Topikgazda: Törölt felhasználó 2002. 04. 22. 08:40

A Westel rovására növelné piaci részesedését a Vodafone  

Ugrás a cikkhez
Vitai Attila, a Vodafone magyarországi vezérigazgatója az econews-nak adott interjújában, saját társasága növekvő súlyával és a Westel csökkenő piaci részesedésével számol az elkövetkező időszakban. A vezérigazgató az év végére 65%-os mobil penetrációt vár.

Vitai szerint a piaci bővülés 2003-ban áll le Magyarországon. Ezt követően szerinte a másik két szereplőnél kisebb előfizetőszámmal rendelkező Vodafone piaci részesedése az aktív felhasználók között nőni, a legnagyobb szereplő Westelé csökkenni fog, a Pannon GSM-é pedig nagyjából szinten marad. Vitai ezt a várakozását az előfizetői számok közötti különbségekkel, valamint a világviszonylatban átlagosnak mondható - és önmagában már a készülékcserékkel is indokolható - havi 2 százalékos lemorzsolódással magyarázta. – írja az MTI.

A vezérigazgató szerint, jót tenne a magyar távközlési piacnak, ha a Deutsche Telekom mobil részlege, a T-Mobile valóban megvásárolná a Matávtól a Westelt, ugyanakkor a magyarországi hatóságok engednék, hogy a Matáv megvegye a Vivendi eladó magyarországi érdekeltségeit. Vitai szerint egy ilyen változás mindenképpen növelné a versenyt a magyar távközlési piacon, és átláthatóbbá tenné a viszonyokat is.

Vitai szerint a GPRS forgalom nagyon alacsony egyelőre Magyarországon, szerinte ennek a felfutása még legalább 6 hónapot vesz igénybe - és szerinte ennél előbb az MMS sem fog elterjedni. A Vodafone - a Westellel ellentétben - egyelőre nem is vezeti még be Magyarországon az MMS-t, mondván egyelőre még nincs erre fogyasztói kereslet és nagyon drágák is az erre alkalmas készülékek. Vitai szerint az MMS képes mobil ára mintegy EUR 350 plusz a digitális fényképezőgép.

Vitai úgy vélte, egyelőre korai Magyarországon a 3G (UMTS) bevezetéséről beszélni, szerinte a szolgáltatás legkorábban valamikor 2004 nyarán indulhat el az országban és abban a Vodafone is részt akar venni - de nem minden áron.

Vitai elmondása szerint, egy országos 3G-s hálózat kiépítéséhez mintegy kétszer annyi adótorony/bázisállom ás kell, mint a GSM-hez. Véleménye szerint a Pannon és a Westel mintegy 1500-1500 bázisállomással bír, a Vodafone jelenleg 1200-al, de ezek számát év végére szintén 1500-ra növeli. Mint mondta, az elmúlt években egyre nehezebbé vált az újabb adótornyok építésének engedélyeztetése és egyre nagyobb ezekkel szemben a lakossági ellenállás is. Éppen ezért, ha lehetőség nyílna egy közös hálózat létrehozására, akkor a 3 jelenlegi szolgáltatónak nem kellene újabb több ezer adótornyot építeni, hanem egymás állomásainak használatával csupán néhányat, vagy talán egyet sem.

Vitai elmondta, hogy a Vodafone, amellett, hogy a Vivendi Telecom Hungaryvel a VTH vezetékes üzletágának V-fon névre keresztelése miatt már perben áll, amiatt is pert indított, hogy a VTH - valamint a HTCC és az Emitel - tavaly május óta nem hajlandó kifizetni a vezetékes hálózatokból a Vodafone mobilokra történő hívások után a Vodafone-nak járó részt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 09. 21:28
Törölt hozzászólás
#5
Törölt felhasználó 2002. 04. 22. 15:37
Előzmény: #3  dodo
#4
Az IPO tenyleg nem tunik tul sikeresnek, de a PanTel altal felvasarolt V.hu sokkal jobban segitene a piaci mukodest, mintha a mamut Matav venne azt meg.
dodo 2002. 04. 22. 14:55
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
A távközlésben jelenleg egy IPO valószínűleg sikertelen lenne, ráadásul a Vivendi túl nagy falat lenne a Pantel számára.
Törölt felhasználó 2002. 04. 22. 14:35
Előzmény: #1  portfolio
#2
Szerintetek nem lehet olyan, hogy mondjuk a PanTel bevezeti magat a BET-re, hogy onnan szerezzen toket a Vivendi.hu megvetelehez?

Topik gazda

kryss
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek