Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 11:34
Előzmény: #70319  Törölt felhasználó
#70320
Vicces lenne itt is felfüggesztetni a kereskedést egy hónapra, mint az econetnél a semmiért, amikor már semmi fenyegetésre nem akart többet adni a jónép. Ott sikerült vele elérni, hogy néhány hónapig még 60 alatt lehessen gyűjtögetni, mielőtt megindul.
Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 11:26
#70319
nem ártana nekik szólni - pszáf
BudFox
BudFox 2008. 06. 07. 11:15
Előzmény: #70313  gbaker
#70318
Johnny King - Én Pannon os mobil internetről nyomom egész nap, 170 Kb per sec gyorsaságú, ha közel vagy egy nagyobb városhoz akkor még gyorsabb..
Igen egész jól emengy rajta.. közbe mást is lehet csinálni vele.
6000 per hónap, első 3 hó = 3000

és egyre olcsóbb lesz.
Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 11:14
#70317
MAFFIA
Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 11:14
#70316
A KEG apportálása gazdasági bűncselekmény,hogy lett az EWT 8millió darabb Phylax részvényel 50 szalékos tülajdonos a KEG-ben és aztán kap 36,5 milla Phylax részvényt a KEG feléért.
Hirtelen megnőt a KEG értéke.
Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 11:13
Előzmény: #70313  gbaker
#70315
Vegyük észre, hogy ezen a szinten már nem lehet mennyiséget eladni. Az utóbbi napok forgalmai nevetségesek, még a Phylaxiához képest is. Azt is tudni kell, hogy egy napi forgalom, soha nem teljes egészében netto eladás. Ezt figyelembe véve elmondható, hogy kb. 5 millió forint értékű részvény eladása 1 forint esést okoz az árfolyamban. Ez így még a "kőművesnek" sem érné meg (ha már forognának a részvényei) nemhogy a nagyobb tulajdonosoknak. Nem beszélve arról, hogy ha a nagy tulajok tényleg ezen az áron adni akarnának, mert látnák, hogy baj van, akkor egymás alá licitálva pillanatok alatt alsó limitre küldenék az árfolyamot, és még kevesebbet tudnának eladni.

Ha valóban a kicsikkel akarnák felszívatni a nagyok részvényeit, azt úgy csinálnák, hogy néha felhúznák pár forintot, és a fórumon rally-ról lelkendezne a sok fizetett nick. Úgy lehetne mennyiséget eladni. De ez, ami itt folyik, ez szimpla lelki terror, hogy a részvényesek minden nap azt lássák, hogy ma is olvadt a pénzük 5 százalékot. Ezt kiegészítve a különböző neveken különböző stílusban folytatott pánikoltatással csak arról lehet meggyőzni a kívülállókat, hogy adni kell. Ha nem is azonnal, de az első emelkedésben mindenképp. Szóval nem kitömés ez, hanem kirázás, a legprofibb (és egyben legundorítóbb) fajtából. Nekem már ennyi is elég lenne, hogy zsákoljam a részvényt.

JK, én alkalmanként használom a PETI-t mobilinternettel, kiválóan működik, az adatforgalma minimális, ettől biztos nem futsz ki az adatcsomagból, még ha egész nap megy is.
gbaker 2008. 06. 07. 10:58
Előzmény: #70311  Törölt felhasználó
#70314
Részben rossz a hasonlat, nem elég megszavazni, tenni is kell. A pánik mindenhol növeli a veszteségeket.
gbaker 2008. 06. 07. 10:52
Előzmény: #70307  Törölt felhasználó
#70313
tozsdeebihal!
Te hiába nem adsz el (legalább is most úgy gondolod) de ezzel a hozzáállással másokat erre ösztönzöl. Azt nem hiszem, hogy a "mi" kitárazásaink jelentéktelenek, hiszen a nagyok eladása után, még nagyon sokat esett. Rapistát, meg kár csesztetni, mert Ő ugyanolyan kisbüfi, mint mi, csak Ő nem vágja maga alatt a fát.
Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 10:50
Előzmény: #70309  Törölt felhasználó
#70312
Ezen ne múljon.
Várjunk. Idáig is ezt tettem.
Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 10:49
Előzmény: #70305  gbaker
#70311
Gbaker !

Részben egyetértek részben nem.
Az "Erik a viking" című film jut eszembe, amikor süllyed Atlantisz és Terry Jones mint király mondja, hogy rémhír a süllyedés szavazzuk meg, hogy emelkedünk.
Amit mi irogatunk az cak reakció arra, ami a charton van.
Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 10:46
Előzmény: #70309  Törölt felhasználó
#70310
OFF

Segítséget szeretnék kérni tőletek!!!

Van olyan emberke közöttünk, aki szélessávú mobil interneten keresztül nyomja egész nap???
Esetleg a PETI-t is használja ezen keresztül???
Melyik szolgáltatónál???
Arra lennék kiváncsi, hogy működik e rendesen, illetve mennyibe kerül??? ( a havi fix díjon felül a peti folyamatos működtetése extra költség e???)

Előre is köszönöm a segítséget, illetve a válaszokat és utólag is bocsi az OFF-ért!!!

ON

Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 10:37
Előzmény: #70302  Törölt felhasználó
#70309
Várjuk meg szépen Malév az első milliárd körüli forgalmat a papírban. Ne izgulj, jó helyen spekulálsz a PHY-ben.
Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 10:22
Előzmény: #70307  Törölt felhasználó
#70308
Ezek a dolgok és a levél méginkább megerősítettek abban,amit már régen sejtettem...:)
Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 10:18
Előzmény: #70306  gbaker
#70307
Sziasztok!

Láthatjátok,hogy nem minket kell (kisrészvényes)cseszegetni,mert szerintem az amit mi kitáraztunk jelentéktelen mennyiség ahhoz képest,amit a nagytulajok ránkborítottak.És nekem már az is fúrcsa volt,hogy amíg Rapista szónokolt és beszélte felljebb az árfolyamot,közben már régen bent állt az eladása 20-on,mert csak így sikerülhetett neki most eladnia.Utánna meg mi értelme volt,hogy 2-3 ezer darabot vissza is vegyen??Ez eléggé zavaros nekem,én tartom,mert túlontúl nagy lenne a bukóm rajta,és sok más ismerősöm is akik jegyeztek tartják,de felettébb elvannak keseredve,és ne tudjtok meg,hogy milyen szavakkal dícsérték Rapistát...Szóval nem adjuk mi sem el,de felettébb elvagyunk keseredve a haverokkal,mert nem erre szmítottunk,és most nem kimondotan az árfolyam csökkenésre gondolok,mert az benne van a pakliban,hanem a tartós zuhira és nagyok itárazására már egy hónapja..
gbaker 2008. 06. 07. 09:58
Előzmény: #70304  Törölt felhasználó
#70306
Gepida!
Két volt nagyobb tulajt KF-et és különösen SZ CS-t jól ismerem. Ők nem akartak Phylaxia befektetők lenni. Jól menő vállalkozásaik vannak, a pénzt abba invesztálták. SZ Cs ügyesebb volt, észre sem vettük az eladását. K F-nek valószínű nagyon hirtelen kellett a pénz. A többi volt nagyobb tulaj nem tudom milyen meggondolásból adott el.
gbaker 2008. 06. 07. 09:41
Előzmény: #70302  Törölt felhasználó
#70305
Malev!
Ne a negatív dolgokat emeljük ki, mert ezzel fokozzuk a pánikot. Különösen érthetetlen ez azok részéről akik benne vannak (gondolom Te tulaj vagy) Éppen elég ez a világpiaci negatív hangulat keltette pánik. Meggyőződésem, hogy ha ez nem lenne, mi sem itt tartanánk. Biztos vagyok benne, hogy a pánikkeltés tudatos, nem csak itt, hanem az egész világon főleg az amerikai piacokon. Az adatok mahinálásával, befolyásos nagy tőkével rendelkezők, maguk javára fordítják ezt a negatív hangulatot. Ugyanezt csinálják mások itt kicsiben. Ne dőljünk be nekik. Sokan vagyun, és egyre többen leszünk akiknek ez nem érdeke. Vannak akik még most szállnak ki, és állnak be "károgónak", de ők már nem biztos, hogy hasznot húznak belőle. Egy eső piacon (különösen ilyen kis cégek részvényeinél) mindig vannak vesztesek. Egy lassan emelkedőn, nem feltétlenül igaz ez. Most (ebben a hangulatban) a Phylaxia (jó) eredményeinek szinte semmilyen hatása nincs az árfolyamra. Az esetleges negatív dolgok kiemelve rendkívüli módon hatnak lefelé. Igaz ez fordítva is, a csökkenő árfolyam megnehezítheti a cég nyereségessé tételét. Az árfolyamesést közvetlenül, csak mi állíthatjuk meg, mi részvénnyel rendelkezők. Egyszerűen nem adjuk el. Tudom szinte mindenki bukóban van (én is) de ha eladja elvesztheti az utolsó esélyt is, hogy nyereséges legyen. Valakik a mi pénzünkből akarnak meggazdagodni. Ne engedjük!
Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 09:20
Előzmény: #70301  gbaker
#70304
Szép és jó a válaszlevél. Csak arra nem ad választ, hogy a cég nagytulajdonosai, amint hozzájutottak a részvényeikhez, miért kezdték el azonnal beborítani a piacra. Ők talán mégsem látják a nagy lehetőségeket? Vajon miért? Mivel nagytulajok, gondolom legalább annyi infójuk van a cégről, mint itt a legjobban informáltaknak.

Ez az árfolyam esés indoka! Nem a kisrészvényesek viselkedése.

Hatalmas tévedés volt a negyedelés is, mert a spekulánsokat egyelőre távol tartja. Szinte kereskedhetetlen a részvény.
Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 09:17
Előzmény: #70302  Törölt felhasználó
#70303
62 csak ki kell várni.
Törölt felhasználó 2008. 06. 07. 08:22
Előzmény: #70299  BudFox
#70302
„A levélben válasz jött egykét dologra, és arra is hogy nagy emelkedés küszöbén állunk.”
Hogy már a küszöbön lennénk arról szó nincs. Éppen, hogy nem ez van a levélben
„…Túléljük ezt is, időbe telik, természetesen. De ahogy látom, lesz itt emelkedés, nem kicsi, csak ki kell várni…”
Tehát majd idővel.
gbaker 2008. 06. 07. 08:11
#70301
Tisztelt Király úr!

Köszönöm levelét.

A cégvezetés is látja az árfolyamcsökkenést, ennek egy részvényes sem örül, én sem. Tudjuk, hogy minden esik, de a jelen esetben nem csak erről van szó. A csökkenés okát azonban időlegesnek tartom. Túléltük Bábolnát, túléltük a pénztelenséget, az agrárpiaci válságot, az időigényes engedélyezéseket, sok mást is. Túléljük ezt is, időbe telik, természetesen. De ahogy látom, lesz itt emelkedés, nem kicsi, csak ki kell várni.

A részvényesek - és e tekintetben nincs különbség „kis” és „nagy” részvényes között - annyiban tehetnek az árfolyam alakulásáról, hogy ha csökkenő árakon adnak el, az árfolyam is csökken. Azt hiszem ez evidencia.

Rengeteg jó hír jelent meg. Nézze meg a jelentéseinkben a közzététel táblákat. Nézze meg más cégeknél. Nem az információ, hírverés hiány a probléma, hanem az, hogy bizonyos okokból a pozitív hírek nem tudnak értéknövelő módon beépülni az árfolyamba. Ne higgye, hogy tétlenül nézzük, de csak a mesékben lehet egy perc alatt levágni a sárkány hét fejét.

A cég fundamentumai drasztikusan javultak. A hírekben, a Gazdasági Rádiós válaszokban rengeteg konkrétum van. Ha újságíró kérdez, a feltett kérdésre válaszolok.

Tisztelt Király úr, gondolom, Ön is Magyarországon él. Ez a „hétre pontosan”, „hónapra pontosan” megválaszolhatatlan kérdés. Ha Ön bead pl. egy építési engedély iránti kérelmet, tudja, mikor kapja meg? Itt speciális eljárásokról, gyógyszerkészítmények engedélyezéséről van szó. A bábolnai üzemnél augusztusból február lett. Hadd ne részletezzem. Jó hír, hogy a törzskönyvezés alatti készítményeink engedélyét napokon belül megkapjuk, szóbeli közlés szerint. (Miért csak most, ne tőlem kérdezze.) Üzemeink, ezen belül a bábolnai üzem az előírt ütemterv szerint előre termel jelentős hazai, román és lengyel piaci megrendelésekre. Ha kijön az engedély, az új termékek gyártására áll kiemelt kapacitással.

A KEG-nél a gáz üzlet folyamatosan megy, a felívelésről kérdezze Steier doktort, biztos vagyok benne, hogy szívesen válaszol.

Az elmúlt napokban külföldön jártam. Holnap ismét elutazom.

Ennyit tudtam kérdéseire bennfentes információk közlése nélkül válaszolni.

Kérem, figyelje a közeljövő híreit a BÉT és a cég honlapján.

Üdvözlettel:

Dr. Tóth Péter

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek