A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Érdemes ennek a 'paypal' néven futó us-kormányzati adatgyűjtő fedőcégnek is utána olvasni. Elképesztő dolgokat engednek meg maguknak. Nem véletlen, hogy a Muszk nevű egyén bocsátotta útjára, még a hajatlan, 'csóró' korszakában.
Ilyent láttunk már a magyar tőzsdén is, mikor az estmediába bekönyörögték vajna apót. Jutalmul kapott 5%-ot, hogy használhatják a nevét. Sikerült is 140-re feltornázni az árat. :-) A héten a waberers-ben volt hasonló hír, hasonló eredménnyel. Az opusról meg ne is beszéljünk. Senki ne gondolja, hogy a nemzetközi nagy cégeknél nincs ilyen. Pontosan azért tudtak akkorára nőni, mert minden huncutságot bevállalnak. Wirecard, hertz, jó példa erre.
0 hír, 0 hatás. Kell egy kis idő, míg ez nyilvánvalóvá válik. Közben nagyot lehet szakítani azoknak, akik felkészülten várták a hírt. De hát a standard, 'szabályozott' tőzsdén ugyanígy mennek manapság a dolgok.
Ha jól tudom, revoluttal is lehet venni coinokat, ez a paypal megint csak felfújt reklám. Természetesen nekik is mindent meg kell ragadniuk, hogy pénzt keressenek. Ez hasonló, mint az egyik cég, ahova bedolgoztam. Megvolt a megszokott termékskálánk, aztán a tulaj kitalálta, hogy ha már úgyis ott vagyunk az üzletfélnél, kínáljunk más dolgokat is. Mint a repülőn, parfüm, sorsjegy, kaja, bizsu.....Csak nevetségessé tettük magunkat, egyetlen kolléga nem maradt náluk. Itt sem történt nagy csoda, csak még több pénz szeretnének keresni. Ezt meg a coinereknek kiváló reklám, újra címlapra lehet kerülni.
A péjpal-hírtől azt várják a garázstőzsdék üzemeltetői, hogy ettől ugrásszerűen megnő majd a lakossági 'marinénik' btc vásárlási hajlandósága és nem kell annyi kamu-tethert elővarázsolniuk mint eddig, mivel a marinénik tálcán szállítják majd nekik az ÉRTÉKES dollárt, eurót, japán jent, satöbbit. . A paypal-t jegyző céget nagyon keményen megvizsgálnám az amerikai Felügyelet helyében. Erős a gyanú, hogy összejátszott a kriptobanditákkal egy kis extraprofit reményében.
Pontosan erről van szó. Nulla hírérték. De mivel előtte a garázstőzsdékkel szorod kapcsolatban álló 'tether.to' nevű illegitim intézmény alaposan 'megteremtette' a tethert, ezért a zéró hír alkalmas volt egy technikai szint átmeneti legyőzésére. . Madoff egész nap összefüggéstelenül motyog és veri a fejét a gumifalba.
A legújabb csodavárás most az, hogy majd a péjpal-on is lehet bitkojnnal meg fakethereummal 'fizetni'... az átváltással járó macerát jószívűen és nagylelkűen 'átvállalja' a péjpal. Olyan ez, mintha szudáni fabatkával is lehetne holnaptól a péjpalon fizetni és a szudáni fabatka ezért tízezer százalékot fog erősödni. Szürreális, de ugyanaz a séma. Madoff meg egész nap sír a böriben.
Hát ha így folytatják, még hajnalban a japánok felverik 14 ezerre. :-) Ez a 98% mikortól meddig értendő?Természetesen, ha 2009-től számoljuk, elég hosszú ideig csak satoshi és bandája játszadozott vele. A tájékozottabbak a Winklevoss fivérek esete után hallott először erről, így az 1000 dolláros csúcs után jó sokáig 400 dollár környékén üldögéltek a BTC jeiken, amikor eljött a 2017, ami csak a bitcoinról szólt, meg a blokklánról. Meg is lett az eredménye, ekkor jöttek a marinénik és józsibácsik, december végén. Innen lehet számítani a coinvilág igazi történetét, mikor közismertté vált. Így már más képet mutat a számítás. Azóta több mint 10 ezer coin keletkezett és szűnt meg. Akik megtehették, üldögéltek rajta, amíg nem hiányzott senkinek a belerakott dollár. Most újra beerősítettek a reklámmal, minden nap jelentenek be valami világra szóló semmiséget. Most nagy játékosok próbálják belőle kicsavarni, amit lehet. A csúcs majd akkor jön, mikor bebizonyítják, a bitcoin jó a coronavírusra is. Akinek van, az nem kapja el. :-)
Mi lenne, előbb utóbb átviszi, aztán bepróbálkozik a 14 k-val, nem fog menni elsőre, de átviszi..aztán jön a 20 k nagynehezen átviszi ekkor már kb. január lesz, aztán indul a hype, felmegy megint a fenébe, aminek vége ismét egy látványos összeomlás lesz 2021 végén valamikor, szóval lesz egy évet amikor lufiznod kell, aztán lesz rá 1 éved, hogy elővedd a te megmondtad szöveget. Tudtad, hogy ha a btc létezése óta bármikor vettél btct, akkor átlagosan 98%-ban nyerőben kell lenned?
Ez így van. De ha megnézed a wiki-t ott leírják, mennyire volt sikeres az aranystandard. Amikor volt, akkor sem volt. Azért lett megszüntetve, mert már előtte is csak azt hazudták, hogy van aranyfedezet. https://hu.wikipedia.org/wiki/Aranystandard
A következő sorsdöntő szintnek a 12.500-at tartják. Elég gyorsan eljutottunk a közelébe. Persze azt senki nem tudja, mi lesz, ha elérjük. Ráadásul már a többi coin is beállt a sorba, szinte mindegyik elkezdett rakétázni. Hát nem tudják a hodlerek, hogy csak a bitcoin a nyerő? Azért valljuk be, ideje volt megindulni, hiszen egy éve mást sem hallunk, csak azt, hogy már indul a rakéta. Lassan el is érhetjük a 2019 júliusi szintet. Csak a pumpákon múlik, hogy ma, vagy holnap, vagy 1 év múlva. Tether van hozzá elég. 2019 júl.10-én 3,8 milliárd tether volt , most több mint négyszerese. Pörgetik is rendesen, 54 milliárdos forgalmat csinálva 24 óra alatt. Legutoljára szeptemberben volt ekkora pörgés, mikor a visszaesést kellett megfogni és elindítani a szekeret az emelkedőn. Szeptember 10.-től 13-ig elég furcsa forgalomgrafikont rajzoltak a bálnák. https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046