Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 08. 00:55
Előzmény: #24679  Törölt felhasználó
#24680
Szia Bull34!

Látod, az ilyen légbőlkapott okosságokat nem tudom jószívvel venni. A szörnyübb, hogy sok újságíró sem gondolja végig, mit ír le a cikkben.
Törölt felhasználó 2007. 09. 08. 00:25
Előzmény: #24677  Törölt felhasználó
#24679
"Az első egyértelmü jel az ominozus 2770->2100as napon volt (amire gazdi még sokáig jolemlékszik még) amikor is a a közkézhányad tízszerese pörgött meg a parketten, azaz félóránként minden tulajdonos eladott. Ez aztán a "befektetés"™ "

Ezt a baromságot valamelyik elemző írta, a tudatlan...
Persze akkoriban még az volt a köztudatban, hogy 11% a közkéz, azóta kiderült (a menedzsment is megerősítette), hogy minimum a duplája, de inkább még több. Rosszul volt felrakva a BÉT honlapján is.

22-26% körül írnak/írtak, úgy kb.1,5 millió darab lehet.Mivel a DBAG is akkora már majdnem teljesen kiszállt.
Na már most, ha ebből indulunk ki akkor, hogy fordult meg a közkézhányad többszöröse??? Számolj már utána!
Az "ominózus" napon másfél millárdos forgalma volt, tehát 1000 forintos áron fordult volna meg egyetlen egyszer!!!
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 23:50
Előzmény: #24677  Törölt felhasználó
#24678
"Most akkor gyárat akarnak vagy árat felpumpálni, lufit fujni. "

nem mindegy? :))
ha keresni akarnak....te is csak így tudsz....
tán mindkettőt...
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 23:44
Előzmény: #24676  Törölt felhasználó
#24677
geni story számomra két helyen bukott meg.

Az első egyértelmü jel az ominozus 2770->2100as napon volt (amire gazdi még sokáig jolemlékszik még) amikor is a a közkézhányad tízszerese pörgött meg a parketten, azaz félóránként minden tulajdonos eladott. Ez aztán a "befektetés"™

A másik meg amikor kiderült, hogy az összegyült pénzböl srv vásárlásal pumpálják fel az árat.
Most akkor gyárat akarnak vagy árat felpumpálni, lufit fujni.
hát egyértelmü.

Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 23:26
Előzmény: #24675  Törölt felhasználó
#24676
:)))

Teoretikusan bárkinél :)

Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 23:22
Előzmény: #24674  Törölt felhasználó
#24675

ez számomra azt jelenti, hogy teoretikusan mohóbb vagy mint rényi. én így is kedvellek. rényit meg nem.
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 23:18
Előzmény: #24668  Törölt felhasználó
#24674
"nem feltétlen, ha a tőkeemelés során vett mennyiségnél többet tud eladni a megfelelő átlagáron. "

Ennél azért nagyobb haszonnal járó játékot is láthattunk már errefelé, illetve el tudnék képzelni.

Szóval ez így (ha én csinálnék pilótajátékot) nekem kevés lenne...illetve ehhez sok jegyzésre lesz szükség mondjuk mindig 3 milliárdot bevonok duplázott árfolyamon, 4-5 jegyzés során ...

Az viszont elég hosszú trendet jelent, hogy tényleg A kategória lesz és a pilótajáték nem pukkan, hanem szépen kinövi magát a projekt.

Amúgy a kereskedés szerintem is informatív, főleg az utóbbi néhány napban...
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 23:16
Előzmény: #24667  Törölt felhasználó
#24673
fretek kösz a latin továbbképzést :))
egyszerű ember vagyok, az ilyenekért külön hálás :)

feltételezzük, lesz sok-sok picurka kamatcsökkentés(ugyi), feltételezzük, a hitelnyújtás kondíciói szigorodnak (ugyi), feltételezzük, hogy némki recesszióban lesz részünk

akkor a kamatmarzs ugye (annak befektetési hozam szegmense) kissé nyögvenyelősebb perspektívát fog mutatni

no, ez igaz, csak ez már annyira elvont okoskodás egy lehetséges távoli jövőről, hogy ennél a projectnél, ma , itt és most semmit nem befolyásol

szerintem :)) szerinted?

a kereskedés jellegét picit ha megvizsgáljátok, szerintme informatívabb

a teljes tőkém 1,2 % -a fekszik ebben a részvényben (kb) , mielőtt azzal vádolnátok, hogy csinálom itt a PR-t
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 23:11
Előzmény: #24670  Törölt felhasználó
#24672
Igen :)
DLPH bejegyzéseit szívesen és figyelemmel olvasom.
Kedvelem őt, mégha néha összekaptunk is. :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 23:07
Előzmény: #24665  Törölt felhasználó
#24671
Amit mondasz az módszernek kitünő, csak ott a hiba, ha elad a Find azt be kell jelentenie, ha meg apránként teszi azt naponta kell jelenteni, az akkora ijedséget okozna, hogy senki nem venne, sőt mindenki szabadulni akarna a részvényeitől.
Emlékezz a DB AG, vagy R Stein Úr eladásaira
Rögtön árfolamzavart okozott.
A Fund a 8,000,000 részvényből cca 5,000,000 bírtokol most.
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 23:07
Előzmény: #24666  Törölt felhasználó
#24670
1 valami figyelemre méltó.
DLPH irogat a topikba.
Számomra ez jó jelnek tűnik,valami készül!
Öreg motoros,foglalkoztatja a papír szerintem!
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 23:05
Előzmény: #24664  Törölt felhasználó
#24669
Aztán : hagyjátok egy kicsit még ezt a recesszió dolgot. Vagy már ennyire biztos?
Aztán : a szektor hosszútávon nagyon úgy fest, nincs halálra ítélve még egy többéves világgazdasági növekedéslassulás esetén sem.
Aztán : a szektor "jövője" túl sok idő. ezt pld. 5 év távlatában értem. Az nagyon ritka, ha valaki egy papírt tart öt évig.
Aztán : a szektor jövője (legyen közgazdasági középtáv) önmagában semmi. Attól ez a cég simán befuccsolhat .
Aztán : ne becsüljétek alá a mutyizás hatalmát.

más marhaság most nem jut eszembe

Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 23:03
Előzmény: #24665  Törölt felhasználó
#24668
"ha pilótajátékról lenne szó, a jegyzési ár felett kellene piacra dobnia a behozott tőkét a Fund-nak - nem?"

nem feltétlen, ha a tőkeemelés során vett mennyiségnél többet tud eladni a megfelelő átlagáron.
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 23:00
Előzmény: #24664  Törölt felhasználó
#24667

az egyértelműség kedvéért szó szerint megismétlem a kifogásolt bekezdést, amit írtam:

"saro nem alapkamat emelésről írt, hanem a bankok kockázatvállalási hajlandóságának csökkenéséről, ami leginkább a beruházási hitelek önrészének növelését hozza és valamelyest a kamatrés növekedését (ugyanis kockázatot elsősorban nem felárral, hanem önerő növeléssel szokás kezelni)"

ugye neked is feltűnt, hogy nemcsak az önrész növeléséről írtam, hanem a kamatrés növekedéséről is. Mivel írtad, hogy jártas vagy e témában is, fel sem merem tételezni, hogy nem tudod: a kamatrés növelése ceteris paribus a hitelek költségnövekedését jelenti.
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 22:59
Előzmény: #24662  Törölt felhasználó
#24666
Rényiéknek nincs szüksége mégegy DB AG-ra aki csak akadályozta a működést.
Épp a kalandorok akik árthatnak egy komoly cégnek.
Ha bevennének egy olyan partnert aki a nagypénze fejében diktálni is akar, az veszélyeztetheti a projektet is.
Mi lenne, ha azt mondaná, álj a naposdival, hizlaljunk disznókat! :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 22:59
Előzmény: #24661  Törölt felhasználó
#24665
fretek, ha pilótajátékról lenne szó, a jegyzési ár felett kellene piacra dobnia a behozott tőkét a Fund-nak - nem? Ellenben mi a véleményed a következő gondolatról:

A Fund az ár karbantartását és a külső tőke bevonását egyszerre szeretné elérni ezzel a módszerrel, azaz felhúzza az árfolyamot az előre bejelentett magas jegyzési árfolyammal, majd utána apránként adogatva (növelve a közkézhányadot) von be külső tőkét. A következő jegyzéshez is megteremtve ezzel a szükséges saját tőkét.

Erre magyarázatként azt tudom elképzelni, hogy nem szeretne más nagybefektetőt maga mellé a játékos, tőkét viszont igen, így azt a kisbefektetőktől próbálja ily módon behozni. Ezzel az irányítás sosem csúszik ki a kezéből. Ha nagyon megnő a közkézhányad, jöhet az újabb jegyzés.

A pilótajátékhoz szükségesnek látnám, hogy a soron következő jegyzések összességében kisebb tőkebevonással járjanak, mint a korábbiak - így nagyobb hányadot tudna értékesíteni magas árfolyamon, mint amennyi tőkét a jegyzés és az árfolyam "felhúzása" igényel.

Szerinted ez utóbbiról lehet szó?
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 22:54
Előzmény: #24657  Törölt felhasználó
#24664
Fretek !
Saro a hitelek költségének növekedéséről írt. Vagy nem tudok olvasni. Az önrész hitelköltség lenne?

Amúgy nagyon le vagytok ragadva ezen a hitel dolgon. Levajazott ügy ez.

Egy kicsi közöm van a "reálszférához" :))
Lehet, több mint Neked. Nade ilyen öregen mint én, nem meglepő.

Van papírforma, meg a valóság. A kettő néha nincs köszönőviszonyban egymással.
Tisztelettel .... :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 22:52
Előzmény: #24660  Törölt felhasználó
#24663
Jóember, a Novitrade már tőzsdecég a akkortól, hogy nálunk még nem volt tőzsde sem. Mint első rt-t nem tudták megalakítani 1987-ben csak úgy, ha előveszik a XIX század végi gazdasági tőrvényeket. Azt hiszed mindenféle kispályás emberről van szó, holmi Kulcsárról, meg Princzről?
A Genesis Fund tőkememeléseket hajt végre, és nem azért mert az jó neki, hanem azért mert így lesz gyár! Nem érdekili, hogy valaki betársul, vagy sem, akkor is lesz gyár.
Ha annyira érdekelné a céget a kisbefektetők, és a kalandor nagybefektető spekulánsok pénze, akkor 2000 ft lett volna a jegyzési ár. De ők olyan befektetőt fogadnak el társként aki nem egy évben gondolkodik, és amikor 5000 lesz az árfolyam nem borítja a részvényeit a piacra.
Rényi megmondta, nem fogadnak be bárkit a buliba. és igaza van.
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 22:46
Előzmény: #24661  Törölt felhasználó
#24662
Így van... A vak is ezt mondta...
Egyébként DB AG adogatott nem a found. Rémesen szar ütemben mintha direkt csinálta volna.
Törölt felhasználó 2007. 09. 07. 22:43
Előzmény: #24659  Törölt felhasználó
#24661

lehet egy nagyobb ívű pilótajáték is, de a korrekt válaszhoz egyfelől tudnom kellene, hogy a nagy menetelés során (kb. 2700-ig) mennyi papírt tudott rátok mérni. másfelől: az árfolyam okos karbantartásával párhuzamosan, tovább növekvő közkézhányadra tippelek.

nem a közkézhányad növekedésével van egyébként önmagában bajom (az praktikusan idegen forrás bevonását jelenti, amire a tősde való), hanem a módjával és nagyon homályos céljával.
de majd meglátjuk

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek