Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2008. 04. 26. 18:24
Előzmény: #54979  Törölt felhasználó
#54980
viktorw, ez a pár sor anno nagyon megfogott, jó lényeglátásra utalt,

A lenyeg szamomra az, hogy a 3 mrd HUF - elegge zavaros! - vandorlasa utan (Novotrade/Renyi-->Fund/Cogenco,Helix-->1.2m reszveny?) vegre valodi, friss penz kerult a rendszerbe!!!

A többire nem emlékeztem))))))
Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 18:10
Előzmény: #54977  exmnbs1
#54979
ex, nem tudom, hogyan banyasztad elo ezt a tavalyi beirasomat!?
:D :D
Igen, akkor nagyon el voltam szallva a "friss penztol".
Ami sajnos nem erkezett meg! ...
:(
Ezert is tart itt az arfolyam... De en tovabbra is optimista vagyok, es igeretemhez hiven bovitettem is a pakkomat! ... - Es mar azzal is "gigabukoban" vagyok. Ahogy pocok/Gazdy/stb mondana! :)

Viszont a tradelesrol most is ugyanaz a velemenyem: ha nem lenne a par idiota, aki 10-20, sot neha 100(!!!) db reszveny tradelesebol probalna - akar nehany ezer forinttal is! - "meggazdagodni", akkor hiaba akarna a valaki lenyomni az arat, csak a sajat reszvenyeit adna-venne!
Kiveve persze, ha valaki megvenne tole az occso papirokat, amket feltehetoen o is dragabban vett...

Na, tovabbi szep napot mindenkinek!
Udv:
Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 18:09
Előzmény: #54974  Törölt felhasználó
#54978
Bármennyi személy allhát ezek mögött az értékek mögött, és nem csúsztatás, minössze ennyi információ birtokában van a cég.
A kisrészvényesek nem zaroltattak, nem osztalékrészvény , ennyit tudnak megfeleltetéskor.
Azt hogy ki kezeli...

Ennyi.
Amit Ex mond az érdekes.
Az valósziűsíthetően egy pakk lehet akkor.
A többi bármi.
exmnbs1 2008. 04. 26. 17:52
Előzmény: #54976  exmnbs1
#54977
Citibank Zrt-nél nincs is értékpapírkereskedelem. Hogy is került oda az a nagy pakk?

link

exmnbs1 2008. 04. 26. 17:37
Előzmény: #54974  Törölt felhasználó
#54976
izom, kisbüfiké

Viszont ez a citi furcsa, nem az a tipikus kisbüfi broki hely
exmnbs1 2008. 04. 26. 17:30
Előzmény: #54971  Törölt felhasználó
#54975
viktorw, sajnos ritkán jársz erre. Látod már megint kavarnak a részvényekkel.

"...hova kerult x db reszveny, de ezeknek az egvilagon semmi jelentosege nincs..."-írtad. Vagy mégis van?

Re: chartcenter elemzés 2007.12.21
Sziasztok!
Ha kicsit megkesve is, de reagalni szeretnek DLPH 12:20-as hozzaszolasara:
Teljes mertekben egyetertek! (Ezert is mondtam tegnap, hogy ha nem tredeljuk a papirt, akkor elobb fol is megy.)
A lenyeg szamomra az, hogy a 3 mrd HUF - elegge zavaros! - vandorlasa utan (Novotrade/Renyi-->Fund/Cogenco,Helix-->1.2m reszveny?) vegre valodi, friss penz kerult a rendszerbe!!!
Es mivel a tokeero tobbe mar nem ketseges (szamomra eddig NAGYON az volt!!!) a gyarak felepulese is biztosra veheto!
Es ez a lenyeg! Mert akkor ez a par %, amit nehanyan letredelnek, nevetseges lesz a ceg akkori ertekehez, es igy a majdani reszvenyarfolyamhoz kepest! A tredelok meg addig csak egymast szivatjak... :)
Jomagam csak azert figyelem meg nagyon a mostani arat, hogy tovabb bovitsem a pakkomat. Amit eddig vettem, azt melyen elastam!
:)
Es lehet valaki borzaszto okos abban, hogy mi van a szerzodesben, meg 4% kamatot kell fizetni, vagy 5-ot, meg hova kerult x db reszveny, de ezeknek az egvilagon semmi jelentosege nincs...
Szerintem! :)
Na, tovabbi jo "kereskedest"!
Es kellemetes Unnepeket, BUEK Mindenkinek!

viktorw

Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 17:28
Előzmény: #54973  Törölt felhasználó
#54974
és olyan nem lehet hogy a bank mint letétkezelő csak annyit tesz hogy összesen annyi részvényt kezel... de a tulajok sok kis büfik? Magyarán ersténél rafinál,cib stb..ennyi részvényel rendelkezik csak nincs megemlitve hogy sok kis magánszemélyé?
lehet ilyen csusztatást csinálni vagy nem?
egy személy álhat csakis ezek mögött a részvény mennyiségek mögött?
Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 17:12
Előzmény: #54971  Törölt felhasználó
#54973
Nézd...ha csak a nagytulajokat nézed, akkor sose fogsz rájönni, mi hogyan változott, ugyanis, pl. a Citibanknak lett 11%a...ami elotte nem volt...viszont az MKB már nincs 5% fölött tehát nincs ott feltüntetve (ettől még lehet nála 4,99 )...szóval ez így közel sem teljes.
Ezenkívül részvény dbszámmal kéne számolni és nem %kal. mert azóta be is vezettek 1,2millió darabot...
Az, hogy miért nem zároltatta? Nem feltétlenül azért, mert kereskedni akar vele...akármiért lehet.
Nálunk is több helyen van részvény, mi se zároltatjuk mindet, ettől függetlenül nem adom.

Ha eladott volna (5% fölött) bejelentették volna.
Ez az ami biztos.
Sztem nagyreszt a nemet kisbufiktol vandorolt haza egy csomo reszveny...de ez valszleg megy majd forditva is...egyszer itt vesszuk es ott adjak, masszor meg forditva.
En meg varnek azzal a szivrohammal.
Ha majd lesz energiam dbszamra osszeadni hogy mi mennyi, akkor beirom.
Nem szeretnem a hetvegemet adatbanyaszattal tolteni.....feleslegesen.

Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 16:49
Előzmény: #54970  Törölt felhasználó
#54972
rényiék meg a fund kitömik a kisbüffencseket.
ez a titok.
Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 16:48
Előzmény: #54969  Törölt felhasználó
#54971
VRoka: Egyebkent en is nagyon koszi a beszamolodat!!!
:)
Es amit Hisztipok cimen irtal, az elkerulte a figyelmemet. Viszont arra semmilyen logikus magyarazat nincs, hogy "nem zároltatta a birtokában lévő teljes részvénycsomagot". Vagy van???
Ha van, akkor az csak az lehet, hogy "kereskedni" akart vele... Nekem amugy az az erzesem, hogy a Fund nyomta ide az arat, es nem veletlenul: talan ilyen aron talalt vevot (GEM? BKB?). Ugyhogy remelem csak ido kerdese, hogy kieleguljon a vevo, es akkor jon a nagy emelkedes.
Es az USA OTC piaca sem az igazi, nem fog attorest hozni! Plane a Clearstream 7%-aval... Szerintem az igazi huzas 1 IPO lenne a NASDAQ-on!
Csak hat ott ugye nem lehetne ennyit kavarni/manipulalni a felinformaciokkal, jegyzessel es reszveny-ugyletekkel... (Novotrade/Fund/Cogenco/Helix/Fund/Genesis Energy/Szingapur/???)
Udv!
Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 16:25
Előzmény: #54965  exmnbs1
#54970
Hello!
Nekem is ezzel a tulajdonosi strukturaval van bajom. A kozgyulihez kapcsolodo 2008.04.25-i keltezesu tulajdonosi struktura elter a BET honlapjan talalhatotol, ami talan a februari.
Az elteresek:

Tulajdonosi struktura VALTOZAS
GIF -8.32%
Clearstream -7.03%
STP 0%
Acquisition Pro. 0%
ERSTE 0.50%
CIB -6.70%
MKB -5.33%
Raiffeisen 5.57%
Citibank 11.64%

A Fund+Clearstream egyuttesen eladott 15%-ot!
2 honap alatt...
Es a bankokhoz kerult 5%.
Viszont eltunt 10%, mert a nagytuajok osszege 95%-rol 85%-ra csokkent. Tehat 10%-ot feltehetoen kisbufik szivtak fel. (Vagy szivtak meg?)
:D

Hogy is van ez?
Udv!
Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 16:18
Előzmény: #54968  Törölt felhasználó
#54969
* A Genesis Investment Fund Ltd. nem jelezte Társaságunknak, hogy 5%-nál nagyobb részesedést értékesített volna. Információink szerint nem zároltatta a birtokában lévő teljes részvénycsomagot a Közgyűlésre.
Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 16:06
Előzmény: #54967  Törölt felhasználó
#54968
Oda van csillagozva, hogy a Fund nem zároltatta az összeset, ezért kevesebb annyival... ha eladták volna bejelentették volna.
De csináljátok nyugodtan a fesztivált.
Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 15:54
Előzmény: #54965  exmnbs1
#54967
Szépen ráadják a kisbüfikre a bennfentesek, aztán lelépnek....
süllyed ez a hajó sajnos.
exmnbs1 2008. 04. 26. 12:31
Előzmény: #54964  Törölt felhasználó
#54966
A Fund mikor adott el újabb 7%-ot? Tegnap? Vagy eddig miért nem jelentették?

Fund az általa lejegyzett mennyiség felét már beszórta.

Lehet is belőle pénze. Majd betolja a spanyol cégbe közvetlenül és a gyár nagyobb hányaga lesz az övé, úgy mint szingapuriba

Szépen nő a közkézhányad!
exmnbs1 2008. 04. 26. 12:31
Előzmény: #54964  Törölt felhasználó
#54965
A Fund mikor adott el újabb 7%-ot? Tegnap? Vagy eddig miért nem jelentették?

Fund az általa lejegyzett mennyiség felét már beszórta.

Lehet is belőle pénze. Majd betolja a spanyol cégbe közvetlenül és a gyár nagyobb hányaga lesz az övé, úgy mint szingapuriba

Szépen nő a közkézhányad!
Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 12:02
#54964
"GEM kötvények kibocsátására miért 3 éves időtartam áll rendelkezésre? (2011. január) ......

-Azért mert csak. Ezt az időintervallumot találták optimálisnak ...... mivel nem ezt szándékoznak elsődleges forrásként felhasznállni .....
..... a GEMnek 1 azaz egy dolog számít, hogy legyen értéknövekedés, és likviditás, mert tovább szándékszik értékesíteni a diszkontos papírokat a saját köreinek (befektetési alapok). Ő a spekulációs szempontjaival foglalkozik ezen esetben. Ez végeredményben egy részvényopciós szerződés...amit jogilag Magyaro.-on ezzel a kötvényesdivel lehett megoldani.
"

Majd más kérdésre egy válasz:

"...A tulajok megfelelő partner érkezése esetén (nagy tőke!!), minden további nélkül örülnének a kisebbségi tulajságnak is, tehát ez sem kizáró tényező. "

Ebből számomra két dolog következik:

1. a GEM még nem akart beszállni, mert nincs biztosítva az értéknövekedés és a likviditás. (ha elindul a beruházás az mér meghozza az értéknövekedést, s talán a likviditást is) vagyis kommunikációs bravur, hogy "..mivel nem ezt szándékoznak elsődleges forrásként felhasznállni ..." hisz a GEM nem is elsődleges forrásként nem is adná a pénzét.

2. nem a kisrészvényesek miatt akarnak minél kevesebb részvényt adni a GEM-nek, hisz simán elviselnék a kisebbségi tulajdonlást is, hanem a GEM nem akart ezen az árfolyamon betolni annyi zsét, hogy többségi tulajdonos legyen. (lsd 1. pont)

Szóval ezt is beszoptuk annak idején. Ez is karban tartotta az hangulatot. Ez is ügyes volt!!! :D
Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 11:39
#54963
Vroka, mégegyszer köszi a beszámolót.

Kicsit jobban átolvasva (s egy kis segítséggel) egy-két(??) averzióm támadt.

"A 2007. szeptemberi közgyülés felhatalmazta az igazgatótanácsot, hogy az elkövetkező 18 hónap alatt (2009. március) saját részvényt vásároljon. Van realitása, hogy a társaság saját részvényt vásárol?

-Jelenleg nincs, mivel a magyar törvények nem engedik, csak erre félretett eredménytartalékból, de természetesen egy bizonyos fázis után ennek fontos szerepe lehet majd. (saját vélemény : mire az eljön lehet ójra meg kell majd szavazni)
"

Jelenleg nincs!!! S nyilván tavaly szeptemberben sem volt, hisz senki sem gondolhatta komolyan, hogy 18 hónap alatt lesz erre a célra félretett eredménytartalék.

Vagyis ezt akkor beszoptuk.
S RG most ezt az orrunk alá is dörgölte!! :) Viszont hangulatjavításnak tökéletes. A kisrészvényesek szeretik, ha egy cég saját papírjából vásárol, vagy akár csak felveti a gondolatát. Ügyes!!! :)
Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 11:34
Előzmény: #54960  Törölt felhasználó
#54962
izom!
"codalatosz" a tudasod!
sztem mindenki örülne, ha te kerülnel a vezetöi szekbe!
en meg is szavaznalak! :)

azert elötte meselhetnel abbol a kismillio penzkimentesi formabol nehanyrol...!

mondd mar meg, hogy mennyi pogacsazos kisbufi-szeditö bulin is voltal mar, hogy ennyire kepben vagy....
lighthouse 2008. 04. 26. 11:15
Előzmény: #54960  Törölt felhasználó
#54961
"mérleg forgalmi költség eljárással"

te jó ég, izom te hol is tanulsz? :-)

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek