Portfolio
4
5
1
november 16. | 11:48

Itt a döntés: érkezik az újabb ajándék a nyugdíjasoknak  

ugrás a cikkhez
Ahogyan az a korábbi kormányzati ígéreteknek megfelelõen várható volt, a szerdai Magyar Közlönyben megjelent a rendelet a nyugdíjasoknak szánt év végi Erzsébet-utalványról. A kormány emiatt egyúttal egy másik határozatában 27
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
november 19. | 20:35
előzmény: #47  Czvetkovics
milyen más országokban vita tárgya, hogy a LÉTMINIMUM alatt NEM LEHET a nyugdíj?
november 19. | 20:30
előzmény: #42  Czvetkovics
hát, tesó, én megpróbáltam, innen már magad kell, hogy boldogulj
november 19. | 18:27
előzmény: #45  gambadoro
Azt hiszem ez nem volt a cikk témája, de elmondhatom a véleményem.
Nyugdíjat azoknak állapítottak meg, akiknek nincsenek meg a ledolgozott évek, és a (hivatalos) keresetük is nagyon alacsony volt, így nem is fizettek utánuk elegendő járadékot a "normális" nyugellátásra.
Ezen lehet vitatkozni, hogy ez jó-e így, vagy ha változtatni kell akkor hogyan - én nem tudom. Ilyen jellegű viták folynak más országokban is ott se tudnak egyszerűen dönteni.
november 19. | 18:19
előzmény: #43  because
Ha már engem kérdeztél elmondom a véleményemet szívesen, de mos leszögezem, hogy nem feltétlenül értek vele egyet.
Ha ezt a tízezer forintot kp-ben juttatják, akkor sokaknál valószínűleg a megtakarítást és olyan felhasználást eredményezne, ami közvetlenül fogyasztást nem generálna. A kormány célja - és tegyük hozzá, hogy ez egy legitim cél - többek között a gazdasági növekedés ösztönzése, a fogyasztáson keresztül. Az Erzsébet-utalvánnyal ezt könnyebben eléri, mint a készpénzjuttatással. Azzal számolnak, hogy ezt méh az idén elköltik és így a magyar gazdaság makroszámait is javítja.
Szerintem.
november 19. | 17:38
ízlelgesd:
80 euró a MINIMÁL NYUGDÍJ
80
80
80
80
80
80
80
de csak egyszer
november 19. | 16:40
előzmény: #43  because
= sokkal hatékonyabban is fel lehetne használni az erre elszórt közpénzt (aminek myilvánvalóan szavazatvásárlás a célja, ami nem nemzetgazdasági, hanem csak szimpla pártérdek).
november 19. | 16:12
Az Erzsébet utalvány egy hatalmas pénzpazarlás, mert nem utalják át rögtön a nyugdíjas számlájára bankon keresztül a nyugdíjjal a 10.000 Ft-ot, hanem rengeteg költséggel előállítják, majd rengeteg élőmunkával kiszállítja a Magyar Posta: a 2,8 millió érintettnek plusz 1,12 milliárdba lesz az eljuttatás, majd ha esetleg a nyugdíjas nincs otthon, mehet a postára érte  teljesen feleslegesen.
Inkább a nyugdíjasoknak adhatnák  az Erzsébet-utalványra rakodó plussz költségeket is, miért kell ennyit pazarolni állandóan?
http://nepszava.hu/cikk/1114195-erzsebet-utalvany---elarulta-a-posta-mennyiert-kezbesitik
november 19. | 15:55
előzmény: #40  _Bekre_Pal_
Azt, hogy mit írtam el tudja mindenki olvasni, nem szükséges interpretálni, értelmezését bízzuk az olvasóra.
.
Viszont az állításodra többféle módon is rákérdeztem, választ nem kaptam. Megkérdezem megint:
Mit, vagy miket állítottam, ami miatt nem vagyok hiteles? És miért?
.
Tisztában vagyok azzal, hogy van egy nagyon is valós piaci igény a Fidesz és Orbán feltétel nélküli szidására. Sajnálom, de ennek nem akarok megfelelni, mint ahogy az ellenzékkel szemben sem tudok ilyen magatartást tanúsítani.
Azért, mert föltettem azt a kérdést hogy miért is baj az Erzsébet-utalvány osztás - válasz persze nem érkezett -  lehet úgy értelmezni, hogy szerintem nem baj, de egyébként ezt is gondolom - ettől valaki Fidesznyik lesz?
Viszont nem használtam senkivel kapcsolatban lealacsonyító jelzőt (Gy. k.), nem próbáltam kitalálni a politikai hovatartozását senkinek - pedig nagyon nem lett volna megerőltető kihámozni az írásokból.
.
Értékelhető kritika viszont - a "szavazatvásárló aprópénzen" kívül - nem nagyon hangzott el a rendelettel kapcsolatban.
november 19. | 14:28
előzmény: #40  _Bekre_Pal_
:)
november 19. | 14:25
előzmény: #31  Czvetkovics
Óóbazz.
Nagyjából ezt írtad:
Én nem vagyok fidesznyik, de így látom, mármint hogy lássuk be, ezek olyan kurvajól csinálták ezt is, hát persze szegények kénytelenek osztogatni választás előtt, hiszen az elmúltnyócév előtti elmúltnyócév alatt hoztak rá törvényt, és bár azóta mindent átírtak izomból, dehát ezt szegények meg kellett hogy tartsák. Mert ugye ki ne tenné. Meg hát az Erzsébet utalvány, azt is de jól csinálták. Nem vagyok fidesznyik, de azért heil Viktor 
november 19. | 14:10
előzmény: #13  Czvetkovics
mert ez így jó
november 19. | 14:00
előzmény: #35  -pny
Egyébként meg örülök, hogy te ezt látod a cikkben, tényszerűen erről szól, és nem a nyugdíj prémiumról. Ha valaki nem citálja ide, nem is reagáltam volna rá.
november 19. | 13:57
előzmény: #35  -pny
Azt hiszem, hogy ha valakinek nem, akkor pont neked nem mondtam ellent.
november 19. | 13:54
előzmény: #34  -pny
Alapvetően nem rád gondoltam. Kétségtelen, hogy lehet így is értelmezni a rendeletet. Még én is írtam valami hasonlatosat: "Tudom én is, hogy választás jön és kell nekik a szavazat,"
november 19. | 13:47
előzmény: #33  Czvetkovics
"Ennek érdekében elrendelte, hogy
egyszeri juttatásként, egy alkalommal személyenként 10 000 forint értékű Étkezési Erzsébet-utalványban kell részesíteni azt a személyt, akinek 2017 novemberében vagy 2017 decemberében a rendeletben felsorolt juttatást folyósítják.
november 19. | 13:44
előzmény: #33  Czvetkovics
Én elolvastam. Pont, hogy az a gyanúm, hogy te nem. Jöttél itt nyugdíj szabályozással, Bajnaival, minden. A cikk arról szól, hogy Orbán király van olyan nagylelkű és bőkezű, hogy egyszeri 10e Ft-os utalványt oszt szét a nyugdíjasok között - nyilvánvaló szavazatszerzési célból.
november 19. | 13:34
Kedves fórumozók!
.
Most végig olvastam az elejétől a hozzászólásokat, és oda jutottam, hogy föl kell tennem ezt a kérdést:
.
Elolvasta valaki a cikket a hozzászólása előtt?
Vagy csak én vagyok ilyen konzervatív?
november 19. | 12:41
előzmény: #30  farkasj41
Elvárható lenne bármelyik kormánytól is, vagy pl. a portfolio.hu-tól hogy egy ilyen rendeletet, illetve intézkedést ne jelentsen be? Vagy tényleg ekkora bűn az Erzsébet-utalvány, mind rendkívüli juttatás?
november 19. | 12:35
előzmény: #28  _Bekre_Pal_
Ok, melyik állításom nem hiteles? És miért?
november 19. | 12:31
nem csak erre ......itt a döntés......  havi bontásban számított  picurka ajándéknak órási a reklámja , nem véletlen , mindig lehet emlegetni és üzenik ne reklamálj ,mert ennyit se kapsz, ennek meg nagyon örülj ,mert.......
november 19. | 12:27
Egész pontosan persze nem a tényszerűségemet vitattad, hanem hogy valótlanságot állítok, hangulatkeltő módon.
Szerintem itt fagyi visszanyalás esete forog fenn.
november 19. | 12:24
előzmény: #26  Czvetkovics
Én se.
Azt mondtam hogy ÉN tényszerű voltam, TE meg nem voltál hiteles. És ezt arra írtam válaszként, amikor azt állítottad rólam (amit persze nem támasztottál alá), hogy én nem voltam tényszerű.
Vagyis tényleg igaza van, nem ő állította. Meg nem is én. Hanem te.
november 19. | 12:19
előzmény: #20  _Bekre_Pal_
Melyik állításom nem tényszerű? És ha megnevezed, lennél szíves kifejtenéd, hogy miért!
november 19. | 12:18
előzmény: #25  -pny
igazad van nem te állítottad
november 19. | 12:06
előzmény: #24  Czvetkovics
Ezt Palival beszéld meg. Én már leírtam, amit akartam.
november 19. | 11:26
előzmény: #22  -pny
akkor segíts még egy kicsit!
Melyik állításom nem tényszerű? És, ha megnevezed lennél szíves kifejtenéd, hogy miért!
november 19. | 11:23
előzmény: #19  Peterbond
Nem tudom, hogy kire gondolsz az elmúlt nyolcévezéssel, vagy a visszamutogatással. Összesen annyit állítottam, hogy a nyugdíjprémium valóban nem adomány, törvényi alapon nyugszik, amit egyébként a Bajna-kormány alatt hozott az országgyűlés. Bajnaiékra nézve ez inkább pozitív (szerintem), mint negatív, mint ahogy el is szokták mondani az ellenzéki sajtóban.
november 19. | 11:15
előzmény: #21  Czvetkovics
Pali helyett segítek: gy.k. = gyengébbek kedveért.
november 19. | 11:13
előzmény: #20  _Bekre_Pal_
ok, és ez mi: "Gy.k. a végével arra utaltam..."

Topik gazda

Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE