Azért hoztam létre a kis papírok fel topikját, mert láthatóan a Magyargazdaság kilábal a gödörből, egy emelkedő pályára álltunk. Kis papírok is elkezdtek mozogni.
Én most semmiféle ajánlást nem teszek, nem mondok egy kis papírtsem most. Tőletek szeretném, ha összeszednétek kis papírokat a BÉTről, amik érdekesek lehetnek a jövőt tekintve. Igaz, hogy kockázatos eszközök ezen papírok, de extra nagy hozam lehetőség is van benne,mindazonáltal, hogy nagy veszteségetis elérhet az ember. JUó lenne megtalálni azon kis papírokat, amik a jövőben felfele mehetnek, rövid, vagy hosszútávon. Biztosan lesz több cég is ami túl van reorganizációs folyamatokon, új vezetőség jött, új tervek vannak. Gyüjtsük össze a lehetőségeket, ha mást is érdekel. Ha nem, akkor megy a topik a mélybe. Én remélem nem.
Mészáros-hatás a tőzsdén, felrobbantak a kispapírok
Portfolio 2017. március 6., 15:53
Egészen elképesztő, ami az utóbbi napokban zajlik a hazai kispapírok között, úgy tűnik lavinát indított el az, hogy egy nagybefektető, Mészáros Lőrinc jelentős részesedést vásárolt a Konzumban és az Opimusban, amire mindkét vállalat árfolyama meredeken emelkedni kezdett. A hatás sem maradt el, a kisbefektetők fellelkesülve ezen ráugrottak mindenre, amiben fantáziát látnak, több kispapír árfolyama is hatalmasat emelkedett az elmúlt napokban, az átlagost többszörösen meghaladó részvénypiaci forgalom mellett.
A BÉT üdvözli a tőzsdefejlesztési alap létrehozását
A Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. kezelésében működő új alap célja, hogy a hazai kis- és középvállalkozások tőzsdei megjelenését tőkebefektetésekkel segítse elő.
A Budapesti Értéktőzsde üdvözli a kormány által bejelentett Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap létrehozását, és egyúttal sikeresnek minősíti a Nemzetgazdasági Minisztériummal folytatott tárgyalásokat.
A kormány által ma bejelentett Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap létrehozása hatékonyan támogathatja a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) év elején elfogadott stratégiáját, melynek célja egy olyan átfogó tőkepiac- és tőzsdefejlesztési program megvalósítása, amelynek eredményeképpen a tőzsde közép- és hosszú távon is hozzájárul a magyar gazdaság növekedéséhez és versenyképességéhez.
A stratégia megvalósítását a BÉT a kormány támogatásával kívánja végrehajtani, melynek első eredményeként a nyáron több olyan jogszabálymódosítás is történt, melyek a magyar tőkepiac fejlődését támogatják. A 20 milliárd forintos tőkével most létrehozott Nemzeti Tőzsdefejlesztési Alap hatékony formája lehet a magyar kis- és középvállalások (KKV) tőkével történő ellátásának, mivel az elmúlt évtizedek tapasztalatai azt bizonyítják, hogy a tőzsdei jelenlétnek köszönhetően a vállalatok eredményessége és versenyképessége is javul, mely az egész gazdaság javát szolgálja.
A BÉT kiemelt célja a KKV-k, valamint nagyvállalatok tőzsdére vezetése és az oda vezető úton azok szakmai támogatása. A tőzsdeérett vállalatok azonosítása, kiválasztása és felkészítése érdekében a BÉT a potenciális kibocsátóknak nyújtott oktatási, tanácsadási szolgáltatásait is bővíti. A hazai tőkepiac fejlesztése azért különösen aktuális, mivel várhatóan már 2020-ra jelentősen csökkennek az EU-s források, és a jegybank is kivezeti a vállalati hitelezést támogató programjait. A cégeknek tehát fel kell készülniük arra az időszakra, amikor nem támogatott hitelek, vagy uniós pályázatokra alapozzák a növekedésüket, hanem piaci forrásokra, amihez elengedhetetlen a tőzsde fejlesztése
"A BÉT kísérleti jellegű árjegyzést szervezett kis- és közepes kapitalizációjú hazai tőzsdei cégek részvényeire. A résztvevők értékes gyakorlati tapasztalatokat szereztek a részvény árjegyzéssel kapcsolatban, ami támogatja a Tőzsdét abban, hogy a későbbiekben jól működő szerződtetett árjegyzői rendszert vezessen be a magyar részvénypiacon, különös tekintettel a 2017-ben induló kkv piacra."
"A magyar tőzsde sorra dönti a rekordokat, a magyar blue-chipek teljesítménye fantasztikus, de a Mol és az OTP együtt is messze elbújhat azok mellett a kis papírok mellett, amelyeket Mészáros Lőrinc reptetett az égbe. A nemzet gázszerelőjére csimpaszkodva bárki meggazdagodhatott, a recept nem is bonyolult.
Szerdán megint felső limiten akasztották ki a Konzum részvényét. A tőzsdei szleng arra utal, hogy az árfolyam 20 százalékot emelkedett, ennél többet a szabályok értelmében nem tud, mert nem tehető be a rendszerbe magasabb vételi ajánlat. Régóta élő idióta szabály ez, így csak sok nap alatt tud az árfolyam lereagálni fontos bejelentéseket, vagy pletykákat. De a Konzumnál a lényeg, hogy pénteken tőzsdezárás után jött ki a bejelentés arról, hogy Mészáros Lőrinc megvette a cég 20 százalékát, s ez hétfőn annak ellenére felrobbantotta az árfolyamot, hogy sajtóhírekből korábban is egyértelmű volt, hogy a cég a felcsúti Buffett érdekkörbe került.
meszaroslorinc_85x105mm
Mészáros Lőrinc jót tett a Konzum árfolyamának (rajz: Király Krisztián)
Hétfőn és kedden is gyorsan limittel akadt ki az árfolyam, szerdán eleinte még volt kereskedés, de végül a vevők mindent felszívtak, újra jött a limit azzal, hogy a nap végén plusz húsz százalékon vevők sorakoztak, de eladó már nem akadt.
Ősrégi spekuláns játék
A limites kiakasztós játék ősrégi spekuláns-szórakozás a Budapesti Értéktőzsdén, mivel a szabályalkotók úgy gondolják, hogy a befektetők érdekét védik azzal, hogy nem engedik a 20 százalék feletti napi ármozgást. Még jó, hogy ezzel lepipálunk olyan elmaradott börzéket, mint például London, vagy a Nasdaq, ahol semmi akadálya nincs annak, hogy a piac napon belül, hatalmas ármozgásokkal is beárazza az új infókat. Van tehát sok spekuláns, aki már azért hajlandó venni egy meglóduló papírból, mert ha limittel kiakad valami, az szinte biztos, hogy másnap még sokat emelkedni fog.
A Konzum harmadik limit-upjában ugyanakkor bizonyára szerepe volt annak, hogy mi történt tavaly többször is egy másik Mészáros-részvényben. Az Opimusról még tavaly télen írta meg a Világgazdaság, hogy furcsa tulajdonosi átrendeződés látszik. Mészáros neve ekkor még nem forgott, de márciusban a papír 4-ről 10 forint fölé ugrott.
Áprilisban az Opimus 20 millió forint alaptőkével alapított egy médiabefektetésekre szakosodott céget, amely rögtön több mint 6 milliárd forint értékben tudott eladni kötvényeket. Ilyen piaci alapon nemigen létezik, a médiában hamar ki is derítették, hogy Mészáros érdekkörébe tartozik a cég.
Aztán amikor a 168 óra, majd a Marketing&Média megírta, hogy a frissen felturbózott Mészáros-cég veheti meg a Mediaworks kiadót, az árfolyam a tőzsdén felrobbant. A spekulánsok egymást hergelték a különböző fórumokon, hogy mennyire jó biznisz beszállni a miniszterelnök barátja mellé és rögtön 15-ről 35 euróra ugrott a kurzus.
A pletykák végül igaznak bizonyultak, októberben kiderült, hogy valóban a frissen alapított Opimus Press vette meg a Mediaworks-öt – talán csak arra nem számított senki, hogy a lapkiadó cég még a tranzakció előtt bezárja a Népszabadságot. De ez a spekulánsokat a legkevésbé sem érdekelte, még egy utolsót húztak az árfolyamon, 45 forint fölé emelve az Opimust. Onnan ugyan visszajött, de az elmúlt napokban újra venni kezdték, úgy tűnik, akinek nem jutott Konzum, átugrott a másik Lőrinc-részvényre.
Tanulság
Nyilván nem valók a kis papírok mindenkinek, de ha csak az árfolyammozgásokat nézzük, a magyar tőzsdén a legnagyobb nyereséget nem úgy lehetett elérni, hogy jól időzítette valaki a blue-chipek vételét. Hanem elég volt, ha valaki figyelte a híreket és pletykákat, aztán abból vásárolt, amiben megjelentek Mészáros Lőrinc előretolt egységei.
Ezt az Opimusnál legkésőbb egy május végi Figyelő-cikkből mindenki tudhatta. Az árfolyam akkor 14 forint volt, lazán lehetett háromszorozni később a befektetett pénzt. Ugyanez a cikk írt már Mészárosék szállodabefektetéseiről, ennek vége lett a gázszerelő-tőzsdeguru mostani beszállása a Konzumba. Ez a papír május végén 35 forint körül állt, most március 1-jén 97 forinton akadt ki a limiten."
BÉTnek 20MRDos elkülönítése van tőzsdefejlesztésre. BÉT fejlesztési időszak 2015-2020. Elsősorban kis és közepes vállatok forrás bevonása a cél náluk és a kapitalizáció növelése a BÉTen. Ezen kis cégek kapitalizációja egy bolt tuljadonjogával egyenlő kb. és tőzsdén vannak. BÉT Roadshowkat szervez a small és midcapek népszerűsítésére.
Most voltak lengyelben, majd most szervezik a Londoni Roadshowt.
Évi 5 IPO a céljuk.
"Vállalatok
Ezek a leginkább tőzsdeképes magyar cégek
2016. május 26. 12:14
nyomtatás
Ma tartotta közös konferenciáját a Budapesti Értéktőzsde és a Magyar Közgazdasági Társaság, melyen több régiós ország tőzsdéjének elnöke is beszélt a térség tőkepiacainak kilátásairól, a lehetséges tőzsdefejlesztési irányokról. A hazai tőzsdefejlesztési tervekről Nagy Márton MNB alelnök beszélt, aki hangsúlyozta a kis-és közepes vállalatok szerepét Magyarországon. A BÉT előszűrte az 50 leginkább tőzsdeképes kkv-t, ezek piacra vitele összességében 5 százalékkal növelhetné a tőzsde kapitalizációját."
"Kínai vállalatok jöhetnek a magyar tőzsdére
Portfolio 2017. január 24., 9:39
A kormánnyal kötött stratégiai megállapodás mellett a Budapesti Értéktőzsdével is együttműködik a Bank of China, erről számolt be mai közleményében a tőzsde.
Portfolio Online Tőzsde - részvénykereskedés biztonságban: stabil, banki háttér, BEVA garancia
Együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Értéktőzsde és a Bank of China, ami lehetővé teszi a tőkepiaci együttműködés további erősödését annak érdekében, hogy a kínai befektetők is megismerjék a magyar vállalatokban rejlő lehetőségeket valamint, hogy a kínai kibocsátó vállalatok a BÉT-et használják forrásbevonás céljául - közölte a BÉT.
A két szervezet együttműködik a jüan alapú termékek és a kínai befektetéseket lehetővé tevő RQFII program elterjesztésében is. A BÉT és a Bank of China megállapodása illeszkedik a kínai "One Belt, One Road“ ("Egy övezet, Egy út“) kezdeményezésbe, amelynek Magyarország is aktív részese."
Kis papírok FEL!!
Én most semmiféle ajánlást nem teszek, nem mondok egy kis papírtsem most. Tőletek szeretném, ha összeszednétek kis papírokat a BÉTről, amik érdekesek lehetnek a jövőt tekintve. Igaz, hogy kockázatos eszközök ezen papírok, de extra nagy hozam lehetőség is van benne,mindazonáltal, hogy nagy veszteségetis elérhet az ember. JUó lenne megtalálni azon kis papírokat, amik a jövőben felfele mehetnek, rövid, vagy hosszútávon. Biztosan lesz több cég is ami túl van reorganizációs folyamatokon, új vezetőség jött, új tervek vannak. Gyüjtsük össze a lehetőségeket, ha mást is érdekel. Ha nem, akkor megy a topik a mélybe. Én remélem nem.