Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BudFox
BudFox 2017. 11. 19. 12:53
Előzmény: #25011  Hathor
#25020
:-))Üdv
Nincs német kormány megállapodás.
DAX hétvégi indexe -22 pontos esést mutat most is.
SZóval én shrotban vagyok..Határidő is, meg DAX is...
meglátjuk mi lesz.. az elmúlt két hétben azért már szépen kerestem.. long-short-short-long-short :))
Hathor
Hathor 2017. 11. 19. 12:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#25019
Remek! Gratulalok! Lehet itt keresni, es csak  most kezd esni az index. Szuper! Nekem egy milla jott be a 115konti shorttal, de azzal is elegedett vagyok, es varom az uj nyitast!
ALANFED 2017. 11. 19. 12:40
Törölt hozzászólás
#25018
Hathor
Hathor 2017. 11. 19. 11:06
Előzmény: #25014  Drian875
#25017
Azert orulnek, mert most eleg sokat vagy itt, es kihasznalhatnad a termeket, es biztos vagyok megszeretned, egyutt elemeznenk paran. Ahogy Dereng irja elottem, hogy szereti.. en is ugyanigy szeretem, es alapvetoen semmi mas termek nem kell nekem. Engem kis papirokon felul, index koveto termekek erdekelnek csak. Ha nem lenne kis papir, csak index koveto instrumentumokat hasznalnek.
Hathor
Hathor 2017. 11. 19. 11:01
Előzmény: #25014  Drian875
#25016
Mekkora pozival? 10konti durvan fel millio letet, 50konti 2.5millio letet durvan
dereng
dereng 2017. 11. 19. 10:23
Előzmény: #25013  Hathor
#25015
Én nagyon szeretem a hatit már évek óta kereskedem vele. De sajnos ebbe ad- nak igaza van nem elég likvid . A certibe folyamatosan ott az árjegyző bármikor tudod zárni.
Drian875
Drian875 2017. 11. 19. 10:19
Előzmény: #25013  Hathor
#25014
nézek majd egy napos összehasonlítást, belépő,kilépő, stop, lássuk mit mutat.
Hathor
Hathor 2017. 11. 19. 10:14
Előzmény: #25012  Drian875
#25013
Nem, ez mar nincs igy. Most mar tudok 100-200kontit zarni. Bet dolgozik hati arjegyzes tovabbi javitason, ami mara mar jol kereskedheto, es 10konti barmikor kereskedesi idoben azonnal zarhato.
Nem eroltetem, de jo hozamot tudsz elerni vele, viszonylag kiszamithatoan. Meszics is nem veletlenul tradeli!
Drian875
Drian875 2017. 11. 19. 09:43
Előzmény: #25010  Hathor
#25012
Nem éri meg a BUX-ra időt fordítani. A likviditás nálam azt jelenti, hogy egy átlag retail kereskedő nem tudja elmozdítani az árfolyamot kereskedése során. 100-200 tételt te van, hogy napokig zársz. A spread brutál magas, a kereskedési költségek extrém értéket vesznek fel. Egyszerűen matematika nincs melletted, a BUXot nem lehet napon belül nyereségesen kereskedni, a várható nyereség messze elmarad attól, amit mondjuk egy deviza esetében elérhetsz.
https://forum.portfolio.hu/topics/bux-index-bux-hatarido-bet/22449?oldal=1193#5188431
A 100 napos ATR-re vetítve az ATR/Spread ratio = 3,0-4,0
Egy US30 vagy egy Nasdaq-nál ez az arány=60-70
DAX = 130
EURUSD é főbb devizák ATR/Spread ratio = 300
Hathor
Hathor 2017. 11. 19. 00:13
#25011
Sracok! Fileg Budfox baratom! Ad azt jol fogalmazta meg, hogy aki eddig esest vart az longol egy kis eses utan, kozben meg vegig adta az emelkedest! Bud latod konyorogtem 40k buxrol lefordulva, hogy most ne zard pont a Bux shortod, megfogadtad, jol jartal! Ha valami vegre elkezd esni, ne akarjunk rogton longolni. Ehhez melyebb hullamelmelet ismeret kell. Kovesstek napos es hetes trendet! Idv
Hathor
Hathor 2017. 11. 19. 00:06
Előzmény: #25005  Drian875
#25010
Ad, sajnos Te nem hatizol. Ez nagy hiba! Ez nem BET hibaja, hidd el nekem. Te felsz a Bet likviditasatol. Jo trader lehetnel Beten is, mert kockazatkezelesi szabalyod jo, elemezni tudsz.. arfalyom mozgast elore tudsz vetiteni, de hatival lekovethetned Te is. Legalabb 10konti tetet tegyel fel ra! Hidd el nem olyan mutyi, meg illikvid Bux, mint az a fejedben van. Tradelgetni kell hatit, es rajossz. Bet dolgozik hatin masfel eve, hogy likvidebb, kezelhetobb legyen. Mara mar 100kontit is egeszen jol lehet kezelni!
Neked mindenkeppen hatit ajanlanam a BETen, es nem egyedi reszvenyt, mert az tenyleg elmutyizhato, de Bux azert hozza a chartot, trendet.. meg ha egy egy napot is elkotnenek neha. Probald ki, 1-2even belul nem banod meg
Hathor
Hathor 2017. 11. 18. 23:58
Előzmény: #25004  meszics
#25009
Szerintem biztosan! Meg en is lesek a gyors napon beluli gondolatmeneteid miatt!
Hozzateszem ezt a gyors forgast es par pont elkapast szinten csak kis konti szammal lehet tenni.
Hathor
Hathor 2017. 11. 18. 23:55
Előzmény: #25007  meszics
#25008
Jo uton haladsz. Van alazatod a piaccal szemben, alkalmazkodsz, es a rossz pozit gyorsan kezeled. Szerintem ezekkel jo utn haladsz. En tudom nem Te vagy a legnagyobb pakkos a csapatban. Nem is ez a lenyeg. Itt mar mas a csapat. Nem nezzuk le, ha valaki kisebb tokevel rendelkezik. Bux ezen az arszinten eleg jo nyereseget tud generalni kis tokevel rendelkezoknek is! 10kontraktussal mar nem remenytelen a helyzet ehhez ugye nagy toke kovetelmeny nem kell. Fel milla befektetesi toke nem egy irrealis dolog manapsag ugye. En azt mondom 100kontival eri igazan meg, azzal tud lepegetni szepen fel az ember. Azzal a tokevel eves szinten egy eves fizetest ki lehet hozni atlagberrel szamolva, de a kittarto trader siman duplazhat is egy ev alatt, jol kezelve hatit.
Jo termek, csak tudni kell banni vele. Te tudsz banni vele. Ha fel tudnad 100kontira emelni a tetet, hidd el mas dimenzioba kerulnel, es teljesen jo eredmenyeket ernel el. En ezt tudom tanacsolni neked. 
Masnak mondom, hogy 10konti alatt nem eri meg az embernek az eletet tozsde mellett tolteni. 
Tanulni jo, fontos! Kis penzzel is lehet, akar 1-1kontival, de az elet elszalad mellettunk, igy a tetet novelni kell? Tanulni muszaj!
Alazat alap!! Mentalis felkeszultseg is
meszics
meszics 2017. 11. 18. 21:38
Előzmény: #25005  Drian875
#25007
Igen, így van, de rosszul  fogalmaztam, nem a merészség a jó szó. Hanem úgy fogalmaznám hogy nem vállalok nagyobb kockázatot, mint eddig, inkább ha úgy érzem lépni kell, nagyobb pozíció mérettel teszem meg, viszont még erősebben hiszek a money managmentben, mint eddig. ez a kereskedésem szent grálja. Azt vettem észre hogy 10-ből kb. 7 szer jó irányba lépek. Ha rossz az irány hamar dobok mindent, ha jó az irány, akkor is elég hamar dobom a teljes pakk felét. Az már biztos nyereség, ha továbbra is jó irányba megy akkor egy idő után dobom a maradék felét is. Ha viszont megfordul az irány és eléri a belépési pontom,  akkor a másik felét is dobom, vagyis a teljes pakk fele lesz csak nyereséges, de van nyerőm. Ha viszont továbbra is jó az irány akkor amikor már úgy érzem nem megy tovább mindent eldobok. Így a kereskedéseim kb. 30% veszteséges, 55% kicsit nyereséges és egy 10-15 százalék szépen hoz. DE fontos, hogy így soha nincs hatalmas nyerőim, még akkor sem ha nagyon jó helyen léptem be. Így egy nagyobb mozgásnál ha jól lépek be, kb. a teljes nyerhető összeg jó esetben 20-30%-át keresem meg. De mivel a belépéskor nagyobb pakkal lépek be. így nagyobb is a nyerőm. Tudom amit leírtam, sokak szerint rossz taktika, de számomra nagyon nyereséges.  Ja és megpróbálom úgy csinálni mintha egy gép lennék. 
meszics
meszics 2017. 11. 18. 21:38
Előzmény: #25005  Drian875
#25006
Igen, így van, de rosszul  fogalmaztam, nem a merészség a jó szó. Hanem úgy fogalmaznám hogy nem vállalok nagyobb kockázatot, mint eddig, inkább ha úgy érzem lépni kell, nagyobb pozíció mérettel teszem meg, viszont még erősebben hiszek a money managmentben, mint eddig. ez a kereskedésem szent grálja. Azt vettem észre hogy 10-ből kb. 7 szer jó irányba lépek. Ha rossz az irány hamar dobok mindent, ha jó az irány, akkor is elég hamar dobom a teljes pakk felét. Az már biztos nyereség, ha továbbra is jó irányba megy akkor egy idő után dobom a maradék felét is. Ha viszont megfordul az irány és eléri a belépési pontom,  akkor a másik felét is dobom, vagyis a teljes pakk fele lesz csak nyereséges, de van nyerőm. Ha viszont továbbra is jó az irány akkor amikor már úgy érzem nem megy tovább mindent eldobok. Így a kereskedéseim kb. 30% veszteséges, 55% kicsit nyereséges és egy 10-15 százalék szépen hoz. DE fontos, hogy így soha nincs hatalmas nyerőim, még akkor sem ha nagyon jó helyen léptem be. Így egy nagyobb mozgásnál ha jól lépek be, kb. a teljes nyerhető összeg jó esetben 20-30%-át keresem meg. De mivel a belépéskor nagyobb pakkal lépek be. így nagyobb is a nyerőm. Tudom amit leírtam, sokak szerint rossz taktika, de számomra nagyon nyereséges.  Ja és megpróbálom úgy csinálni mintha egy gép lennék. 
Drian875
Drian875 2017. 11. 18. 20:39
Előzmény: #25003  meszics
#25005
A tanulás jó! A merészség veszélyes, nem merésznek, hanem tudatosnak, határozottnak kell lenni, a merészség érzelem, ha érzelmet viszel be a kereskedésbe, akkor a tömeg része leszel és veszteni fogsz.
meszics
meszics 2017. 11. 18. 12:55
Előzmény: #25003  meszics
#25004
Remélem én is hozzáteszek egy két értelmes gondolatot. De azt tudom a tudásom fényévnyire van egyesektől akik itt írnak. 
meszics
meszics 2017. 11. 18. 12:53
Előzmény: #25002  Drian875
#25003
Jól látod, én most tanulok tőletek:) De komolyan, amióta elkezdtem olvasni amiket írtok, sokkal merészebb vagyok. Így nagyobb a nyereség is. Ez jó csoport, nagyon sokat segíttetek a fejlődésemben.  
Drian875
Drian875 2017. 11. 18. 10:43
Előzmény: #24999  KB58
#25002
Trenddel szemben gyors zárás 0,7-1,2 r általában ami benne lehet, nagyon gyorsan kell dönteni a zárásról ( akar gyertyán belül ) Trend irányba lehet lazábban kezelni, több idő van dönteni.
Megtanulható, sok időt és energiát kell beletenni. ( nem mondom, hogy olcsó, trader coashing díjjak 20k felett kezdődnek és 40-50 biztos kell belőle, a legtöbb ember akkor szánja rá magát arra h kifizeti ezt az összeget, amikor a többszörösét otthagyta a piacon, elég okos ahhoz és maradt annyi tőkéje, elszántsága , hogy folytassa) 
Drian875
Drian875 2017. 11. 18. 10:38
Előzmény: #24997  meszics
#25001
Nálam Setuponként más, hogy mikor kell szabadulni egy pozitól, van olyan ami lassan indul el türelmesnek kell lenni. Van olyan, ami 4 gyertyát kap, h elinduljon, ha addig nem indul el akkor biztos h stop lesz ( van ami kettőben éri el belépés után a stop szintet, gyakori, ezt el kell fogadni), de ha elindul akkor dübörög, sokszor borítja a Risk méretet mert 2 tickkel magasabban kapom el, mint ahogy számolom, piacon nyomok rá. ( M3-n ez 5 pont helyett 7 pontos stopot jelent) Korábban azonnal rész zártam a Risk szint miatt, de ezek a pozim kivétel nélkül nyereségesek lettek. Azért lett nagyobb a Risk mert gyors elmozdulás volt, gyakran a belépő gyertya tetej egy r- nel van, volt. Most már hagyom, mert megéri. 
Persze, hogy tipikus, én is küzdöttem vele. Az évek során elszenvedett veszteségek miatt az agyatok ( agyunk) rááll egy programra, stresszt generál, majd életbe lép a " hit or run" régi, ősember beidegződés, ütni vagy futni a vesz elől. Mit jelent ez? Jó pozi azonnali zárás a kis nyerő elvesztése miatti félelem majd a  rossz pozíció elengedése nagy veszteségbe. Ismerős? Remény ! Dolgozni kell ezzel, Pécs környékén tudok szakembert, aki kioldja ezeket a beidegződéseket, de önállóan is megy, meg lehet csinálni. Olyan setup kell, aminél egyértelmű a belépés, kilépés es a management, majd pedig mindegyiket lőni kell, kivétel nélkül, majd zárni, amikor jel van rá. A setupot megcsinálni is nehéz, de a végrehajtás meg nehezebb....

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek