Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 14:14

Forex és egyebek  

Ide johet minden forax info...

ki kereskedik devizaval es milyen oldalon fxpro.com

tapasztalatok



en pl nagyon szeretnek dow es s&p index-szel is kereskedni

tudja valaki hol erdemes kint szamlat nyitni?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 14:55
Előzmény: #400  Törölt felhasználó
#401
36 nyilván az is.. )))
de nem arra irtam: hanem a veszteség nem állítható szembe (cfd nél)

a questorra hivatkozni??? )) náluk a forex is a régi (vagy nem) adóba tartozik - azaz egyéb kategória

Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 15:04
Előzmény: #401  Törölt felhasználó
#402
Találtál vmi hivatalos infót arról hogy a CFD-nél mennyi az adó, illetve melyik kategóriába sorolják ? Őszintén szólva a személyi jövedelemadóról szóló törvényben nem találtam semmit. Szóval nálam a CFD az tőzsdei ügyletből származó jövedelem és eszerint fogok belőle adózni :D ( Hiszen tőzsdén kereskedsz vele )
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 15:06
Előzmény: #402  Törölt felhasználó
#403
2008-tól kezdődően külön szabályozza a törvény a csereügyletből származó
jövedelmet, mellyel a tőzsdén kívüli deviza-, tőke- és kamat-swap ügyleteken
elért jövedelmet adóztatja 25 százalékkal (a tőzsdei csereügyletekből
származó jövedelemre a tőzsdei árfolyamnyereség szabályai alkalmazandók).
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 15:07
Előzmény: #403  Törölt felhasználó
#404
+ eho )))
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 15:14
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#405
Mit értessz a plussz EHO alatt ?
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 15:19
Előzmény: #405  Törölt felhasználó
#406
Már megvan köszi ! A kérdés hogy a CFD tőzsdén kívüli terméknek számít-e ? !
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 15:28
Előzmény: #406  Törölt felhasználó
#407
miért mi volna? )))
eho az a egészségügyi hozzájárulás.

bár meglehet ez most nem is kell fizetni,?
meg kell nézni
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 15:30
Előzmény: #406  Törölt felhasználó
#408
A legtöbb oldalon egyértelműen tőzsdén kívüli termék, vagyis eszerint kellene adózni !
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 15:40
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#409
deviza is az ))
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 15:48
Előzmény: #409  Törölt felhasználó
#410
Igen, de a deviza kereskedés csere ügyletnek számít !?
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 15:49
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#411
cfd et shortolni nagyobb buli
mert longnál kamatot fizetsz, shortnál meg neked fizetnek
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 15:50
Előzmény: #404  Törölt felhasználó
#412
stimmel
amit eddig atneztem valamennyi anyag arra utal hogy 25% ado plusz a 11% eho
tehat 36%-kal adozik

e-shark nem teljesen ertettem pont ezert te honnan vetted a 20%-ot...?
ha eszerint adoztal eddig akkor lehet hogy surgos onreviziora szorulsz mielott meg megbuntetnek :)

en eleve cegkent gondoltam szamlat nyitni
de a tozsdei ugyletekre is nemreg vezettek be azt hogy szembeallithato akr a ket eves veszteseg is a nyereseggel tehat lehet ezen a teren a deviza is kovetni fogja ez t a szabalyozast

vagy ahogy kovetelte a fidesz korabban a gazdasagi helyzet elenkitesere eltorlik a kamat es arfolyamnyereseg adot mindenestul...
mivel a jegybank kamatoprealasa tul sok eredmenyre eddig nem vezetett es a forint gyengulesevel gyakorlatilag elszallhat a tovabbi csokkentes eselye
hacsak nem akarnak 300-as eurot de ezekbol ezt is kinezem...
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 15:51
Előzmény: #410  Törölt felhasználó
#413
termeszetesen
penzt cserelsz penzre
nem ertekpapirt veszel :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 16:06
Előzmény: #412  Törölt felhasználó
#414
Cégként már az adóhatóság látókörébe kerülsz, eddig is kerültem ezt, ezután is fogom. Amúgy is nagyok a járulékos kötségei egy cégnek. Ha csinálsz egy céget, azt mondja az állam: volt pénze céget csinálni, na majd jól kifosztjuk :D

Idén fogok először adózni, ezért is szeretném körbejárni a dolgot.

A devizánál már szembe állíthatod a veszteséget a nyereséggel a törvény szerint ! Lásd SZJA Adótörvény link lentebb...

Úgy érzem még lesz mit keresgélni erről...
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 16:13
Előzmény: #414  Törölt felhasználó
#415
de nem minden ugyletet csak a sajat ugyletparjaval
tehat nem az egesz eves kumulativ veszteseget ugy mint a tozsden ez oriasi kulonbseg!!!
azt hogy mit jelent az egy ugyleten beluli vesztesegek szembeallitasa szerintem az apeh sem tudja mert ilyen nincs de mindegy

cegem mar van 14 eve ez nem problema :)

ha csak iden adozol eloszor akkor most ugy erzem szivas lesz hogy rajossz 36%-ot kell befizetned...
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:13
Előzmény: #415  Törölt felhasználó
#416
Nekem is volt Bt-m. Nem semmi járulékok meg adók vannak, de ezt te is tudod ha van céged.

Közben visszajelzett néhány könyvelő ismerősöm, ők azt mondják h jelenleg modosítás alatt van a törvény ami tőzsdén kívüli kereskedést szabályozza. Viszont így biztosan 36% az adó jelen pillanatban. Eho-nál van felső határ, éves befizetésnél 450k, tehát ha 5 millió fölötti nyerőm van akkor már nem kell fizetni az efeletti összegre eho-t :D

Kérdéses az is h mikori árfolyamon kell számolni a nyereségadót. Mondjuk ha realizáltam ősszel 220-as árfolyamnál, viszont most utalom csak haza a pénzt akkor ez is bukó, viszont lehet a fordítottja is. Nem egyszerű....

Ha nagyon belemerülök akkor csinálok egy offshore-t és azon keresztül kereskedek. Éves díja 2 és 5k között változik....Nézz utána !
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:13
Előzmény: #416  Törölt felhasználó
#417
450k=450e bocs
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:21
Előzmény: #415  Törölt felhasználó
#418
Úgy tudom ay eho maximálva van évi 500 ezer Ft.-ban. Cégként mindenképpen többe kerül kivenni a pénzt mint magánszemélyként adózni. Ha tényleg szembeállítható a forexben itthon a veszteség a nyereséggel tavalytól az nem semmi. Egyébként elképzelem ahogy az apehnél feldolgozásra kerül egy expert által lekereskedett trade kimutatása /havi 3-4 ezer 0,01 lot.os kötés/ na azt bogarásszák ki :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:23
Előzmény: #417  Törölt felhasználó
#419
Lemaradtam egy körrel
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:25
Előzmény: #416  Törölt felhasználó
#420
Nem egyszerűbb az offshornál egy visa kártyás osztrák bankszámla?
Offshore cégként egyre kevesebb forex brókernél lehet egyébként live számlát nyitni.
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:32
Előzmény: #416  Törölt felhasználó
#421
nem mert ebben az szja torveny egyertelmu
az adokotelesseg pillanatai fel vannak sorolva tetelenkent
kulon leirja azt hiszem a 7 paragrafus b pontja hogy nem szamit hogy a kulfoldon megszerzett jovedelmet mikor utalod haza
a megszerzes pillanatatol adokoteles az aznapi mnb arfolyamon
ezt is irja a torveny
szegeny mnb kenytelen naponta felirni az arfolyamokat egy kockas fuzetbe
de mondjuk ez igy is baromsag az union belul ilyen adoztatast folytatni tehat ezt jo ha modositjak...
lehet jobb kivarni

persze hogy tudom milyen koltsegek vannak egy bt-nel de azokat lehet okosan kezelni..
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:34
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#422
nem
attol hogy magyar allampolgarkent osztrak szamlat nyitsz ausztriaban meg deviza kulfoldinek szamitasz es a magyar szabalyok szerint kell adozni
azt hiszem mindimum egy kinti lakhatas kell hozza tudod a szokasos evi 180 napnal tobb kint tartozkodas meg ilyesmi, kinti lakcim stb.

ugyanugy mint a kulfoldi rendszamos kocsihoz
hatar kozeleben lakoknak ez nem gond nekem igen
soha semmilyen korulmenyek kozott nem jarnek se roman se szlovak rendszamu kocsival
ausztria meg messze van innen :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:35
Előzmény: #421  Törölt felhasználó
#423
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:36
Előzmény: #418  Törölt felhasználó
#424
nem annyira mint gondolod
cegnel az arfolyamnyereseg bevetel
a veszteseg meg koltseg
de egy ceg fenntartasanak vannak egyeb koltsegei is
pl cegauto hasznalat internet elofizetes telefonszamlak es meg ezer egyeb dolog amirol szamlat tudsz kapni
ezek mind szembeallithatok koltsegkent a bevetellel
tehat ha nyereseges vagy akkor sokkal tobb nyereseget tehetsz zsebre mint maganszemelykent mert ott nyilvan csak a tozsdei kereskedes es ezek kozvetlen! koltsegei (pl brokerdij) szamolhatoak el
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:37
Előzmény: #423  Törölt felhasználó
#425
koszi
bar nem ertem miert kaptam mert en tudom hogy van ilyen
a kockas fuzet az humor! volt :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:37
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#426
Egyszerűbb, de attól az még adócsalás :D
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:39
Előzmény: #424  Törölt felhasználó
#427
Ha van már céged az ok, de ezért céget alapítani, hát nem tudom, én nem tenném.
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:40
Előzmény: #422  Törölt felhasználó
#428
Az osztrák banktitok szigorúsága olyan mint a belga és luxemburgi. Nem adnak ki infót. Szóval szerinted nem lehet svájci vagy osztrák bankszámlát nyitni magyar állampolgárként?
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 17:41
Előzmény: #426  Törölt felhasználó
#429
2008.10.21.

"Értesítjük Önt, hogy a Saxo Bank-nál tartott számláján lévő összeget 2 éven keresztül a Dán Szektor Alap és a Dán állam teljes körűen biztosítja."
"Az új 100%-os tőkegarancia 2010 szeptember 30-ig érvényes. "

Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 18:01
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#430
Ha én megmondom h hol melyik országban van folyószámlám és mióta :D

Tőlünk nyugatra nincs boszorkányüldözés mint itt ! Ami itt sok, az ott semmi ! :D
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 19:11
Előzmény: #426  Törölt felhasználó
#431
VIII. ADÓZÁS
VIII.1. ADÓZÁS MAGÁNSZEMÉLYEK ESETÉBEN

A bankközi devizapiac (forex, FX) ún. OTC (Over the Counter), azaz tőzsdén kívüli piac, így az ebből származó jövedelem egyéb jövedelemnek minősül. Sajnos a hazai adójogszabályok az ilyen termékekből származó jövedelmet magas, 36%-os adóval sújtják, és nincsen lehetőség a nyereségek és veszteségek összesített (nettó) egyenlege után adózni, hanem a nyereség után meg kell fizetni az adót, a veszteségekkel az nem csökkenthető. Éppen ezért azt javasoljuk Önnek, hogy ha a bankközi devizapiacon kíván kereskedni, úgy azt ne magánszemélyként tegye, hanem alapítson vállalkozást - melyre elegendő akár egy Betéti Társaság alapítása is, - így jelentős adómegtakarítást érhet el.

VIII.2. ADÓZÁS VÁLLALKOZÁSOK ESETÉBEN

Amennyiben Ön vállalkozás keretén belül kereskedik, úgy a nyereségeit bevételként, veszteségeit költségként kell lekönyvelnie. Ebből adódóan a nyereségek és veszteségek különbözete az adózás előtti eredményben jelenik meg, és ez után fizeti meg a társasági adót, melynek mértéke jelenleg 16%, valamint a különadót, amelynek mértéke 4%.

Felhívjuk figyelmét, hogy ha a vállalkozása az Egyszerűsített Vállalkozói Adó (EVA) alá bejelentkezett, úgy a nyereségei után az adót meg kell fizetnie, de a veszteségeket nem tudja figyelembe venni adóalap csökkentő tételként. Ezért nem javasoljuk, hogy az EVA alá bejelentkezett vállalkozása kössön Devizapiaci ügyleteket ügyleteket.

link
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 19:15
Előzmény: #431  Törölt felhasználó
#432
Szóvak mégegyszer: ez már a múlt?
Biztos?
Ja és egy gondolat az "adócsalás"-ról: Ha valaki le akar lőni mint egy veszett kutyát és vagy olyan pofátlan hogy esetleg elfutsz akkor bűnöző vagy?
Keresel egy évben 3 millát a kötésekkel, buksz 2.5-öt akkor adózol az 500 ezer után 1 milliót? No ez derék.
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 19:59
Előzmény: #431  Törölt felhasználó
#433
ez komoly?:DDD
Törölt felhasználó 2009. 01. 10. 23:31
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#434
dehogynem
de pl mi importalunk belgiumbol es a szamlat mivel eus adoszamunk van afa nelkul kapom
ezt siman kettetephetnem es kidobhatnam es afa nelkul gond nelkul eladhatnam a cuccokat
koltsegkent meg bevetelkent sem jelenne meg tehat a nyereseg utan adot sem kellene fizetnem
CSAKHOGY! :)

az osszes ilyen eu-s szamlarol ertesitot kuldenek a magyar apehnek
persze ez tobb millio szamla de nekik van kimutatasuk rola tehat ellenorizni tudnak
magyarul csalhatsz vele de ha kibukik akkor csunya a vege

namost ugy gondolom a privat szamlakkal kapcsolatban is van ilyen szabaly mivel a saxonal megnyitott szamlat magyar allampolgarkent teszed (elkuldod a szemelyidet amiben magyar lakcim van hiaba osztrak szamlarol utalsz mondjuk)
tehat az unio kettos adoztatast elkerulo torvenye ertelmeben a lakhelyeden adozol barhol is szerzed a jovedelmedet az union belul, tehat a saxo bank a magyar apehnek fogja megkuldeni a bevallasodat ugy mint a magyar brokerek
ellenkezo esetben a dannak kellene de azt nem teheti mivel nem laksz ott
tehat ezert mondom hogy sak az lenne kivetel ha eletvitelszeruen ott laknal ahol a szamlat nyitotad pl ausztriaban
ez ugye egy evben 180 napot meghalado igazolt kinttartozkodast jelent

nem olyan egyszeru am az elet magyaroszagon mint gondolnatok... :)

egyebkent kurva szar az egesz... :-/
annak az orvosnak van igaza aki kimegy svedbe 10szeres fizetesert csaladostul mindenestul mert meg akkor is jobba megel ha a felesege nem dolgozik mint itthon

lassan mar mindenki elment akinek van egy csepp esze ahhoz hogy rajojjon nem volt rendszervaltas igy mar nem is lesz...
Törölt felhasználó 2009. 01. 11. 00:15
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#435
A külföldi brókercég nem küld semmit az apehnek, nincs ilyen kötelezettség. Csak neked küldenek. Az alapján csinálod meg a bevallásod. Az természetesen nem lehetséges h vki 3millát nyer 2,5 millát bukik és 1,08 millió adót fizet. Ez a gyakorlatban az adózásnál nem így működik. Csak a nettó nyereség után fogok adózni és senki nem fog cseszegetni érte,h fizetek 36% adót elhiheted :D
Törölt felhasználó 2009. 01. 11. 09:44
Törölt hozzászólás
#436
Törölt felhasználó 2009. 01. 11. 13:09
Előzmény: #435  Törölt felhasználó
#437
Nekem az usa-ban bejegyzett forexbrokernél van számlám, nem hinném hogy küldözgetnének bármit az apehnak.

De még egyszer kérdezem: most akkor 2008-tól volt itthon változás és szembeállítható a veszteség vagy továbbra is dilettáns módon gyakorlatilag itthon nem kereskedhetsz magánszemélyként?
Tudtok erről valami fixet vagy csak szóbeszéd?
Törölt felhasználó 2009. 01. 11. 13:14
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#438
az igazság odaát van
meg az apehnál ))))
Törölt felhasználó 2009. 01. 11. 13:21
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#439
üdv.

link

65/B. §

Olvasd el !
Törölt felhasználó 2009. 01. 11. 13:25
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#440
Kiolvasható a törvényből h nincsen megfeleően szabályozva a dolog, hisz azt írja a paragrafus 3/a pontja h " a kifizető az adóév végén ügyletenként állapítja meg, a magánszemélynek az adóévet követő év január 31-éig ügyletenként részletezett igazolást állít ki, és arról az adózás rendjéről szóló törvény előírásai szerint a rá vonatkozó rendben adatot szolgáltat az állami adóhatósághoz "
Na már most a külföldi brókercégeknek nincsen semmilyen kötelezettségük azt illetően h adatot szolgáltassanak a magyar adóhatóságnak. Ennek híján a brókercégtől kapott igazolás alapján kell bevallani az adót :D

Topik gazda

phxmike
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek