Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:25
Előzmény: #27177  Törölt felhasználó
#27180
Ennyivel fogadnál? Az nem kevés. Azt hiszem ehez már befektető társat kell keresnem hogy állni tudjam. Hány db össz?
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:25
Előzmény: #27174  Törölt felhasználó
#27179
illetve bocs, Mercurius kérdezte a tétet. :D

De a lényeg, hogy a pakkom felét ráteszem.
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:23
Előzmény: #27175  Törölt felhasználó
#27178
Egyenlőre még nem írtam meg az összefoglalót, mert itt tépem a szám teljesen feleslegesen. Nem is értem magam.

Kit érdekel hogy ki mit gondol?
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:22
Előzmény: #27174  Törölt felhasználó
#27177
:)

mr_apricot, azt hiszem a geni pakkom felét ( ez tán az egész múltheti forgalommal összemérhető pakk) ráteszem!!! :( S ezt tényleg szomorúan teszem. Már csak a megfelelő pontot várom.
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:22
Előzmény: #27172  watson
#27176
merő tévedés hogy a projekt nincs túl a tervezésen

megvettek egy gyárat Szingapúrban, megvették az ingatlan Spanyolországban ahol rövidesen kezdik az építkezést (nyilván a nemlétező tervek alapján)

az árfolyam nem túlszaladt, hanem magas szintre lett beállítva. onnan csorgott is azóta egy keveset, látom hogy ez sokakat elkeserít...
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:21
Előzmény: #27171  Törölt felhasználó
#27175
szia Mercurius!
először is köszi a beszámolót a közgyűlésről, fontos infok ezek, és örülök hogy megosztod (megosztjátok) velünk...
most azt írtad: "lesz pénz, lesz gyár. 1-3 hónapon belül kézzel foghatóan. :-) "

ez valóban így van? az utóbbi két-három hónapban elég sok mindent vártunk, és nem igazán ugy jöttek össze a dolgok... (a jegyzéstől kezdve, a közgyűlés előtti hetek...a szept. elejei "infók" stb.)
szóval azt kérdezném, hogy valami megalapozott (viszonylag rövid távú) céldátum és ehhez tartozó cél (szerződés, építkezés kezdete...bármi) elhangzott?
szóval viszonylag nagyobb biztonsággal mikor és mit várhatunk mostanában?...
köszi!
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:16
Előzmény: #27169  Törölt felhasználó
#27174
bokaly mennyiben fogadnál hogy nem lesz idén buldózerezés a spanyoloknál???

Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:16
Előzmény: #27169  Törölt felhasználó
#27173
lehet hogy igazad van, megdobogtatná pár kisbef. szívét...
nekem mindenesetre nem volt hiányérzetem hogy nem mutogattak gyár-alaprajzokat:)
watson
watson 2007. 09. 24. 23:16
Előzmény: #27166  Törölt felhasználó
#27172
moiser, de azért számolgatni mi is tudunk...
A tervek arról szóltak, hogy lesz gyár és évi 20%-ot fog hozni tőkearányosan.
Ez durván azt jelenti, hogy a tőke 3x-os árfolyamán ez a hozam a harmada, durván 7%. Hova akarsz még sok %-os emelkedést, amikor még a tervezésen sincs túl a projekt???
Szerintem jelen pillanatban túlszaladt az árfolyam és ezt a jegyzési érdeklődés hiánya is jól bizonyított.
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:15
Előzmény: #27155  watson
#27171
Watson:

'... és igenis a piacot kell meggyőzni, nemcsak téged...'

Igen, de Te meg én kicsi halak vagyunk... nem mi fogunk nekik százmilliókat betolni.

Bízd rájuk a dolgot, hogy meggyőzik akiket kell. Végülis alapkezelők. Pénzt toboroznak projektekhez... Bár őszintén szólva én azt hallottam ki a dologból, hogy itt már inkább versenyeztetés van, mert sok nagy pénzű érdeklődő van már. Nyáron még nem volt, mivel nem is kerestek akkor, hisezn akkor az alap tolta be a pénzt olcsóért. Viszont augusztus közepe óta kilincselnek... alig voltak itthon (talán 3 napot). A Lehman Brotherstől kezdve a CNBC-ig elég sok helyen jártak. Nyugi, lesz pénz, lesz gyár. 1-3 hónapon belül kézzel foghatóan. :-)
Nem Magyarországon kampányoltak ahol mindenki irígy, és hitetlen, ráadásul fel sem fogja mekkora beruházásról van szó.
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:14
Előzmény: #27159  Törölt felhasználó
#27170
bokaly: A telek az ovek, FULL, no koltseg terites lizing,ber-egyeb.
Most tervezik ra a koönkret epuletet ami egy az egyben meg fog egyezni az ittenivel es Szingapurival, hogy kesobb az esetleges fejleszteseket konnyen lehessen alkalmazni a tobbire is.
ERGO: jelentos penzt sporolnak mar meg immaron azzal is, hogy csak egy tervet csinaltatnak.
Tudjak hogy mukszik.
Hidd el.
Legkozelebb gyere el.

:)
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:10
Előzmény: #27164  Törölt felhasználó
#27169
Hali mr_apricot,

Ilyen hírinséges időkben minden hírmorzsa számí, aminek jelentősége van. S az, hogy kész egy gyár terve, már "csak" fel kell építeni, az igen is sok-sok %-os hír lenne.

Hisz ezzel a projekt folytonosságát tudnák prezentálni.

Nem szívesen mondom, de ha fogadásokat lehetne kötni az első kapavágásra, akkor ezek után nagy összegben le merném fogadni, hogy idén nem lesz "első kapavágás".

Persze ismétlem, ez nem nagy gáz, csak egy kis fekete folt a kommunikáicóban.
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:09
Előzmény: #27150  Törölt felhasználó
#27168
Hazaértem nem rég, jó volt veletek beszélgetni a közgyülés után. :)

Aztán most fogtam magam és átfutottam a mai termésen cca déltől, majd 20 oldalt. Kiíváncsi voltam a hangulatra. :) Nyílván mi akik ott voltunk, sokkal több infóhoz jutottunk mint ti, de azért kíváncsian olvastam.

A konklúzióm:
Könyörgöm, aki nem akar sikeres lenni pénzügyileg, vagy csak itt azt keresi hogyan bizonyíthatná be, ez a projekt be fog fuccsolni, az ADJA EL a Genesis részvényeit!

A közgyülés számomra összességében azt mondta, semmi kétség nem fér hozzá, mind a három gyár megvalósul! Sőt akár 10 is.

Mercurius bizonyára ismét nagyon szép összefoglalót fog készíteni, amiért, és természetesen eddigi önzetlen munkájáért nagyon hálásak lehetünk.

Nem is írnék erről, hanem arról amit ma a közgyülésen, az azt követő beszélgetések során tapasztaltam, ellenben a fórumban tapasztalhatóval, és az általános magyar gondolkozással. Ez utóbbi pediglen a hihetetlen beszűkűlt együgyű, ostoba gondolkozást jelenti.
Nem értem, egész nap itt rohadtok a gép elött, olykor mindenféle ostoba gondolatokban elmerülve, és közben itt a lehetőség, hogy élve a lehetőséggel, elgyertek az ilyen igazi fórumokra mit ez a mia, ahol 2-3 óra alatt több értelmes dologgal találkozhattok, mint több hónapnyi fórumozással, netböngészéssel.
Egyeseknek szánalmasan beszükült a látóköre, csak a mai, meg multbéli magyar paraszti mentalitás lakozik benne, a kishitűség, és a kárörvendés. Sokaktól messze áll, hogy kicsit nagyobb távlatokban , összefüggésben lássák a dolgokat mind térben és időben. Szomorúan látom ezt.

Tehát kérlek benneteket, a sok fölösleges fantáziálgatás, és konspirágiós elmélet gyártás helyett éljetek többen az efféle lehetőségekkel mint ez a mai, és látogassátok az ilyen rendezvényeket, természetesen nemcsak akkor ha azt a Genesis szervezi.
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:08
Előzmény: #27166  Törölt felhasználó
#27167
Ui: ez Watson hszere volt
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:07
Előzmény: #27155  watson
#27166
Az a PIAC amire nekik szukseguk van, az nem a ti (mi) Magyar elkepzelesunkre vonatkozik...ok nem ide akarnak termelni, es nem is innen varjak a nagy penzt!
PLEASE!
Gondolkodjunk mar egy kicsit!
:/
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:05
Előzmény: #27157  Törölt felhasználó
#27165
Bull34,

olvasom-olvasom, de nem azt látm benne, amiről szó volt.

A találkozón Rényi mester azt mondta, hogy a tervek szerint ez év 4. negyedévében kezdik az építkezést.

A spanyol zsozsó elnyerése utáni nyilatkozaban is az van, hogy most már kezdődhet a tervezés.

Amit beírtál az nagyon nem ezt sugallja, hanem azt, hogy még sehol sincsenek a tervekkel.

Nem gáz, csak legalább mondják pontosan. A ködösítés már inkább gáz.
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:05
Előzmény: #27156  Törölt felhasználó
#27164
valahogy senki nem kérdezte hogy hol lesznek a gyárban a wc-k és hogy milyen színűre festik a falakat. a gyártósorról annál többet kérdeztünk, arról már gyakorlatilag megállapodtak minden részletben. másrészt a spanyol gyár építése hamarosan kezdődik Rényi állítása szerint

lehet hogy én becsülöm alul a probléma jelentőségét de szerintem csak azért nem a gyárak alaprajzaival traktáltak minket mert már rég megvannak és nem érdekelnek senkit
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:05
Előzmény: #27162  Törölt felhasználó
#27163
viszont azt sajnálom hogy nem tudtam elmenni a közgyülésre... :S
na de majd legközelebb ;)
sziasztok!
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:03
Előzmény: #27157  Törölt felhasználó
#27162
sziasztok!
sajnos a suli miatt nem tudok sokat tözsdézni .én bizakodo vagyok a céggel kapcsolatban csak ki kell ülni :) elöbb vagy utobb lesz gyár ugyis. Ha más nem majd még ráveszek! Mindenkinek sok sikert sziasztok!
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:03
Előzmény: #27160  Törölt felhasználó
#27161
Hanem az ütemterv!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek