Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 17:13

Felfüggesztették az ingatlanalapok forgalmazását!  

Ugrás a cikkhez
A Pénzügyi Szervezetek tájékoztatása szerint a felügyelet 10 napra felfüggesztette a magyarországi befektetési alapkezelők által kezelt nyíltvégű ingatlanalapok és ingatlanalapok alapjai befektetési jegyeinek forgalmazását. A felfüggesztés időtartalma alatt ezen alapok befektetési alapok jegyeit nem lehet megvásárolni, illetve visszaváltani.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=105685
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 17:25
Előzmény: #1  portfolio
#2
Mi a fene...

Csak nem ingatlanpiaci esést várnak?
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 17:31
Előzmény: #1  portfolio
#3
Újabb remek húzás..

Majd megnézem, hogy milyen diszkonttal fogják ezek az alapok kiszórni az ingatlanvagyont, ha erre a húzásra válaszként a befektetők megrohanják az alapkezelőket...
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 17:31
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Nem, azért mert annyian vették már ki a pénzüket az eddigi pánik miatt h az alapkezelö(pl Rafi) nem gyözi eladni a benne lévö ingatlanokat
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 17:35
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Csak a Reiffaisen és az Európa Ingatlanalapnál vannak a gondok, ha jól tudom. Az összes többivel minden rendben, elég cash-sel rendelkeznek.
balalajka 2008. 11. 07. 17:36
#6
Apa KEZDŐDIK!!!!!!!!!!Durvul a helyzet, ha egy kicsit nem figyelünk oda csak bedőlünk. Ez is egy csúnya jel!
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 17:50
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#7
Ez tényleg jó nagy marhaság. Az intézkedésnek vélhetően az a célja, hogy lélegzethez juttassa a tőkekivonástól leginkább sújtott likviditáshiányos alapokat. Ehelyett lesz nagy hírverés, az is rohan eladni, aki eddig nem tervezte, viszont 10 nap alatt egyik alapnak sem lesz több pénze, mert a likvid eszközöket egy nap alatt is el lehet adni, az ingatlanokat pedig normális áron fél év alatt sem. Esetleg arra elég lehet ez az idő, hogy előszerződést kössenek valami tűzközeli cápával, aki harmadáron hajlandó gyorsan megvenni a cuccot. Akkor viszont nagy gappel fog nyitni 10 nap múlva a piac.
akpo 2008. 11. 07. 17:54
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#8
Tehat igen, ugyanis tulkinalat lesz.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 18:09
Előzmény: #1  portfolio
#9
Lassan kezd az ingatlanlufi is ereszteni.
zotya32 2008. 11. 07. 18:14
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#10
Alap OTP INGATLAN - BEFEKTETÉSI ALAP
Dátum 2008. szeptember 1.
Nettó eszközérték:
134 091 384 683 Ft

Alap OTP INGATLAN - BEFEKTETÉSI ALAP
Dátum 2008. november 7.
Nettó eszközérték:
79 791 290 811 Ft
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 18:16
Előzmény: #8  akpo
#11
Újabb rossz lépés a felügyelettől.
Nem ezzel menti meg az Európát, viszont a többit (elsősorban a befektetőket) szivatja meg.
A megoldás a következő: Emeljék meg a mostani 10 %-os hitelkeretet 50 %-osra, és máris nem lesz likviditási probléma.
zotya32 2008. 11. 07. 18:24
Előzmény: #10  zotya32
#12
amúgy innen indult:

Alap OTP INGATLAN - BEFEKTETÉSI ALAP
Dátum 2008. január 2.
Nettó eszközérték:
142 000 252 556 Ft
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 18:27
Előzmény: #12  zotya32
#13
2006 elején én is vettem otp ingatlan jegyeket, szerettem, mert mindig emelkedett, igaz picit, de emelkedett, tacvaly ősszel szálltam ki belőle, mikor kezdett mínuszba is átmenni...
kissherceg 2008. 11. 07. 18:27
Törölt hozzászólás
#14
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 18:28
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#15
Ahogy mondod..
Ráadásul azok fognak irgalmatlanul szívni, akiknek a tőzsde túl rizikósnak tűnt komolyabb pénzek befektetésére. Az elmúlt években jópár ismerősöm jött azzal a kérdéssel, hogy ingatlanalapba rakjon-e pénzt, és szinte mindegyik onnan indult az érvelésével, hogy ez értékálló, meg biztonságos, meg tudomisén.
Szvsz a pszáf most csinált újabb pár baumag-ot magának.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 18:30
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#16
akkor mikor vettem, bankban mondták, hogy nagy előnye, hogy túlnyomórészt ipari ingatlanok, kevés magáningatlan és tartós bérleti díjból is mindig jön pénz ezért, meg mindig x százaléka likvid eszköz, bankbetét stb, mivel az alap szabadon változtatja az ingatlanok arányát...
bef alapokat longolók most biztos csak néznek.. mindenhol bukta, sokan megégették magukat vele
zotya32 2008. 11. 07. 18:33
Előzmény: #12  zotya32
#17
év elejétől még pluszos

Kezdő dátum 2007.12.29.
Kezdő árfolyam 1.528149 Ft
Eltelt napok 314
Végdátum 2008.11.07.
Végárfolyam 1.561172 Ft
Hozam
2.16 %

Szeptemberben ha vki beszállt:

Kezdő dátum 2008.09.01.
Kezdő árfolyam 1.588988 Ft
Eltelt napok 67
Végdátum 2008.11.07.
Végárfolyam 1.561172 Ft
Hozam
-1.75 %
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 18:36
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#18
Ezért jó földet venni ,az biztosabb és hozama is lesz szépen ,néhány év és már hivatalosan is vehetnek külföldiek.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 18:38
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#19
volt qualitym ubs-em, abszolút hozamom, maximám, optimám, ingatlanom, dws-em, pénzpiacim meg fene tudja még
csak pénzpiacit tartok egy keveset, ha kéne hirtelen pénz..., szinte mindegyikből kimenekültem pluszban, csak ubs-t szívtam meg:(
mondjuk 5 éves tartást mondtak nekem anno bankban, hogy rövid időn belül nagy ingadozások lehetnek, ingatlannál 1-2 év volt asszem az ajánlás..
zotya32 2008. 11. 07. 18:40
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
de ha ingatlan alapot váltasz vissza 274 napon belül, akkor rád vernek 1,75% büntető jutalékot is...
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 18:43
Előzmény: #20  zotya32
#21
igen, tudom
de én mikor visszavettem bőven éven túli volt a bekerülés...
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 18:44
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#22
ubs-re mondták, hogy az a bankok bankja, a svájci bankcsoda...
aztán tessék, tele trutymó papírral:(
zotya32 2008. 11. 07. 18:50
Előzmény: #20  zotya32
#23
ha vkit érdekel, érdemes lekérni a grafikont.
link
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 18:54
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#24
az úgymond kockázatos alapoknál az a véleményem, hogy ha vki vesz, kell néznie, ha nem is naponta, de sűrűn a napi árfolyamot, s ha van rajta már hozam, érdemesebb kivenni és máskor esetleg visszaszállni...
biztos sokan visszaváltották pánikban
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 19:26
Előzmény: #1  portfolio
#25
Pánikkeltésre kiváló volt az intézkedés.

Ha letelik a 10 nap, megrohamozzák őket. Kezdődnek a kényszerértékesítések diszkont áron. Csúnya vége is lehet.
allergia 2008. 11. 07. 19:27
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
A garantált alapok vajon meddig bírják?

:-)
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 19:34
Előzmény: #26  allergia
#27
fene tudja
elvileg ott van garancia, persze cserébe maximalizálják is a nyerőt
ügyfélnek most jó lehet, ha van garancia..:)
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 19:41
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
Gondolom már nincs pénz kifizetni a jegyeket, külömben lapítottak-hazudoztak volna.Ahogy bankár körökben szokás manapság.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 19:52
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Nem bírom kihagyni, hogy elmeséljem a mai banki kalandomat.
Bementem az ERSTE-be. Amellett, hogy a pénztárban elég lassan meg az ügyintézés, a pénztáros melegen ajánlgatta a befektetési alapjaikat, és különösen az ingatlanalapot.
Az ingatlanalapot. Egyszerűen nem hiszem el. Mondta, hogy szeptemberig meredeken emelkedett az árfolyam, de szeptemberben kivették az emberek a pénzt. És ez nem tűnt fel neki, hogy ez inkább intő jel...
Most olvastam a hírt, hogy fel is van függesztve a kereskedés...
Egyszerűek kvra felizélte ez az agyam.
Annyira unom már, hogy ebben az országban a pénzügyi analfabetizmus ennyire tombol, hogy még a pénztáros is tudatlan! Nyilván mindenki beveszi.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 19:57
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Biztosan nem véletlenül ajánlgatta.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 20:03
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
hidd el hogy véletlenül!

szerencsétlen örül, ha megmarad a munkahelye

nem kell többet belelátni a dologba, mint ami
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 20:08
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
Az erste bef alapok nekem vörös posztó.
Lehet, hogy túl érzékeny vagyok az ilyen ködös tájékoztatásra.

De azért hogy rögtön ezután, hogy hallottam, fel is függesztették... ez mégsem történik meg minden nap.

Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 20:14
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
Ahogy nézem, a cib ingatlanalapja nyár óta 12 milliárddal csökkent, ez nem kevés. A felfüggesztésnen még lehetnek hatásai másra is
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 20:19
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
Valószínű,az emberek válogatás nélkül minden alapból kivonják a pénzt 10nap múlva.A részvényalapok miatt már nem kell aggódni,abból már szerintem megtörtént a kiszállás.
Tibrincs 2008. 11. 07. 20:21
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
menjetek fel a bamosz.hu oldalra és nézzétek meg menyni pénzt vontak ki az alapokból, nincs olyan alapkezelő ami ne csökkent volna egy hónap alatt legalább 10-20%-ot.

Midenki viszi át bettbe a pénzét.

A pénztáros meg persze hogy ajánla az az egyeten ami még mindig pozitiv hozamot mutat.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 20:40
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#36
A pénztáros lehet nem tudatlan, hanem szándékosan idomított volt. Én is alapokban voltam, kb. 2 hete kivettem minden pénzem. nem örültek neki, igyekeztek lebeszélni, de nem hagytam magam.Sajna ahol én voltam, ott 365 napig kellett ingatlan alapban lenni, különben a tőke 2 %-a büntető kamatként levonásra került. nekem ilyen sose volt, utálom a kötöttségeket. Viszont az összes többi alapnál az elmúlt 3-4 évben folymatosan az ügyfelek kárára módosították a kondíciókat. Mikor ezt írásban és telefonon szóvá tettem, akkor először arrogáns és semmitmondó válaszokat kaptam, később már nem is válaszoltak az e-mailjeimre. Na most remélem megkapják a magukét, jól bedőlnek, és az összes arrogáns alapkezelő (azok közül is a Portfólión a private banki szolgáltatásait ajánlgató!!!!) tönkremegy. A nulla tudású, csak indexeket követő alapkezelő menedzserek meg mehetnek a Hortobágyra kapálni. Kell már a tisztulás, amikor ismét az ügyfél lesz a király, és nem a kis pöcs alapkezelő diktálja a feltételeket. Áthallással mondhatnám: Végetért az alapkezelők aranykora!
zotya32 2008. 11. 07. 21:01
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
link

már az Indexen is vezető hír....
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 21:04
#38
A PSZÁF döntés igazi gyöngyszeme:

""Mindezekkel összhangban a Felügyelet kötelezte az érintett intézményeket, hogy a felfüggesztés időtartalma alatt módosítsák kezelési szabályzatukat a megtakarítások védelmének, a befektetők jogos érdekeinek, valamint a befektetők egyenlő elbánása elvének szem előtt tartásával."

Mégis, ki a túró engedélyezte az eddigi szabályzat használatát???? Csak nem a PSZÁF ????
martin36
martin36 2008. 11. 07. 21:10
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Akinek eddig véletlenül nem jutott eszébe,h megszüntesse,10 nap múlva tuti sorban fog állni.
Ekkora egy dilettáns balfasz bandát....
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 21:11
Előzmény: #39  martin36
#40
Na jó, akkor hétfőn kezdődik a roham a bankoknál
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 21:20
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#41
Inflexio, azok fognak nagyot szívni akik hitelből lakásokat vettek ... Nekik még a rezsit is ki kell izzadni.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 21:42
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Hogy lesz valakiből felügyelő?
Mi volt a gond?
Túl nyugodt volt a magyar lakosság?
Nem rohamozták meg a bankokat, nem volt pánik, senki nem félt ?
Miért volt ez baj?
A felügyeletnek az a dolga, hogy a pénzintézetek törvényes működését felügyelje, nem a pánikkeltés. Már úgy tünt kilábalunk a válságból, már úgy tünt megoldódnak a gondok, csökkent a tőke kiáramlása, erre odavágnak.
Némi jóindulattal megelőzhető lett volna a probléma. Most mit fog tenne a felügyelő?
Széttárja a karját?
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 21:59
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Nyugi, 10 nap alatt sok mindent ki lehet találni.

Csak példaként mondom, a MNB adhatna likviditást ezeknek az alapoknak, cserében valamilyen formában jelzálogkötvény kaphatnának az ingatlanokra.
Kicsit hasonlatosan, ahogy a FED cseréli be a bankok jelzálogkötvényeit (pontosabban CDO-it) traesuryre. Pedig azok a CDO-k tényleg nem sokat érnek.
Szóval nem nekünk kell feltalálni a spanyol viaszt.

Bár nem tudom, nálunk mi engedélyezett az MNB számára.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:01
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Így lenne pénz kifizetni a befektetőket és az ingatlanokat sem kellene ész nélkül eladni.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:02
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
Azért az durva lenne ha az adófizetők pénzéből mentenék meg az ingatlanalapokat! Ki tudja mennyivel és hogyan felértékelt ingatlanfedezetre.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:03
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
Sok kitalálás után mi lesz a 11. napon???
Benkbetétre mondanák, hogy öt napig stop. Akkor 6.- on mit tennél?
Nevetséges.
nincs cash!!! többi mese.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:04
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
Állam minden kockázatot fedez. Kivéve az állam kockázatát, mert azz MI fedezzük...
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:18
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#48
Aki nagyon kifeszítette magát a hitelekkel, az szívni fog, de ez előbb-utóbb úgyis megtörtént volna. Szerintem nem is baj, hogy az emberek visszatérnek a földre egy kicsit, és rájönnek, hogy nem lehet az éves jövedelmük kétszeresét elkölteni minden évben a végtelenségig.

Amúgy ezt a devizahitel válságot kissé túllihegik szerintem. A forint két éve már minden különösebb válság nélkül is megérintette a 285 körüli szintet, afölé most sem gyengült. Esetleg a hitelkamatokat megemelik egy kicsit, de akinek ez nem fér bele, az egyértelműen eleve túlvállalta magát. Ha most hitelválság van, mi lesz majd 300 fölötti euronál?

Azt meg külön nem bánom, ha a lakóparképítők visszavesznek kissé, mielőtt az összes budai zöldövezetet igénytelen lakóteleppé alakítják az extraprofit reményében. Egyik kedvencem úgy hirdeti magát, hogy ősfás parkban luxuslakások eladók. Megnéztem, természetesen ugyanúgy kerítéstől kerítésig ledózerolták az egész telket, mint mindenhol, de a szomszéd telkeken még tényleg állnak ősfák. A drága pofáim a szomszéd fáival árulják az igénytelen lakásaikat. :-) Mondjuk az igazi balfék az, aki megveszi hitelre, horribilis árért. Szóval ráfér erre a piacra egy kis korrekció.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:21
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#49
Amit írtam, az nem adófizetői pénz. A FED likviditás növelése is csak rövid távú kölcsön, amit mindig megújítanak. Itt is erről lehetne szó és nem állami segítségről.
Mindenki keveri a likviditás növelést az állami támogatással. Teljesen más a kettő.

És nyilván csak max. az eszközök 70%-ára lehetne ezt a likviditást igénybe venni, így kockázat sem lenne benne.

D ez csak az én ötletem, nem tudom, van-e rá törvényi lehetőség.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:25
#50
...éppen most hallottam a tv-ben újra, hogy az önkormányzatok ész nélkül kötvényeket bocsátanak ki, hogy a kapott pénzzel a működésüket biztosítsák...aztán csődbe mennek..

..a kérdésem, hogy ezeket kötvényeket vajh milyen intézmények nyalták be? ...mert ugyebár a fő probléma, hogy az esetek többségében az önkormányzatoknak szinte eladhatatlan lepukkant ingatlanjaik vannak....

feltételezem, hogy a java részét ezeknek a kötvényeknek a bankok szipkázták fel..tehát tele vannak értéktelen kötvényekkel a trezorjaik....

ez vajon mikor fog kiderülni...
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:25
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#51
Nem csak a tiéd. A Portfólió is vmi ilyen megoldási lehetőséget vázolt. Szerintem azonban a pszáf szövegezés inkább arra utal, hogy az alapkezelők hosszú moratóriumot vagy dúrva büntetőkamatot vetnek be a szabályzat módosításával, esetleg zártvégüsítik az alapokat.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:27
#52
Mivel eddig 45% volt az ingatlanok aránya átlagban és kb az alapok vagyonának 25-30%-át vonták ki, itt értékelési gondok is lehetnek a háttérben. A kamatkörnyezet óriásit változott az elmúlt egy évben, ez jelentősen csökkenti az eszközök értékelését (kényszerértékesítés nélkül is), nem csoda a tőkekivonás. Mindenesetre szerencsére nem egy óriási, túlfűtött területről van szó. Amúgy meg sz*pjanak az ingatlanosok is (eddig nagyon nagy volt az arcuk), ne csak a tőzsdések:-)
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:28
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#53
A harmadik legnagyobb ingatlan alapkezel vagyon 2008.10.07-én 84 Mrd volt,ma, azaz egy hónappal később 56 Mrd. Egy havi termés: -28 mrd. Még két ilyen hónap, és 0, azaz nulla. Az év előző részében stabil volt, bár a 2008-as évet még 91 mrd-vel kezdte, de ehhez képest 7 mrd csökkenés éven belül még talán normálisnak volt nevezhető. Na de az utolsó hónap???? Mindig poénból mondtam, azért lépek, mert nem akarok egy szép napon nyitás után öt perccel az 50-es sorszámú ügyfél lenni a bankban. Ha minden így marad, ez két héten belül bekövetkezhet...és akkor még kérdés, hogy egyáltalán milyen árfolyamon lesz a beváltás....
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:30
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#54
Értettem mire gondoltál. Pánik esetén (extrém eset), ha megrohanják a bankokat, akkor a fedezetként felajánlott ingatlan mégiscsak ott marad valaki nyakán, még ha "csak" 70%on számították is be őket. Akkor végső soron mégis az adófizetők zsebébe nyúlnak bele.

Talán az MNB-nek nem kellenei ilyen "spekulációkba" belemenni.

A másik: ezek mögött az ingatlanalapok mögött komoly bankok állnak. Nyújtsanak ők plusz likividitást a saját alapjaiknak. Ha pedig erre nem képesek, akkor annál a banknál már amúgy is nagy baj lehet.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:32
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#55
Na ez is durva lenne...a pénzt szabadon vihetem be, de nem hozhatom el szabadon??? Utólagos, egyoldalú szabálymódosítás??? Mondjuk az alapok eddig is így cselekedtek, undok, alattomos, sunyi banda...kondíciós listákat havonta 3-4 alkalommal változtatták, persze mindig az ügyfél hátrányára...ebből nagy patália lehet...
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:34
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
Simán megcsinálják. Elveszik a pénzed 1-2 évre, ha korábban kell 10% büntető. É még meg is magyarázzák, hogy ez a te érdekedben történik, nehogy pénzügyi analfabétaként az "alján" add el.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:38
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#57
Krokeett!
A pénztáros valóban egy kicsit ügyefogyottan ajánlotta, és szerintem is kínjában. Én is pénzintézetben dolgozom, msot megpróbálok pár tényszerű dolgot leírni.
1. Az IA-kban X mennyiségű DKJ, ÁK van, ne felejstd el, hogy jelentős hozam emelkedés volt és 300bp kamatemelés. Az alapkezelőnek naponta bekell éretékelni a kötvény áf.kat is az alapba, ezért gyengült az alap árfolyama
2. Ahogy nézem az Erste IA továbbra is pozitív hozamot nyújt
3. Legtöbb IA tulajdonosnak már látraszólóként működik ez az alap (jellemzően az első évben nem célszerű hozzányúlni a1,5-2%-os levonások miatt), hiszen több mint 1 éve tartják.
4.Az Erstéjé évek óta kb 7-8-9%-ot hoz, elég kiegyensúlyozottan működik.
5. Ne vedd egy kalap alá azokat, melyek stabilan működnek, azokkal melyek miatt ez a semmirekellő PSZÁF felfüggesztette.
6. Még mielőtt bárki pálcát törne az IA-k felett nézzen utána a múltjának és a portfoliójának.
7. Szvsz a PSZÁF az ellenkezőjét tette, mint amit tenni kellett volna! Remélem kijönnek hamarosan egy közleménnyel, hogy mentsék, ami menthető, mert nem mindegyik alapkezelő hibázott. Egyszerre nem követhették el ua a csalást és hibát.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:42
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#58
Pontosan.

Az értékeléssel is problémák lehetnek.

Borul a bili: Aki időben kivette a pénzét az alapból, az még az alapkezelő álltal megadott ingatlanértéken tette. Őket ki tudták fizetni a likvid eszközökből.

Most viszont el már el kellene adni az ingatlanokat, olyan áron amin nyilván vannak tartva (az alapkezelők szerint!).

Na ez nem fog menni:

- mert lehet az ingatlant jelentősen túlértékelték (indoka ezer lehet)
- nem értékelték túl, de a likvidálási értéke sokkal kisebb mint a nyilvántartási

Ekkor jön a botrány: jelentősen csökkentik az alap eszközértékét, azaz az ezek után kilépni szándékozó befektetők cumiznak egy nagyot. Erre pedig teljesen jogosan jöhetnek a bírósági perek.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:55
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Én a befektetőket - legyen kicsi, vagy nagy - sajnálom, az alapkezelőket egyáltalán nem. Olyan szarul dolgoztak az elmúlt 1-1,5 évben, a portfóliókat nem alakították át deffenzívvé (itt nem az ingatlanra gondolok főképp), hagyták az emberek pénzét elúszni...Ez is egy görénység, hogy ezzel a hírrel a bankok zárása után jönnek ki...így már a "betétes" lépni sem tud, bár remélem hétfőn sokan bemennek az asztalt verni...és mi van azzal, aki ma adta vissza, T+1-es, azaz hétfői teljesüléssel...az még visszakapja a pénzét, vagy mivel hétfőre (és a következő 10 napra) nem lesz ármegállapítás, ő is belecsúszik a lecsóba...
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:57
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#60
Plussz még a kötvényeken is szép bukójuk lehet.
A korábbi 7-8% kötvényeik most 12-14% körül fizetnek, ez 10-20%-os értékvesztést jelenthet futamidőtől, minőségtől függően. Mennyi lehet a kötvényeik átlagos durationje?

Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 22:59
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#61
Elolvashattam volna a cikket végig, mielőtt leírom az "eredeti" ötletemet :)
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 23:02
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Ezt elbaszták. Mert vagy olaj a tűzre, vagy felesleges. De ettől nem nyugszik meg SENKI!!!
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 23:08
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Az átlagembernek fogalma sincsen róla, mi az a ingatlanalap, úgyhogy nem fog pánikolni.

Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 23:12
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Hát azért a hétfői tözsde nyitást kiváncsian várom, biztos, hogy nem up lesz, sajna. Innen már csak egy lépés ......
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 23:18
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Giga up hétfőn. Itt már nem a kispályánál van a részvény.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 23:22
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Legyen így.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 23:22
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#67
Pár nap, aztán mindenki elfelejti. Hol van ez a hír az IMF segítséghez képest. Jelentéktelen.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 23:25
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
300-400 mrd ft az összvagyon. Annyira azért nem sok.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 23:28
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Ebből ma. 100 mrd veszteség jöhet össze, a többi likviditási ügy csak. Az IMF-től kaptunk 5000 mrd forintnyi pénzt. Nem ugyanaz az arány.

Az USA-ban a pénzpiaci alapokkal voltak komoly gondok pár hónapja. Aztán az állam garantálta őket.
Nem kell ezért temetni az országot.

Ezért nem, másért majd igen, de az tovább tart:.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 23:29
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
"ma."
max
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 08:10
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#71
Valóban nincs. Ezért veheti ki pánikszerűen minden alapból a pénzét, ha megfelelően tálalják neki a hírt...
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 08:25
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#72
Jó lenne nem felhasználni az összes zsetont.
Először is 250mrd különítettek el.(annyit kapunk egyenlőre)
Például ilyen 600mrd bankmegmentésre mikor állítólag nem kell a pénz.
Nem is értem ezt a mutyizást.
Ez a pénz 5000 rendelkezésre áll jó lenne ha nem használnánk fel mindet.
Ez a kormány nagy pénznyelőként működik. Sajna.

Az az ingatlanalap lehet hogy nem sok de ha nem kezelik megfelelően akkor
mint az usában lehetnek belőle gondok.
A bizalom visszaállítása a legnehezebb feladat.
Sokszor nem is pénz kérdése
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 08:47
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Az IMF pénzt nyilván fel fogjuk használni.

Ti mit vártok? Bejelentse a kormány, hogy mind kell, tuti felhasználjuk? Még ha ez is a helyzet, akkor sem lenne célszerű bevallani. Majd szép lassan csipegetünk belőle. Aztán egy év múlva meglátjuk, hol tartunk.
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 09:53
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
OTP ingatlanalap
link
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 10:29
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Az ingatlanalapból kiszedik a pénzt és berakják lekötött betétbe.
Összességében semmi sem változik.
zotya32 2008. 11. 08. 10:42
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
bocs, ez nem ingatlanalap, de nagyon tetszett a cikk :))

link
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 11:45
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#77
persze, ha az emberek tömegesen kiveszik a pénzüket a bankból, akkor sem változik semmi

a gazdaságban levő ft mennyisége nem változik

csak nem mindegy hogy
csuloktata 2008. 11. 08. 11:55
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#78
"Információink szerint az alapok - legalábbis némelyikük -súlyosan

illikvéddé váltak

az elmúlt hetek tőkekivonásainak következtében, ami csapdahelyzetbe sodorta az alapkezelőket. Az alapokban található

ingatlanok a piaci környezethez képest túlzott értékelésen szerepeltek,

az esetleges kényszerértékesítések ráadásul a veszteségek mellett a teljes

banki hitelfedezet-portfólió átértékeléséhez is vezethenének. "

Alulértékelt ingatlanok? Ez olyan, mint az alaultértékelt Oti? Mihez képest alulértékelt? Az álmainkhoz? Nem annyit érnek az ingatlanok, amennyit adnak érte? Most a kutyának nem kell...
Az egész hokuszpokusz csak egyre nem készült fel! Kel a befjegyesnek a pénz, akkor hogy likvidálnak, ha kiszáradtak a csapok!

Mi lesz a 11. napon???

Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 12:00
Előzmény: #78  csuloktata
#79
igazi kis lufbalont fujtak az ingatlan alapok nyilasi kb fél évvel vagy évvel ezelőtt irt rola... hasznos olvasmány....
link
csalo banda...
Törölt felhasználó 2008. 11. 08. 13:13
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
izom, te miről beszélsz?

Nemzetközi ingatlanértékelők adják a nevüket az értékeléshez.... Nem 1-2 ingatlan van bennük, hanem rengeteg. Mind lufi ugye?
Akkor az egész magyar ingatlanszektor lufi, nem az ingatlanalap.
Ezek az ingatlanok évente 6-7%-kal növelik értéküket, nem dupláznak, mint spanyolok.

Amcsi ingatlanpiac na az lufi volt, de itthon szó nincs túlfűtött piacról.

K&H ingatlanalapja meg egy részvényalap, aminek a kitettsége ingatlanszektor. Ez nem ingatlanbefektetési alap. De ezt le is írják K&H-nál is. Gondolom nyilasi írásában ez sem tűnik ki sokmindenkinek.

Pénzügyi kultúra 0 nálunk, megint látszik.

Topik gazda

Defender
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek