Topiknyitó: Portfolio 2016. 06. 14. 20:00

Elvertük az osztrákokat az EB első magyar meccsén  

Ugrás a cikkhez
44 év után ma játszotta a magyar válogatott az első EB-meccset, ellenfelünk a szomszédos Ausztria volt és a kezdés remekül sikerült: 2:0-ra megvertük ugyanis a sógorokat. A 62. percben Szalai szerzett gólt, majd egy osztrák piros jött. Stieber...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=61&i=233357
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2016. 06. 27. 11:19
Előzmény: #378  Törölt felhasználó
#380
Az a ritka pillanat van,hogy azonos a véleményünk! :-)
Törölt felhasználó 2016. 06. 27. 11:18
Előzmény: #339  sanka
#379
"Azon kívűl, hogy jól kinyaltad orbánc valagát, nem mondtál semmit. Igazából a stadion építése is csak azért kell, hogy onnét is lehessen ellopni, nem a magasztos eszmékért. "
az első felével nem értek egyet - szerintem volt tartalma, el kell magyarázni dolgokat, mert az embereknek a legtöbb média sajnos torzítva mutat be majdnem mindent (manipulatív szándékkal, a bizonytalan választók befolyásolásában bízva - ebbe minden médiát beleértek, legyen az kormányközelit-ellenzékit..szerintem akinek van egy csepp esze és tisztán akar látni, mindkét oldal médiáját követi). én csak ellensúlyozni próbáltam azt a habosítást, amit a balliberális média kőkeméynen ráépített erre az egész stationfelújítási programra (természetesen hamisan, manipulatív szándékkal). és nem az a baj hogyha költségvetési prioritásokról beszél az ellenzéki média. az a baj, AHOGY beszél róla , szándékosan összehasonlítva egyébként nem összevethető dolgokat.
lehet h. nem fogsz egyet érteni, de ez kb. az, amit a brexit fő kezdeményezői tettek: beetették az embereket azzal, hogy "szavazzatok ránk, mert a megspórolandó pénzt majd az egészségügyre fordítjuk" -juhhéé ezt tök jó, mondták az emberek, szavazunk a brexitre! és most azt hallom, Farage azóta beismerte, hogy ez csak egy lózung (azaz orbitális hazugság) volt a részükről és semmi több, mert igazából fingjuk sincs hogy mit is kéne majd csinálni, nincs programjuk... hát nem "nagyszerű"??
Törölt felhasználó 2016. 06. 27. 11:14
Előzmény: #371  csendben
#378
Korrekt! Egyezünk! Én csak ts3 statisztikáját egészítettem ki!
csendben 2016. 06. 27. 11:13
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#377
Korrekt!
Szép volt Fiúk!
(nagy "F" )
ujonc 2016. 06. 27. 11:13
Előzmény: #371  csendben
#376
Nem tudom melyik műsorban beszéltek erről az új statisztikáról. Én arra emlékszem hogy az egy passzal "átlőtt" ellenfél játékosainak számát figyeli egy volt német focista által fejlesztett statisztikai figyelő. Ebben is jobbak voltak a belgák. Én gratulálok a magyar csapatnak! Évek óta (tízen évek óta) nem néztem meccset. Ahhoz képest határozottan mérhető a fejlődés. Akkoriban leadni sem tudták egymásnak normálisan a labdát. Természetesen a belgák tegnap határozottan jobbak voltak. A fejlődést a saját árnyékunkból való kilépésben látom. Hajrá Magyarok!
Ja, és Viktor! Nem kéne ennyire aszimmetrikusan a focira koncentrálni. Van számtalan sport, ahol tehetséges magyarok vihetik (vihetnék) hírünket a világban. A beleinvesztált pénz töredékéért a focihoz viszonyítottan.
csendben 2016. 06. 27. 11:12
Előzmény: #373  ts3
#375
Ennél konkrétabb "elemzésre" gondoltam.
Ennyit bárki leírhat,ha csak a sajtót olvassa pedig meccset nem látott...
De tiszteletben tartom a véleményedet!

:-)
Törölt felhasználó 2016. 06. 27. 11:11
Előzmény: #366  Törölt felhasználó
#374
A csapatunk a játékosállományát tekintve szvsz. még Európa középmezőnyébe sem tartozik (kivétel Dzsudzsák, Gera). Ebből az állományból csinált két jó edző egy összetartó, erőnlétileg, pszichikailag és taktikailag jól felkészített csapatot, akik képesek voltak arra, hogy a küzdőszellemükkel túllépjenek a korlátaikon és (néha egy kis szerencsével) náluk erősebb csapatokat is megverjenek. A belgák viszont túl erősek voltak, itt már az akarás kevés volt (és most sajnos nem volt szerencsénk sem). Viszont én kb. 30 éve nem láttam (talán a 90-es évek Fradiját leszámítva) ilyen bátor, küzdő és szimpatikus csapatot, úgy hogy le van szarva a 4:0, szép volt fiúk! A három csoportkörös meccset (főleg a portugált) szerintem még 10-20 év múlva is emlegetni fogja mindenki.
ts3 2016. 06. 27. 11:06
Előzmény: #372  csendben
#373
Van egy pár átlagos képességű játékos, sikerült gyenge csoportba kerülnünk és szerencsével tovább jutni. (azt se feledjük el, hogy 16-ról 24-re bővítették az EB résztvevők számát, enélkül csak páholyból néztük volna az eb-t)
csendben 2016. 06. 27. 10:55
Előzmény: #370  ts3
#372
Mielőtt még egy párszor leírnád,mi a személyes véleményed a csapatról?
:-)
csendben 2016. 06. 27. 10:54
Előzmény: #368  Törölt felhasználó
#371
A stat. igaz!
De az is igaz,hogyha 89 percig nálunk a labda -mert jól iskolázunk-,de gólt nem lövünk,ellenben a maradék egy percben kapunk egy gólt,akkor vesztettünk.
Mint a meccs utáni műsorban elmondták,a legújabb stat azt figyeli,hogy hány passzot csíptél el az ellenféltől.
Ott azért nem kicsit más volt az arány!
ts3 2016. 06. 27. 10:46
Előzmény: #368  Törölt felhasználó
#370
4:0-t
Törölt felhasználó 2016. 06. 27. 10:43
Előzmény: #357  ts3
#369
" nemzetközi szinten is eredményes magyar válogatottunk és ezt már a világ is tudja és elismeri!"
4:0. "
nem akarok okoskosdni nem vagyok edző, de szerintem - tehát a tévedés kockázatával - egyértelműen Storck hiábája az utolsó 2 gól. nem kellett volna 2:0 után átállni a 3 védős játékra és Juházs helyett behozni Bödét. továbbá: alapból nem ezt a taktikát kellett volna játszani, hanem: kőkemény letámadó, feljebb tolt védekezéssel (területet védve) megfojtani a belgák előre játékát. hiszen tudtuk előre, szélvészgyorsak mert átlag 22 évesek kb., és erre építenek. ehelyett túl nyíltan mentünk előre és persze eleve nagy hátrány volt Kleinheisler kiesése, ő sokat jelnett volna előre. elmélet és gyakorlat persze mindig más, sok volt az önhibánk is, így alakult
Törölt felhasználó 2016. 06. 27. 10:41
Előzmény: #367  ts3
#368
Lehet, hogy nem láttam, de akkor írd meg te mit láttál!
ts3 2016. 06. 27. 10:37
Előzmény: #366  Törölt felhasználó
#367
"Labdabirtoklás! Belga 45%, magyar csapat 55%! "
Te nem láttad a meccset.
Törölt felhasználó 2016. 06. 27. 10:34
Előzmény: #365  ts3
#366
Tegnap volt ilyen! Sarpacnak volt igaza! lehetett volna az 2:2 is!

Labdabirtoklás! Belga 45%, magyar csapat 55%!
Azt mondják az okosok az a jobb csapat, amelyik többet birtokolja a labdát! Barca!
ts3 2016. 06. 27. 10:26
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#365
A foci az ilyen. :))
Törölt felhasználó 2016. 06. 27. 10:24
Előzmény: #359  ts3
#364
Nem láttad! Az első gól kivételével minden a három gólt egy rosszul sikerült magyar passznak köszönhették a belgák!
csendben 2016. 06. 27. 10:18
Előzmény: #362  ts3
#363
A kapus nagyokat védett,kár lett volna lehozni! :-)
Egy másik kategória a belga csapat.Ez nem titok.
ts3 2016. 06. 27. 10:14
Előzmény: #361  csendben
#362
"Belementünk egy olyan játékba,ami ide vezetett: feláldoztuk a védelmet egy nagyon bizonytalan gól reményébe."
Még jó, hogy a kapust nem hoztuk le. :))
Amíg nem áldoztunk be semmit, addig is kaptunk 2-őt, és nem érdemtelenül.
csendben 2016. 06. 27. 09:51
Előzmény: #359  ts3
#361
Ez,így túlzás...
Belementünk egy olyan játékba,ami ide vezetett: feláldoztuk a védelmet egy nagyon bizonytalan gól reményébe.
Ennek dacára: rég nem látott színvonalat mutatott a csapat.Megdolgoztak a sikerért.
(azt senki nem gondolhatta komolyan,hogy az EU 8 legjobbja közé tartozunk...)
Szép volt fiúk!
:-)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók