Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:29
Előzmény: #27215  Törölt felhasználó
#27220
Mercurius: Ne viccelj már ott voltam veletek:-)

Kóka biztos lusta volt átírni a beszédét...
Emlékszel?:-)

Ja meg Babics Egon, "Svájci Genesis" rémlik biztos. Na az voltam én:-)

Figyu komolyan mondom kgy. után szerettem volna veletek beszélgetni, de sorry családi okok nem engedték most, ezt itt nem részletezném.
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:28
Előzmény: #27216  Törölt felhasználó
#27219
A tervekkel kapcsolatban annyit mondtak, amit lejebb írtam. Ez van. Én nem kértem tőlük a leckét. Elég volt a track recordjuk...

Nem kélne látatlanban hülyének nézni őket. IBM, Fraunhofer Institut, InTecsAG.

Szerintem meggyőző. Akinek nem, vegyen más részvényt.
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:26
Előzmény: #27216  Törölt felhasználó
#27218
Akreditáció? Minek? 4 ember zároltatott. Még Rényi sem. Teljesen formális volt az egész szavazás.

Elárulom, az összes (magyar és külföldi) fejes aznap jött meg külföldről. (de. 9h-kor kezdődött)
Sőt, a fő tulaj el is késett a dugó miatt. Elég érdekes szitu volt mindenesetre...

Na mindegy. Akinek fontos volt eljött.
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:24
Előzmény: #27214  Törölt felhasználó
#27217
moiser,

bocsi, de valamit félreérthettél.

Nem estem senkinek, s nem tervezetek írásáról volt szó, hanem arról, hogy konkrétumok hiányában ne állítsunk fel ilyen olyan elméletetket, mert ezek száma végtelen. Vagyis nem vezet sehova.
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:20
Előzmény: #27213  Törölt felhasználó
#27216
Igazatok van, el kellett volna menni a közgyűlésre. Terveztem is, de pár napja érkeztem haza, s előtte nem volt időm elintézni az akreditációt. :(

Ráadásul ma tök nem értem rá. Vagyis ebben igazatok van.

Viszont tegnap, vagy tegnap előtt direkt beírtam ide, hogy valaki, aki megy, kérdezzen már rá a tervekre, s mr_apricot meg is nyugtatott, hogy nyugi-nyugi, mindent megkérdezünk.

Ebből arra következtettem, hogy ez a kérdés már lerágott csont, vagyis tuti felteszitek a kérdést, s konkrétumokkal tértek vissza.

No, ez a rövid történet. :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:20
Előzmény: #27212  Törölt felhasználó
#27215
Bull, Te voltál az, és oda sem jöttél hozzánk!!4 Én is akartam kérdezni a COGENCO-t, de nem emlékeztem pontosan a betűszóra, így nem firtattam a dolgot, nem akartam ostobának tűnni, beértem a Helix-re való rákérdezéssel, mert annak a nevét meg tudtam jegyezni.

Többiek: fel tettük a kínos kkérdéseket is, és megválaszolták őket. Visszakérdeztünk többször. Nem mondták hogy már nem válaszolnak. Teljesen készségesek voltak.

Már bocsánat, de hogy jönnék én ahhoz, hogy azzal jöjjek, hogy jó, de mutassátok meg, hogy eddig hogy állnak a tervek, látni akarom a rajzokat... (mint az általánosban a gyereknek a HÁZI FELADATNÁL! Mutasd a leckédet, kész van már??? Na ne!!!
Wazzegh, itt ipari titkok is vannak, elvégre olyan gyár fog épülni, amilyen jelenleg nincs sehol a világon.
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:17
Előzmény: #27208  Törölt felhasználó
#27214
bokaly:
Add el a reszvenyied, vagy gyere el a kozgyulesre, de legyszi, ha vkik akik ott voltak velemenyt irnak, ne ess nekik!
Te is tudsz ilyen olyan tervezetet irni...remek!
Keress hozza vkit aki belefeketet Xmilliardot!!!
PLEASE...
Szeretnem latni!
Mi egyebet mondjak?...sztem itt hite kevesnek es a csolatas altalanos...
Eleg magyar.
Sajnos.

m
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:15
Előzmény: #27208  Törölt felhasználó
#27213
Neharagudjatok, de el sem jöttök a közgyűlésre...

Minden kérdésre válaszoltak. Nekünk ennyire tellett. Minket meggyőztek, mert ostobák vagyunk!

Az okosok pedig itt irogatnak egymásnak, és tudják hogy miért nem OK a story.
Kicsit persze fura. Mert én sem írogatok a HUMET topikba, hogy milyen szar az egész, mert nincs HUMET részvényem....

Adjátok el a GENESIS-t, ennyi. Semmi gond.
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:13
Előzmény: #27208  Törölt felhasználó
#27212
bokaly!

Most ne vedd leb@szásnak, de 10K-d van, igaz?
Akkor miért nem jöttél el a közgyűlésre?
Ha életet mentettél közben, akkor megértelek!
Én ott a Spanyol hitelt és a Cogencot kérdeztem meg.
Te meg megkérdezted volna a terveket, hogy állnak...

"Amit írtál, hogy 2007 4. né. indul a beruházás, s utána a Projekt ütemtervet, azt értem, csak sajnos azt látom benne, hogy tág tere van a határidők értelmezésének."

Ezt meg jól látod.
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:12
Előzmény: #27209  Törölt felhasználó
#27211
Lemaradtál fretek, ez a légvárépítős mantra akkor ment divatban mikor a Novotrade 500 Ft volt, ezek már más idők, más helyzetek! :)
Haladj a korral, ember!
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:08
Előzmény: #27204  Törölt felhasználó
#27210
Gudakes,

léccci ne dohogj, ne minősíts másokat!!!!

A kételyek felvetését ne tekintsd főbenjáró bűnnek, inkább próbáld eloszlatni. :) Persze ez nehezebb, belátom.
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:06
Előzmény: #27204  Törölt felhasználó
#27209
szerintem nem pontosan értesz.
mit sem számít a viszonyom a menedzsmenthez (mármint, hogy mit gondolok róluk).

a gond az, hogy rényiék a kisbüfiket nézik ostobának (és feledékenynek). úgy látszik mindig van a tőzsdén egy olyan új generáció, aki beszopja a légvárépítéseket.
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:05
Előzmény: #27203  Törölt felhasználó
#27208
Mercurius,

igen, én is tudok elméleteket kitalálni, hogy nyilván ez, nyilván az.... biztos ezzel fogallkoztak, biztos azt csinálták.... épp ezt megelőzendő kellett volna pontos képet kapnunk arról, hogy hogy is állunk a tervezésssel, mikorra lesz kész, melyik fázisban tartanak.

Pl készül-e már a kivitelezési terv??? Vagy esetleg már kész is van stb....
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:03
Előzmény: #27203  Törölt felhasználó
#27207
En ezennel lettetem az egesz suket bandarol itt ,akinek hasztalan magyarazok akarmit.
Adjatok el, menekuljetek, vagy mittomen mit kell ilyenkor mondani.
Whatever!
Es elnezest, hosszu napom volt,valamint,...
valamint...
Sorry es jo ejt.
m
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:01
Előzmény: #27203  Törölt felhasználó
#27206
aha. ezt nem tudtam. jó kis törvény lehet.
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:01
Előzmény: #27201  Törölt felhasználó
#27205
Értem Bull, értem, nem is vettem kötözködésnek.

A polémiám oka az, hogy nyáron Rényiék (nagyon helyesen) említésre méltónak találták a spanyol támogatás után, hogy megemlísék, akkor most indulhat a tervezés.

Ez akkor rendben is volt, hogy azt is mondták, a 4. én-ben kezdődik az építkezés. Ha nagyon ügyesek a mérnökök, három-négy hónap alatt tán meg is tudnak tervezni egy gyárat. S akkor még tartható az ütemterv.

Ez tört meg, mert mint mondtam, szerintem nem kezdődik idén építkezés. Amit írtál, hogy 2007 4. né. indul a beruházás, s utána a Projekt ütemtervet, azt értem, csak sajnos azt látom benne, hogy tág tere van a határidők értelmezésének.

Vagyis én továbbra is bízom abban, hopy ez egy jó papír, ez egy jó projekt, csak épp jelenleg töketlenkedést is látok, azt meg nem szívesen "finanszírozom".
Törölt felhasználó 2007. 09. 25. 00:00
Előzmény: #27202  Törölt felhasználó
#27204
Fretek:
Nekem úgy tünik, te ezt a menedzsmentet feledékenynek, ostobábbnak gondolod mint magad.
A mai nap után meg pláne, erősen kétlem ezt :)

A két új igazgatósági tag több 10 éves szakmai multal rendelkezik, azt gondolod egy ilyen dologban buknának meg mint a szükséges engedélyek? Ne nevettess! :)

Lehet sokat pofázok, de lehet nincs is sok értelme, ajánlom fogyelmetekbe Brokerpoker, és Simliske, Gazdi építő hozzászólásait!

Jó éjt!
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:58
Előzmény: #27202  Törölt felhasználó
#27203
Az építés tervezés alatt van, ennyit mondtak a spanyol gyárról, ill. hogy 2007 IV. negyedévében indulhat az építkezés...
A spanyol hitel biztosítva van a törvények által, ugyanis az az állami támogatáshoz jár... jó kis hely Spanyolország.

Nyilván való, hogy valamilyen tervekre kapták meg az állami támogatást, illetve az INTECS-el a Genesis nem ma találkozott először, hanem már nyár elején lepacsiztak. Azóta nem unatkoztak...
Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:51
Előzmény: #27188  Törölt felhasználó
#27202
gudakes1

szokásod szerint sokat beszélsz. és keveset mondasz. senki nem érdeklődött a tervrajzok és a portás fényképe iránt. ellenben egy építési engedély kérelem átfutási ideje (ha nincs hiánypótlás) nagyjából a következő:
1. az építésügyi hatóságnak 30 napja van
2. a szakhatóságoknak 15-30 nap közötti időszak áll rendelkezésére, de mivel egy sem hiányozhat, ezért vehetjük egységsen 30 napnak
3. az építési engedélyre vonatkozó határozat a kihirdetésétől számítva 30 nappal (+ a postai átfutással) később emelkedik jogerőre

mit is jelent ez kedves gudakes1?

ha ma beadták a fiúk a terveket, akkor legkorábban (elméletileg) 90 nap múlva lehet jogerős építési engedélyük.

nyilván azt is tudod, hogy egy beruházási hitelnek számtalan folyósítási feltétele van. nem sorolom fel őket, de egyet megemlítek: biztosan közöttük találod a jogerős építési engedélyt.

nyilván azt is sejted, hogy a szállítók akkor szoktak elköteleződni (főleg egy semmi múlttal nem rendelkező genesis felé), ha az előlegen felüli vételár részre vonatkozóan minimum akkreditívet kapnak.

az akkreditívnek viszont feltétele a hitelszerződés.

így egyáltalán nem hülyeség a tervek felől érdeklődni. nyilván sejted azt is, hogy az ellenkezőjéről győzködni másokat viszont az.

Törölt felhasználó 2007. 09. 24. 23:48
Előzmény: #27200  Törölt felhasználó
#27201
Most végülis hol törik meg szerinted a tendencia?

Mert az ütemterv szerint, de már nem írom le 2009 bla-bla-bla

Eddig is ez volt a cél dátum

Ezután is az

Akkor, most pontosan miről is beszélünk itt?

Most komolyan kérdezem, nem kötöszködöm!

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek