Topiknyitó: werkaz 2007. 08. 17. 09:56

Econet topik  

Csinálok már egy rendes econet topikot mert hülyén néz ki ez az új bejelentés jöhet cím.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 15:11
#5840
Én 59-ért vettem párat.
Most hogy igy \\\"vágtat\\\" eladjam?
Mert épp tiz hónapja vettem.
Milyen papír ez?
Volt 74 de láttam kicsit 59 alatt is.
Most mi várható?
Aki azt irja tél azt leszurom! :)
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 15:00
Előzmény: #5838  Törölt felhasználó
#5839
Átbaszásnak hívják, a nagy dobást:()
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 14:25
#5838
Amit Inflexio leírt az egy lehetőség amit nem lehet kizárni. Egyik barátom aki a Freesoftnál dolgozik pénzügyesként nemrég azt mondta ,hogy a 2 cég között elég nagy átfedés van. Balázs úrat egyszerűen csak maffiozónak nevezte.Van egy olyan érzésem ,hogy ezek valami nagy dobásra készülnek.
zolo 2006. 10. 18. 14:01
Előzmény: #5836  Törölt felhasználó
#5837
unalmas az "Egyéb Úr" c. mese sztori, nincs itt semmiféle egyéb úr, egy kicsit nagyobb tőkéjű befektető van aki ha figyelnétek 100K-val játszik 2 ft-os sávban. Ennyi, de lehet gyártani az elméleteket.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 13:58
Előzmény: #5835  Törölt felhasználó
#5836
Megtisztelő és egyben információ értékű, hogy több napos hallgatásodat megtörve elsőként reagálsz!
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 12:11
Előzmény: #5834  Törölt felhasználó
#5835
ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍGY VAN !!!!!!!!!!!!!!!! hejja !

látván ezt a terjedelmes hablatyot itten , tervezem , hogy a HÁBORÚ ÉS BÉKE - t és a CSENDES DON - t is bekopizom ebbe a fene nagy mesecsatornába ... hogy művelőggggyön is a tőzsde népe ....
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 11:09
Előzmény: #5830  Törölt felhasználó
#5834
Polo,

jól látod, valóban az Egyéb kategóriában szereplő 51 % a kulcs. Hogyan is kerül egy részvény ebbe a kategóriába? Az Econet gyorsjelentése szerint „az Egyéb soron az időszak végén szereplő jelentős mennyiségű részvény a részvénykönyvbe be nem jelentkezett részvényeseket öleli fel”.

Nézzük mit mond a törvény a részvénykönyv vezetésről:

202. § (1) A részvénytársaság igazgatósága vagy - (2) bekezdés szerinti - megbízottja a részvényesről, ideértve az ideiglenes részvény tulajdonosát is, részvénykönyvet vezet, amelyben nyilvántartja a részvényes, illetve a részvényesi meghatalmazott (a továbbiakban együtt: részvényes) - közös tulajdonban álló részvény esetén a közös képviselő - nevét (cégét) és lakóhelyét (székhelyét), részvénysorozatonként a részvényes részvényeinek, ideiglenes részvényeinek darabszámát (tulajdoni részesedésének mértékét), valamint egyéb, törvényben és a részvénytársaság alapszabályában meghatározott adatokat. A részvénykönyv törölt adatainak megállapíthatónak kell maradniuk.
(4) Dematerializált részvény esetén az (1) bekezdés szerinti adatoknak - ide nem értve az alapszabályban meghatározott adatokat - a részvénykönyv vezetője számára történő bejelentésére, a részvényeknek az értékpapírszámlán történő jóváírását követő két munkanapon belül, az értékpapírszámla-vezető köteles. Az értékpapírszámla-vezető nem jelentheti be az adatokat, ha a részvényes így rendelkezett.
(6) Nem jegyezhető be a részvénykönyvbe
a) az, aki így rendelkezett;
b) az, aki részvényét törvénynek vagy az alapszabálynak a részvény átruházására vonatkozó szabályait sértő módon szerezte meg.
(7) A részvénykönyv vezetője - a (6) bekezdésben meghatározott kivétellel - nem tagadhatja meg a részvénykönyvbe való haladéktalan bejegyzést.
(8) A részvénykönyv vezetője köteles a részvénykönyvből haladéktalanul törölni azt a részvényest, aki így rendelkezett.
(9) Ha a részvényes tulajdonjoga az értékpapírszámlán történő terheléssel megszűnt, az értékpapírszámla-vezető köteles e tényt a részvénykönyv vezetőjének a változástól számított két munkanapon belül bejelenteni. A részvénykönyv vezetője köteles a bejelentés alapján a változást a részvénykönyvben haladéktalanul átvezetni.

Vagyis az Econet magyarázata az Egyéb sorhoz elég cinikus csúsztatás. A részvénykönyvbe ugyanis nem a részvényesnek kell bejelentkeznie, ezt helyette a számlavezetője a törvény szerint köteles automatikusan megtenni. Nem gondolom persze, hogy ez minden esetben meg is történik az előírt két napon belül, de ha valaki egy tulajdonosi megfeleltetés után sem szerepel a részvénykönyvben, az azért van, mert kifejezetten úgy rendelkezett a számlavezetője felé, hogy a részvényeit ne jegyezzék be, vagy ha már be vannak jegyezve, akkor töröljék. A gyorsjelentéshez fűzött magyrázat helyesen tehát így hangzana: az Egyéb soron az időszak végén szereplő jelentős mennyiségű részvény azokat a részvényeseket öleli fel, akik kifejezetten úgy rendelkeztek, hogy részvényeiket a részvénykönyvbe ne jegyezzék be.

Nyilvánvaló, hogy az átlag kisbefektető nem tiltja meg, hogy bejegyezzék a részvénykönyvbe, hiszen ennek még a lehetőségéről sem hallott soha. Azt az 51 százalékot egyvalaki birtokolja (Egyéb úr), aki nem szeretné, ha a cégben való jelenléte nyilvánossá válna. Az is világos, hogy részesedését a bejelentett fő tulajdonosok (Balco és Budai Házak) és a cég vezetésének tudtával és beleegyezésével titkolja el a nyilvánosság elől. Ha nem így volna, nem kerülhetne bele a gyorsjelentésbe az általam támadott mondat.

Megalapozottan feltételezhető tehát, hogy a cég részvényeinek 78 %-a összehangoltan cselekvő tulajdonosok kezében van. Ehhez valószínűleg még hozzá lehet adni a belföldi intézményi befektetők által birtokolt további 16 % nagy részét, hiszen a magánszemélyként vásárló kisbefektetőkön kívűl valószínűtlen, hogy jelentős mennyiségű külső tulajdonosa lenne a cégnek, aki jogi személyként vásárolta a részvényét. A valódi közkézhányad tehát alig lehet több annál a 6 %-nál, amelyik a tulajdonosi struktúrában a belföldi magánszemély soron szerepel. (Az adatok a 2006. június 30-i állapotot mutatják.)

Kérdés, hogy mi lehet a célja annak, aki titokban megszerzi egy tőzsdei cég részvényeinek döntő többségét? Lehet, hogy fantáziát lát a cég üzleti tevékenységében, és egyszerűen a működésből származó nyereség minél nagyobb részét szeretné osztalék formájában megkapni. Ez az Econet esetében erősen valószínűtlen. Lehet, hogy ki akarja vezetni a tőzsdéről esetleg ki szeretné szorítani a külső tulajdonosokat, majd feldarabolni, és részenként értékesíteni a vagyont. Erre az Econet megint csak nem ideális célpont, hiszen nincsenek benne alulértékelt ingatlanok, vagy más önállóan könnyen értékesíthető vagyonelemek.

A legmagasabb hozamot minden bizonnyal úgy érheti el Egyéb úr, ha kreál hozzá egy fogyasztható sikersztorit, és ezt megtámogatja egy látványos árfolyamemelkedéssel. Ez minél több részvény van nála, annál könnyebben érhető el. Tegyük fel, hogy az összes részvényt sikerül felvásárolni a tőzsdén. Ekkor az árfolyam bármilyen magasra emelhető a tőzsdén anélkül, hogy egy fillérbe is kerülne. Nem kell mást tenni, mint önkötéseket végrehajtani egyre magasabb áron, a gyanútlan jónép pedig csak azt látja, hogy a jó hírekre brutális árfolyamemelkedéssel reagált a piac. Ha pedig már elég magas az ár, boldogan megveszi a részvényeket a trükkös nagy tulajdonostól a további hasonló mértékű emelkedés reményében.

Persze az összes részvényt nem lehet felvásárolni a tőzsdén, de Egyéb úr láthatóan szeretné bebizonyítani, hogy ezt az optimális állapotot mindenkinél jobban meg tudja közelíteni. Úgy is mondhatnánk, hogy a közkézhányad lassanként konvergál a nullához. Így aztán az árfolyamrobbantás sajnos fog némi költséget okozni, hiszen magasabb áron is mindig lesz némi kínálat a piacon, amit fel kell vásárolni a további emelkedés érdekében. De ez a költség már a jelenlegi közkézhányadot figyelembe véve is elenyésző az elérhető nyereséghez képest.

Hogy mindez elég utópisztikusan hangzik? Túl szép, hogy igaz legyen? Én sem vagyok benne biztos, hogy így lesz. Ha biztos lennék, már rég eladtam volna mindenemet, és a pénzből Econetet vettem volna maximális tőkeáttétellel. Csak nagyon valószínűnek tartom, ezért a tőkém egy ésszerűnek tartott hányadát Econet részvénybe fektettem. Jó a kockázat és az elvárt hozam aránya. Ha pedig néha túl távolinak tűnik a cél, a Fotex grafikonját szoktam nézegetni. Másfél év alatt emelkedett 100 forintról 800-ra anélkül, hogy tudnánk mi történt. Ja persze, az ingatlan sztori. Mintha azok az ingatlanok nem lettek volna ugyanúgy a cégben, miközben évekig 100 forinton döglött az árfolyam. Ráadásul mindez már jóval az ingatlan őrület csúcspontja után. Ugyan már! :-)
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 22:11
Előzmény: #5832  Törölt felhasználó
#5833
Most már nem is írok ide többet, mert árt az egészségemnek.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:41
Előzmény: #5831  fulopkukac
#5832
Kedves kukac, nem Te kavartad fel (a szart) hanem a tehetetlen, béna tulajok vagy menedzsment a némaságával, meg a mozdulatlanságával.
Elképzelem ahogy jókat röhögnek rajtunk, a beírásainkon, ahelyett égne a p... a szégyentől. Felháborító!!!
fulopkukac 2006. 10. 17. 21:32
Előzmény: #5827  Törölt felhasználó
#5831
Örülök ,hogy felkavartam valamit,lehet hogy ez a ECO szar.Valóban ez a teljes info hiány teljesen elbizonytalanitja a részvényeseket és a leendő befektetőket ,de úgy érzem ,hogy a mi kis topikkunk semmilyen eredménnyel nem fog dicsekedni,ehez mi túl kevesek vagyunk.A befektetők érdekeit /megfelelő info, pontos félévesmérleg, tervek,fejlesztések,stb/ egyhivatalos szerv képviseli ennek neve PSZÁF,ha jól tudom.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:32
Előzmény: #5828  forest_30
#5830
Sziasztok,

én elképzelésem szerint az egyéb nevű 51% a kulcs kérdés, és azoktól kérdeném akik esetleg tudják, hogy mi az egyéb, mi nem fér bele a hazai ill. külföldi magán és intézményi befektetői körbe? Miért pont 51%? Ha viszont csak az Inflexio által is emlíített kb.1,8 millió magánbefektető mozgatja (egyáltalán mozgatja)az árakat akkor sajna magunkat szopatjuk. Az egyéb és a Budai Házak+Balco 94% és ez esetleg egy személy akkor várhatunk mi akár meddig, minek vásárolná bárki. Viszont akkor nem értem miért nem vezetik ki.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:30
Előzmény: #5828  forest_30
#5829
Akkor a többi tőzsdei cégnek miért érdeke, hogy jól forogjanak a papírjai?
Az eco azért lépett a tőzsdére, hogy kiszedje belőlünk a pénzt, és kész-passz?
Ha jótékonykodni akarok, akkor azt másképp teszem, nem egy feneketlen zsákba szórom azt a pénzt, amit kemény munkából megspótoltam, sok mindenről lemondtam, hogy a tervezett céljaimat megvalósíthassam.
Nekik nincs semmi felelősségük, vagy kötelezettségük felénk?
forest_30 2006. 10. 17. 21:16
Előzmény: #5827  Törölt felhasználó
#5828
Ténleg egyre kevesebb hírek vannaka cég felől. Valamivel provokálni kéne Őket.
De igazábol nem is értem, mi érdeke lehet 1 cégnek hogy emelkedjenek a papírjai?
hisz az emelkedésből befolyó érték különbözetek a befektetőknél jelentkezik, nem a cégnél
ha le megy 1 forintra akkor mi történhet a céggel ?
hisz a névértékből befolyt pénz az már nálla van
későbbiekben mi érdeke van ?
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:09
Előzmény: #5826  forest_30
#5827
biztos valami nagy sötét mutyizás folyik itt, azért lapítanak hogy ki ne derüljön
forest_30 2006. 10. 17. 21:05
Előzmény: #5825  Törölt felhasználó
#5826
Akkor egy Pszáf mérkőzés kell megint ?
vagy valamivel felkavarni Őket
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 20:59
Előzmény: #5823  forest_30
#5825
Forest, rosszul látod, nem a cégnek kéne vásárolni, nem attól indulna be, hanem attól, hogy megírnák az esetleges sikereket, hogy áll a cég, mit terveznek, ennek milyen hatása lehet, stb.
És ha a befektetők ebben fantáziát látnak, akkor elkezdenék vásárolni, szépen megyegetne fel az ára. De NEM CSINÁLNAK SEMMIT, NEM AVATNAK BE SEMMIBE és ez a baj. Ülnek bent a barlangjukban és kussolnak, ez a dühítő, mert úgy gondolom, a tőzsdézőnek is joga van tudni, hogy a beletett pénzével mi történik, ha egyáltalán történik valami. Ha meg nem, hát húzzanak el
forest_30 2006. 10. 17. 19:41
Előzmény: #5823  forest_30
#5824
ja és még valami, Én nem fogom eladni,de szerintem most a következő napokban jó néhányan még igen is kiszálnak , köszönjük nekik az idáigi munkát :))
forest_30 2006. 10. 17. 19:38
Előzmény: #5822  Törölt felhasználó
#5823
Gyerekek !
olvasgatlak benneteket, és igazatok van
sz@r, de nagyon
És azt sem értem, ha valami nagy durranást akar a cég, akkor tudja jól hogy reálissan el tudna menni 120-130 ig szépen
nem elég nekik annyi ?
Épp ezért nem foglalkaoznak vele a többi befektetők, mert nincs semmi hír.
egyébbként az egyéb rovatban vagyunk mindannyian
magyarán szerintem mindent pénzé tettek , hogy tudjanak tovább működni.
nem hiszem , hogy az az egyébb Úr nagy pakkal rendelkezne
max 1-2 millió darab
és ezért szerintem nem is tudnak vásárolni
az hogy 2007 ig döntöttek a srv vásárlásról az csak rizsa volt
hogy az utolso darabkákat is ami fölösleges, nekünk adjanak el
( Talán ezért is nem fontos nekik annyira, hisz nincs is zsetonjuk amiből vásárolnának )
talán most jön el az az idő 1-2 hónapon belűl amikor már kialakul a bevételi-kiadási oldal , és lesz nekik játék pénzük
Na ezt most jól megaszontam :))
Ja és Gog123, és többiek ne keseredjetek.!!
:)))
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 18:30
Előzmény: #5821  Törölt felhasználó
#5822
Jaj ne, már Te is Inflexió, ugyan mondd már meg, miben reménykedsz? Nem veszed észre, nagyívben leszarják a részvényeseket? Csak azt nem értem, ha a cégnek abszolút nem érdeke hogy a tőzsdén jól forogjanak a részvényei, akkor mi a francnak van a paketten? Mindig is utáltam, mikor a tánciskolában ott álltak csoportban a fiúk, kigúvadt szemekkel, táncolni meg egyik se akart. Akkor minek vannak ott?
Komolyan nem értem, minek van egy ilyen cég a tőzsdén? A tulajoknak nem érdeke a jó szereplés, vagy ha mégis, akkor mért nem zavarja el a tehetetlen menedzsmentjét?
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 18:04
Előzmény: #5820  Törölt felhasználó
#5821
Jó kis forgalom volt ma! Nem tud ez már esni, hacsak Egyéb úr meg nem piszkálja. De most már ő is egyre óvatosabb vele. Mi szokott történni egy olyan részvénnyel, amelyik nem tud esni?

Topik gazda

werkaz
4 4 4

aktív fórumozók