Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 13. 12:52

Ha lenne pénzed holnap mit vennél max. befektetési idő 1 hónap?  

Várom minden nagytudású befektető javaslatát.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2013. 03. 19. 08:43
Előzmény: #174039  -bubu-
#174040
Ma várható adatok:

GB 10:30 Fogyasztói árindex (CPI, év/év) febr. előző: 2,70%, várt. 2,80%
GB 10:30 Kiskereskedelmi árindex (RPI, év/év) febr. előző: 3,30%, várt: 3,30%
EZ 11:00 ZEW német gazdasági hangulatindex, márc., előző: 48,2 pont, várt: 48,1 pont
CA 13:30 Feldolgozóipari eladások, jan., előző: -3,10%, várt: 0,60%
US 13:30 Kiadott építési engedélyek, febr., előző: 904 ezer db, várt: 923 ezer db
US 13:30 Megkezdett lakásépítések, febr., előző: 890 ezer db, várt: 915 ezer db
-bubu-
-bubu- 2013. 03. 19. 08:34
Előzmény: #174038  Törölt felhasználó
#174039
Goldman: 320-as euró jöhet
2013. március 18. | 16:56 English version


Gyengülő és egyre volatilisebb pályán van a forint, mely könnyen gátat szabhat a kormány élénkítő terveinek. Amennyiben a jegybank a feltételezések szerinti további 75 bázispontos kamatvágást visz véghez, akkor a forint árfolyama könnyen intervenciót igényelhet. Külső hatásokkal nem számolva, hat hónapon belül 310-320 forint-euró árfolyammal számolnak a Goldman Sachs közgazdászai március 15-ei elemzésükben.
Törölt felhasználó 2013. 03. 19. 08:32
Előzmény: #174037  Törölt felhasználó
#174038
A mélyben várta a forint a ciprusi híreket

A hét elején 308,5 forint felett is megfordult az euró jegyzése, amire tavaly január óta nem volt példa. A forint esésében a globális hangulatromlás okozta a főszerepet, azonban az elmúlt hetekben kiváló külpiaci hangulatban is szenvedett a hazai deviza.

Kedden reggel 306,4 forintot kell adni az euróért a bankközi devizapiacon, ami megegyezik a hétfő esti értékkel. A hét első napján 308,6 forint közelében is állt az euró/forint kurzus. Ilyen gyenge árfolyamot több mint egy éve nem láthattunk.

A forintot az lökte új mélypontra, hogy Ciprus csak igen komoly feltételekkel kaphat nemzetközi segítséget. A tervek szerint egyszeri illetéket vethetnek ki a bankbetétekre, ami erőteljesen aggasztja a befektetőket. A ciprusi fejlemények érdemben rontották a külpiaci hangulatot, ami arra ösztönözte a piaci szereplőket, hogy adják el kockázatosabb eszközeiket.

A hazai devizát az is csak hajszálnyit erősítette, hogy Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára azt mondta, nem céljuk a forint gyengítése. Magyarországnak nem érdeke a gyenge valuta - hangsúlyozta Cséfalvay. A szóbeli intervenció támaszt nyújtott az árfolyamnak, ugyanakkor a forint nem tudott érdemben erősödni. A jegyzés 305,5-306-os szintek között hullámzott az államtitkár szavai után.

A piaci szereplők ugyanakkor továbbra is amiatt aggódnak, hogy a kormány megpróbálhatja forintra váltani a devizahiteleket, valamint a Magyar Nemzeti Bank (MNB) unortodox monetáris politikát folytathat a közeljövőben. Elemzők szerint az MNB tovább vágja a rekordalacsony, 5,25 százalékos jegybanki kamatot is, ami szintén gyengülő pályán tartja a forintot. A jegybank tavaly augusztus óta minden hónapban 25 bázisponttal csökkenti a kamatot.

A recesszió és a 3 százalékos célszint alá süllyedő infláció az MNB monetáris tanácsának alapot adhat arra, hogy tovább vágja a kamatszintet. A forint leértékelődése ugyanakkor már akár aggodalommal is eltöltheti az MNB-t. Februárban 300 forinthoz közeli eurónál még 25 bázisponttal csökkentette az irányadó rátát a jegybank, most viszont már jóval a lélektani határ felett áll a kurzus.

Balog Ádám, a központi bank új alelnökének múlt heti jelzése alapján egyelőre elemzők arra számítanak, hogy szünet nélkül folytatódik a kamatvágási ciklus. A jegybankár azt mondta, nincs oka arra, hogy változtassanak az eddigi, óvatos kamatvágásokon. Balog azért szólalt meg, mert a piacon a kedvező inflációs adat után felerősödött a spekuláció, hogy akár 50 bázispontos kamatcsökkentéseket is végrehajthat az MNB.

Ha a külpiaci hangulat nem javul, és a hazai kockázatok fennmaradnak, akkor a forint nem lesz képes érdemben erősödni. A gyengülési hullámot az állíthatná meg, ha csökkennének a devizahitelesek kimentésével kapcsolatos aggodalmak, valamint az MNB tartózkodna az olyan kockázatos lépésektől, mint a kamat folyamatos és nagymértékű csökkentése, valamint az unortodox eszközök bevetése.
Törölt felhasználó 2013. 03. 19. 08:09
Előzmény: #174036  -bubu-
#174037
Ha megdézsmálják bankbetéteket, jöhet az összeomlás
link
-bubu-
-bubu- 2013. 03. 19. 07:46
Előzmény: #174035  tibbi60
#174036
link

jó összefoglaló csártokkal
tibbi60
tibbi60 2013. 03. 18. 21:57
Előzmény: #174032  -bubu-
#174035
meg fogják szavazni,mert a németek azzal fenyegetőztek,h euro helyett jöhet a régi ciprusi pénznem,ami biztos leértékelődést jelent vagy csődöt,ami azért Angélának sem jönne jól.
tibbi60
tibbi60 2013. 03. 18. 21:54
Előzmény: #174031  -bubu-
#174034
és ezért 15k-t fizetett.
Törölt felhasználó 2013. 03. 18. 21:00
Előzmény: #174032  -bubu-
#174033
ha szerdán börni nem fog kecsegtetni akkor már csak kutiban bízhatunk ))
-bubu-
-bubu- 2013. 03. 18. 20:42
Előzmény: #174031  -bubu-
#174032
Mi a ciprusi ügy lényege?
A ciprusi kormány a 100 ezer euró alatti betétek 6,75 százalékát, az afölöttieknek pedig 9,9 százalékát "államosítaná", amivel mintegy 5,8 milliárd euróval egészítené ki az EU, ECB, IMF trió által biztosított 10 milliárd eurós mentőcsomagot. A beavatkozás összesen nagyjából az ország 17 milliárd eurós éves GDP-jének megfelelő összegű lesz. A végleges paraméterek nem ismertek, időközben újabb adókulcsok is felmerültek, de a végeredmény nagyon hasonló úgy is.

Az új ciprusi elnök zsarolásra hivatkozik, állítása szerint a "Trojka” kényszerítette az országra a betétadót. Az ECB azzal fenyegetett, hogy megvonja az egyik legnagyobb banktól az "életben tartó” forrásokat, ami a bankrendszer összeomlásával fenyegetett. A hírek szerint az IMF és az EU eredeti javaslata 40 százalékos sarcról szólt.

A mentőcsomag feltételeként Cipruson is bevezetik a kamatadót, és megemelik a társasági nyereségadót. A drasztikus beavatkozás arra utal, hogy német vezetéssel Európa megfelelőnek látta az alkalmat, hogy lesújtson az eurózóna adóparadicsomára, az orosz pénzmosás egyik fellegvárának tartott Ciprusra.

Az intézkedés nem végleges, kétszer is elhalasztották a szavazást, mert nem volt meg a szükséges többség, a legutóbbi hírek szerint csak kedden szavaz a parlament. Ha megbukik a javaslat, az Ciprus csődjével és az eurózónából való kihullással fenyeget, ha elfogadja a parlament, az veszélyes precedenst teremt, ami kockázatnak teszi ki a betéteket más bajban lévő európai országokban is. A legrosszabb viszont valószínűleg a bizonytalanság lenne, főként, ha tovább halasztanák a szavazást.

Negatív reakció, de nem hatalmas pánik
Az első piaci reakciók negatívak voltak, az euró 1,29 alatt is megfordult a dollárral szemben, az ázsiai tőzsdék 2 százalék körüli esést szenvedtek el, a vezető európai indexek 1-1,5 százalékos mínuszban mozognak, az olasz és spanyol hozamok megugrottak. Nem egyértelmű még, hogy tartós és tovaterjedő pánikról van szó, napon belül mintha enyhült volna már a riadalom (a forint azért ütött egy új mélypontot az euróval szemben 308,4-nél).

Hétfőn egyébként is banki szünnap van Cipruson, így az ügyfelek legközelebb kedden reagálhatnak a bankok pénteki zárása után bejelentett intézkedésre. Elképzelhető, hogy pánik lesz és megrohamozzák a bankokat, (az érintett betétek túlnyomó része persze nem a helyieké), ez negatívan érintheti más perifériaországok bankjainak piaci megítélését is.

Van pozitív olvasata is
Ciprus az eurózóna gazdaságának 0,2 százalékát teszi ki, a kimentéséhez szükséges összeg pedig eltörpül az összes korábbi európai mentőcsomag mellett, így a költségek nem indokolnák, hogy ilyen lépéseket követeljen Európa az új ciprusi vezetéstől. A kemény fellépést valószínűleg az teszi lehetővé, hogy minimális a közvetlen pénzügyi következménye lesz az eurózónabeli piaci szereplőkre, leginkább orosz vagyonokat érint a lépés (és persze helyi "kisembereket”).

Az agresszív intézkedés mögött erőteljes politikai mozgatórugók állnak. Az alkalom kiváló arra, hogy Ciprus adóparadicsom mivoltát megszüntesse Európa, és elűzze az illegális vagyonokat, amelyek révén a bankszektor a GDP öt-hétszeresére hízhatott. Ennek a harcnak az élén Németország áll, az eredmények pedig azt mutatják, igen erős a német dominancia az európai döntéshozatalban.

A fentiek alapján kicsi a valószínűsége, hogy az európai vezetők hasonló eszközhöz nyúlnának máshol. A ciprusi lépést úgy is értelmezhetjük, hogy az EU bármire kész, hogy elkerülje akár a legkisebb szereplő rendezetlen kihullását is az euróövezetből, ráadásul alaposan megregulázza a pénzmosással és adóparadicsomi státuszával kilógó tagállamát is. Ez hosszú távon pozitív lehet az euróra nézve, ahogy az eurót nem túlértékeltnek tartó németek erőteljes befolyása is.

Nem szabad elbagatellizálni az elvi konzekvenciákat. A megtakarítások direkt megsarcolása veszélyes precedenst teremthet, aminek tükrében egyéb extrém megoldások sem tűnhetnek már annyira elképzelhetetlennek. Ez nyilvánvalóan növeli bizonytalanságot az európai bankokkal és a perifériaországokkal szemben.

Vízválasztó lehet ez a hét
Az előttünk álló napokban hosszú távú következtetéseket is levonhatunk a piacokról. Ha hasonlóan átmeneti lesz a megingás, mint az eredménytelen olasz választások után, akkor az megerősíti az európai kilábalást és a piacok lassú talpra állása folytatódhat. Egyelőre ezt a forgatókönyvet tartjuk valószínűbbnek.

Ezzel együtt Ciprus lehet olyan váratlan katalizátor, mint az USA váratlan leminősítése 2011 augusztusában, ami 20-30 százalékos zuhanást okozott a világ vezető tőzsdéin. A hangsúly a meglepetésen van, az első kommentárok alapján szinte mindenkit megdöbbentett a betétadó híre. Ezt a forgatókönyvet tartjuk kevésbé valószínűnek, de érdemes kivárni az előttünk álló napokban, amíg elül kicsit a por a piacokon.

A Gazprom közvetlen segítő kezet kínált a ciprusi bankszektornak, amivel elkerülheti a kemény feltételekkel nyújtott európai mentőövet. Ezért cserébe az ország gázipara feletti kontrollt kér a Gazprom. A ciprusi elnök a hírek szerint elutasította az ötletet, és az EU-tól várja a megoldást, ami azonban jelentős orosz kivonulással fenyeget Ciprusról, ami miatt a parlament vonakodhat elfogadni a törvényt. Az orosz szerepvállalás még hozhat váratlan fordulatokat a történetben, egyértelmű kockázatról van szó.
-bubu-
-bubu- 2013. 03. 18. 19:37
Előzmény: #174029  Törölt felhasználó
#174031
dehogy, valami árút terített de már üres volt a mikrobusz és a szél felborította, felvétel is volt róla mert a szemből jövő koma videózta végig az utat és így rögzítette az esetet

Törölt felhasználó 2013. 03. 18. 19:37
Előzmény: #174028  -bubu-
#174030
Limit előtti csend. Jönnek a bejelentések hírek a Miskolci projektről. Felpezsdül az élet.
kajako1
Albert1

cscsbubu1 ))
Törölt felhasználó 2013. 03. 18. 19:35
Előzmény: #174028  -bubu-
#174029
biztos belement az árokba
részeg volt )
-bubu-
-bubu- 2013. 03. 18. 19:33
Előzmény: #174027  -bubu-
#174028
kivételesen belenéztem a fókuszba a retek klubbon

srác felborult a szélben a hóvíharban a mikrobuszával amivel 20km/h val ment és a rendőrpicsa megbüntete mert nem a látási viszonyoknak megfelelően vezetett :o))

beszarás ez az ország
-bubu-
-bubu- 2013. 03. 18. 18:09
Előzmény: #174023  sly36
#174027
najó, nem cipruson vagyunk MÉG :o))
Johnny178 2013. 03. 18. 17:52
Előzmény: #174025  sly36
#174026
Zgadza siê, mamy nadziejê, ¿e masz ³adny dzieñ i du¿o zysku dla wszystkich. :)
sly36
sly36 2013. 03. 18. 17:43
Előzmény: #174024  Johnny178
#174025
jeszcze daleko od jutra :-)
Johnny178 2013. 03. 18. 17:38
Előzmény: #174023  sly36
#174024
Przy³±cz siê, nie oznacza to, ale tak czy inaczej, chodzi o to, aby ¿yæ dziewczyny! Poza Gizike, ale czu³am, zawroty g³owy w koñcu :)
sly36
sly36 2013. 03. 18. 17:29
Előzmény: #174022  Törölt felhasználó
#174023
Конечно, русские пришли с танками.
:-))
Törölt felhasználó 2013. 03. 18. 17:21
Előzmény: #174021  sly36
#174022
Situace na Kypru navrátila sílu bezpeèným aktivùm, dal¹í vývoj na euru
gazovy shoticsku zutyová
dzenkuje maciková )
sly36
sly36 2013. 03. 18. 17:17
Előzmény: #174020  Törölt felhasználó
#174021
kecsegtető ez a shell in may, aztán mikulás rally :-))
Buxi is hadd örüljön :-))

Topik gazda

koldus
4 5 4

aktív fórumozók