Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 02. 08. 08:44

Csak Csajok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 20:39
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#140
Sziasztok!

Bizonyára megfigyeltétek, hogy USA napi szinten beugrasztja az európai börzéket. Az egész európai csökkenés mindig meghaladja az USA csökkenését, mármint mi mindig nagyobbat esünk. Ha ez napi szinten igaz, akkor az univerzum törvényei szerint heti-, havi-, éves szinten is igaz lesz. Kvázi az egész válság mizéria egy etetés, kifacsarják a kisbefektetőket. Nem a spekikre gondolok, hanem a befektetőkre. Akik nem napokban, hanem években gondokodnak. És most eladják azt a pl. OTP részvényt, amit két éve 6900 Ft-ért vettek, azt az Mtelekomot, amit 930-ért vettek. Eladják, és majd 9500-as OTP-nél, 1000-es Mtelekomnál fogják a fejüket a falba verni, és akik most lenyomták az árakat, vígan élnek az ő pénzecskéjükből. Két hónap múlva senki se fog válságot emlegetni.
Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 20:36
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#139
FAMO !

A mi gyerekeink is mindent megkapnak és kaptak , de még sincs szó elkényeztetésről.
A lényeg : náklunk a gyereket a szűlő neveli és nem a gyerek a szűlőket.!
Ez a legfontosabb.Sokszor hallják , hogy ami van , azért a szűleik megdolgoztak és meg kell becsülni.
Nálunk ők is besegítenek , és igenis tanulják meg és lássák meg a munka szépségét és nehézségeit is , mert akkor tudják majd becsülni a szűleik munkáját.

Én egy dolgot fontosnak tartok magam és az ő számujra is :ha csinálok valamit , akkor azt 100%-osan vagy ne csináljak semmit , ez igaz a tanulásra , a sportra , a szabadidőre , a munkára ....tehát mindenre.

ENNYI!

Fontos , hogy a szűlő a gyereke szemében hiteles tudjon lenni , nem kurcsányt játszunk , hogy hazudok és magyarázom a hazugságaimat.
Nálam a becsületet bárki egyszer játszhatja el , nincs még egy dobása.

Nem adok soha kölcsön , senkinek....de szívesen szponzorálok sporteseményeket például , ami valóban építi a jellemet és az úton előrevisz !

Kérdezz szívesen felelek ha tudok.
Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 20:20
#138
Egy lehetséges változat az elkövetkező időkre:

Kiderült ugye, hogy baj van. Mindenki tudja, hogy most xxxx összeg már napvilágot látott, mint veszteség a bankok és biztosítóik meg ki tudja ki mindenki részéről, De ez csak egy töredéke annak, ami valóban ott lehet!!

1. ez a hiány már beépült a gazdaságba, nem attól lesz hiány, mert kimondja valaki, és megjelenik a könyvekben.

2. a makrogazdasági mutatók, a különböző hangulat indexek ezeket a veszteségeket már mind mutatják, jelzik

3. a piac már beárazta, árazza a várható xxxx veszteséget is.

4. Bush csomag+kamatvágások javítanak valamelyest a gazdaság állapotán.

5. az igazán fontos az, hogy mit hisznek a piaci szereplők a jövőre vonatkozólag. Ha elhiszik, hogy mostmár jobb lesz, és ki is derülnek az újabb veszteségek, de mondjuk valamelyest alacsonyabb mértéken, akkor nem hogy nagy le nem lesz, hanem nagy megkönnyebbülés, és mehet mindenki felfelé.

idézek egy könyvből:
" Kosztolány sokat ír arról a jelenségről, amikor egy rég várt pozitív esemény bekövetkeztére eséssel reagál a tőzsde, előtte viszont emelkedik.mindenki számít a jó hírre, tehát bevásárolnak, és amikor a hír után nincs újabb vevő, elhozzák a profitot. Kosztolany leginkább háborúk befejeződésénél figyelte meg ezt a jelenséget. Háború kitörésekor pedig a fordítottját: mindenki fél tőle, ezért a tőzsde esik, a kitöréskor pedig szinte fellélegzik mindenki, olyan hosszú volt már a bizonytalanság. Ilyenkor a tőzsde szárnyal, noha egy modern háború igencsak rossz hír annak az országnak, amelynek a területén folyik. Korunkban ilyesmiről szó sincs, de kisebb eseményeknél, melyekre a piac régóta vár, gyakran észlelhető a fait accompli jellenség."

Természetesen nem hétfőre gondolok, nem is keddre, de kezdem érteni, hogy általam nagyra tartott tőzsdések, miért gondolják azt, hogy marad a long, hosszabb távon.
Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 13:46
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
Nem ennyire bonyolult, ezt írtad....bocsi
Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 13:39
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#136
Szia Laci!

Azt nem tudom mire is írtad pontosan, hogy nem ennyire egyszerű...Mindegy.
Abban sajnos egyet kell értsek veled, amit az itteni viszonyokról írtál. Teljesen igazad van. Talán a gyermekeim miatt lennék hajlandó egyedül megfontolni egy "kitelepülést", de a család (papa-mama) miatt nem gondolunk ilyesmire.
Meg igazából amire mi itt vittük, azzal egyenlőre teljesen elégedettek vagyunk.
A következő hatalmas feladat az lesz az életünkben, hogy megtanítsuk a gyermekeinek, hogy hogyan legyenek "sikeresek". Hiszen mindent megadhatunk nekik, de mégis mennyit adjunk, hogy ne legyenek olyanok, mint amilyen fiatalokat egy-két ismerős -tehetős-családnál látunk. (nem tanul, nem dolgozik, amit kap nem becsüli...dilemma: ha megtehetem, hogy lakást autót vegyek neki, valóban azzal teszem neki a legjobbat, ha meg is kapja?)

De ezek a dolgok még odébb vannak...

Azért én örülnék ha írnál , szeretek tartalmas dolgokról beszélgetni.:-)

Neked is szép hétvégét! ANYUCIST!

Szia Mónika
Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 11:12
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
Tudod , csak azért nem írok be valahová , hogy szerepeljek , ezért sem nagyon leszek megfogahtó módon itt , amit írnak azt azért átolvasom , ha lesz rá időm , de mint írtam is a részvények nem igazán érdekelnek , leszámítva egyet.

Szép és békés -APUCIS-hétvégét Neked FAMO !
Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 11:08
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
FAMO !

Aranyos vagy , de a dolog nem ennyire bonyolult.Mi nagyon is hasonlítunk , csak ő keményebb szóhasználatilag , de egyébként ő a józanabb is kettőnk közül.

A dow beszakadása egyértelmű volt , de senkinek sem szabad sohasem a másikra hallgatni , ahol mi kereskedünk , ott lehet egész évekig akár shortolni , de havonta az összeg 3 ezrelékébe kerül . Ennyi!

A buxon csak telekomunk van , de csak a hatival fogunk foglalkozni , részvényekkel nem .DE: a mol sztory miatt a bux annyira képlékeny , ha bejönne egy bejelentés , hogy mégis csak lehet fuzionálnia a két cégnek , a mol felpattanna és a hati másodpercek alatt vissza 28000 közelébe , ha viszont nem jön be , akkor akár 23000 környékére , vahy még alá is benézhet , az eddigi minimuma ha jól tudom 23340 körül volt , de ha macipiacot nézzük elvileg egyre mélyebb alsópontokat kellene ütnie bukásban , és persze a felugrásban is egyre mélyebb lesz a csúcspont , mindenki maga kereskedik , maga dönt.

USA egy lehetőség , tele van a hócipőnk ezzel az országgal és nem akarom , hogy a gyerekeim 20 év múlva 3millió dolgozni nem akaró ....a sok negativumot nem irom le---azt viszont akaró és tevő "kisebbséggel" lakjon együtt.
Nekem észak-európa jobban bejön , majd meglátjuk.....nézeködünk itt is ott is....az anyagiak biztósítottak , viszont szeretjük a nyugalmat , és utáljuk a hazai politikát és erkölcsöt.
Ez nem a mi világunk !

Jó hétvégét !
Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 07:29
#133
Szia!

Csak érdekelt, hogy hova tűntél, de akkor már tudom:-)

A tesód valóban más....egyébként szerintem hiába mondod, hogy ő megmondta, mert rosszkor mondta meg....Akkor nem volt valós. Itt pedig fontos az idő tényező is. Sokat bukott, aki akkor rá halgatott és mondjuk nyitott 1-2 egység shortot a DJIA-ban.
Persze mindenki felelős a saját döntéséért.

Biztos velem van a gond, de én pl. semmi pénzért nem mennék Amerikába. Van egy-két hely, ahol szívesen eltöltenék egy-két hetet, de hosszú távon csak Magyarország....

Van egy ismerősöm, most települnek ki Új-Zélandra, mert itt nem tudnak érvényesülni....Hát nem tudom, hogy ha itt nem megy, miért gondolja, hogy ott menni fog. (Minimális nyelvtudással, fodrász szakmával, két gyerekkel, csőszerelő férjjel... NORMÁLIS????)

Persze nem lehet általánosítani, utálom is, ha azt teszik, szóval minden eset más-és más.Kívánom sikerüljön nekik.

Meg nektek is amiban.
Az utcában, ahol lakom szintén nagy divat amerikába járni. (nyaralók, autók...) Eddig még nem éreztem rá az ízére, na meg az én férjem előbb fogja átúszni az óceánt, mint repülőn több, mint 10 órát utazni.:-)

Úgy látszik ma szóf...ásom van.:-)

Jó reggelt mindenkinek!
Törölt felhasználó 2008. 03. 01. 07:11
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
Nincs hangszóróm, szóval nem hallom mit mond....Biztosan nagyon vicces....

egyébként ismerem őt -ügyfél nálunk a bankban-, egyszer elesett pont a pultom előtt...Vicces volt.:-) Mondhatnám úgy is: a lábaim előtt hevert
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 23:13
#131
watson
watson 2008. 02. 29. 14:05
Előzmény: #129  Törölt felhasználó
#130
És le is hallgatnak... kagylót találtam a WC-ben :))
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 13:28
Előzmény: #128  -bubu-
#129
:-)

Bubu, a fürdőszobában lécci ne figyeljetek, kicsit szégyenlős vagyok.

Igaz rosszul esik, hogy most ellenem megy a piac, de azért jó érzés -olyan melengető- hogy ilyen fontos ember vagyok.

:-)
-bubu-
-bubu- 2008. 02. 29. 13:18
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#128
de hiszen mondtam , hogy figyelünk:))

gondoltad csak vicc? :))

gyerekek meg alszanak.........
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 13:14
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
Van egy szörnyű gyanúm.....

engem figyelnek....

amint leírtam, hogy most még nem fog leszakadni....

iszonyatosan leszakadt....

De hol vannak a kamerák? Vagy csak itt a neten figyelnek vajon?
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 10:49
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
Már túl tettem magam rajta.:-)

Egyébként ez a kivárás meg egy olyan dolog, hogy gondoljunk csak bele....ha bármikor is valóban olyan egyértelmű lenne a helyzet, akkor nem indulna el mindenki arra? És rögtön elfogyna a "másik oldal".

Szerintem valakinek mostanában is egyértelmű volt, hogy merre, és az pl. kaszált egy szépet a Dj longon...
De ha mégsem arra megy, amerre egyértelmű, akkor meg tudni kell a következő lépést.

Jaj de hogy én milyen okos vagyok, mi?! :-)

Kár hogy a gyakorlatban ez nem ilyen eccerű!!!!
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 10:35
Előzmény: #124  Törölt felhasználó
#125
Ha bántó volt akkor bocsánat érte.
Jobb néha semmit sem csinálni , sem a deviza , sem a tözsdék mozgása nem mutat egyértelmű jeleket szvsz., jobb most kiülni , hogy mi is lesz !
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 10:33
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
Jegesmackó!
Én mondtam, hogy egész mások vagytok! Egyébként én úgy gondolom, hogy ha a FED nem akarja hogy a tőzsde beessen, akkor az Nem fog beesni!!! Ezt igazolják az elmúlt napok is, szóval nem értem miért gondolod, hogy minden befog hamarosan zuhanni. Valószínűleg valóban be fog szakadni, de nem mostanában. Egyébként nem tudom miket írtál, csak egyszer leszúrtál, hogy miért nem bírok a kényszereimmel.:-)
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 10:14
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#123
Sziasztok !

Van egy pici rossz hírem !
Az a bizonyos 62. meg Laci nem én vagyok , de attól még egyezhet a véleményünk .
Sőt még a stilusunk is , ha TI mondjátok.
Én valóban az Usában vagyok most , házat keresünk , de mivel nyaralunk majd egy hónapot , így , hogy reggel kelek vagy nem mindegy.Csak szabadidőm van.

DE: amit múltkor írtam továbbra is tartom (akkor az otp topicba) , ami itt kint van egy elsőosztáyú üdülőhelyen , már az sem semmi.

Itt olyan hír járja , hogy a FED nem engedi beesni a tözsdét , és ő vásárolgat politikai megbízásnak engedve , de ez is csak szellőcske , de nem zörög .....

Szóval sorry , de nem én vagyok , akit kerestek , és nem vagyok vérmedve sem.
Csak kiskoromban egy gyönyörű NDK -ban vásárolt plüss jegesmacival aludtam , és innen a név !
-bubu-
-bubu- 2008. 02. 29. 10:12
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
senkiben nem bízom......

csak magamban
Törölt felhasználó 2008. 02. 29. 10:12
Előzmény: #120  -bubu-
#121
Bubu bennem bízhatsz!:-)

Topik gazda

famo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek