Minden kopajka rally előtti long poziciómat ajánlásomat fedeztem, zártam. Semmi nemű kockázatot nem kivánok megosztani illetve a piacok irányváltásából eredő kárt enyhíteni!
Strukturális vagy ciklikus okai vannak az alacsony inflációnak?
2017. 08. 25.
A FED Jackson Hole-i konferenciáján ma Janet Yellen és Mario Draghi is beszél. A várható monetáris politikai irányokon, a normalizáció menetrendjén túl a piac egy elméleti problémára is megoldást vár: miközben évek óta nem látott magas szinten van a globális gazdasági növekedés, az infláció relatíve alacsonynak tekinthető. A legfontosabb kérdés, hogy csak fáziskésésről van-e szó és nemsokára felpörög a pénzromlás üteme, vagy pedig technológiai/strukturális okok miatt (ilyenek pl. a fejlett társadalmak elöregedése, vagy az internet miatt sokkal kompetitívebb gazdasági modell) ez alacsony marad, miközben a konjunktúrával egyébként sincsen gond. Yellen 30, Draghi pedig 60 percet kapott beszédére a meghirdetett menetrend szerint.
A defláció ugye az infláció ellentettje, tehát a pénz értékelődik fel. Ez csak abban az esetben történhetne meg, ha megállítanák a "pénznyomdát" és elkezdenék a "pénzbezúzást" . Kamatok emelése, hitelek bedőlése, beruházások leállása, fogyasztás drasztikus csökkenése, az ingyenpénz visszavétele.
Lassan eljön az ideje. Szerintem már a csúcs közelében járunk, csak az a baj, hogy a hegyoldal túloldalán egy függőleges feneketlen szakadék tátong, ha oda belezuhanunk itt világégés lesz.
"Talán az a szerencse, hogy ez a pénz nem jutott el a gazdaságba, mivel hiperinflációt hozott volna, "
az a következő deflációs összeomlás után lesz, amit inflációs robbanás majd az újabb deflációs összeomláshoz kapcsolódó komplett államcsőd sorozat fog követni
de ez szerintem kb. 5-10 éves sztori lesz...
Minden megtörténhet, hiszen minden emelkedés más. Mivel a 2008-as összeomlás még nem fejeződött be, csak eltolódott, infúzióra kötötték a pénzrendszert, aminek sajnos nagyon sok mellékhatása van, túladagolták a doppingot
A kapitalizmusban az összeomlás egy megtisztulást jelent, ahol a korhadt fák kidőlnek és a szabadon hagyott élettér miatt újak, jobbak, erősebbek jönnek létre. Ez nem történt meg 2008-ban, hanem inkább nagyon sok pénzből megtámasztották a korhadt fákat. A nagyok féltették a vagyonukat, hatalmukat, így tanulva az eddigi válságokból dollárkötegekkel, majd euróval kezdték kitámasztani a fákat.
Talán az a szerencse, hogy ez a pénz nem jutott el a gazdaságba, mivel hiperinflációt hozott volna, felszippantotta a tőzsde, meg a más spekulációs termékek. A bankárok és spekulánsok elkezdték játszani a Monopoly legújabb valóvilág verzióját. A végét senki sem tudja, ők sem, mivel ez egy prototípus, teszt üzemmódban, egy zárt üst, ami alatt tüzelnek-dobálják a tűzbe a dollár és eurókötegeket. Ahol el kezd szivárogni az üst, ott szigetelő szalaggal befoltozzák, aztán lesz ami lesz. Ha ez felrobban, mindenkit leforáz, még azt is aki nagyon messze áll.
Azért a zuhanás előtt a BUX-megnézheti -felszúthat 40-ezerig ?
Törölt felhasználó2017. 08. 24. 17:09
#988
Hat ugy nez ki hogy azert a magyar befektetesi szakmaban is van nehany ember aki mostanaban ovatosabban szemleli a dolgokat ill. szepen adja a nagy erdemunek a portekat...majd vissza veszuk toluk 30-50%-al olcsobban hogy kisegitsuk oket a nagy remulet kozepette...link
Talan nem olyan nagy butasag az ovatosag....nehany het esetleg par honapon belul meglatjuk!
Figyelem! Nagy zuhanás lesz jövőre!
Minden kopajka rally előtti long poziciómat ajánlásomat fedeztem, zártam. Semmi nemű kockázatot nem kivánok megosztani illetve a piacok irányváltásából eredő kárt enyhíteni!
Hasznos tőzsdézést!
Buxer and Partners.