Topiknyitó: Portfolio 2014. 09. 18. 14:47

Devizahitelek: betelt a pohár a bankszövetség főtitkáránál  

Ugrás a cikkhez
A Magyar Bankszövetség főtitkára, Kovács Levente tollat ragadott, és kiírta magából a bankok elmúlt években elszenvedett kálváriáját. Fontosabb gondolatait csokorba szedtük. Kovács Levente a devizahiteles ügy kapcsán osztotta meg gondolatait a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=203859
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
humika 2014. 09. 21. 12:43
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#280
Én csak röhög az ígéreteken a bankok sosem fognak visszatéríteni semmit. Az egész csak egy hatalmas színjáték, hogy akik valóban rendelkeznek ilyen hitellel azokat jól beetessék.
Törölt felhasználó 2014. 09. 21. 08:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#279
Pontosabban nemcsak maguknak csinálták meg a problémát, mert a kormány kifizetteti a számlájukat az egész gazdasággal.
Devizahitelesek + Fidesz kormány = Magyar Népköztársaság.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 22:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#278
"De arra nem válaszoltál még mindig amiket kérdeztem"

Mit is kérdeztél, amire nem válaszoltam? Tedd fel, örömmel válaszolok.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 22:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#277
Lássuk akkor az érveidet. A mellébeszélések, egymást mellett elbeszélések érdekében foglald kérlek pontokba, mit állítasz és mivel indokolod. Köszi. Utána válaszolok és leírom, amit én gondolok.
ALANFED 2014. 09. 20. 22:34
Törölt hozzászólás
#276
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 21:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#275
Ja és egy formai jó tanács: tedd idézőjelbe, amit mástól idézel és amire reagálsz, különben követhetetlen lesz az egész.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 21:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#274
"Akkora sületlenséget írsz ezer sebből vérzik minden magyarázat"

Lássuk akkor az érveidet. A mellébeszélések, egymást mellett elbeszélések érdekében foglald kérlek pontokba, mit állítasz és mivel indokolod. Köszi.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 21:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#273
""2008 október mo. az imf-hez fordul,hogy csődbe ne menjen"

Ezt nyilván nem lehetett tudni. Megjegyzem, ekkor 180 Ft volt még csak a frank.Az árfolyam nem 1 nap alatt reagálja le az eseményeket"

2010 tavaszán, azaz másfél év múlva is még csak 180-190 volt a frank...

2010 nyarán, majd 2011 nyarán szabadult el igazán az árfolyam. Nézd meg a chartokat.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 21:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#272
A bankok nem 2004-ben pörgették fel a devizahitelezést, hanem később. De nem is ez a lényeg, hanem az a logikai buktató, hogy míg a bankoktól az előrelátást nem követeljük meg, addig a hitelfelvevőtöl igen! Azt kérem számon, hogy egy merőben új helyzetben (válság, forint gyengülés stb.)a bankok homokba dukták fejüket és nem voltak hajlandók ügyfeleikért semmit sem tenni. A kormány módszereinek lehet vitatkozni, de a bankok magatartásán is.
ALANFED 2014. 09. 20. 20:30
Törölt hozzászólás
#271
Phylaxa 2014. 09. 20. 19:38
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#270
Egészségedre! Nem szándékozom irodalmi példákat hozni, kivételesen tettem. Én inkább gondolkodni szeretek. :)
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 19:32
Előzmény: #267  Phylaxa
#269
Az ilyen 1 perces kortárs civil novelláknak főleg egy gazdasági fórumon kizárólag irodalmi értéke van. De annak szép. Én is koccintok rá egyet.

Utána viszont beszéljünk a gazdaságról.
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 19:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#268
Rendben, nézzük sorban:

"chf erősödés menekülő deviza szerep világválságban"

Azt, hogy van olyan, hogy menekülő deviza, azt lehetett tudni. Hogy pont a frank lesz leginkább azt nem, de hogy van esély erre, azt igen. Hogy válság lesz és mekkora, azt nem.

"2/3 os többségben lesz egy párt aki mindent megtehet"

Ezt nagyjából 2007 óta sejteni, 2008 után szinte biztosan lehetett tudni.

"2008 október mo. az imf-hez fordul,hogy csődbe ne menjen"

Ezt nyilván nem lehetett tudni. Megjegyzem, ekkor 180 Ft volt még csak a frank.

"végtörlesztés"

Idevehetünk még egy csomó Orbán kormány lépést. Ezt nem lehetett tudni nyilván. És ha olvasnál és nem csak írnál, akkor tudnád, hogy ezt én hányszor leírtam ide...

"20%-OS A 90- NAPON TULI NEM FIZETŐK ARÁNYA"

Ez a lényeg. Ezt nem lehetett tudni, de pont erről szólt az előző szövegem, hogy felkészülni viszont illet volna. Ha valaki 2007-ben végig gondolja komolyan, hogy 150-ről 250-re megy a frank, akkor pontosan tudja, hogy az ezzel jár. És azt ugyan nem lehetett tudni, hogy 250 lesz, de azt igen (egy banknak és az állami szabályozásnak is fel kell készülnie rá), hogy lehet!

"brutális tartalék képzés"

Ez nem ok, ez következmény (előző következménye).

"kilakoltatási moratórium"

Lásd kormány lépések pontját.

"legújabb kamatemelési moratórium"

Lásd előző pont.

Phylaxa 2014. 09. 20. 19:24
Előzmény: #262  Civinjanos
#267
Elmesélek egy igaz történetet.

Egy kedves barátomnak állandóan leállt az autója amivel dolgozni járt. Nem akarok márkát írni, mert mint látni fogja más a lényeg. Elment kinn egy szervízbe és bevizsgáltatta. Horribilis pénzért mindent megnéztek rajta, szédületes technikai háttérrel, kegyetlen fizetésért. Nem találtak semmit. Egyszer, amikor hazaindult onnan messziről, útközben Berlinben megnézette a németekkel, hasonló fergeteges technika és szintén magas fizetésekkel. Megállapították, hogy minden a lehető legnagyobb rendben. Budapesten szintén megállt és megnézette, már kisebb technika és alacsonyabb fizetésekért. Az eredmény változatlan. Aztán hazaért Marosvásárhelyre és a város szélén betért gyermekkkori barátjához.Elmondta a problémáját, mire a barátja leszerelte a tankot és megmutatta neki a szűrőt. "Ezt kell letisztítani!", aztán ahogy kell koccintottak egyet és megnyugodtak.

Kedves Civin úr! Ne higgyen a dumáknak, akárhány országban mondják. A duma az csak duma, a tények pedig tények és azok valóban nem változnak könnyen az idők és a történelem során. :)
ALANFED 2014. 09. 20. 19:10
Törölt hozzászólás
#266
ALANFED 2014. 09. 20. 19:06
Törölt hozzászólás
#265
Törölt felhasználó 2014. 09. 20. 19:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#264
Megismétlem: kockázat és jövő vagy másképpen ok és következmény nem ugyanaz. Az, hogy 260 lett a frank, az nem láthatta senki előre. De azt, hogy LEHET akár 260 is, arra fel kellett volna készülni.
ALANFED 2014. 09. 20. 18:56
Törölt hozzászólás
#263
Civinjanos 2014. 09. 20. 18:54
Előzmény: #260  Phylaxa
#262
Tisztelt Palotai és Phylaxa

gondoljanak bele, miféle összefüggés van a tőkebőség és a munkaerő ára között. A tőkebőség annyit tesz, hogy már a kezdet kezdetén sokkal jobb munkaerőt vásárolhatunk, hiszen van rá fedezet, de a tőkés tőkéje nem arra van, hogy bármit áron felül vegyen.

Én is nagyon sajnálom, de amit írtam, az úgy igaz, ahogy leírtam. Magyarországon egy magyarnak, ha munkás, vagy paraszt, vagy vállalkozó és nem multinál dolgozó menedzser, sansza nincs arra, hogy úgy teljesítsen, mint nyugaton ugyanabban a munkakörben. Ez nem a vállalkozás tőkepozíciójától, hanem a munkamoráltól, a felszerelés (termelő eszközök) és az idő okos és hatékony használatától függ. Ennek Magyarországon egészen egyszerűen azért nincs kultúrája, mert A HÉTKÖZNAPOKBAN ÉS ÍGY AZ ALAPFOKÚ OKTATÁS SORÁN IS A SIMLI A NYERŐ, AZ ÁLLHATATOS, PRECÍZ MUNKA GYAKORLATILAG ISMERETLEN.

Ha megengedik, kihangsúlyozom miképpen írtam: Magyarországon dolgozó magyarokról írok.
Ha egy festő kimegy Ausztriába és szépen fest (csakúgy, mint itthon) és többet kap érte, mert sok más paraméter is befolyásolja ezt, pl.: a rendesebben fizetett adók és járulékok, hogy csak egy példát említsek. Ha az állam képes finanszírozni a betegséget és a nyugdíjat, nem kell 27% ÁFA-t beszednie. Ha ez az adó tűrhetően alacsony, akkor kevesebb a simli. Ennek az a következménye, hogy a vállalkozó bátrabban fizet a munkavállalónak, mert kisebb a sansz, hogy a megrendelő nem fizet, stb.
Ezeket az összefüggéseket is vizsgálva, egy kicsit alapvetően felismerve a becsületesség szintjének fontosságát (nem a nettó becsületességet!) több ilyen összefüggés is igazolja, hogy a tőke, a tőkés nem hülye, nem fizet valamiért, amire nincsen szüksége.

Talán megvan Önöknek is a régi vicc, miszerint valahol Amerikában egy autószervizben egy táblán az olvasható, hogy „nálunk háromféle munka van, gyors, pontos és olcsó. A gyors és olcsó munka nem pontos. Az olcsó és pontos munka nem gyors. A gyors és pontos munka nem olcsó”. Ez egy olyan igazság, ami az egész világra érvényes.

Jobb, ha elfogadják azt az igazságot, amit írtam, higgyék el végigjártam a világot és sok országban voltak alkalmazottaim, képes vagyok felmérni a különbséget. Azt is tudniuk kell, és ezért leírom még egyszer, hogy őszinte hívük igazán sajnálja, hogy ezt tapasztalta és tapasztalja ma is.
ALANFED 2014. 09. 20. 18:50
Törölt hozzászólás
#261

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek