Topiknyitó: Portfolio 2014. 09. 18. 14:47

Devizahitelek: betelt a pohár a bankszövetség főtitkáránál  

Ugrás a cikkhez
A Magyar Bankszövetség főtitkára, Kovács Levente tollat ragadott, és kiírta magából a bankok elmúlt években elszenvedett kálváriáját. Fontosabb gondolatait csokorba szedtük. Kovács Levente a devizahiteles ügy kapcsán osztotta meg gondolatait a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=203859
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2014. 09. 20. 18:34
Előzmény: #257  Civinjanos
#260
Az első bekezdés szerintem is ökörség. Ugyanazok az emberek kimennek a fejlett országokba és kitűnő munkaerők. Be kell vállalni, hogy otthon ennyit fizetnek és kész. Ha valaki ezt nem hiszi, akkor ugorjon ki ugyanabba a munkakörbe egy fejlett országba dolgozni és dolgozzon ugyanolyan aktivitással mint otthon. Minden más valami hülye ideológia. Sajnos még mindig hazudoznak a fejlett országokról sokan. De egyre kevesebb embert tudnak már átverni.

A második résszel egyetértek. Magyaroroszágon sajnos egy szűk kör hitelképes csak. A 80% nem és ahogy látom, ebben nem lesz változás, a hitelkihelyezés fog szűkülni és beáll egy kis egészséges szintre. Ez a mi piacunk.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 18:25
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#259
Erre mondta egy ismerősöm, hogy a szar is úszik a víz tetején, csak hát meddig?
A jövő Ázsiáé.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 18:22
Előzmény: #257  Civinjanos
#258
Szerintem ez egyszerűen nem igaz.
Azért keresnek szarul a magyarok, mert Magyarországnak nincs nemzeti tőkéje, ipara.
Legendák keringenek arról, milyen sötétek és lusták az angolszászok.
Csak hát van tőkéjük.
Szétrabolták a fél világot, mint gyarmattartók.
Civinjanos 2014. 09. 20. 18:16
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#257
Kedves Matsca,

a 80 és 150 ezres béreknek megvan a maguk jó okai. A Magyarországon dolgozó magyar munkás, irodista, tányérmosó stb. sokkal kevésbé hatékony, mint az, aki nyugaton ugyanebben a munkakörben 3-10szeres bérért dolgozik.
A munkaerőnek ugyanúgy ára van, mint az eurónak. A befektető, ha nem hülye, annyit fizet az áruért (így a munkaerőért), amennyit ér. A Magyarországon dolgozó munkaerőnek 80 – 150 ezer a reális ára.

Ezeknek a 80 – 150 ezres fizetésű embereknek adott el a magyar bankrendszer jövőt – mert a hitel az a hitelfelvevő, az adós (és nem „hiteles”, mert az mást jelent) jövője, amit a betétes múltjából finanszíroznak; nos olyanoknak adtak el átmenetileg olcsón jövőt, akiknek szemmel láthatóan nincs és nem is volt ilyen értékes jövője. Egy Magyarországon dolgozó magyar munkás ne akarjon új autóval, új házba hazamenni és plazmatévét nézni, mert a munkaerejének értéke ezt nem engedi meg.

… aztán eljött az igazság pillanata, mert az mindig eljön: ennek a jövőnek az árfolyamváltozással kiderült a valódi értéke; zéró, a Magyarországon dolgozó magyar alkalmazottak, vállalkozók, vállalkozások döntő többsége reális, valós piaci áron fizetésképtelen.
Eddig a tények, a többi mind marhaság és magyarázat.

Üdvözli, őszinte híve
BobyPf
BobyPf 2014. 09. 20. 18:08
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#256
" Ezek szerint az államnak
hagynia kellene a fél országot csődbemenni? "

Nem akarok a bankok mellé állni, de egy ország többféle képpen is csődbemehet.Akár úgy is, hogy az állam tökreteszi az ország bankrendszerét.Szerintem ha összeadnánk az elmúlt kormányok által beszedett bankadók összegét, abból már régen és simán meg lehetett volna segíteni az adósokat.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 18:07
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#255
OK, elbeszélünk egymás mellett, illetve másképpen látjuk a probléma okait és a lehetséges megoldás(oka)t. Tényleg sajnálom ami veled történt (a leírásod alapján te egyáltalán nem az "alsó rétegek" kategóriába tartozol) és remélem találsz megoldást a problémádra.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 18:05
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#254
Pedig ők a legtisztességesebbek, a szittyamagyar munkáltatók minimálbérre jelentenek be.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 18:03
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#253
Én figyelnék, de nem írod le a részleteket.
A bedőlt devizahitelek az én szememben nem esélyesek voltak, hanem olyan valakik, akik túl sokat kockáztattak és nem jött be nekik.
Nem sértésnek szánom.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 18:02
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#252
a devhitel előtt ezek az emberek nem másnál laktak...te miről beszélsz??
meg nem albérletben....szerintem dőlj le egyet pihenni
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 18:01
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#251
a nyugati barátaink a befektetők...ezt azoknak címezd...meg egyébként leszarom a befektetőket, ahol 80 db ezres a netto bér...vagy 150 db...az is nulla
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 17:59
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#250
alsó rétegek??? hát ez tetszik....én ,mint az alsó réteg a családommal 6 évvel ezelőtt 6 millió adót fizettünk a költségvetésbe....te fiú....az alsó réteg nem vett fel kölcsönt soha...
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 17:59
Előzmény: #247  Törölt felhasználó
#249
Egyébként nemcsak miattuk áll a fogyasztás, hanem a problémájukra adott állami válaszra adott válasz miatt is. :)
Vagyis a munkahelyek megszűnése, a befektetések elmaradása miatt.
Gusztustalan a munkaügyi statisztikákat közmunkával kozmetikázni, meg azzal, hogy levitték három hónapra a munkanélküli ellátás időtartamát.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 17:57
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#248
nem 6 millió adós, hanem 6 millió csóró...3 millió csóró volt a válság előtt is...erre jött az 1,160 millió devhiteles,mint esélyes a családjával együtt....nézd én többet ezt nem írom le,mert nem is figyeltek...pl. nálunk a feleségem vállalkozása ment csődbe....erre vittek mindent ,az én autómat meg mindent....,de ebből fakadóan bedőlt mindenünk, hiszen a munkánk ment a lecsóba....felsorolom, citi, otp, savaria,budapest, nav ...keresztbe-hosszába összedöl az egész....üldöznek engem, üldözik a feleségem, üldöznék a lányunkat tovább, ha mi megdöglünk....nem írom le többet, hogy mitől van 6 millió csóró
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 17:55
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#247
Kaptál egy piros pontot. :)
Azzal a különbséggel, hogy a gondoskodó állam máig nem bukott meg.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 17:52
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#246
A bankok beszedhetnék a követelésük egy részét - ha az állam hagyná és nem lenne moratórium és egyéb "kreált rendeletek" és a bankellenes kommunikációjuk nem segítene még egy lapáttal rá (köztudottan a problémás adósok mintegy harmada direkt nem fizet a "megmentésre várva")... a bukójuk akkor sem lenne nagyobb, mint ahogy most számolnak a "megmentés" miatt ... a bank tisztában volt a lehetséges kockázatokkal (a bekövetkezésük mértékével már lehet vitatkozni). A legtöbb adós visszamehetne oda ahonnan jött: szülői otthon, albérlet, lakásbérlet, "barátok-rokonok" oltalmába, stb. Remélem senki sem hiszi el, hogy pár 100K-nyi adós miatt áll a fogyasztás az országban... mint ahogy lózung a "6 millió adós" is, ahogy egyik fórumtárs írta. Mindezektől függetlenül valóban kell megoldás, hiszen a gyenge jogszabályok révén a szocializmusból éppenhogy kitántorgott alacsony pénzügyi kultúrával rendelkező, "fogyasztásra éhes" fizetésképtelen és kockázatot/felelősséget felmérni egyáltalán nem képes alsó rétegek megcsinálták önmaguknak a hatalmas problémát - alájuk kell nyúlni valamilyen módon, hogy "életben maradjanak" 25 évvel a "gondoskodó állam" bukása óta.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 17:51
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#245
igazad van, de ezek az emberek ebből egy szót sem értenek....fél ország??
szerintem több az annál...
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 17:49
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#244
tévedés??
3 milla csóró volt előtte is...az 1 millió szerződés az meg mindenképpen 3 millió ember ...
hát ez éppen 6 millió
vagy szerinted a csórók vettek fel hitelt??
figyelj már a számokra....
elemes
elemes 2014. 09. 20. 17:47
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#243
kaszát a lónak.
a BANK = komplex szervezet, tulajdonosok, menedzsment, alkalmazottak (backoffice frontoffice stb), tőkeszerkezet, források és érdekeltségi rendszer.

a bank sales erősen premizálva volt arra, hogy új hiteleket helyezzen ki. a visszafizetési kockázatokat meg leszarták, tudod: a prémiumot a következő negyedévben kifizetik.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 17:47
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#242
engem nem kell megmenteni...rajtam nincs már mit megmenteni...fogalmad sincs, hogy miről van szó...
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 17:45
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#241
nem tudta volna eladni a bank...kinek?? gondold már végig miről beszélsz...még azt sem árverezik el,amire lehetőségük lenne.....

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek