Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 12. 13. 18:05
#55680
Itthon vergődök 2 Pfizer után a covidtól, az oltatlan, szintén pozitív asszony főz, takarít, gyereket tanít, bevásárol. 
algore 2021. 12. 13. 16:49
Előzmény: #55661  csendben
#55678
Nem fejlesztettek tovabb ugy hogy alkalmas legyen. 
A kifogasa az volt, hogy a teszt kvalitativ es nem kvantitativ, elo virust nem mutat ki. 
Ez ma is igy van. 
Drosten, aki a covidra javasolta, a szaudi MERS jarvanykezeles fo problemajanak a PCR teszteles alkalmazasat mondta. 
A covid elott. 
odonke06 2021. 12. 13. 16:07
Előzmény: #55671  Istvan78
#55676
Szia
Én nem a szomszédtól hallottam
A második oltás után 5 nappal én kaptam sztrókot
Bizonyítani nem tudom
odonke06 2021. 12. 13. 16:01
Előzmény: #55600  Törölt felhasználó
#55675
Szia
Egy későbbi hozzászólásodra szeretnék reagálni, de azt valami miatt nem tudom visszakeresni.
A sógornőd került kórházba, ott bent elkapta a covidott és elhunyt.Részvétem.
Felháborító mi van a kórházakban, de szerintem nem az ott dolgozók a hibásak
Az ott lévő szabályokat nem ők hozzák
Van látogatási tilalom,van maszkhasználat, vannak katonák a kórházban. Van kötelező 3. oltás a dolgozóknak 
November végén voltam covidos, a lányom pár nappal korábban kapta el valószínűleg tőle kaptam el én.
Feleségem kórházban ápolónő, amikor a lányom tesztje pozitív fölhívta a főnökét hogy mit csináljon, azt mondják menjen dolgozni.Négy nap múlva én is elkapom a vírust: menjen dolgozni.
Pár nap után felhívnak az illetékes hivataltól ÁNTSZ Népegészségügyi Osztály: hogy fogok majd E-mailban határozatot kapni addig is legyek karanténban. Megkérdezi az úriember kivel élek együtt. Mesélem neki gyerek  éppen karanténban covid miatt, feleségem pedig egészségügyben dolgozik.Kérdezem tőle ő mehet dolgozni a kórházba? Miért ne mehetne, be van oltva már a harmadik oltással is.
Feleségem egyik kollegája tegnap produkált pozitív tesztet a harmadik oltás  megléte ellenére.
Hát többek között így kerülhet be a vírus a kórházba.
Eltelt másfél év és semmi nem változott, megy a médiában az észosztás, a "szakértők" osztják az aktuális okosságokat: kel maszk- nem kel, kel tesztelni nem kel, kel oltás mert az megvéd, mégsem véd meg de csökkenti a betegség lefolyását, a harmadik oltás az,igazi............ a 10. oltás az igazi.
Én abban bízom hogy valamelyik mutáció már nem lesz fertőzőképes és megszűnik magától az egész.
green1899white 2021. 12. 13. 15:34
Előzmény: #55665  Istvan78
#55674

Az igaz, hogy a szakértők sok mindent mondtak már, ami nem egészen úgy lett, ahogy jósolták. Vannak olyanok, mint például Merkely
itt nem jósolgatni kell - ba..meg ..    ez nem templom vagy jósda .. 
Ez átverés !!!   Azt hintették ( vannak akik ma is azt hintik - nézd csak végig ma a sajtót - vagy pl a gyerek oltását most kezdik - ott is még mai napig 2021.12.03 ez a szöveg megy ) hogy lassan lassan - ennyi meg ennyi oltásnál kialakul a nyájimmunitás !!!  Ami ugye rögtön cáfolja azt is hogy ők nem mondták soha - hogy nem fertőződhetsz meg soha és nem nem fertőzől tovább ..    Hiszen ha ők ezt nem mondták akkor hogy kecsegtetett a nyájimmunitás illúziójával ..  a kettő egyszerre nem megy :):)  
De a lényeg az - hogy ezt tudták előre - tehát röhöghetünk mi hogy - huha mekkora fax...ot mondott X Y szakértő - csak az a baj hogy hazudott !!!   nem jópofán hülye volt - ahogy próbáljátok beállítani .. 
Kőkeményen tudták - ekkora szakértők mint Karikó K-  nobel díj reményében - biztos fingja sem volt róla - hogy egy ilyen gyorsan terjedő - gyorsan mutálódó felsőlégúti  fertőzésre nem lesz nyájimmunitás ..  ha ha
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 13. 15:28
Előzmény: #55671  Istvan78
#55673
nem én gondolom, hanem aki az oltást kapta.
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 13. 15:27
Előzmény: #55670  Istvan78
#55672
4-5 nap volt mire elfogadták a regisztrációmat, aztán nem volt nálunk időpont arra a vakcinára, amit akkor szerettem volna, csak ~50 km-re. így csúszott az egész, de már nem bánom, hogy nem lett belőle semmi.
egyébként a mostani kampány is megmutatta, hogy mekkora baromság a bürokrácia körülötte.
Istvan78 2021. 12. 13. 15:17
Előzmény: #55669  bluefrog
#55671
Te miért gondolod, hogy a trombózis az oltás miatt volt? Egyébként pusztán az oltástól is kaphat valaki trombózist, ha szerencsétlenül szennyeződés jut be a szervezetbe az oltás helyén. Persze, ebben nem hiszek, ez nagyon ritka lehet.
Istvan78 2021. 12. 13. 15:15
Előzmény: #55668  bluefrog
#55670
Az első oltásra szeptemberben regisztráltál, ha jól gondolom, de nincs averziód az oltással szemben. Egyébként az a 2 hét nem bürokrácia miatt volt, hanem mert az akkor felállított oltópontkon betelt már minden korábbi időpont, gondolom.
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 13. 15:12
Előzmény: #55666  Istvan78
#55669
a trombózist a saját szememmel láttam, csak itt van az, hogy hogyan bizonyítja vki, h a vakcina miatt történt.. akár ezt, akár mást.
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 13. 15:09
Előzmény: #55665  Istvan78
#55668
én nem vagyok elvakult oltásellenes. szeptemberben regisztráltam oltásra, de a bürokrácia miatt kb. 2-3 hétbe telt volna mire megkapom a kért vakcinatípust. számolgattam, a 2. oltást már a hullám felívelő szakaszában kaptam volna, ezért el se mentem az elsőre sem.
azóta pedig egyre inkább azt látom, h vmi rohadtul nem kerek a vakcinák és a propaganda körül. 
katnap 2021. 12. 13. 15:01
Előzmény: #55661  csendben
#55667
Arra a csipetnyi ellentmondasra utaltam h az nobel dijas feltalalo úr 2019 augusztusaban meghalt…
Istvan78 2021. 12. 13. 15:01
Előzmény: #55664  bluefrog
#55666
Az ismerősök ismerősöktől hallották, akik meg a munkahelyen hallották...ismerjük ezeket a városi legenda születéseket.
Istvan78 2021. 12. 13. 14:58
Előzmény: #55663  bluefrog
#55665
Az igaz, hogy a szakértők sok mindent mondtak már, ami nem egészen úgy lett, ahogy jósolták. Vannak olyanok, mint például Merkely, aki a kitüntetése óta különösen kormánybarát módon nyilatkozik meg mindig. Szóval, én nem vagyok egy elvakult oltáspárti (kellene sokkal több részletes elemzés a kockázatok/haszon arányról), de az elvakult oltásellenesek ellen vagyok, az igaz. Főként a hamis állítások ellen.
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 13. 14:57
Előzmény: #55662  Istvan78
#55664
jah, hát a mellékhatás az érdekes kérdés, én ismerősöktől, már annyi mindent hallottam, trombózistól a hajhulláson és a sperma minőségének a romlásán keresztül a halálig... csak rohadt nehéz ezt bizonyítani, pro vagy kontra.
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 13. 14:53
Előzmény: #55659  Istvan78
#55663
azt sem állították soha, h a fertőzéstől megvéd a vakcina, ugye? :)))
sőt, azt sem, hogy nem lesz 4. hullám Mo.-on:
"Ott, ahol ilyen magas a koronavírus elleni átoltottság, mint Magyarországon, nem fog bekövetkezni negyedik hullám - mondta a Semmelweis Egyetem rektora a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában."
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hirek/merkely-bela-magyarorszagon-nem-lesz-negyedik-hullam/
a téves következtetésed valószínűleg a propaganda unalomig sulykolt hülyeségeiből "virágzott ki": 
"Merkely Béla a műsorban arról beszélt, Magyarországon nagy valószínűséggel közel vagyunk a nyájimmunitás eléréséhez, vagy már el is értük, ez azonban nem jelenti azt, hogy egyes emberek, családok, akik nem oltatták be magukat, nem fertőződhetnek meg."
Istvan78 2021. 12. 13. 14:51
Előzmény: #55660  bluefrog
#55662
Jó, a valószínűség szó lemaradt, de aki vakcináról beszél, az tudja, hogy valószínűségek vannak minden oldalról. Például arról is, hogy igen, kevesen a vakcina mellékhatásaiba is belehalhatnak. A nagy kérdés, hogy a mellékhatásba belehalt emkberek mellett mennyien nem haltak bele a vakcina miatt. 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek