Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 08. 27. 10:43

Erősödő Opimus  

Erőt gyűjt?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
d_mode
d_mode 2014. 02. 21. 11:16
Előzmény: #739  tris
#740
Őszinte leszek, mikor kiszálltam a phylaxiából nagyon magamba szálltam és elgondolkodtam, hogy itt nekem nagy-nagyon sok tanulni valóm van, mert hibák tömkelegét követtem el.amivel szembe kell néznem.van itt a fórumon jó pár ember"nick"akitől itt is lehet tanulni.őszinte leszek az, hogy belédkötöttem meg régen másba is nem volt véletlen. Nagyon örültem, mikor ráharaptál itt a fikázós dumámra.ugyanis alap emberi tulajdonság, ami ösztönből fakad, hogy jobban kiteríti az ember mit is és, hogyan csinál ha az veszekedés, vagyis vita keretén belül megy.én jelen pillanatban az otp shortomat erősítem, mert a forint tartós gyengeségét és a fokozódó ukrán csinált műbalhét, amit ismét "köszön a világ az usának"nem fogja kibirni a papír zuhanás nélkül.
tris
tris 2014. 02. 21. 10:15
Előzmény: #733  sly36
#739
Néhány gondolatot hozzáfűznék.
Ezt a véleményedet tiszteletben tudom tartani.
Ez a szemlélet szvsz inkább a rövid távú elképzelésekhez illeszkedik. ("már beszálláskor tudni kell a kiszállót mindkét irányban.") Hosszabb távon nem hiszem, h előre tervezhető az emberi "őrület". Ki tudja pl FHB-nél mi mozgatja és meddig a papírt. Hagyni kell, a széljárás majd repíti. Szvsz az lesz majd jó kiszálló, amikor a hírek megjelennek, megteszik a hatásukat. Akkor lesz egy őrület, de ember meg nem mondja h meddig repíti a papírt. Persze ebben is tévedhetek és lehet egészen más forgatókönyv is.
A másik véleményedhez is hozzáfűznék egy gondolatot, amellett h tiszteletben tartom.
"Lehet, hogy pl. 10 Ft-nál már örülnél, ha 25-nél kiszálltál volna."
El tudom fogadni, h létező pszichés érzésről írsz. Én is éreztem így régebben. Ma már tudom magamról, h képtelen vagyok a mélyponton becuccolni. Sem tehetségem, sem képességem, ebből adódóan semmi szándékom nincs már erre. Ha pedig a Kosto féle tojás alapján kereskedik valaki, akkor az átlag legyen az alsó ill. a felső harmadban és sok öröme lesz a tőzsdében a delikvensnek.
Ezt legbelül el kell fogadni. Attól kezdve nem jelent lelki terhet.
Én úgy gondolom (bár lehet, h tévedek), h most akár meglehet a dupla alj is. Tehát ebbe a 20-25-közötti részben több részletben el tudok képzelni egy pozíció építést. Ezt ha valaki tudatosan előre elképzelt módon nyugisan csinálja, azt nem hinném, h zavarja az esetlegesen folyamatos árcsökkenés. De nem vagyunk egyforma pszichés alkatok, így nem biztos, h teljesen követhető vagyok, de szerettem volna megértetni a játék felfogásomat.
sly36
sly36 2014. 02. 20. 14:10
Előzmény: #737  tris
#738
Nem szükséges, meg is adtad a választ:

"ez az első vételem soha nem olyan nagy súlyu tétel, h külön odafigyelést érdemeljen"
tris
tris 2014. 02. 20. 13:51
Előzmény: #733  sly36
#737
Bocs. Most mennem kell, később visszatérek rá.
tris
tris 2014. 02. 20. 13:49
Előzmény: #734  Sigorszky
#736
Ebben teljesen igazad van. Annyira tetszik a hangvételed is, h szívesen cserélek veled véleményt.
Mielőtt másokat befolyásolnék vele, ismét kiemelem, h ez volt az első vételem Ph-ból. Nem volt vaskos tétel. (Ne beszéljek rébuszokban 1000 db.) Megfigyeltem magamon, h más véleményem lesz egy papír helyzetéről amikor poziból nézem, mint előtte.
(Stockin TVK-ban pl amikor az első belenyúlásom volt, akkor kívülről azt hittem jó. Mikor vételre beálltam és 1/2 óra múlva rámndobták, azonnal láttam, h fordítva ülökl a lovon. Írtam is azonnal, h várni kell, még nem jó a papír. Majd amikor elindult lefelé ismét vettem és láttam, h már jó, le is írtam.)

Tehát ez az első vételem soha nem olyan nagy súlyu tétel, h külön odafigyelést érdemeljen. Viszont a régen dobni kellett volna féle véleményed akkor is megállja a helyét. De ha nem történt meg, akkor most (amikor már ha megkövenek is úgy érzem a "végét járjuk". :D) már csak előre vagyok hajlandó nézni. Tehát vadászok erre a papírra, éppen azért mert ennyire kemény dió, nekem kell! Fhb-t legkésőbb április környékén dobni fogom mindenképpen. Remélem addig ez nem megy el!:)
tris
tris 2014. 02. 20. 13:35
Előzmény: #731  d_mode
#735
:)
Ez szép volt! Komolyan! Tetszik! (Semmi zrika!)

Válaszom: KEG-beli tapasztalataim alapján.

Hozzáteszem, h nem tartok kizártnak még további árfolyamcsökkenést, de már a papírt szvsz biztos kezek többségében kézbe vették. Tehát nagy forgalom (kivéve 1-2 esetleges átkötést) itt már szvsz nem lesz.

De ha már ilyen ütős voltál, had legyek sportszerű. Térjünk rá vissza később és a tőzsde döntését látva később hirdessünk ebben a kérdésben végeredményt.

(Csak zárójelben jegyzem meg, h tőletek e fajta sportszerűséget nem tapasztaltam még.)
Sigorszky 2014. 02. 20. 13:31
Előzmény: #725  tris
#734
Mondtad te a 68-as vételedről, hogy jaj, de jó? Ugye nem? Én legalábbis nem emlékszem. Persze az is igaz, hogy nem is volt jó, 68>24 valamicskével. Veszett fejsze nyelének látszik, rég meg kellett volna szabadulni tőle. De: a Te vételed és döntésed volt, senkinek semmi köze hozzá. Ráadásul nem is rinyálod tele a fórumot miatta...)
sly36
sly36 2014. 02. 20. 13:30
Előzmény: #730  tris
#733
Soha nem tudhatod előre, hogy hol a mélypont és jelenleg nem mondhatod el, hogy a jelenlegi szint az. Ez csak utólag fog kiderülni.
Lehet, hogy pl. 10 Ft-nál már örülnél, ha 25-nél kiszálltál volna. Nem azt mondom, hogy szállj ki, mielőtt a számbaadnád!

Csak arra szeretném felhívni a figyelmet (nem a tiéd, esetleg másokét), hogy már beszálláskor tudni kell a kiszállót mindkét irányban.

Egy 68-as beszállóhoz 25-ös szinten már csak álmodozás folyik a valamikori nyereségről, magadban ezt már leírtad veszteségként még akkor is, ha nem ismered el. Innentől persze akár nulláig is eshet felőled...
tris
tris 2014. 02. 20. 13:28
Előzmény: #729  tomi140
#732
Ebből a véleményedből sugárzik egyfajta szemléletmód. Nekünk itt azt kell látni, hogy végül is olyan tőzsdések akik nem bírták a nyomást, most nem tudják elképzelni, h más bírja, vagy nem is nyomásnak, hanem egy kemény de jó partinak fogják fel. Jellemzően a türcsit bedobók közül sokan a gyors rövidtávu pozik hívei lettek. Ez nagyon örvendetes, ha ettől megjönne az önbizalmuk és utána tudnának, mernének hosszabb időtávban is gondolkodni. Talán könnyebben megértenének más véleményt is. Most csak próbálják osztogatni az észt, miközben gyakran felsűlnek vele. KEG-ben is 26-nál hirdették a megvilágosodottak az újabb ATL-t. Aki elhitte, most biztosan nagyon hálás nekik.
d_mode
d_mode 2014. 02. 20. 13:27
Előzmény: #730  tris
#731
tris ez mind ok,de miért állítod ismét határozottan ,hogy itt a mélypont környékén.hatalmas tér van még lefelé...........
tris
tris 2014. 02. 20. 13:18
Előzmény: #728  sly36
#730
:)
Mielőtt valamilyen hülye véleményt a számba adnál, segítek értelmezni az ezzel kapcsolatos véleményem:

"Én tisztelem kedvelem a tőzsdét. Ilyen tételek szokták felhívni a figyelmem minig arra, h ez egy veszélyes üzem. Ha csak plusszos pozijaim lennének, akkor állandóan ostoroznám magam, nehogy elbizakodott legyek. Azt a tőzsde nagyon bűnteti. (Volt már részem benne.)"

Ez nem az elbizakodottság kinyílvánítása!

Te mit olvastál kockázatkezelésről Kostótól? (Majd esetleg segítek azt is hekyesen értelmezni.)
Én azt, h ha valakit idegesít a pozija, az dobja. Engem nem idegesít. :)

Hogy kinek a véleményét fogadom el, azt nyugodtan bízd rám!
A legnagyobb hiba egyébként itt a tőzsdén, ha valaki más véleménye alapján tesz bármit is. (Szintén Kosto)

Egyébként írtam már, hogy én már egyszer rendesen lecsontoztam magam a tőzsdén. (Csak a fránya értelmezés miatt: nem másokat hibáztatok!) Jöttem, hogy lejátszam a visszavágót. Jelenleg köszönöm jól állok. Ez azt is mutathatja, h tanultam a bukómból. Persze itt is majd a lefújás után hirdessenek végeredményt az örökösök. (Szintén Kosto)

A legfontosabb dolog amit tanultam idáig a tőzsdén az az, h kapkodni végképp nem szabad. Ha tehát elrontottam az első beszállót 68-nál, akkor most a mélypont környékén még nagyobb hiba lenne realizálni a bukót.
tomi140
tomi140 2014. 02. 20. 13:07
Előzmény: #728  sly36
#729
tudod tris, az emberek furák időnként :)

sly: ilyenkor mit vársz el? valljon színt, szakadjon össze? szomorkodjon? nyilvánítsa ki mély csalódását és fájdalmát? szidja a céget? álljon be a sorba, abba a sorba amiben ócsárolnak azok akik vesztettek? igen bizonyos emberek így reagálnak. mások egyszerűen felülkerekednek, vagy tudnak valamit...
melyik okozott több jóérzést? a lineáris világban élők szerint ez önbecsapás. mások szerint pusztán felemelkedés :)
sly36
sly36 2014. 02. 20. 12:19
Előzmény: #727  tris
#728
Ha 68-as vételről azt mondod, hogy jaj, de jó és nem ismered el, hogy igazából ez a tréd nem jött össze, akkor csak magadat áltatod. Az idő múlásával, ami már évek (!) egyre magasabb árfolyam kellene időarányosan a nyereséges kiszálláshoz, aminek megint csak az idő múlásával egyre kevesebb az esélye.
Az, hogy magadnak nem ismered el a hibádat, még másnak ne próbáld bemagyarázni, hogy milyen jó kis helyzetben vagy ezzel a Phyl.-lel vagy optimus vagy ki tudja mi lesz még a neve, mire Te vagy az unokád valamikor kiszáll...
Kockázatkezelésről nem írnak a Kostó könyvekben? Mindig arról regélsz...
Persze, ha neked az még belefér, akkor ne másokat hibáztass azért, mert szerintük nem kellene, hogy beleférjen, hanem fogadd el a véleményüket.
tris
tris 2014. 02. 20. 11:40
Előzmény: #726  d_mode
#727
Na az ilyet nem szeretem. Ne hírdessünk félidőben végeredményt! Hogy a 68-asok sorsa mi lesz, az majd elválik. Egyikünk sem látja a jövőt. Másrészt a tőzsde köztudottan veszélyes üzem. Aki belebukik valamibe, az lehet hasznos is, ha tanul belőle. Ezekkel a kockázatosabb papírokkal egyébként nagyobbakat lehet bukni is, meg nyerni is. Mindenesetre csak erős idegzetűeknek ajánlott. A tőzsdei rutin sem hátrány. :)

Amennyiben lehetne érdemi eszmecseréket is lebonyolítani a topicban, akkor érdekes témakör lenne az általad felvetett kérdés is. Abban tévedsz, hogy én tudom a választ bármire is. Van véleményem, a tőzsde pedig megadja a válaszokat.

Minden instrumentumban vannak vesztesek. Zavarhat ez minket, de a tőzsde egy ilyen 0-ás üzem. Amit egyik veszít, azt nyeri a másik. Ne legyünk álszentek. Lehet viszont jókedvűen korrektül is kártyázni. Én már láttam ilyet. :)
d_mode
d_mode 2014. 02. 20. 10:53
Előzmény: #725  tris
#726
Most, miért mondasz rám ilyet:-) csak feltünt, hogy erre nem jött válasz:-) tudom, tudod a választ, de nem is fogod beirni azt is tudom :-) hogy törleszek egy kicsit egyáltalán nem zavar a 68 as vételed.az inkább, hogy még mindig vannak itt újjak akik belebuknak ebbe a papirba.pedig láthatnák, hogy vannak itt jóképességű tőzsdések akiknek beletört a bicskájuk ebbe és ehhez hasonló papirokba.pl. említenélek téged a 68 ft os vételeddel annak ellenére, hogy mostanában nem értúnk egyet e papírban.
tris
tris 2014. 02. 20. 10:40
Előzmény: #703  d_mode
#725
Azért te az életben egy elég szemtelen csávó lehetsz!? :)
Felsorolom azokat a kérdéseimet, amiken simán átléptél:

-Miért ide jársz köpködni? (Az h nem tudsz jót írni, azért még más se köpködi tele a topicot.)

-Mit védek évek óta? (Épp a te áremelkedési tévedésedtől igyekeztem többször is megvédeni a fórumozókat.)

- Miért zavar a 68-as vételem, ha engem nem zavar?

Ezek után nevetgélve oda akarsz bökni, mert nem volt elég kielégítő a válaszom egy kérdésedre. (Az árfolyam várakozásaimat kifejtettem, te másra is kíváncsi vagy.)

Rendben van. Menjünk bele. De előbb te rendezd a tartozásaidat.
exmnbs1 2014. 02. 20. 10:27
Előzmény: #723  tomi140
#724
ha szeretném ha nem az vagy....
nekem pont tök mindegy
tomi140
tomi140 2014. 02. 20. 10:20
Előzmény: #721  exmnbs1
#723
az a helyzet, hogy szeretnéd ha ideges lennék, mert az neked megelégedést jelentene hogy: megmondtad hogy szar a papír, minek vette meg :D
furcsa világképben élsz :)
d_mode
d_mode 2014. 02. 20. 10:09
Előzmény: #719  tomi140
#722
Visonka?:-) atya ég, mindig van lejjebb......
exmnbs1 2014. 02. 20. 10:07
Előzmény: #719  tomi140
#721
nem mindenki olyan szerencsés mint te aki 100-nál felfigyelt a Visonkára és most nagyon ideges 54-es beírástól))))))

Topik gazda

3021
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek