Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
X9Z5 2020. 01. 27. 09:14
Előzmény: #72974  X9Z5
#72980
A BUX-ban is a várható jövőképet, hangulatot árazza a piac a 3 blue által, ha az indexben stagnálás lesz akkor viszont muszáj lesz egyedi papírokkal kereskedni mint ahogy Zeller Éva csinálja.
traderszaki 2020. 01. 27. 09:14
Előzmény: #72976  meszics
#72979
pont az hogy sehol semmi
meszics
meszics 2020. 01. 27. 09:14
Előzmény: #72976  meszics
#72978
Persze mi még csak 0,74%-ot estünk, DAX már 1,5%-ot.  És minket adnak
traderszaki 2020. 01. 27. 09:14
#72977
hihetetlen mennyire nem pánikol a világ....
meszics
meszics 2020. 01. 27. 09:13
Előzmény: #72975  Hathor
#72976
Kezd Pánik hangulat lenni
Hathor
Hathor 2020. 01. 27. 09:09
#72975
Bux -1%
800konti forgalom 10perc alatt.
Hat igen..
X9Z5 2020. 01. 27. 08:59
Előzmény: #72969  meszics
#72974
Persze, másképp kell kezelni a 2-t, midcapekbe neked is ajánlom h szállj be, én ide sorolom az Akkot és OTT-t is, azért írtam h nem reális dobni mert ha egy jó döntést hozol és nem rajtad múlik h stagnál az árfolyam attól az még simán lehet jó befektetés, ez olyan dolog h egy autót sem adnál el azért mert a többi 100m db közül néhányat értékén alul adnak el. A portfóliód egy részét bátran fektesd be ilyen cégekbe, ezek néhány hónapos távon is jól tudnak teljesíteni. Ha nincs tőkeáttétel akkor mások rövidtávú döntése nem kell h befolyásoljon, anno mennyi ilyen papírt eldobtak a jelenlegi ár töredékéért, aztán a többség megbánta, Lastdeposit is, aki OTT1 rajongó volt, aztán Nord majd Estmedia fan, azóta eltűnt. Ha az indexek elkezdenek stagnálni, ezekre nem lesznek hatással, mert ezek egyedi storyk, simán teljesíthetnek jól. Hazai piacon is meglepetés hírként ha az Esmya-tól még inkább szárnyalna a Richter, hisz a hír váratlanul pozitívan hatna, hiába akár -20% dax és sp - ezek is vállalatok. Szóval a jövőben talán a midcapekben van a legnagyobb emelkedési potenciál, a legnagyobb tér felfelé.
traderszaki 2020. 01. 27. 08:55
Előzmény: #72972  -bubu-
#72973
pont jókor...
-bubu-
-bubu- 2020. 01. 27. 08:31
Előzmény: #72971  Hathor
#72972
 
Céláremelés az OTP-re. A Goldman Sachs 15 300 forintról 17 500 forintra emelte az OTP 12 hónapos célárfolyamát, az ajánlásuk továbbra is vétel.
Forrás: Bloomberg, Reuters, Világgazdaság, Financial Times, Equilor Elemzés
Hathor
Hathor 2020. 01. 27. 07:30
#72971
Goldman celar vagas Telekomra 50Fttal.
Hathor
Hathor 2020. 01. 27. 07:28
Előzmény: #72969  meszics
#72970
Japan -2%Dax futi -1.5%S&Pfuti -1%
Itthon meg romlik a bizalmi index.
Ho vegen Brexit.
Korona virus fokozodik. 80halott.
10nap lappangasa van.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200127/haromeves-melypontra-sullyedtek-a-magyar-gazdasagi-kilatasok-413571
meszics
meszics 2020. 01. 26. 18:40
Előzmény: #72968  X9Z5
#72969
Emlékszel, mikor múltkor azt írta, spqr, minek ide DAX, meg snp elemzés, mikor ez egy BUX topik. Én is azok közé tartozok, akik bár BUX ban kereskedek, de daxot és snp-t is nagyon nyomkövetem. Ezeknek még van ráhatása a buxra valamilyen folytán. De a kispapirok szerintem már nagyon nem ide valók, ebbe a topicba, ott van arra a kis papír topik. És el is mondom miért gondolom ezt. Mondom ezt nem személyesedéknek vedd. Nem ellened irányul, amit leírok. A trédelés egy külön szakma, de ebben a szakmában is sok választás van. Vannak akik határidős pozicióra specializálódnak, vannak aki value invest gondolkozásuk van, vannak akik osztalék oldalról közelítik meg a dolgot, és ott vannak a fundamentás elemzők, vannak akik technikai elemzést viszik profi szintre. De mindegyik specializoldáshoz más tudást kell erősíteni, más gondolkodást kell felvenni. Amit te leírsz az inkább egy value invest megközelítése a dolgoknak. Olyan Warren Buffet-es. De ez határidős topic, ide azok a tudás ami value invest-hez kell, tuti bukó. Ide erős kockázatkezelés kell, erős technikai elemzés. És pont ezért is hat idegenül amiket leírsz. Bocsánat amit leírok, de ha így hatidőzől ahogy leírod a kereskedési gondolkodásodat, az egy oltári nagy baromság. De közben amihez te írod, lehet hogy a világ legprofibb trédelése. Képzeld el, ez pont az, ha elkezdenék írogatni a kispapir topicba, ma esett az opus 4%-ot, és azt bizonygatnám, mekkora spiler vagyok, hogy én még -2%-ban eldobtam. Itt ebben a topicban azt mondjuk erre, de király vagy. Ott meg a szerencsétlen fatuskó. Ezért szerintem ide a BUX-al való gondolataidat írd le, a kispapirokkkal kapcsolatosat pedig a kis papír topicba.  De ez csak 1 vélemény, de én így látom, és baromi nagyot is tévedhetek ezzel kapcsolatban. Hathor ebben a témában a profi. Viszont nem szeretném hogy ne legyél itt a BUX fórumba, mert közben hozol egy fajta likviditás a topicunkba, ami szuper, és köszi. 
X9Z5 2020. 01. 26. 18:07
Előzmény: #72967  meszics
#72968
Az Akkot és az OTT1-t ne hasonlítsuk össze egymással, utóbbiak tőkepiaci tapasztalata sokkal nagyobb, Ádámosi csapata profi, már 3 cégnél bizonyítottak, az OTT1 pedig egy startup. Az Akkoban vannak olyan magánbefektetők, akik közel 100-200milliós állománnyal vannak benne, tudják mit csinálnak.
Ha esne minek dobnád, inkább még vegyél hozzá, nincs tőkeáttétel, csak buksz rajta ha eladod, a cost average lényege h több szinten érdemes venni, az esésnek örülni kell mert még többet lehet venni. Enefi zuhant az eufória után, majd visszaemelkedik, idő kérdése. Nem gondolkozol reálisan a részvények kapcsán.
meszics
meszics 2020. 01. 26. 18:00
Előzmény: #72951  X9Z5
#72967
Ha így érzed, érdemes ebbe raknod a pénzed. Hisz abban hiszel. Buffet is kis részvényekből nyert nagyot. Én nem hiszek bennük. Sőt ha valaki megkérdezne, nem ajánlanám. Nem is követem nyomon. De egy kis papírnál a kockázat is óriási. Egy Oti vagy egy Ricsi, mozgása sokkal kisebb nem függ egy-két ember döntésétől. Hányszor olvasom hogy hiszek ebben vagy abban a kis papírban mert  ez vagy az a managment.  És mi van ha feláll a managment?, egy rossz üzletet kötnek, stb. Az könnyen a cég végét jelenti. Nézd meg az Enefi, Cig, zuhanását, az OPUs emelkedését és zuhanását. Hány kispapir mögötti cég ment már tönkre az elmúlt 10 évben? és Hány BLUE? Ok, hogy Te ebben hiszel. De egy átlagos befektetőnek én azt tanácsolom olyan messze kerülje el, amennyire csak tudja. Persze vannak itt olyanok mint SPQR. Na ő más, ő tudja mit miért tesz. De mi kicsik, amatőrök vagy hiszünk, vagy nem hiszünk. Vagyis amit leírsz, az nem tudás, hanem hitt.  Nem kötözködni akarok, félre ne értsd, hanem azt akarom leírni, hogy amit leírsz az te kis világodba van, és nem az objektivitás. Ettől függetlenül persze eltalálhatod,  és lehet be is jön. De fel kell készülnöd lelkileg a nagy mozgásokra. ez csak nagyon erős hittel megy. Nekem ez nincs, ezért én ha esne eldobnám azonnal. Vagyis a kis papír van akinek való, és van akinek nem. Neked való, ott van a hit. Én már nem hiszek semmiben. Inkább próbálom az árfolyamot követni, és nem kitalálni mi lesz a jövőben.
X9Z5 2020. 01. 26. 17:44
Előzmény: #72959  zsoltee77
#72966
A jelenlegi cég már bizonyított, az Alterát jól vezette, Ádámosi itt főrészvényes, ott a Wallis volt az, minek kéne neki autóipari cégben kisebbségi részesedés. Az Akkoba hatalmas értékek kerülnek be hamarosan.
X9Z5 2020. 01. 26. 17:41
Előzmény: #72960  MARYENN
#72965
Az még nem jelenti azt h nem lesz, idővel még simán lehet limit. 
X9Z5 2020. 01. 26. 17:40
Előzmény: #72959  zsoltee77
#72964
Ádámosinak joga volt megtenni, bár otc-n illett volna, Veres mért adta oda neki, részemről ennyi, Ádámosi nem akart tulaj maradni az Alterában, látta h eufória van a részvény körül, nélküle is bezuhanhatott volna az árfolyam. A balfék Wallis vezetők is hibásak, hagyni kellett volna Altera néven a céget, mert így vagyonkezelőre utal, így pedig autós cégre, amely ciklikus, a névváltoztatás is óriási hiba volt. 
ALANFED
ALANFED 2020. 01. 26. 16:12
Előzmény: #72960  MARYENN
#72961
Jajj a gyógyszergyártókra?Úgy tűnik, hogy a gyógyszerárazásra vonatkozó reformot mindkét oldal, a republikánusok és a demokraták is támogatják. Donald Trump kormánya már régóta napirenden tartja ezt a témát, azonban eddig mérsékelt hatású intézkedések születtek a kabinet részéről. A választásokhoz közeledve azonban ez változhat.A potenciálisan legnagyobb hatással járó intézkedés a nemzetközi árindex rendszer alkalmazása lenne, melynek célja, hogy az USA-ban kapható gyógyszerek árát a fejlett országok áraihoz igazítsa, ezek ugyanis gyakran 60-70%-kal olcsóbbak, mint a tengerentúlon. Az ilyen konkrét tervek megvalósíthatóságát komoly bizonytalanságok övezik, azonban várhatóan nyomás alá helyezhetik a gyógyszergyártók papírjait./Pf./

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek