Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 16:58
Előzmény: #1719  Monster
#1720
Hát...
a genesis nem spanyol és csak magyarországi partnere lett a novotrade?
Szerintem így van, éppenezért totál semmi köze szingapúrhoz, de spanyolhoz sem a bétes részvénynek.
SZERINTEM.
Monster 2007. 05. 06. 16:46
Előzmény: #1718  Törölt felhasználó
#1719
Tudtommal mindhárom üzem ezé a genesisé lesz, legalábbis ezt olvastam eddig róla:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 16:43
Előzmény: #1717  Törölt felhasználó
#1718
hahaha.:-)
Bár tőlem aztán....a havi rezsimet megkeresem vele egy nap:-)

egyébként nem tom mi köze a magyar bétes genesisnek mondjuk a szingapúri gyárhoz. azon kívül hogy mondjuk jó spekulatív hír lehet a szerencsejátékosoknak.
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 16:41
#1717
Start: Next monday (Tomorrow)!
Ticket price: 1375 HUF!
Wait and win!

Good bye!
Monster 2007. 05. 06. 16:39
Előzmény: #1715  Törölt felhasználó
#1716
Az valóban majdnem mindegy tulajdonképpen részvényesi szemmel, hol készül el az első gyár, de az nem, hogy mikor.
A cég saját optimista becslései alapján 2008 végén, 2009 elején indulhat meg a részleges termelés az első gyárban...
Tehát majd akkortájt érdemes lehet feltankolni a papírból:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 16:28
Előzmény: #1714  Törölt felhasználó
#1715
En a 2007 negyedeves gyorsjelenteserol beszelek, hogy az mikor jon ?:-)))
Tegyuk fel , ha mindenhol megkapna az allami tamogatast csak Magyarorszagon nem , ez is kedvezne a Geninek, mert akkor nem itthon termelik a profitot hanem kulfoldon.

Majd meglatjuk mi lesz.
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 16:14
Előzmény: #1713  Törölt felhasználó
#1714
Ill. a genesisenergy.hu-n.
Na mondjuk ott van egy olyan cikk hogy HA a döntés a támogatásról kedvező, akkor is csak 1-5 év múlva indulhat a gyártás!!!!!
Ráadásul 3 országból csak az egyikben, és a nyakamat rá hogy pl. szingapúr sokkal rugalmasabb etekintetben...szóval,
ködös dolog ez.
HA megítélik, AKKOR máásfél év aztán majd valamikor profit is lesz, HA egyáltalán itthon kapnak legjobb állami támogatást, mert amúgy lehet hogy nem is itt indul az első gyár, akkor még vagy fél év csúszás minimum....nagyon zavaros!
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 16:09
Előzmény: #1712  Törölt felhasználó
#1713
Ja itt van.

link
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 16:08
Előzmény: #1711  Törölt felhasználó
#1712
Nemtom, utána kell nézni, talán már kijött, de miről jelentenének?
nem termelnek semmit, gyár sincs:-)
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 16:03
Előzmény: #1710  Törölt felhasználó
#1711
Persze, nem is akarok hulyeseget mondani, mert tenyleg semmit nem lehet tudni a cegrol. MAjd kiderul!

Gyorsjelentes mikor jon?
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 16:00
Előzmény: #1709  Törölt felhasználó
#1710
Értem én, meg amúgy nekem is van most éppen 300 darab:-)
De állami támogatásokat, főleg EU pénzeket nem szoktak előre adni.
Ahhoz el kell kezdeni a projektet, aztán adják....legalábbis én így tudom.
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 15:54
Előzmény: #1708  Törölt felhasználó
#1709
Ez igy van teljes mertekben igazad van , mert a mostani "kitoresnek" semmi alapja nem volt, vagy lehet , hogy csak mi nem tudunk rola:-))))
En vettem 790 es eladtam 1100Ft es -e felett. Megerte , de addig nem szalok vissza ameddig nem lesz valami hir.

Amugy az allami tamogatast az uzlet beinditasara kapjak, ha kapnak.Bizom benne , hogy igen .:))))
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 15:48
Előzmény: #1707  Törölt felhasználó
#1708
Nézd, ha legalább egy kapavágás történt volna akkor talán elhinném a 10 eurót....:-))))
Egyébként azt sem értem mire kapnak állami támogatást, amikor semmi sincs a projektből kész, ha kapnak egyáltalán, mertha nem akkor irány 500 alá.
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 15:44
Előzmény: #1706  Törölt felhasználó
#1707
Amikor 700 korul mozgott az arfolyam akkor is azt mondtatok, hogy soha nem fogja elerni az 1000ft -os arfolyamot, de meg is elerte. Akkor kerdem en , hogy a € 10-ot vagy akar a € 65- € 70 miert ne erhetne el.
Szerintem mindenki tisztaban van vele, hogy ezek a celarak ugy elerhetetlenek, ha nincsenek hirek es igy nincs mire alapozni a befektetest, de most aki kockaztatott az nyert es ez a lenyeg .(tobbek kozott en is)

De mind1, szerintem meglesz az allami tamogatas :-))))

bye
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 15:28
Előzmény: #1705  Törölt felhasználó
#1706
65-70 euró!!!!
Hátén mindjárt a falnak megyek!:-))))))))))
legyen mindjárt ez a magyar 100.000 dolláros részvény nem?
Szerinten wárnerbüfi vette tegnap is:-)
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 15:15
Előzmény: #1704  Törölt felhasználó
#1705
A jövő szempontjából az utolsó két bekezdés a lényeges. A tőzsde mindig beárazza a jövőt, az pedig bizalomkeltő. Ha a fele igaz lesz, már jó!

"A 2006-os év a Genesis Energy Nyrt. befektetésekre vonatkozó alapvető célkitűzése az új tevékenységi terület érdekében történő teljes portfoliótisztítás volt. A közgyűlés jóváhagyását követően a Társaság korábbi vagyonelemei a vonatkozó kötelezettségekkel együtt teljes kivásárlásra kerültek. Két új leányvállalat - Genesis Solar Magyarország és a Genesis Solar Espana - alakult annak érdekében, hogy projekt cégként ezen szervezeti kereteken belül valósuljanak meg a beruházások. Mindkét leányvállalat kiválasztotta a felépítendő gyár telephelyét és beadvánnyal fordult az illetékes állami hivatalokhoz az állami támogatás megszerzését illetően.

A Napi Gazdaság nemrégiben arról írt, hogy 2006 decemberi zürichi elemzői értékelés 10 Euró-s részvény célárfolyam mellett-, amely 3-4 éven belül elérheti a 65-70 Euró-t - erős vételi ajánlással látta el a papírokat."
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 11:42
Előzmény: #1703  Törölt felhasználó
#1704
sziasztok!
nekem ez a mondat szurja a szemem amugy király a sztori..
"semmi olyan új információ nem merült fel, ami ezt indokolná" mármint az árfolyam ilyen mértékü emelkedését.... ezért fosok belevenni már most :S és akik eddig vették nem gondolják ugy hogy jo kis summa 30 % két nap alatt és kiveszik a zsetont..??? én meg pont akkor szálnék be.. és buko amit pszihikailag elég nehéz lenne feldolgozni.. :)) bár akkor mondanám magamba.. "gyerek 2 hétig tözsdére se nézz!":))) ha szar amit látok... "még egy honap!" :))
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 11:12
Előzmény: #1702  Törölt felhasználó
#1703
"Genesis: megújuló energia - limittel drágult a részvény (2007-05-05 09:57:01)

GenesisSzáguldanak a Genesis papírok a BÉT-en, hiszen pénteken 20 százalékos emelkedést ért el az árfolyam. Ennek okáról a cég gazdasági igazgatója, Prazsák Gabriellát elmondta a Tőzsdefórumnak, hogy a céggel kapcsolatban semmi olyan új információ nem merült fel, ami ezt indokolná.

A Genesis Energy Nyrt. a liechtensteini székhelyű Genesis csoport tagja, amely több évtizede folytat befektetési tevékenységet különböző csúcstechnológiai iparágakban. A Genesis csoport egyik kiemelt célja, hogy a csúcstechnológiai fejlesztések terén szerzett tapasztalatát a megújuló energiatermelés terén is kamatoztassa, napenergia hasznosítását szolgáló berendezések gyártása révén. A magyar székhelyű és a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett Genesis Energy Nyrt. ezt a tudást és tapasztalatot felhasználva napelem-gyártó üzemek megvalósításában jelentős, vezető szerepet kíván vállalni a világban. A szükséges tőkét külföldi és hazai tőkepiaci tranzakciókkal fogja biztosítani. A félvezető gyárak építésében és szakmai vezetésében már nagy tapasztalatot szerzett szakembergárdát sikerült a Társaság terveinek támogatásához szakmai menedzserként megnyerni. A gyártóberendezéseket a világon piacvezető gyártóvállalat fogja kulcsrakészen szállítani -foglalta össze az üzleti elképzeléseiket Prazsák Gabriella.

A Genesis Energy Nyrt. magyarországi székhelyen kialakuló nemzetközi menedzsment irányításával, részben Magyarországról történő tőkeexport keretében világszerte három, egyenként 100 millió euró értékű, 5,7 négyzetméter nagyságú, vékonyfilm technológiával készülő napelemeket gyártó üzem létrehozását tervezi, kb. 300 MWp kapacitással. A megvizsgált helyszínek közül szakmai és üzleti szempontok alapján eddig Magyarország, Spanyolország és Szingapúr bizonyult a legkedvezőbbnek. A kormányzati döntéseket a cég júniusra várja. A cég egyedi támogatásért folyamodott azokon a támogatási lehetőségeken kívül, amelyek automatikusan járnak egy ilyen nagyságrendű beruházásnál. A végleges helyszínek kiválasztásában a kormányok támogatása, az elérhető állami támogatások mértéke és a potenciális befektetői kör igénye kiemelt szerepet játszik.

A cég tavalyi konszolidált árbevétele 461 millió Ft volt. A tavalyi év nagy része a felkészülés éve volt, annak érdekében, hogy az új tevékenység megvalósítására alkalmas feltételek kialakuljanak. Tőkeemelés zajlott le 2006 júniusában, amely következtében 6,795,343 db részvény van a tőzsdére bevezetve. A régi portfolió kivásárlásra került, és főként ennek tulajdonítható a társaság 1,3 milliárd Ft-nyi veszteségének kialakulása.

A 2006-os év a Genesis Energy Nyrt. befektetésekre vonatkozó alapvető célkitűzése az új tevékenységi terület érdekében történő teljes portfoliótisztítás volt. A közgyűlés jóváhagyását követően a Társaság korábbi vagyonelemei a vonatkozó kötelezettségekkel együtt teljes kivásárlásra kerültek. Két új leányvállalat - Genesis Solar Magyarország és a Genesis Solar Espana - alakult annak érdekében, hogy projekt cégként ezen szervezeti kereteken belül valósuljanak meg a beruházások. Mindkét leányvállalat kiválasztotta a felépítendő gyár telephelyét és beadvánnyal fordult az illetékes állami hivatalokhoz az állami támogatás megszerzését illetően.

A Napi Gazdaság nemrégiben arról írt, hogy 2006 decemberi zürichi elemzői értékelés 10 Euró-s részvény célárfolyam mellett-, amely 3-4 éven belül elérheti a 65-70 Euró-t - erős vételi ajánlással látta el a papírokat."

(www.tozsdeforum.hu)
Törölt felhasználó 2007. 05. 06. 10:01
Előzmény: #1701  Törölt felhasználó
#1702
Sziasztok!
Rövidtávon bármerre mehet(inkább észak),
hosszútávon csak elóre.:-))
Az évvégi célárat tudjátok.
S.k.
Törölt felhasználó 2007. 05. 05. 23:29
Előzmény: #1700  Törölt felhasználó
#1701
Dehogy róka !
Csak még az Alzheimer-kór elkerül. Most kérdezz , mert nem tudom meddig tart ezen áldásos helyzet.

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek