Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 14:14

Forex és egyebek  

Ide johet minden forax info...

ki kereskedik devizaval es milyen oldalon fxpro.com

tapasztalatok



en pl nagyon szeretnek dow es s&p index-szel is kereskedni

tudja valaki hol erdemes kint szamlat nyitni?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:24
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#101
Tonic, semmi szükség erre. Tényleg hiányzik nálad egy sor alapvető ismeret. Ez nem baj, senki nem úgy születik, hogy tudja ezeket, azért vagyunk itt, hogy tapasztalatot cseréljünk. Az a baj, hogy akkora lendülettel adod elő magad, hogy a nálad is kezdőbbek azt hihetik, hogy tőled érdemes tanulniuk. Pedig tényleg nagyon kevered a dolgokat.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:26
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
Szia Inf.
jól beszélsz ))
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:39
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#103
amit nem tudok, azt nem adom elő.. Amire meg nem tudok válaszolni . arra azt irom hogy : - ezt nem tudom . Eddig nem volt olyan kérdés , amire ezt kellett volna írnom . Ennyi . De XOM -l , major cross-l becsalikkal való "operációt" sem tartom éppen gusztusosnak ..

Vannak itt szépen guruk /nem nevezem meg Őket/, akik tudnának segíteni a kezdőknek , mégsem teszik ... Miért ?
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:40
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#104
Tonic. Szerintem te, de a hasznavehetőségét ítélje meg más.
Nem bántani akartalak félre ne érts.
A tapasztalataim leírása azonban nem korlátozható egyetlen topikra, annál egy kicsit több, hamarosan megdöbbenéssel fogod tapasztalni mennyire.
Nem személyeskedő stílusú (itt általában ez elég elterjedt módi,) nem is oktató jellegű, inkább szabad vélemény és tapasztalatcserén alapuló nézetrendszer.
És ha nem érdekel a major cross, akkor nekünk nem sok közünk van egymáshoz és javaslom hanyagoljuk a párbeszédet. Amúgy meg lot és pip. Egy t-vel és egy pével. Ragozott formában is.

inflexió,
már nem vagyok a BWM-nél, de a Forex adózása magánszemély esetén 36%. A veszteség nem állítható szembe a nyereséggel. Korrekt, nem?:)
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:40
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#105
Nézegettem a tájékoztatót az adózásról, amit tegnap belinkeltél. Neked abból egyértelmű, hogy mi van? Nekem úgy tűnik, hogy nem szembeállíthatóak továbbra sem a forex nyereségek és veszteségek, hiszen mindegyik egy-egy külön ügylet.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:43
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#106
Köszi Jegenye, tényleg korrekt, így legalább nem kell azon tipródnom, hogy most akkor bevalljam-e, vagy ne. :-)

Ezek szerint ez a deviza csereügyleti hókuszpókusz nem a forexre vonatkozik?
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:44
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#107
A gurukról is lesz szó, meg fogod találni megfelelő időben és megfelelő helyen...
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:45
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#108
hát ezen spekizünk mi is... senki nem tud semmit ((
jogértelmezés meg nincs..
mert lehet pl. inst. külön értelmezni
vagyis pl eur/usd veszteség az nem állíható szembe az usd/jpy nyereséggel..
na mind1
akkor marad a céges, vagy pszt... tréd
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:50
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#109
Mire gondolsz inflexió? Milyen hókuszpókuszra?
A bevallás egyébként teljesen magánügy, az szja-ban kell szerepeltetni...
Off shore cégeket szoktak alapítani, de azt hiszem WIK FX oldalán ki lehet bogarászni, valaki ott bemásolta a TPT idevonatkozó passzusait.
Megjegyzem az egész abszolút nem világos, az APEH-nél azt hiszik még mindig, hogy az értékpapír vásárlása egyenlő a nyereséggel és azt illik megkaszálni 20%-os adóval. Tőzsdei terméknél, - ilyen pl a forex futures - a nyereség veszteség szembeállítható.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:53
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#110
Mackó,
a helyzetet még súlyosbítja, hogy ha hazai brókercégnél kötsz devizát, azontúl, hogy értelmetlenül drága, azonnal levonják az adót.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 10:56
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#111
bizony .. idehaza sak cégesen szabad csinálni..meg egyébként is...
elég szomorú ez (((
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 11:06
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#112
mély tiszteletem...

és nagyon
várom a döbbenésemet ... /mint hasznavehetetlen amit persze mások ítélnek meg / persze személyeskedés nélkül, és dehogy is értelek félre kioktatás ügyben.. Oh ! A major cross /keresztpárok. Igyekezni fogok ezzel a cuccal hogy meg merjelek szólítani alkalomadtán . Nem kioktatólag értve: a lotot egy tével és pipet is egy p - vel / bocs de magyar vagyok , magyarul írtam , a műszavak néha még nehezen /. Ezt is nagyon megköszönöm ..

egy apróság mély tisztelettel : "Szerintem te, de a hasznavehetőségét ítélje meg más" Ez így értelmetlen ..

Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 11:06
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#113
65/B. § (1) Csereügyletből származó jövedelemnek minősül a számvitelről szóló törvény szerinti deviza-, tőke-és kamatcsere (swap) ügylet alapján a magánszemély által az adóévben megszerzett bevételnek (csereügyleti bevétel)- a kizárólag az adott ügylettel közvetlenül összefüggő - a magánszemélyt az adóévben terhelő igazolt kiadás(oka)t (csereügyleti kiadás) meghaladó része (a továbbiakban: csereügyleti jövedelem). A csereügyleti kiadásnak a csereügyleti bevételt meghaladó összege csereügyleti veszteségnek minősül.2333
(2) A csereügyleti jövedelem után az adó mértéke 25 százalék.
(3) A csereügyleti jövedelmet és/vagy a csereügyleti veszteséget
a) a kifizető az adóév végén ügyletenként állapítja meg, a magánszemélynek az adóévet követő év január 31-éig ügyletenként részletezett igazolást állít ki, és arról az adózás rendjéről szóló törvény előírásai szerint a rá vonatkozó rendben adatot szolgáltat az állami adóhatósághoz;
b) kifizető hiányában a magánszemély ügyletenként nyilvántartja.

link

Ezt nemrég tették bele az SZJA törvénybe, csak senki nem tudja, hogyan kell alkalmazni, mire vonatkozik.

Az offshore számlanyitást sajnos az általam ismert összes külföldi fx bróker gyakorlatilag lehetetlenné tette. Egyébként is meg vannak számlálva a napjai ennek a konstrukciónak, a CIB pl. egyik napról a másikra indoklás nélkül megszüntette a számlavezetést ezeknek a cégeknek. Az amerikaiak ezzel is a terroristákat üldözik, nagy a nyomásgyakorlás.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 11:10
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#114
Tonic, ha van konkrét kérdésed, megpróbálunk válaszolni, de ennek a dominanciaharcnak semmi értelme.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 11:12
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#115
te=Te
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 11:19
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#116
Nincs itt semmiféle dominanciaharc. Gin került a tonikba.

inflexió,
a Tőkepiaci törvényt kellene inkább idecitálni.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 11:23
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#117
ertem
tehat tonic 0.1 lotja az a minilot es ez 10.000 dollart jelent
gondolom akkor ennek csak egesz szamu tobbszoroset tudom nyitni?
pl amit mondtal a 14.440 kotesre 1440 dollar fedezet kell de mondjuk 2000-et raktam be akkor engedi tovabb tort szamban? vagy ez a 10.000 a minimum lepeskoz?
tehat mondjuk a kovetkezo akkor 28.880-on lehet 2X 0.1 lot-tal
hehe kezdem erteni?
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 11:23
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#118
Még egy alapvető tévedés kedves Gintonic. A nagybetűs Te az megszólítás, csak udvariassági formula, nyelvtanilag személyes névmás, s mint ilyen kisbetűvel írandó.
De befejeztem veled a kommunikációt, mert nagyon az alapoktól kellene kezdenem és ehhez sem időm, sem kedvem.
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 11:23
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#119
Melyik részét?
Törölt felhasználó 2008. 12. 19. 11:24
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#120
bocsika nem én kezdtem, csak regáltam, és senki /én sem/ szeretem ha burkoltan, ügyesen de igaztalanul lealáznak kioktatnak lefikáznak - de ok ! Mi az a major cross /deviza keresztpár ? , vagy egy ügylet /eszébe nem volt elmagyarázni / ?

Topik gazda

phxmike
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek