereség minusz broker, minusz 3 havi kamat.)

Törölt felhasználó 2013. 01. 16. 21:23
Előzmény: #284  berlini
#285
grat ))
csak egy megjegyzés: ha gépnél lettél volna lehet vettél még volna hozzá )))
Törölt felhasználó 2013. 01. 16. 21:27
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#286
grat ))
csak egy megjegyzés: ha gépnél lettél volna lehet vettél volna hozzá )))
berlini
berlini 2013. 01. 16. 21:52
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#287
Kösz.
Nincs miből venni, full részvényben állok + 2400 db hitelből.
Amúgy meg örülök, hogy van még munkám, különben napi kereskedére adnám a fejem és (annak ellenére, hogy az elmúlt másfél évben hosszútávra, és az elmúlt 3 hónapban szinte napra eltrafáltam a mozgások zömét, irányát,) ebben a műfajban biztosan buknék.
berlini
berlini 2013. 01. 16. 21:53
Előzmény: #287  berlini
#288
...persze vehetnék még hitelből, de ezen a szinten és most, az túl kockázatos lenne.
berlini
berlini 2013. 01. 16. 22:00
Előzmény: #288  berlini
#289
Senki nem tudja ma megmondani, hogy Matolcsit tényleg kinevezik az MNB élére és ha igen, akkor mikor jelentik be.
Holnap? Vagy csak február elején? Nekem túl nagy rizikó lenne ilyen körülmények mellett ebben a magasságban hitelből venni. Egy ilyen bejelentés miatt akár 10%-ot is bukhat az OTP a rákövető nap folyamán.
Törölt felhasználó 2013. 01. 16. 22:00
Előzmény: #287  berlini
#290
na ezért lesz hamarosan borítás...amikor a többség már longnam,meg hitelből is...ezt az alapok pontosan jól látják...na akkor fordítanak...most a short volt még többségben...ezért húzták meg annyira...s nem azért mert olyan fényesek az otp kilátásai...ja az éven 15% up...s valaki még többet akar....mire...?..sc. volt a cél...nem a vétel a jó funda miatt...akkor lenttartják...és a forint esést nem megveszik,hanem beadják...ekkor ültettek be sok embert shortba...most meg aratnak rajtuk.....
Törölt felhasználó 2013. 01. 16. 22:04
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#291
mondod ezt mióta is? ja azóta ment kb 10%-ot. shortolod végig nap mint nap...

képzeld el mi lesz ma a jegybankelnök mégiiis csak a piac számára "elfogadhatóbb" lesz mint pl a matolcs
mi lesz ha a forint erősödni fog?
Törölt felhasználó 2013. 01. 17. 09:46
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#292
na látod...
berlini
berlini 2013. 01. 17. 09:48
Előzmény: #289  berlini
#293
Úgy néz ki, hogy örülhetek annak, hogy tegnap nem volt időm eladni a 2400db-ot. Tévedtem, ez nem korrigál. +3% a tegnapi 2,8% után.
pomperj
pomperj 2013. 01. 17. 19:06
Előzmény: #249  berlini
#294
Igazad volt OTP-vel kapcsolatban; en tevedtem.

Szep kitores lett a 4200 szinten az R vonal attoresebol felfele, annak ellenere, hogy tele az orszag blatans gazdasagi ostobasaggal es problemaval.

DE igazad lett: rovidtavon a HUF/EUR gyengules okozta lendulet gyozott, es OTP-nek 10% rallyt hozott.
Ha a klasszikus technikai forma ervenyesul, akkor OTP par napon belul megegyszer teszteli a 4200 koruli vonalat felulrol, ami eddig R volt mostantol S vonal,
mielott lenduletet venne 5000Ft fele.
De lehet, hogy erre mar nincs ido, lenduletbol elmegy addig.

Nekem nem volt eleg batorsagom rendes poziciora, csak a labujjhegyem tettem be.

Az vigasztal, nem is kicsit :-), hogy yen megint gyengult egy nagyot ma delutantol,
(es meg sokat fog!)
igy hat pentek reggelre arra szamithatok, hogy a japan piac nagy ugrassal megy elore, valoszinuleg tobbet hoz csak a kovetkezo 2 nap MFG NMR MTU es IX, mint OTP egy het alatt.

Ezzel egyutt, gratulalok, igazad volt.
berlini
berlini 2013. 01. 17. 21:05
Előzmény: #294  pomperj
#295
Kösz, de ilyen rallyre én sem számitottam január közepéig, csak lassú növekedésre közbülső korrekciókkal.
Ma de. amikor az árfolyam átvitte a 4700Ft-ot, útnak indultam és a kocsiban ülve már nem birtam idegekkel és telefonon keresztül eladtam a 2400db hitelből vett pakkomat 4675 Ft/db-ért. (Kb. 800ezerFt tiszta nyereség.)
Ebből is látszik, hogy (miközben továbbra is full longban vagyok, de már hitel nélkül,) nem bizom a következő hetek töretlen emelkedésében.
Szerintem valószinűbb egy korrekció 4500 alá (de nem 4200 körülre,) mint az 5000Ft áttörése a következő két-három hétben.
Töretlenül bizom azonban a 4. negyedéves gyj.-ben. (kb. február közepe.) Abban, hogy ott a NPL90 már nem növekszik. Ha ez bekövetkezik, akkor ráugranak a nagybefeketetők az OTP-re.
A japánok felébredése hosszú téli álmukból szerintem egyértelmű. Még további yen-gyengítés (15-20%) és japán-részvény rally lesz.
berlini
berlini 2013. 01. 18. 21:49
Előzmény: #295  berlini
#296
Hát ez nem hajlandó korrigálni.
(Matolcsi elment talán sielni, hogy meg sem szólal? Pedig jöhetne valamilyen csodafegyverrel, Rákóczi, Deák vagy Kossuth tervvel. Nekem lenne ötletem. Például veszteségadó, amit minden cégnek be kell fizetni, aki veszteséges mer lenni. Egyféleképpen lehetne elkerülni: adakozással egy futbalstadion épitéséhez.)
zotyó 2013. 01. 18. 22:28
Előzmény: #110  zotyó
#297
2012. november 19. - 15:52 - Merrill Lynch kontra Zsiday

Kinek lesz igaza?

A Merrill Lynch szerint:
"Az elemzőház az OTP 2013-as egy részvényre jutó eredményét 528 forintról 417 forintra csökkentette, míg a 2014-es EPS-becslésük 644 forintról 498 forintra csökkent. A Merrill 4000 forintról 3200 forintra vágta vissza célárát, és továbbra is úgy vélik, hogy az OTP papírok alulteljesítők lesznek a következő időszakban. "

Zsiday Viktor szerint "...a banki profitabilitás fel fog robbanni, 700-1000 forint közötti egy részvényre jutó profitot eredményezve, amiből a jelenlegi 4000 Ft-os értékkel szemben inkább ennek a duplája következik a részvényárra."

A fenti előrejelzések 2 hónapja születtek.
Egyelőre Zsidaynak áll a zászló... : )
Üdv:
Törölt felhasználó 2013. 01. 19. 08:21
Előzmény: #296  berlini
#298
Csak az időzítésben tévedtem, így full cashban szemlélem a dolgokat. Csütörtök este lett volna jó megérzésem, hogy réssel fel nyitáskor shortot kellene indítani. KBC-nél vagyok és a shortot nem lehet átvinni, így ha netán a megálmodott kulcsforduló helyett pl. For Gap lett volna, utóbbinál 1 nap veszteségben ülés után jöhetett volna a zárás. Nem temetném azért a bent levő 4182-es vételimet, igaz a teljesülésre esélyt február második felére látok inkább. Amikor leszúrt 4180-ig a Tkomból kiárultal az EGIS-re 17.380-ra voltam beállva, két egymás követő nap 30ft-ra közelítette meg. Amikor írtam a kerek 100-at elkerülöm, 380<-->420 között variáltam, és rosszul döntöttem. Kedden az OTP fiaskót italozással feledtettem, szerdán be sem kapcsoltam. A Ricsi beszálló meg akkor ment el. Tkom 8.7% 4 nap után a nyerő eddig.
berlini
berlini 2013. 01. 19. 13:53
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#299
Gratula a Tkomhoz.
Tartok tőle (illetve remélem,) hogy az OTP árfolyamát február második felében legalább részben egy (ahogy már többször irtam,) jól sikerültre várt gyj határozza meg. Hogy mennyivel kerül 5000 felé azt a jóistenen meg Matolcsin kivül senki nem tudná megmondani.
Én most full longban beszállóra várok 4500 körül a napokban. (Ott újra megkockáztatnék 2-3 ezer db-ot hitelből.)
berlini
berlini 2013. 01. 19. 14:05
Előzmény: #294  pomperj
#300
Gondolom Kaliforniában jobb idő van mint mostanában itt. Unom a telet.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek