Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 05. 04. 17:46
Előzmény: #16899  Seismic
#16900
azért mert mocskos hazaárulok.köszitik nekik a fát már
Seismic
Seismic 2020. 05. 04. 17:40
#16899
Eltelt majdnem ket honap az elso beteg ota - olasz helyzettol biztos-. A kerdesek: hany fertozott is van tenylegesen?ebbol hogy jott ki, hogy tegnapelott tetozott a jarvany?ehhez miert kellett tobb ezer beteg embert hazakuldeni? hol vannak a vedofelszerelesek a "tuzvonalban" dolgozoknak? A Bube+balatoni kikoto stb miert van szzkseg, amikor ures a kasza vagy ha nem az akkor miert kellett a milliardos IMF - bocs nem, csak devizahitel? 
Törölt felhasználó 2020. 05. 04. 17:40
Előzmény: #16895  Törölt felhasználó
#16898
egyértelmü dolog nincs itt semmi.de majd lesz akkor lesz csak sikoly
algore 2020. 05. 04. 17:38
Előzmény: #16891  Törölt felhasználó
#16897
Én meg maradok az életböl vett létezö példáknál, inkább hiszek a két szememnek mint akárki által hivatkozott jogszabályoknak :)
Az hogy karantén és teszt végzés uniós jogba ráadádul schengenbe ütközne meg ritka nagy hülyeség még errefelé is. 
algore 2020. 05. 04. 17:29
Előzmény: #16892  gombócból_is_sok
#16896
Utólag persze. Ha csak egy nagy-britán helyzet lenne vírusilag, ezzel a járványkezeléssel meg eü-vel nem viccelnél hanem a romokat takarítanád...és lehetne rosszabb is ahogy valószínüleg lesz a jövöben rosszabb vírus is. Hát majd viccelj akkor ilyen helyzetkezeléssel. 
Utólag vicc, de ezen nem is látok vitát.
Törölt felhasználó 2020. 05. 04. 17:27
#16895
Peterbond 2020. 05. 04. 16:48
Előzmény: #16892  gombócból_is_sok
#16894
Arra en is kivancsi vagyok hogy itt keleten miert ilyen alacsonyak a szamok. Biztos van valami oka es nem az Orban rezsim eltitkolasaban latom ezt hisz a kornyezo orszagokban meg alacsonyabb.
.
Viszont marciusban ezt meg nem lehetett tudni. Jarhattunk volna elviekben ugy mint hollandia vagy Belgium. 8000 ismert meg meg kb 4000 nem ismert extra halottal. 
manoka11s 2020. 05. 04. 16:44
Előzmény: #16884  kukker
#16893
A lónak a faszát nincs kanál!!!! Van, csak a csuti ellopta mindet. https://m.youtube.com/watch?v=Ib8aUeU5VgA
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 05. 04. 16:40
#16892

Nincs nagy fenntartásom azzal, hogy kollégák egymást baszogatják beutazási kérdésekben, csak olyan felesleges. A következők az alapélményeim és megfigyeléseim a témában amik eléggé feleslegessé teszik ezt a fajta polémiát.
 
1. Március 11-én jöttem haza veszélyeztetett országból, liszt ferihegyen keresztül, semmi lázmérés, bármi, semmi nem volt. Valamikor másfél héttel később jöttek ismerősök mexikó-usa-németország vonalon, semmi ellenőrzést, vizsgálatot, karanténcetlit stb nem kaptak. Magyarán itt még másfél hónappal ezelőtt mindenki úgy jött-ment ahogy kedve tartotta, senkit nem érdekelt, senki nem vizsgált semmit.
 
2. A nagy felvásárlások idején próbáltam az üzletmenetünk fenntartása érdekében kézfertőtlenítőt venni, többek között a kőbányai úti kínai piacon, full bezárt és kihalt volt az egész, néhány helyi cigány gyerek őrködött, nyilván a kínaiak megbízásából. Mondjuk bátor döntés, de ez más kérdés. Kb. minden kínai el volt tűnve, és nem tudom, hogy az újév vagy más miatt-e.
 
3. Itt vagyunk két hónappal a kezdetet követően, és van HÁROMEZER fertőzöttünk, ezekből párszáz meghalt, kétszer párszáz meg meggyógyult ahogy mondják. Ez elég komolytalan, mit ne mondjak. Ezért aztán hajba ne kapjatok. Az egész vírus egy vicc. Közben statisztikai alapon meghalt huszonötezer másik ember csak Magyarországon, végelgyengülésben, rákban, családi erőszakban stb... Ti meg azon rugóztok, be kellett volna-e hamarabb zárni mindent hermetikusan. Ezért? Hagyjatok már...
Törölt felhasználó 2020. 05. 04. 16:27
Előzmény: #16890  algore
#16891
Örülök, hogy uniós jogban IS szakértő lettél egy Blomberg cikk alapján. Én maradnék a hatályos jogszabályoknál, amit itt hivatkoztam. 
algore 2020. 05. 04. 16:12
Előzmény: #16875  Törölt felhasználó
#16890
Tételesen fel van sorolva hogy milyen lehetöségei vannak az államoknak, milyen hivatkozással, milyen idötartamra (még példa is van, ahol vitatkoznak hogy ütközött-e a schengeni jogba vagy sem). Sajnálatos hogy amikor kényelmetlen lenne, akkor nem megy az olvasás.
badsector1
badsector1 2020. 05. 04. 13:26
Előzmény: #16888  kukker
#16889
Hát ezt a "bulit" megdöglesztetted.
kukker 2020. 05. 04. 13:11
Előzmény: #16886  badsector1
#16888
"Akiknek van füle a hallásra, hallja meg!”
kukker 2020. 05. 04. 13:11
Előzmény: #16886  badsector1
#16887
Jézus a hajóról tanít.
Megint tanítani kezdett a tó partján. Nagy tömeg gyűlt köré, ezért bárkába szállt, így ő a tavon volt, az egész tömeg meg szemközt a tó partján a földre telepedett. Példabeszédekben tanította őket sok mindenre, és tanításában ezt mondta nekik:
Halljátok!
Íme, kiment a magvető vetni. Amint vetett, némely szem történetesen az útszélre hullott. Jöttek a madarak és felcsipegették. Más szemek köves talajra hullottak, itt nem volt elég a föld. Csakhamar kikeltek, mert nem kerültek mélyre a földbe. 6De aztán, hogy forrón sütött a nap, kiszáradtak, mert nem eresztettek mélyre gyökeret. Voltak szemek, amelyek bogáncsok közé hullottak. Amint a bogáncsok megnőttek, elfojtották, ezért nem hoztak termést. 8De volt mag, amely jó földbe hullott. Ez amikor kikelt és kifejlődött, termést hozott, az egyik harminc-, a másik hatvan-, a harmadik százszorosat. Akiknek van füle a hallásra, hallja meg!” – mondta.
Amikor egyedül maradt, tanítványai a tizenkettővel együtt megkérdezték, mi a példabeszédek értelme. Ezt felelte nekik: „Megkaptátok az Isten országa titkát, a kívülállók azonban mindent példabeszédben kapnak, hogy: Nézzenek, de ne lássanak, halljanak, de ne értsenek, nehogy megtérjenek, s bocsánatot nyerjenek.”
Aztán így folytatta:
„Nem értitek ezt a példabeszédet. Hogy értitek meg akkor majd az összes példabeszédet? A magvető a tanítást veti. Akikben útszélre hull a tanítás, meghallgatják ugyan, de rögtön jön a sátán, s kitépi szívükből az elvetett igét. Ugyanígy, akikben köves talajra hull a mag, amikor hallják a tanítást, szívesen fogadják, de nem ver bennük gyökeret, mert csak a pillanatnak élnek. Ezért ha szorongatás vagy üldözés éri őket az ige miatt, hamarosan megbotránkoznak. És mások, akikben a bogáncsok közé hullik, hallják ugyan a tanítást, de a világ gondjai, a csalóka gazdagság és a többi vágy szívükbe hatol, elfojtja az igét, úgyhogy terméketlen marad. Végül, akikben jó földbe hull, azok hallják a tanítást, magukévá is teszik, és az egyik harminc-, a másik hatvan-, a harmadik százszoros termést hoz.
badsector1
badsector1 2020. 05. 04. 13:05
Előzmény: #16884  kukker
#16886
Eddig csak figyeltél nyuszika? :))
kukker 2020. 05. 04. 12:56
#16885
"Az ügyészség tárgyalás nélkül ítéltetne el három embert, akik 2018 decemberében a rabszolgatörvény ellen tüntettek"
"A vádirat szerint akadályozták a rendőröket 2018-ban, most a vészhelyzet miatt intéznék gyorsan, tárgyalás nélkül az ügyüket."
"A nyúl ürege"
https://www.youtube.com/watch?v=QWo_8kdBG7g
kukker 2020. 05. 04. 12:53
Előzmény: #16882  Törölt felhasználó
#16884

"Gondoltam az éljenorbán vs. fujjorbán közt van normális élet is, "
"Nincs kanál"
https://www.youtube.com/watch?v=8V-oqH8OOOI
badsector1
badsector1 2020. 05. 04. 12:49
Előzmény: #16882  Törölt felhasználó
#16883
Látod mennyit tévedsz mostanában. :))
Törölt felhasználó 2020. 05. 04. 12:24
Előzmény: #16881  badsector1
#16882
Senki nem hibás, ezek a jogi keretek. Fogalmam sincs miért olyan nehéz ezt megérteni. Gondoltam az éljenorbán vs. fujjorbán közt van normális élet is,  ahol egy pusztán jogi kérdést önmagában is meg lehet ítélni, de úgy néz ki tévedtem. 
badsector1
badsector1 2020. 05. 04. 12:18
Előzmény: #16880  Törölt felhasználó
#16881
A zunió a hibás nem orbány, ezért jön a zunióval.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek