Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 01. 19. 22:47

Hajrá Viktor! Így tovább!  

Köszönöm Viktor a mai napot!

Most ne hátrálj meg!

Mindenki menjen a ,,,,

A gödör mélyén vagyunk,innen már felfelé

megyünk!

Veled vagyunk!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 12:02
Előzmény: #399  tokos.
#400
az a baj , ha így halad és útközben nem vált , - hogy nem megy ..

egyszer azért , mert ennek a fajta erőszakosságnak a velejárója az , hogy az esetleges váltáshoz tartozó rendelkezéseket fokozatosan megváltoztatja , nehezíti , vagy éppen lehetetlenné teszi .

másodszor meg azért , mert az ilyenfajta erőből megvalósítható (most már jogilag is megerősített ) berendezkedés ellen , csak valamilyen vagy nagyobb erő mellett is csak valamifajta erőszakosság útján és "jogtalanul" lehetne változtatni.
erre meg a "nép" nincs semmilyen téren felkészülve , és erre az forradalmi "attrakcióra" csak nagy elnyomás árán képes.

az ilyenfajta regnálók meg mindig ezt és mindezt nagyon is jól tudja , és a "mézesmadzag" addig és akkor húzható ameddig a "nép" tűrőképessége terjed .
magyarán: most a "gyulyáskapitalizmus" következhet esetleg hosszú időre.

Lásd a kádár éra 40 éve , aminek végét bizony nem a "magyar nép" felkelése a fennálló rendszer ellen , hanem a nemzetközi helyzet (a szovjetunió szétesése ) generálta annak a "csendességét".
forradalom nem is jöhetett létre, hiszen nem a széles társadalmi rétegek vonultak az utcára a szellemi és anyagi nyomora miatt , hanem a vezető nagy testvér szétesésének lóvára felülve és nem utolsósorban a gazadaságunk tarthatatlansága miatt , a rendszer megváltozott szinte magától / és nem megváltoztattuk .

a radikálisabb rendszerváltók az igazi rendszerváltást hiányolják - jogtalanul .

egy igazi rendszerváltásnak vél.szerint mindenképpen alulról vezéreltnek kell lennie- ez viszont a nagy része tőlünk független módon volt vezérelve -felülről (ezért is tudtak ők/felülről/ megegyezni lásd: kerekasztal)
szűk kör választotta a vezetőit :

pl. fingom sem volt arról , hogy ki volt tölgyessy, antall , és a körben ülők..
életútjukról később csak az újságban/médiában közöltek alapján tájékozódhattam ( mint más is milliónyian - mint nép )

ugyanakkor lech walesáról többet tudtam , és csak példaként említve.
tokos. 2011. 01. 23. 10:48
Előzmény: #398  Törölt felhasználó
#399
Ha így van, ahogy írtad, akkor 4 év múlva mennek a sűllyesztőbe.
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 10:40
Előzmény: #394  tokos.
#398
vannak olyan részei a kormányzásnak ahol nincs beleszólása az össznépi konszenzusnak (ezt alapvető törvények írják elő), vagy a szakértői elitnek , és vannak olyanok amik bizony kikerülhetetlenek ..

ha összemosunk mindent , és mindenből azt hozzuk ki hogy minden hatalom valakié ( akár a párté akár a kormányé , kormányfőé) arra hivatkozva akár mert 2/3 -uk van , akár hogy mert akkor 29 év múlva sem fog történni semmi , az így egy nem is kicsit kívül esik minden olyan rendszeren amiért forradalmat csinált valamikor pl. orbán viktor , amiért egyáltalán más rendszert kívántunk . sajnos vagy nem , minden egyes regnáló kormánynak vállalnia kell azt, hogy a konszenzusos politikát szükséges választania , mert ellenkező esetben bibó szerint is igen könnyen a zsákutcás politika tűnik fel újból , hiszen nem a kormány vagy a kormányfő jótéteményei alapján haladhat előre egy ország és ez már egyszer kétszer bebizonyosodott a világban is és a történelemből is / nálunk pl. kádár/ .

bármennyire szimpatikus is egy egy intézkedése és összességében is egy ilyen kormánynak , szinte törvényszerűen oda vezet , hogy az ellenőrizetlen hatalomgyakorlatából kirekeszti azokat akik mérvadóak a társadalom egészséges működésében és fejlődésében , mert öntudatlanul is egyfajta irányvonalat képvisel a meglévő de nem érvényesülhető társadalom sokszínűségének megléte mellett .

A kormány maga teremtette helyzete miatt , aztán konfliktusról konfliktusra terjed sok intézkedése . Ez előbb vagy utóbb ezen az úton haladva végül szembeszegül sokminden olyannal , amitől elvárja azt a lojalitást ami koncepciójához szükséges lenne .

a kormány intézkedés sorozatai viszont olyan elemeket is tartalmaz értelemszerűen, ami a hatalom gyakorlásában (az önmaga által felállított és v é g r e h a j t a n d ó cél érdekében) ) olyan rendelkezései előzik meg ami egyfajta szükségszerűen bezárkózáshoz vezet , ugyanakkor részéről jól megindokolt látszólag támadhatatlan politikát valósít meg, ami ellen fellépni a társadalom részéről csak olyan erőszak félével lehetséges , ami meg szintén ugyanakkora trauma , mint maga az ilyen a rendszeren belüli "újfajta" rendszer bevezetése felépítése jelentett/jelentett .

az ilyenfajta attitűdű kormányok természetszerűleg a maga által által meghozottak védelmében , a változtatás módjait megakadályozandóan erősen leszabályozza azt a rendeleteivel / AB,KT,Alkotmány , sztrájktörvény, orszgy.választás , médiatörtvény stb, stb,stb/.
tokos. 2011. 01. 23. 10:17
Előzmény: #395  sanka
#397
az onkormanyzati testuletek fele letszammal mukodnek. Az uj kormanyhivatalok felalltak, az atszervezes zajlik. Adorendszer atalakult, az mnyp-k sinre kerultek.

A 4-es metro fekete lyukjaba nem ontunk tobb penzt, a nyugdijrendszer, tomegkozlekedes, segelyezes gyogyszerkassza atalakitasara egy honapon belul jon ki, ezt majd meglatjuk.

Haladnak a dolgok.
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 09:44
Előzmény: #362  loliense
#396
sanka 2011. 01. 23. 09:42
Előzmény: #394  tokos.
#395
"Ha most elkezdunk lemenni arra szintre, hogy a legutolso velemenyt is meghallgatjuk, akkor 29 ev mulva sem fog tortenni semmi sem."
Miért idáig mi történt az ország érdekében?!DD
"A valtozasok elegge egyertelmuek"
Szerinted az adó csökkentésen kívűl mi változott?! Azt tudjuk, hogy neked ez már elég, meg vagy elégedve.
Hol, milyen szerkezet átalakítást végeztek?
Egyelőre azt tudjuk, hogy az adócsökkentéssel a költségvetési hiányt növelték, a kiadásokat hol fogták vissza?
Van a manyup lové, feléljük, a seggeknek elmondják, hogy mi nem szorítunk meg oszt jó napot?

tokos. 2011. 01. 23. 09:17
Előzmény: #393  Törölt felhasználó
#394
nezd penznyelo,

azon tul, hogy a velamenyutkoztetesek hianya egeszen eddig nem zavart, se Gyurcsany, se Bokros, Se Bajnai eseteben az egy dolog.

A masik kerdes, hogy mire jutsz vele. A velemenyet igy is mindenki elmondhatja, hallottuk a szociket, a jobbiket, a liberalisoke folyik a csapbol is, nem csak en hallom, a kormanyzat is hallja.

Ha most elkezdunk lemenni arra szintre, hogy a legutolso velemenyt is meghallgatjuk, akkor 29 ev mulva sem fog tortenni semmi sem. Mert amint az egyik elmondja a velemenyet, a masik valoszol ra, ami ujabb valaszokat general, amibe aztan belevonjak a kulfoldi ujsagirokat is a hazafiaink, es semmi nem halad egy centivel sem elorebb szerinted mennivel kerult a te allaspontod kozelebb dropehoz, vagy az enyemhez az elmult fel evben? . Persze ez jo lenne, mert akkor elojohetnel a nincs rajtuk sapka szovegeddel, vagyis azzal, hogy nem csinalnak semmit.

A valtozasok elegge egyertelmuek, az, hogy a te szemelyes ertekrendedtol, erdkedtol tavol esnek, nem jelenti, hogy nem ezek az orszag szempontjabol megfelelo intezkedesek. Majd a jovo kimondja roluk az iteletet, mint ahogy Gyurcsany csomagjarol is kimondta, es Bokros csomagjarol is bebizonyitotta, hogy egy pillanat alatt sikerult vele kinyirnia a nyugdijrendszerunk meg megmaradt fenntarthatosagat.

Ossznepi konszenzussal, allando egyeztetesekkel nem llehet haladni, nem veletlen, hogy az altalad kivalonak tekintett Bokros, Gyurcsany es Bajnai sem szarakodott vele. Kizarolag Megyo.
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 01:26
Előzmény: #391  tokos.
#393
Tokos:

"Serintem ennek a komának a példaképe Megyó lehet. Akkoriban volt ez a mindenkinek a véleményét meghallgaton, és persz mindenkinek adok egy kicsit, de senkivel sem vállalok konfliktust jellegű dolgok."

Már ne haragudj, de ez nagyon buta hozzáállás. A konfliktuskerülés és a vélemények széleskörének megismerésének és ütköztetésének igénye NAGYON NEM UGYANAZ.

Kb. olyan a szöveged, mint itt, aki szerint az a tökös, férfias vita, ha sértegetés, meg személyeskedés zajlik. Ez olyan középkori szint: annak van igaza, aki erősebb és jobban odacsap.

Ez rém ostoba hozzáállás.
tokos. 2011. 01. 23. 01:13
Előzmény: #391  tokos.
#392
Nem kell azért elmenni angliáig, 2006 Gyurcsány csomag. Kivel, mikor konzultált a csomagjáról?

A csomaggal mégsem az volt a baj, hogy meghozta, és mégcsak nem is az, hogy nem volt róla társadalmikonszenzus, hanem az, hogy a csomag úgy volt szar, ahogy volt.

És persze diskurálhatnánk a Bokros csomag társadalmi egyeztetéséről is.

Valamiért érdekes módon mindig könnyebb a másik szemében észrevenni a szálkát.
tokos. 2011. 01. 23. 01:07
Előzmény: #303  Törölt felhasználó
#391
"Orbán és hívei meggyőződésével ellentétben ugyanis a modern világ nem a valóság kizárólagos birtoklásáról szól, hanem ellenkezőleg, az eltérő nézőpontok legszélesebb körű ütköztetése a modern kultúra és tudomány, a modern társadalmak meghatározó jellegzetessége, hogy aztán a legszélesebb konszenzus alakulhasson ki akörül, ami az ütközés próbáját kiállta, s elbukjon, ami nem. "

Serintem ennek a komának a példaképe Megyó lehet. Akkoriban volt ez a mindenkinek a véleményét meghallgaton, és persz mindenkinek adok egy kicsit, de senkivel sem vállalok konfliktust jellegű dolgok.

Érdemes lenne megnéznie a komának, ha valóban Angliában él, az angol történelem nagyjait, mikor hogyan döntöttek. mondjuk Thatcher, vagy Churchill.

Szarták le nagyívben az össznépi diskurzust, mert bizonyos dolgokat meg kellett lépni. Úgyis, hogy egy várost lesöpörtek emiatt a németek a föld színéről, meg úgy is, hogy a bányászok elsztrájkolgattak pár hónapig.
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 00:56
Előzmény: #389  Törölt felhasználó
#390
Számomra Róna hiteltelen. Egyszerűen azért, mert ő volt a NABI vezetője, ami ugye csődbe ment. A történet esettanulmány évek óta a Közgázon, mert olyan tankönyvszerű hibákat követtek el.

Róna persze ettől még demokrácia kérdésben lehet hiteles, de az elmúlt években nagyon sokat nyilatkozott nem csak gazdaságról, hanem azon belül még a Ft-ról, meg kamatokról is. Na, ilyen témákban szerintem inkább hallgatnia kellene...
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 00:52
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#389
Nyilvánvalóan. Hozzátenném, ez általában az autoriter rendszerek velejárója, de mondhatnám sarkosabban hogy kommunista módszer. Ami érdekes, a komcsikat annyira köpködő droptól...

Rónát nem ismerem különösebben, nem is érdekel a személye, de ha igaz, angol egyetemen előadó. Ez megmagyarázná azt, hogy miért érti az angolok (és nyugatiak) demokráciafelfogását, amiről láthatóan sem dropnak, sem Orbánnak halvány lila fogalma sincsen.

Ez nem jelenti azt, hogy Orbán ne mérhetné fel jól a hatalmi erőtereket, és ne kezelhetné a helyzetet, de az látszik, hogy a jobboldal egyszerűen nem érti a médiatörvény elleni támadást. Hecckampány, a mocsok szocik gerjesztik, a multik bosszúja, meg mittudomén.
Gőzük sincs a nyugatiak demokráciafelfogásáról, és értékrendjéről, amihez néhány száz év alatt jutottak el.
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 00:47
Előzmény: #386  Törölt felhasználó
#388
"Amig a portfólión megtalállak,üldözni foglak"

Ez egy kiváló életcél. Érdemes volt megszületned.

Részemről befejeztem veled a kommunikációt.
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 00:41
Előzmény: #385  Törölt felhasználó
#387
Tozsdenyul, drop olyan, mint Viktor: az ellenvéleményt ki kell iktatni.
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 00:38
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#386
Amig a portfólión megtalállak,üldözni foglak!Csak szeretnél megunni bértollnok!!
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 00:29
Előzmény: #360  jumbo2
#385
Azóta idézek neked Róna Pétert, amióta a balosok és libsik véleményét el sem olvasod, gondoltam, hátha egy jobboldaliét legalább megtiszteled.

Tévedtem, te még egészen véletlenül sem szereted az életed ellenvéleményekkel bonyolítani, és ez pártsemleges :)
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 00:25
Előzmény: #383  Törölt felhasználó
#384
Meguntalak. Keress magadnak hozzád illő szellemi képességű partnert. Sajnos, vannak elég sokan...
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 00:17
Előzmény: #382  Törölt felhasználó
#383
Szánalmas vagy!
Vagy lehet hogy fáradt?
Nekem ne másolgass át másik topikból!
A hazugságaidat támaszd alá!!
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 00:09
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#382
Sértegetés helyett írj KONKRÉTUMOKAT, ÉRVEKKEL, BIZONYÍTÉKOKKAL. Nos, írsz ilyeneket, vagy nem vagy többre képes, mint a lentiek?
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 00:09
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#381
Sértegetés helyett írj KONKRÉTUMOKAT, ÉRVEKKEL, BIZONYÍTÉKOKKAL. Nos, írsz ilyeneket, vagy nem vagy többre képes, mint a lentiek?
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 00:01
Előzmény: #378  Törölt felhasználó
#380
Akkor mégegyszer megkérlek!
Ne hazudj,ne csúsztass,és ne akard befolyásolni a topikokon a nálad esetleg kevesebb képzettséggel bíró embereket!
Megalázni meg egyáltalán nem kéne őket!
A véleményem a bértopikolásoddal kapcsolatban nem változott. Szoclib.propagandát folytatsz a portfólión.
Nekem nem kell alátámasztanom semmit!
Támaszd alá te!
Törölt felhasználó 2011. 01. 23. 00:00
Előzmény: #376  Törölt felhasználó
#379
Sejtettem, hogy csend lesz és elkullogsz. Ez a várható reakció egy olyantól, aki csak annyira képes, mint te...
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 23:38
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#378
Én már válaszoltam neked, te tartozol a válaszokkal.

"Sértegetés helyett írj KONKRÉTUMOKAT, ÉRVEKKEL, BIZONYÍTÉKOKKAL (remélem legalább e szavak jelentésével tisztában vagy). Nos, írsz ilyeneket, vagy nem vagy többre képes, mint a lentiek?"
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 23:24
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#377
Válszolj itt a manyup topik helyett!
Ha akarsz!
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 23:22
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#376
Üdvözöllek!Válaszolj itt ha akarsz!
Megtaláltalak a manyup topikban!
Ne beszéljünk el egymás mellett!
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 23:22
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#375
Üdvözöllek!Válaszolj itt ha akarsz!
Megtaláltalak a manyup topikban!
Ne beszéljünk el egymás mellett!
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 23:17
Előzmény: #373  loliense
#374
Köszönöm a szíves invitálást. Jó éjt
loliense 2011. 01. 22. 23:14
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#373
Hibátlanul megtanultad,le a sapkával előtted!
Elköszönök,mert az echon megy a: kiút többszemközt című szabadegyetemi közvetítés és elromlott a videjom.
Ugorj be verszályba ha arra jársz,megiszunk egy színes jupiitalt
orrovoá
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 23:12
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#372
"Hogy puritán fiú, vagy lány azt nem tudom, talán nem is érdekes."

Vigyázz, mert aztán hamarosan alkotmányellenes leszel ezzel a biszexuális hozzáállással...
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 23:03
Előzmény: #370  loliense
#371
Ne hozz zavarba, példaképemül azokat tartom, akik egy kézcsókkal is beérik. A NAGY TANÍTÓ Bástya elvtárs is szerénységre intett.
loliense 2011. 01. 22. 22:54
Előzmény: #368  Törölt felhasználó
#370
Igazad van, jó ha az ember előnyre látó!
Mert a puritánok résen vannak és ha akarnak, nagyon puritánok tudnak lenni, amennyiben éppen nem kontrapuritánok.
Érteni vélem logikád,felnézek rád,
hányadikon is laksz?
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 22:53
Előzmény: #366  loliense
#369
Egy kis színes , elalvás előtt:

"Deutsch Tamás a médiatörvénnyel és Orbán Viktor strasbourgi beszédének reakcióval kapcsolatosan kitért arra is, hogy Gyurcsány Ferenc hirtelen mennyire demokratából lett varrva. "

Mondjuk elképzelem , varrás szabás tanfolyam, hozott demakratából.
Azért ez sem egy lumen, de nem is azért szeretjük
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 22:47
Előzmény: #366  loliense
#368
A szóvivőt azért írtam külön,hogy majd alkalomadtán , mikor megpályázom az állást, ne mondhassák, na ez a fontoskodó majom akar beépülni puritán sorainkba?!
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 22:41
Előzmény: #365  Törölt felhasználó
#367
Amennyiben nem ironizálsz, akkor örülök. Az lenne a cél , hogy gyülőlködés helyett röhögjünk magunk és mások hülyeségén, hiszen az acsarkodásnak mi csak károsultjai lehetünk, a haszonélvezők a hivatásos uszítok, mindegy milyen színűek.
loliense 2011. 01. 22. 22:36
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#366
Nehéz a szókat vinni?- félek a fizikai munkától.Nyílt nem messze tőlünk egy nemzetközi cinizmuskölcsönző,onnan kölcsönzök eszet hülyülés ellen, mert ide már az általam ismert összes cinizmus, sem elegendő!
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 22:30
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#365
Nagyszerű ez a "heti hetes"!
Nyomjátok!Többen nagyon jól szórakozunk!
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 22:23
Előzmény: #363  loliense
#364
Hát igen, elég képzett volnék. bár , mostanában külső nyomásra mintha hülyülnék. Na mindegy, ha végképp leépülnék szellemileg, majd elmegyek szó vívőnek.
loliense 2011. 01. 22. 22:19
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#363
Szóról-szóra,éreztem én,hogy otthon vagy az embertanban és egyéb iparágakban
loliense 2011. 01. 22. 22:16
Előzmény: #358  commander8
#362
Az új szép világ, már elkezdődött!
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 22:15
Előzmény: #357  loliense
#361
Meggyőződésem szerint az ember életében legfontosabb a genetika. A dézsavű érzés nem más , mint valamelyik öröklött géned emlékszik valamire, ami az örökhagyó ősöddel történt, akár generációkra visszamenően is.
Ergo , ki kell zárni a perc embereket.a hirtelen fellángolókat,gén vizsgálattal be kell bízonyítani, hogy már régebben is csak Őt, és senki mást.
jumbo2 2011. 01. 22. 22:14
Előzmény: #303  Törölt felhasználó
#360
Mióta idézgetnek a balosok és liberálisok Róna Pétert? Tiszta hülyének tartottátok egy évvel ezelőtt :)

Mellesleg én se akkor, se most nem idézgetek tőle, nem érdekel, amit mond, el sem olvasom.
jumbo2 2011. 01. 22. 22:12
Előzmény: #295  Törölt felhasználó
#359
Bocs, de az én tudatomig nem jutott el a 3 kifogásolt pont fontossága.

Az elvakult fidesz gyűlöletedért viszont sajnállak, szar éveid lesznek :)
commander8 2011. 01. 22. 22:08
Előzmény: #351  loliense
#358
"Itt az idő!"
loliense 2011. 01. 22. 22:04
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#357
Furcsa és érdekes esetek történtek meg veled, kissé folyamatos dézsavús életed lehetett ez idáig.
Nálunk a feudalistáknál másképp van, a nőknek csak egy férfiről szabad álmodni a vezetőről.Hál istennek, jól működik a gondolat rendőrség és időben felkeltik az álomrenitenseket!

Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 21:54
Előzmény: #348  exley
#356
Szép kis számlád lehet...
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 21:52
Előzmény: #351  loliense
#355
Igen , ismerem, nekem is voltak Hölgy ismerőseim, akik - tisztesség ne essék szólva- képesek voltak nagyot álmodni, viszont férjnél voltak . Bár előnyükre szólt, hogy nem kiabálták tele a világot, tudták, hogy csak álom.
loliense 2011. 01. 22. 21:41
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#354
Küldöm a téged jogosan megillető tizedet a számládra és légy résen szentatyám!Ágyesz-bugyesz
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 21:37
Előzmény: #346  loliense
#353
na... én inkább nézem tovább a "jim szerint a világ" 521. részét .

ma eddig cirka 30 részt láttam már

/ a zsé az nem mehetne egyenesen a neteller számlámra inkább ? az állami telefonos gyűjtögetésbe soha többet nem hiszek /
loliense 2011. 01. 22. 21:36
Előzmény: #348  exley
#352
Tudom,de tartozol a 2 havi bérleti díjjal,holnap megkapod a fizetési felszólítást!!!
loliense 2011. 01. 22. 21:34
Előzmény: #347  Törölt felhasználó
#351
Van az a ősmagyar, fór evőr jáng párt, azok olyan huncut külföldön vásárlósok!Vigyázz velük,mert a szomszédos Mán szigetre már betették a lábukat és "képesek nagyokat álmodni, vagy ugrani", nem tudom pontosan a szlogenjüket!
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 21:33
Előzmény: #348  exley
#350
Én pedig egy panelben.
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 21:31
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#349
Ki az az N.Ibolya?
exley 2011. 01. 22. 21:31
Előzmény: #346  loliense
#348
Én Buckhingen palotában élek.
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 21:27
Előzmény: #345  loliense
#347
Mi a Szecsör( margaret) szigeteket akartuk megvenni, de valamelyik nemtudompontossanmelyikpártközeli lenyúlta.

Bálát illetően meg a mai világba már fel sem tűnne azzal a kis különcségével.
loliense 2011. 01. 22. 21:26
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#346
A nagyapád maga volt az Egyház?-az brutális,akkor vasárnap nálatok ebédelt a Pápa!
Ez szörnyűség,téged is brutálisan elnyomtak!Már ideje lenne az ilyen elnyomott,üldözötteknek klubbot alapítani,lennénk a mostani vallomások alapján úgy 5.600.000 kb!!!
loliense 2011. 01. 22. 21:20
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#345
Nem rossz szándékkal vádoltam Bélát,csak hát olyan furcsa srác volt.
De Verszályban is lakom és nem csak kimondani tudom, de leírni is!
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 21:18
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#344
"Szegeden felújították a színházat. Az átadási ünnepség részeként - minden előzmény nélkül - kivezényelték a szegedi össz középiskolások első évfolyamát, s ott KISZ tagok lettek."

N.Ibolyát is kivezényelték, és az ünnepséget követően az újdonsűlt kényszer KISZ tagok közül többen is, bár előzménnyel, nagyon, páran többször is , még nagyobban....
Hiába no, ilyen egy rohadt idők voltak.
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 21:18
Előzmény: #332  loliense
#343
az első hálás joga egyházi jog volt

márcsak tudom mert nagyapám apja az volt ..

szóval...amikor nagyapámat elnyomták 1945 től ... és aztán apámat is meg a kutyáját is gedeont akkor énrám nem tudott hagyni semmit csak észt és nyaralót , meg elintézte nekem az éppen fennálló rendszer ellenállásaképpen a sorbonne -t is az utolsó leheletével ..egyszóval: kutya egy életünk volt na blablabla ..

már megint egyre több a partizán ..
loliense 2011. 01. 22. 21:14
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#342
Nem igaz,Orbán sosem volt KISZ-titkár az a sok rohadt régi ember meghamisította a lapját a múltját!
Kádár János saját kezűleg hamisította meg Orbán KISZ-titkári kérelmének aláírását, hogy befeketítse a hős ősmagyar ellenállót az utókor felé!
Igen kimondottan,de csak előnyére változott az évek alatt,erre példa, hogy, már csak ritkán pisil be éjszakánként!!!
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 21:10
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#341
"Ha megfigyeled, akkor rájöhetsz, hogy mozgalmi embernek kell lenni ahhoz, hogy valaki egy pártba belépjen. Ilyen volt az Orbán is, amikor a KISZ-be belépett, s ott ha igaz, titkár lett. "

És az a temérdek közönséges , primitiv indulatú hívő másokkal szemben mért nem ilyen megértő?
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 21:07
Előzmény: #338  loliense
#340
Bélát azért így ilyen formában nem hagyom bántani.Jó gyerek, jó mulatós magyar gyerek. A Rajna völgye meg szerintem elég ciki, az ember olyan tájegységgel nem dicsekszik ,amit ki tud mondani.
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 21:05
Előzmény: #325  loliense
#339
igazad van ..egész nap csak döglödtem

ilyen az idő :)
loliense 2011. 01. 22. 21:02
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#338
Így már stimmel,emlékszem nektek adtuk át.
Megvettük a Rajna-völgyét inkább az nagyobb!!!
Kunbélát ismertem, furcsa egy ember volt, mindig csalt a szó-pókerben!!!

Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 20:57
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#337
Ha megfigyeled, akkor rájöhetsz, hogy mozgalmi embernek kell lenni ahhoz, hogy valaki egy pártba belépjen. Ilyen volt az Orbán is, amikor a KISZ-be belépett, s ott ha igaz, titkár lett.

Szegeden felújították a színházat. Az átadási ünnepség részeként - minden előzmény nélkül - kivezényelték a szegedi össz középiskolások első évfolyamát, s ott KISZ tagok lettek.

Orbán nagyon sokat változott, remélem az előnyére.
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 20:51
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#336
Bocsánat, helyesen : viccen kivűl
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 20:49
Előzmény: #334  loliense
#335
Mivel pontosan nem határoztam meg ,így biztos egymást váltottuk.
Egyébként viccen az Őseimé volt, de csak azért említettem, hogy hogy a szellemi toprongyok ne kezdjék "a te vagy az kunbéla" dumájukat.
loliense 2011. 01. 22. 20:44
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#334
Itt valami nem stimmel!
Pont pár száz éve, ugyan is miénk volt az egész Dunántúl, tehát a tiétek nem lehetett!!!
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 20:38
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#333
Úgy vélem , mindenki politikai identitását determinálhatja honnan, milyen életsorsú családból jön. Ez így természetes, jogos.
DE! A hülyeségre, mások elítélésére, meg bélyegezésére nem add felhatalmazás!
Vegyünk egy példát, mondjuk szeretett Vezéreteket. Szülei az elmúlt rendszerben pártmunkások voltak, jó maga is a kornak megfelelően KISZ titkár. Meggyőződésem, hogy ettől nyugodtan lehettek becsületes derék emberek, kik a fiukat is annak nevelték. Viszont, miféle aljas nemtelen debilitás az, hogy ilyen , vagy no pláne teljesen semleges múltal mindenki rohadt komcsi, ( kivéve a gyevi bírót) aki élt a múltban, és nem a Vezére szavazz?! Ha én politikus lennék, az ilyen gumi elvű , "ha akarom vemhes, ha akarom nem" jellemű szavazókra nem lennék büszke. Ja , nem vagyok , nem voltam párt tag, pár száz évvel ezelőtt az egész Dunántúl a családomé volt, de nagyon elegem van, egész életemben azt látom, hogy régen, most is , az erőszakos idióták mennyi kárt okoztak, okoznak.
loliense 2011. 01. 22. 20:30
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#332
Gyönyörű és kimondottan igaznak tűnik a családi történet, akkor biztosan egy másik Puritánra gondoltam!
A méltóságos úr gyakorolta az elsőhálás jogát a szüzeken vagy a pallos jogot?
Csak nem Szent Antal a település neve?
Az meg egyszerűen felháborító, hogy a családi jogart és koronát elvették tőle!
A taníttatás viszont meglátszik, kiváló gondolataid vannak.
Tévedtem, te tényleg egy másik Puritán lehetsz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 20:12
Előzmény: #316  loliense
#331
loliense helyett én is megválaszolhatom!

Apám nemes ember, méltóságos úr volt. Most is létezik a Felvidéken a nevünket viselő település.

1945-ben megúszta, s lemenekült vidékre. Anyán nagyszüleinek cipész üzeme volt Nográdban. Anyám apja német lehetett, ugyanis törte a magyart, valamilyen hivatalt viselhetett.
Apámnak mindenét elvették, még a családi ékszereket is.
6 testvérem van, volt, ugyanis kettő fiatalon meghalt.
Ilyen előzmények után nem valószínű, hogy 1945 után parttagok lettek volna.

Szüleim azt mondták, hogy "mindenedet el lehet venni, de a tudásodat azt nem".
Ezért a lakások, házak, autók helyett diplomát kaptunk. 4 gyerek taníttatása, felnevelése nem is kis teljesítmény, amikor a jogi diplomáját egy jó ideig nem is használhatta.

Hogy puritán fiú, vagy lány azt nem tudom, talán nem is érdekes.
loliense 2011. 01. 22. 20:03
Előzmény: #328  exley
#330
Túl van tárgyalva
loliense 2011. 01. 22. 20:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#329
Nem foglalkozom a mai vezetők elődeivel!
exley 2011. 01. 22. 20:01
Előzmény: #326  loliense
#328
Bocsánatot kérek.
exley 2011. 01. 22. 20:00
Előzmény: #323  exley
#327
Sztem, az Orbán korszaknak vége, ez az ember egy súlytalan politikai figura lett. Felfalhatják politikai riválisai, amit már annyira vártak.
loliense 2011. 01. 22. 19:59
Előzmény: #321  exley
#326
Majd neked is teszek 8 szmálylit az írás végére, úgy könnyebb lesz értelmezni
loliense 2011. 01. 22. 19:55
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#325
Menj már tonic, de lassú lettél
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 19:53
Előzmény: #316  loliense
#324
jó kislány ...
bár annyira vagy te ősmagyar mint bauer tamás

mennyi ovónéni kell 30 gyerekre ?

ez lenne a kérdés ?


exley 2011. 01. 22. 19:53
Előzmény: #321  exley
#323
...hm, azért ahogy kiveszi az éhezők szájából az utolsó falatot, nem igazán elegáns gesztus a részéről.../segélyek megvonása, faji havatartozra tekintet nélkül/
loliense 2011. 01. 22. 19:53
Előzmény: #319  commander8
#322
Bíztam benne kiderül az írásból.
exley 2011. 01. 22. 19:51
Előzmény: #316  loliense
#321
Örülök, hogy szerelmes vagy belé. Szabadon választottad légy vele boldog, valszeg a gyengébb nemmel körültekintöb.

Topik gazda

ta-lidor
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek