Topiknyitó: Hathor 2022. 04. 14. 16:43

Külföldön élni jobb! Hol?  

Hello, külföldön élni jobb.. mondják sokan.
Na de hol, miért, mit csinálva?
Akit érdekel fejtse ki. Talán mostanában mindenki gindolkodott rajta.
Lássuk! Jó szórakozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KrisztinaI 2022. 04. 24. 17:51
#300
Kedvenc ételeitek, éttermek a világ körül? :-)
KrisztinaI 2022. 04. 24. 16:28
Előzmény: #296  Benzedrine
#299
ui. Ez nem volt kíírva a topik címében :-)
KrisztinaI 2022. 04. 24. 16:27
Előzmény: #296  Benzedrine
#298

Szerintem lassan (átlagos) bérből is fizetésből sehol nem majd megélni az infláció miatt, maximum CEO-knak, felsővezetőknek.
Nem hiszek a luxusnyuggerség és a digitális nomádkodás intézményében sem (kivéve, ha valakinek tényleg ez áll a legközelebb a természetéhez), mert nem hiszem, hogy az embernek az a vágya, hogy a családjától messze, valami idegen, "elvarázsolt"  helyen éljen, hogy a pénze érjen valamit.
Szerintem az az igazi "luxusnyuggerség", ha valaki Kanadában és Svájcban is tud boldogulni öregségére.
Ereszitas 2022. 04. 24. 14:44
Előzmény: #296  Benzedrine
#297
Luxusnyuggerkedés, Yeeees! 444 !
Benzedrine
Benzedrine 2022. 04. 24. 14:40
Előzmény: #295  KrisztinaI
#296
Szét kellebe választani, hogy hol szebbjobb luxusnyuggerkedni és hol érdemes bérből és fizetésből élni.
KrisztinaI 2022. 04. 23. 15:48
#295
A németek Paraguayba költöznek a migráció és az oltások elől:
https://www.youtube.com/watch?v=R-x46MkYr5Q
KrisztinaI 2022. 04. 23. 12:52
#294
Hello, Happy Saturday! :-)
Nektek is vannak kedvenc képeitek helyekről, ahol szívesen élnétek, vagy szerettetek?
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 22. 21:40
Előzmény: #291  bankos
#293
Szia! Legalább hamarabb szabadultál, mint az a kis.... (az üresen hagyott rész egyénileg kitöltendő). Sokszor van az, hogy ilyenkor a normális kap tiltást, a .aszk.lap meg megússza. Ahhoz képest ez az igazság diadala. Nem szabad ám felülni az ilyen messziről bűzlő trolloknak, meg kell tartani a nyugalmat minden körülmény között. 
KrisztinaI 2022. 04. 22. 21:07
Előzmény: #291  bankos
#292
Lehet is, meg is teheted, és várjuk is, ha van hasznos mondanivalód!
bankos
bankos 2022. 04. 22. 21:01
Előzmény: #290  KrisztinaI
#291
Sziasztok! 
Lejárt a 3 napos kitiltásom.....10 év alatt ez most fordult elő először!! Legyen joggal ,mert a cica kihozott a sodromból........ 
Vègszónak mèg annyi, hogy én úgy írtam ide ebbe a topikba, hogy 6 évet éltem Németországban....tehát úgy érzem lehetett volna építő jellegű hozzászólásom....na mind1!
További jó fórumozást! Szép estét!
KrisztinaI 2022. 04. 22. 20:38
#290
Amit én láttam eddig és tetszett:
Cape Town: a tenger és hegyek együtt szépek, az időjárás jó,  szép helyek és éttermek vannak, de a tenger jéghideg, amikor kiállsz a tengerpartra, a hátadat égeti a nap, az arcodba viszont fúj a hideg déli-sarki szél. A whale watchingról lemaradtam, és sokan szeretik a borvidékeket is.
Marlow: olyan volt mint egy kis ékszerdoboz/meseváros. Upper-middle class, az utcákon nyaranta "csodasportkocsik". Kis boltok, szép éttermek. 
 Érdekes látni, hogy itt csinálta meg az építettője a Lánchíd prototípusát kicsiben. Ez egyébként ki is van írva a hídon.
Nekem azóta a Láncíhd egészen mást jelent, olyan fura Pesten látni, tudván, hogy van belőle még egy kicsiben, valahol messze innen, és sokan nem is tudják... :-)
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220422v02xz4lo.jpeg
Amit szeretnék látni: 
Kanada, és azok a helyek, amiket pomperj említett.
Ereszitas 2022. 04. 22. 20:20
Előzmény: #281  pomperj
#289
Triesztet tudom még javasolni Lugano olcsóbb, varosiasabb verziójaként. Kulturálisan hozza a szokásos olasz dolgokat, opera stb. Bp-hez a legközelebbi tengerparti nagyváros ha számít az otthon közelsége. Megvan a régi osztrák-magyar monarchia hangulat is + ex-jugoszlav érdekességek.
KrisztinaI 2022. 04. 22. 19:45
Előzmény: #281  pomperj
#288
Megnéztem őket, tényleg szép helyek, köszi a megosztást :-)
KrisztinaI 2022. 04. 22. 17:51
Előzmény: #285  lngnl
#287
Köszi :-)
lngnl 2022. 04. 22. 17:37
Előzmény: #281  pomperj
#286
Azert Ausztraliaban a napi koltsegek kozeleben nincsenek Bp nek, sokkal dragabb. Vizumot szerezni sem konnyu, ellenben rohadt messze van.
En akkor mar mennek Szingapurba…
Ha en egyszer vissza koltozek Europaba es dolgozni is kene meg akkor Scajcot celoznam aztan Nemetorszagot. Igaz beszelem a Nemetet.
lngnl 2022. 04. 22. 17:33
Előzmény: #273  KrisztinaI
#285
Colfosco, Cortina de az egesz Alta Badia gyonyoru.
Mont Blanc…
Törölt felhasználó 2022. 04. 22. 16:09
Előzmény: #281  pomperj
#284

Luganoban én is jártam és már akkor elkönyveltem, hogy Európa legszebb gyöngyszeme ez a város.
Svájc felől jöttünk, akkora hófúvás volt az alagút előtt fent a hágón, hogy 1-órára parkolóba tereltek és csak utána, rendőri felvezetéssel mehettünk át az alagúton. Luganot akkor még nem ismertem, de hatalmas élmény volt amikor az esti szürkületben a havas hegyekről lefelé jövet, elénk tárult egy gyönyörű tó, jachtokkal, pálmafákkal övezve és egy gyönyörű kivilágított város. Ez volt Lugano, soha nem lehet elfelejteni ezt a földi csodát, tényleg fantasztikus hely.
(nem volt cél, de 1-napot álltunk ott a lakóbuszunkkal és körbe csodáltuk a várost)
viborg8 2022. 04. 22. 16:06
Előzmény: #270  DAGOBER
#283
Harlem nagy resze fel lett vasarolva a feherek altal.Fel lett ujitva.Majd utanna felbasztak az alberleti arakat es a feketeknek tipli lett.Egyre feljebb lettek szoritva a csorok onnan.A regi klasszikus Harlem az mar regen nem jatszik ottan.Giuliani polgi ideje alatt rendet vagtak ott.Ma mar lazan mehet oda este is feher csoka.Bronx mindig is munkasnegyed volt.Gyarak es telephelyek tomege van ott.Meg egyszeru emberek hada.Manhattan megmaradt a sznoboknak.Akik kepesek 5-7-10 ezer dolcsit kifizetni alberlet formajaban havonta.
KrisztinaI 2022. 04. 22. 15:36
Előzmény: #281  pomperj
#282
Jó, hogy látunk :-)
pomperj
pomperj 2022. 04. 22. 15:33
#281
Ajanlok ket jo helyet.
1)Campione, Italia.
A Lugano to olasz oldalan levo falu. De, teljesen korul van keritve svajci teruletekkel, 
szoval affele olasz (EU) sziget, de svajci olcsobb adozassal,  
ez egy EU enklave, a Ticino tartomany, Svajcon belul.
Van tokeletes Svajci infrastruktura. Nem kell  svajci letelepedesi nehezsegekkel kuzdeni, de Svajcban.
.
 
Persze svajci arak es minoseg. Az ingatlan 4-6000 EUR/m2, mint a Bp. vagy Fured luxi szint.
A hely gyonyoru, hegyek es to,  minden van es mukodik es tisztasag.  
Az Alpok olasz oldalan van, folotte 2000m SanBernardino hegy ved  a hidegtol es szeltol  eszakrol,
lent palmafa es mediterran olasz eghajlat. Mint Nizza, talan meg jobb is, kevesbe szeles.
Egy kis autoval Milano, Bellinzona, Lugano, Como, Monza, es 3 repter 1 orara.
.
.
2)Cairns,  Queensland, Australia
A csodas Nagy Korallzatony kapuja. 
Meleg, de nem tropusi hoseg, 20-32fok egesz evben. 
A monszun dec-jan, akkor esos, de meleg az eso, es vizszintesen kodszeruen esik. 
Rengeteg outdoor szorakozas, nagyon szep tropusi taj es novenyzet, aborigin, kerti mulatsagok.
Egy jo 100m2 lakas 3-400.000 dollar, a napi koltsegek mint Bp-en.
Van expatriota brit es europai nemzetkozi tarsagag, 
a fura AU kiejtes eleg hamar megszokhato, a bal kozlekedes is.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek