Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 00:18
#57420
Szép jó estét!

Bocsánat az offért, de látom, h itt még vannak ébren emberek. :)

Szóval: olvasgattam a témába vágó topikokat, és sikerült kikalkulálnom, h a bevallás 175. sorába írhatom, h mennyi a jövő évre átvihető pénz.

Ezt szépen ki is töltöttem, de életemben először csinálok ilyet, nincs más jövedelmem, suliba járok.

Szóval az érdekelne, h a törzsadatok és a 175-ös sor kitöltésén kívül kell még nekem vajon vmi?

Ha nem, akkor kinyomtatom a 2 oldalt és feladhatom a Postán?

A választ előre is köszönöm, jó éjt!
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 00:11
Előzmény: #57418  Törölt felhasználó
#57419
nem nagyon kírésem figyelemmel ezt a topikot mert tele van ugyanazzal ezért lehet, hogy köztudott, de én magam nem tudom

te kibic vagy, vagy van ebből?
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 00:08
Előzmény: #57417  Törölt felhasználó
#57418
Ahhhha.... no ebben egyet értünk. A mai állás a történések (és persze a nem-történések) logikus következménye.

Már azt hittem, hogy arra gondolsz, már az elején be volt kódolva a mostani helyzet.

2800-nál senki nem gondolta, hogy ilyen hosszú megálló következik. Illetve a második 2800-as menet már elég gagyi volt. De hát utólag könnyű.....

De már közel a vége. Most már csak max. 45 nap és eldől az irány (legalább is számomra)
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 23:56
Előzmény: #57416  Törölt felhasználó
#57417
Semmi grandiózus felismerésem nincs, csak arra gondolok, hogy ez (is) merő psziché. Ott a para kezdetén volt egy érzésem, ha ezt nem dobtam ki 2800-on, nagyon megszívhatom, és türelmesnek kell lenni. Így kellett történnie, teljsen logikus az a folyamatsor, aminek a végén itt tart az egész dolog megítélése. A béka segge alatt. Ez normális. Most már kellően szar az egész úgy ahogy van ahhoz, hogy sokat ne essen a csúszás miatt. Ezért itt lassan lehet venni, ha valaki arr aszavaz, hogy lesz ebből még valaha valami. De csak saját pénz, semmi hitel, semmi kamat, semmi olyan pénz, ami kellhet hamarosan.

Megvárom a végét. Természetesen.
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 23:47
Előzmény: #57415  Törölt felhasználó
#57416
DLPH,

lényegében valóban nincs jelentősége, beleillik az eddigi kommunikációba. :(

Hanem miért mondod, hogy "így kellett történnie"??
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 23:22
Előzmény: #57414  Törölt felhasználó
#57415
a téma túlragozva
nincs nagy jelentősége
nem ettől esik és emelkedik

most már elég kisbüfi kiszállt, kiábrándult
szekptikus, és a kötözködők száma is az egekbe szökött

így kellett történnie

a topik színvonala folyamatosan új ATL-eket üt

Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 23:17
Előzmény: #57411  Törölt felhasználó
#57414
No, pont erre próbáltam utalni délelőtt, amit laurion kifejtett.

Annyit azért még hozzátennék, hogy az is felelős, aki manipulálja a jóhiszemű, bugyuta érdeklődőt, tudván, hogy amit sugall, jó eséllyel "nagy" nyilvánosságot kap majd.

Vagyis ebben az esetben, ha RG nem cáfol (mármint, hogy ilyet nem üzent), az gáz. S mivel már többször ebbizonyosodott, hogy rendszeresen olvassák ezt a fórumot, nyilván tud a neki tulajdonított üzenetről.

Mindenesetre én email-ben rákérdezek, hogy valóban ilyeneket üzen-e.
siemens 2008. 05. 15. 22:06
Előzmény: #57412  Törölt felhasználó
#57413
Nem áll meg.
Nem kell kérkedve mindenhol közzétennie.
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 21:56
#57412
Ha Mercurius benf.információkkal rendelkezik, az több mint 'necces'. Sajnálatos 'mutyizás lenne. (persze aki az általa leírtak alapján vesz, megérdemli)
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 21:46
Előzmény: #57410  Törölt felhasználó
#57411
Mivel sose olvasom ezt a topikot, nem tudom, hogy miket mond Mercurius, de hogy mikor lesz építési engedély, meg, hogy Rényi informálisan a részvény tartására buzdít - önmagukban is elég necces dolgok - csak jó szándékkal írom Mercuriusnak, hogy gondolja meg jól, mit ír le, mert ezekért ő a felelős, nem más.

199.§ (2) Bennfentes információ
a) a kibocsátó (...) pénzügyi, gazdasági
vagy jogi helyzetével, illetve ezek várható változásával összefüggő információ, így különösen értékpapírkibocsátásra,
jelentős üzletkötésre, szervezeti átalakulásra, csődhelyzetre, felszámolás kezdeményezésére
vonatkozó információ (stb...)

200. § Bennfentes személynek minősül:
a) a kibocsátónak (...) vezető tisztségviselője (...) (=Rényi)

201. § A 200. §-ban foglaltakon kívül bennfentes személynek minősül az is, aki számára bennfentes információt
átadtak vagy ahhoz bármi módon hozzájutott, és tudatában van a megszerzett információ bennfentes voltának. (=Mercurius, amennyiben bennfentes infóhoz jut)

Bennfentes kereskedelem
203. § (1) Bennfentes kereskedelem a bennfentes személy által - saját nevében vagy képviselőként eljárva - saját
vagy harmadik személy javára történő előnyszerzés céljából
a) azzal az értékpapírral vagy tőzsdei termékkel folytatott kereskedelem, amelyre a bennfentes információ
vonatkozik;
b) más személy megbízása azzal, hogy ilyen értékpapírral vagy tőzsdei termékkel kereskedjen; vagy
c) javaslat tétele más személynek arra, hogy ilyen értékpapírt vagy tőzsdei terméket megvásároljon vagy
elidegenítsen.
(2) A bennfentes kereskedelemmel egyforma megítélés alá esik a bennfentes információ továbbadása más
személynek.

206. § (1) Tilos olyan ügyletet kötni, amely tisztességtelen árfolyam-befolyásolást valósít meg.
(2) Tisztességtelen árfolyam-befolyásolásnak minősül bármely személy szándékos magatartása, amely
a) tőkepiaci információ közzétételi kötelezettségének megsértésével,
b) megalapozatlan, félrevezető információ közlésével, híresztelésével, (stb, van még 4 tényállás...)
olyan árfolyam kialakulásához vezethet, amely nyilvánosan rendelkezésre álló információval kellő módon nem
indokolható, és amely a piac többi szereplőjét olyan magatartás tanúsítására indíthatja, ami az értékpapírra és a
tőzsdei termékre lényegesen eltérő árfolyamú ügyletek kötését eredményezheti.

(3) Tisztességtelen árfolyam-befolyásolás az is, ha bármely piaci szereplő az (1) bekezdésben meghatározott
magatartás tanúsítására másnak megbízást ad vagy arra egyébként mást rávesz.

A felügyeleti bírság
405. § (1) A Felügyelet (...) a bennfentes és a tisztességtelen árfolyam-befolyásolást elkövető személyt (...) bírság megfizetésére
kötelezheti.

406. § (1) A bírság összegét a törvényben, a külön jogszabályban és a Felügyelet határozatában meghatározott
feltételtől való eltérés, illetve a mulasztás súlyának és az elért vagyoni előny mértékének figyelembevételével
kell megállapítani.
(2) A bírság összege:
d) bennfentes kereskedelem esetén az elért vagyoni előny százötven százaléka;
e) tisztességtelen árfolyam-befolyásolás esetén 100 000-10 000 000 forint;
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 21:18
Előzmény: #57409  Törölt felhasználó
#57410
Fátyol rá...amikor a búsba hajtottalak, én sem akartam rosszat :)

Ez még nem minősül törvénytelennek (állítólag, nem én állítom, ehhez nem értek), de nagyon nagyon necces.

Az ilyen kijelentésekkel valóban óvatosabban,. Sokkal.
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 21:06
Előzmény: #57407  Törölt felhasználó
#57409
gazdagodó, ebben van valami :))

megnéztem ezt a 21 - Las Vegas filmet, és a zseni sráchoz képest én is olyan kicsinek éreztem magam... :)

láttam, h belejtett a papír, gondoltam, h itt is tombolnak az indulatok.

Bigbrokerrel mi van? ír még? DLPH pszichiátriás topikjából okulva egyébként ezúton kérnék tőle bocsánatot, amiért annak idején elküldtem a hűvösvölgyi út illetékes intézményébe. Nem akartam neki rosszat! :))

nem tudom mi megy ebben a topikban de két-három oldalt visszaolvasva is tragikus, mint mindig.

viszont amiért tollat ragadtam:
Mercurius, Rényivel nézzétek már egy alkalmas időpontban a Tpt. 199-206.§.-ait, hátha nem vetettek eddig észre valamit, amit észre kellene, amíg nem késő.
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 21:01
Előzmény: #57407  Törölt felhasználó
#57408
szánalmas
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 20:21
Előzmény: #57406  Törölt felhasználó
#57407
Jó. Tegyül fel, ennek a pocok világfájdalomnak igaza van. Ez a project bebukott. Oké. Benyelem a bukót, és lépek tovább.

De ha igaz, ha nem , komám, te abból keresgéled a kis forintjaidat, hogy azt a pár százezredet itt totojgatod ebbe a papírba, és ehhez éjt nappalá téve fosod itt a hülyeségeidet. Ezek meg abból élnek, hogy megcsinálják ezt a céget ahogy eltervezték, és te kisfiam egy senki egy nulla vagy hozzájuk képest, vagy abból keresik a betevőt, hogy a fél világot átvágják a palánkon annyi pénzért, amit még leírva sem láttál egyben. Sajnos ebben az esetben is súlyod a világ folyásaira egy nagy nulla.

Így kritizáld ezeket. Mindkét verzó szerint nagypályások.Te meg egy hangya, egy nudli, egy porszem ezekhez képest. Egy kispályás.

Ha meglenne a minimálisan elvárható egymennyiséged, ezt legalább felfognád. Te amíg itt visítozol, ezek szarrá keresik magukat, Mindkét verzióban.

Kapizsgálod már mennyit érsz ?
Menj csináld utánuk ugyanezt. De nem tudod. És ezt a bandát sértegeted itt napi nyolc órában....szerintem erre mondják azt, hogy szánalmas..nem?
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 19:17
Előzmény: #57404  Törölt felhasználó
#57406
bokaly

Szerintem ne akarjál Te itt labdákat lecsapdosni, nincs meg a magasságod hozzá..
Sajnos nekem sincs, de én nem is akarom a Karch Kiraly-t játszani.
Nézz magadba + számold a napokat, az jobban megy..48..47..46....
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 18:47
Előzmény: #57403  Törölt felhasználó
#57405
Aki meg nem tud türelemmel várni, hogy beinduljanak a dolgok, mit sir itt, már rég lehetősége lett volna, hogy eladja!
Én is bukóban vagyok, nem kicsit, de továbbra sem látok semmi olyan rémisztő jelet, ami miatt paráznom kellene, hogy elszedték a pénzemet!
Én döntésem volt, hogy vettem, senki mást nem okolhatok a bukómért. Amikor azt mondtam, megéri bármikor is Genesist venni, akár 2800-ért is, azt még mindig komolyan gondolom, mert annak javasoltam a vételt, aki nyugodtan tud várni néhány évet. Sosem biztattunk senkit rövidtávra a Genesis részvénnyel kapcsolatban. Van akinek ez is bejön, de kocákázatos, jóval jobban, mint megvenni bárhol, és elfelejteni 3-5 évre.


Áh, nevetséges ez a topik, hűen tükrözi a magyar állapotokat...
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 18:39
Előzmény: #57403  Törölt felhasználó
#57404
Gudakes,

nyilván igazad van, de hidd el, semmi bajom Mercurius-szal. De lásdd be, az okoskodó, fontoskodó, "benfentes" beírásai mulatságosak, s így is csak minden harmadik lapdát csapok le.
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 18:35
Előzmény: #57401  Törölt felhasználó
#57403
Bokaly, te meg mi lenne, ha nem azt lesnéd, hogy mikor lehet belekötni Merc hozzászólásába?
Ha ő azt irná le egyszerűen, hogy "szia", már ebből is egy parázs vitát generálnátok! :)
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 18:32
Előzmény: #57393  Törölt felhasználó
#57402
Fretek meg a maga mindenttudós mondataival meg-megjelenik, mintha kérdezné valaki. Lehet Mercurius, és mások többet tudnak a cég állásáról, mert érdeklődnek, utánanéznek, elemeznek, nem mint ő, aki nem tud többet annál ami az övé: a monitorelötti kisfejében megfoganó feltevések. Édes kevés!
Törölt felhasználó 2008. 05. 15. 18:28
Előzmény: #57382  Törölt felhasználó
#57401
"...sok ezer darabot adtak ma el, adóbefizetés miatt. Ez konkrét információ..."

Nagyon hasznos, konkrét információ!! Köszönjük!! Ez legalább annyit ér, mint a többi konkrét információd!! :P még-még-még.... intézkedj léccci!! :P

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek