Topiknyitó: VágásiFeri64 2022. 11. 07. 16:01

ASTRASUN SOLAR NYRT  

Új cég a béten!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
barthosimre
barthosimre 2022. 12. 28. 21:32
Előzmény: #259  Foldvarig
#260
Nem baj, nem olyan lényeges. Lehet furcsa, amit kérdezek, de mégiscsak jártas ebben, aztán maximum nem válaszol. Tudna véleményt mondani erről a cégről mint konkurens? Értik ezek amit csinálnak? Jó szakembereknek tartja őket? Egyáltalán ki az etalon, akire mindenki figyel ezen a vonalon. Van ilyen?
Foldvarig 2022. 12. 28. 21:18
Előzmény: #258  barthosimre
#259
Most megint nem tényt mondasz ezzel nehéz vitatkozni 
barthosimre
barthosimre 2022. 12. 28. 21:07
Előzmény: #257  Foldvarig
#258
Karácsonyi sütibe rakják, tudja azt maga nagyon jól. Hall az ember minden félét, valami igaz, valami nem, de ezek parttalan viták, egyet nem kell: eljátszani az álnaivat, erre semmi szükség nincsen. Senki nem ma született bárány ezen a romlott banánköztársaság tőkepiacon. Ezen a parketten játszunk, ezeket a feltételeket fogadjuk el, semmi gond nincsen ezzel. 
Foldvarig 2022. 12. 28. 20:57
Előzmény: #256  barthosimre
#257
Ha tudod mond 
barthosimre
barthosimre 2022. 12. 28. 20:53
Előzmény: #255  Foldvarig
#256
Akkor meg megbízható emberek kezébe kell adni papírt. Tudom kik csinálták a rallyt. Párban járnak minden közgyűlésre, milliárdos hiénák. User01 nem tudja kicsoda? 
Foldvarig 2022. 12. 28. 20:36
Előzmény: #254  barthosimre
#255
Csak a 5 % százalék lépést kell jelenteni a tulajdonosnak számold ki
barthosimre
barthosimre 2022. 12. 28. 20:25
Előzmény: #249  Foldvarig
#254
Ha megjelenik egy két közlemény piaczárás után, hogy a tulajdonos szórja a papírt, az lehűti a kedélyeket. Ha valaki értékesít részvényt vezető tisztségviselők közül, abban semmiféle piacbefolyásolas nincsen.  
Foldvarig 2022. 12. 28. 20:18
Előzmény: #252  tigus7313
#253
Lehet csak itt nem egy tulajdonos van senki nem akart eladni ha meg közösen akkor az MNB fog megítélni mint összehangolt magatartás azok értékesítettek akik részt vettek az előkészítésben és jegyezhették részvényt őszintén kitudódott volna ellenállni ha van 10-20 ezer részvénye ll
tigus7313 2022. 12. 28. 19:57
Előzmény: #249  Foldvarig
#252
Mivel csak tőletek lehetett vásárolni, egy nagyobb eladási tétel  talán megakadályozhatta volna az ámokfutást.
tigus7313 2022. 12. 28. 19:49
Előzmény: #245  VágásiFeri64
#251
Szerintem még korai összehasonlítani, mivel nem történtek meg ugyanazon lépések a két cég esetében.
Milyen árfolyamon lesz (ha lesz?) tőkeemelés az Astránál?
Ha szórtabb lesz a tulajdonosi struktúra (most gyakorlatilag egy tulajdonos van), hogy fog mozogni az árfolyam?
Itt figyelmesebb egyelőre a tulajdonos mert lesapkázta 725-nél az árfolyamot (NAp esetében ez 3000 Ft környékét jelentette volna: FG figyelmébe ajánlva), így limitált az árfolyam alap nélküli elszállása.
Számszakilag még nincs elég információ, a biztató nyilatkozatokat meg nem lehet értékre lefordítani. Ha csak tisztán naperőmű szám alapján hasonlítjuk össze a két céget (egyelőre csak ezt lehet) a NAP közel harmadáron forog. (a különbséget csökkentheti a plusz tevékenység (naperőmű-fejlesztés) eredménye, de erről csak annyi info van, hogy 2022-ben eléggé visszaesett)
Foldvarig 2022. 12. 28. 19:25
Előzmény: #249  Foldvarig
#250
A bevezetési tájékoztatót szerintem ezek közül senki sem olvasta el ha elolvastad akkor tudod hogy tulteljesitettuk a tervet . A bevezetés egy jellegzetes hot poteto volt . Semmilyen tervben nem szerepelt ilyen értek.
Foldvarig 2022. 12. 28. 19:20
Előzmény: #247  barthosimre
#249
Áruld el hogyan hogy az ne legyen tiltott piacbefolyásolás mert én mi nem találtunk olyan modszert
barthosimre
barthosimre 2022. 12. 28. 16:46
Előzmény: #246  Pogi
#248
Üdv a klubban kolléga!
Lesz sok hozzáértő itt, ez csak előre viszi a diskurzust.
Valószínűleg ez lehet a jövő, igen. Én nem gondolom, hogy ez az energiaválságos/nyersanyaghiányos megatrend meg fog oldódni az orosz-ukrán háború végével, mert itt új aspektusok merültek fel: mekkora baj az, ha egy országnak nincsen nyersanyaga, megújuló energiája és mekkora zsarolási potenciállal rendelkezik az, akinek van! Ez a kérdés minimum ebben az évtizedben végig fogja kísérni az életünket, illik résen lenni a Bét-en ilyen napelem céges dömpingben. 
barthosimre
barthosimre 2022. 12. 28. 16:39
Előzmény: #245  VágásiFeri64
#247
Nem ma kezdtem az ipart, semmi bajom az ürgével, de nem szeretem, ha butuskának nézik az embert. Ha én vagyok a nagy részvényes, biztosan meg tudom akadályozni a pumpa and dump-ot. 
Ilyenkor azért úgy illik érvelni, hogy az hihetőnek tűnjön. Részemről amúgy téma lezárva, nem én lettem kitömve szerencsére, sok sikert Napnak és Astrának is.
Pogi 2022. 12. 28. 15:31
#246
Sziasztok! Új vagyok még, viszont külföldön foglalkozok jelenleg is napelemes projektek fejlesztésével. Bármennyire is diktatúrában élnek Mo-n és tesznek tönkre mindent, ebben van a jövő. Gáncsolni, lassítani, még több hasznot húzni rajta nyilván tudni fognak(az Eu-ban máshol is jellemző ez egyébként) de a jövő az ilyen cégekben van. Tevékenység van, elismert cég is van, forgalom még nincsen sajnos, hogy tudjak is befektetni, de ami a legfontosabb speka megszállás és kamu szag sincsen! Erősen figyelőlistás ez a projekt, remélem sokan hasonlóan komolyan gondolják  és eljön az idő, hogy otthon Mo-n is nagyot megy egy ilyen papír! Hajrá mindenki, boldog új évet! :) 
VágásiFeri64
VágásiFeri64 2022. 12. 28. 14:43
Előzmény: #243  Zille
#245
Na, szóval van két napenergetikai cég az xtendben a BÉT-en. Az egyik most jött és biztató nyilatkozatokat olvasni róluk, tőlük. Tevékenységük külföld felé terelődik, de a hazai tőke hiányos projekteket is szívesen átveszik. A kereskedése még nem igazán indult be, egyelőre kevés papír került piacra. És ott a másik cég, ami előbb jött egy évvel, vezérigazgatója civinjanosi magasságokba emelkedve a fórumon mosdatja a szerecsent, miszerint nem tudta a cég megakadályozni a szemét kisbefektetők által létrehozott pump and dumpot. A beragadtaknak annyit azért üzen, hogy amúgy a cég kb 1600-at ér valójában, de egyelőre úgyis mindegy az árfolyam amíg nincs standard kategória. Ha jóhiszemű vagyok, akkor ez a másik cég amatőrnek, rutintalannak, naivnak tűnik, megspékelve azzal, hogy bevallottan unalmas sztorit szeretne a tisztelt befektetők figyelmébe ajánlani. Ha rosszhiszemű, akkor…de miért ne lennék jóhiszemű.
Foldvarig 2022. 12. 28. 14:34
Előzmény: #243  Zille
#244
Kíváncsiság szakmai érdeklődés mindenkinek jót tenne ha minél több cég lenne tőzsdén megújuló energiából összehasonlítható cégek 
Zille 2022. 12. 28. 14:21
Előzmény: #241  Foldvarig
#243
Minek köszönhető ez a nagy aktívitás a konkurens fórumban?
Foldvarig 2022. 12. 28. 13:08
Előzmény: #238  VágásiFeri64
#242
Azért kiváncsi lennék melyik országban van ekkora támogatás ? A 180 eur egy piaci ár sapka a tényleges ár ettől eltér 
Foldvarig 2022. 12. 28. 13:06
Előzmény: #238  VágásiFeri64
#241
Azért kiváncsi lennék melyik országban van ekkora támogatás ? A 180 eur egy piaci ár sapka a tényleges ár ettől eltér 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek