Szegények csak addig akarják a kommunizmust, amíg nem kopogtatnak, hogy akkor tessék már egy kisebb házba költözni, mert kell a hely a hajléktalanoknak vagy tessék már beszolgáltatni pár milliót, mert kell a szegényeknek a pénz...
Lehet, hogy a skandináv jóléti államok megtalálták az utat a kapitalizmus válságából (ami inkább a liberalizmus erényeinek kiüresedését jelenti - ahogy Róna Péter fogalmaz), de nem úgy tűnik, hogy mi, és a világ nagy része ebbe az irányba akarnánk vagy tudnánk elmozdulni. A felhatalmazási törvény elfogadása pláne ezt erősíti. "Róna Péter szerint a liberális korszaknak vége van, és egy totalitárius,
diktatórikus rendszer kezd kialakulni, ami alapjában véve „a barbárok
visszatérését” jelenti az emberiség számára. Úgy folytatta: a
liberalizmusnak nem sikerült elérnie céljait, olyan világot hozott
létre, ahol a pénz és a hatalom űzése felülírta az igazságosság és a
méltányosság értékrendjét." https://www.klubradio.hu/adasok/rona-peter-diktaturaval-szamol-orban-barbar-vilagot-kepvisel-111843
úgy működne, amilyenek a vezetők minősége. nincs leírás,hogy az igazságos rendszernek pontosan törvényről, törvényre ,hogy kéne kinéznie, ami változatlan mindörökre, mivel az a helyzettől függően, amúgyis változatatásra szorul állandóan. ezért lett a kommunizmusból a keleti blokkban, az ami. először az emberiségnek, vagy egy részének kell megérnie,hogy felmerüljön a kérdés ,melyik és milyen típusa passzol a legjobban. sztem a piacgazdaság és a demokrácia pont megfelelő ,de azt úgy kell kialakítani, hogy ne legyenek vesztes rétegek. ha van ilyen eszköz, akkor az a politikusok minőségétől függ,h alkalmazzák-e az adott országban. nem kell ehhez komplett más system. ez csak a probléma elodázása, miközben az eszköz megvan, illetve ki lenne alakítható.
Ebben mégis mi volt személyeskedés? Nincs kapitalizmus, nincs tőzsde sem. Ahhoz pedig, hogy sokak jól éljenek, sokaknak rosszabbul kell élnie. Be kell fejezni az utazgatásokat, az évenkénti négyszeri nyaralást, kevesebbet kell fogyasztani, nem kell mercedes, jó lesz a suzuki is, stb...ja, hogy ez addig szép amíg nem nekem kell csinálni...hát igen...
erről sztem az afrikai eliteket, politikusokat kéne megkérdezni,h miért hazsnálják ki a népeiket. ennek semmi köze a kapitalizmushoz. ahol a kapitalizmust felelős emberek tartják kordában ,mondjuk az észak európai államok, ott az előnyeit is kihasználják és a hátulütőjét is tompítják. itt jön be az emberi tényező. van-e olyan rendszer,ami független az emberi tényezőtől ? nincs. ha hipp hopp olyan rendszer lenne,amit megálmodtok az egy idő után ugyanúgy úgy műkődne,ami a benne levő vezetők emberi minőségén múlik.
Az úgynevezett "elv" maga a kapitalizmus. A gazdasági szereplők az érdemeik szerint jönnek és mennek. Dollármilliárdos cégek tűnnek el egyik hónapról a másikra, míg garázsBT-kből nőnek ki globális nagyvállalatok, mert az érdemeiket a kapitalizmus elismeri. Ez a kapitalizmus lényege, és ezért működik.
Igazad van Macika! Itt a szocialista forradalom ideje! Mindent a közösbe! Oh, várj...ugye itt senki nem a tőzsdén nyerészkedik!??? Átkéne ezt gondolni talán még egyszer...
A második világháború óta nem látott recesszióba süllyedhet az amerikai gazdaság - a kapitalizmus válasza: pénz, pénz, pénz és mindenki boldog lesz valóban?
A világ 20-30-50 évvel ezelőtt totál máshogy nézett ki ------> a kapitalizmus folyamatosan újraosztja a kártyákat. Apple, Google, Amazon, Netflix, stb. versus Nokia, Washington Times, Blockbluster, stb.
Mekkora nagy szám volt, amikor 30 éve a Blockblustek kitalálta, hogy postán küldi ki neked a kikölcsönzött VHS kazettádat.... Akkora cég lett belőle, hogy csak na. Ilyen a kapitalizmus.
A piaci fundamentalisták pontosan tudják, hogy olyan kapitalizmust mentegetnek, melyben saját elveikkel szemben már alig van verseny. A létező kapitalizmust monopóliumok és oligopóliumok által megvásárolt állam jellemzi. A piaci fundamentalisták ezért nem őszinték, és valójában osztályprivilégiumaikat védelmezik.
Na, már megint haldoklik a kapitalizmus? Idestova már vagy 150-200 éve? :-)
Nézzünk egy példát a kapitalizmusra, kicsit másként: lottó. Ami lottó most megy, a kapitalizmus. Akinek szerencséje (sikere) van, az sok pénzhez jut. Azért állambácsi is elveszi a részét. Ennek szocialista (kommunista) kivitelezése az, hogy ha valaki "nyer", akkor a nyereményét szétosztják mindenki között, függetlenül attól, hogy egyáltalán játszott-e. Persze nem minden megy a közösbe, jó része a diktatúra üzemeltetőinek jólétét szolgálja.
Vajon mekkora lelkesedéssel tolják a felhasználók a lottót a kapitalista, és mekkorával a kommunista "rendszerben"? Milyen szabályok mentén válik lelkessé a tömeg arra, hogy játsszon?
Egyébként semmi se akadályoz meg abban, hogy ne a hagyományos kapitalista elvek mentén vállalkozz. Kockáztasd a pénzed egy vállalkozásban, amiből a "hasznot" kapják meg a munkások, és ha bukna a cég, akkor viseld te az összes veszteséget.
A hagyományos értelemben vett kapitalizmus részleges halála amúgy úton van, a robotizáció és a mesterséges intelligencia nagyban át fogja alakítani a munkaerőpiacot. Alapjövedelem, 15 éves nyugdíjasok, stb. kora jön, és erre nem kell 100 évet várni. De abban a rendszerben is lesznek olyanok, akikre irigykedni fogsz. Mi az hogy! Mert abban a rendszerben is lesznek olyanok, akik sokkal többre hivatottak, mint Te, és ezzel élni is fognak. Míg mondjuk Te megkapod a havi alapjövedelmet, addig Ő a munkáját is pénzre váltja, és sokszorosát keresi annak, amit Te kapsz. Stb.
Törölt felhasználó2020. 03. 31. 10:10
#24
halála bizony mert totális diktatura indult a földön?az meg nem kapitalizmus
mivel a nacionalista politikusok és a nemzeti burzsoázia szövetsége nem képes megdönteni a transznacionális vállalatok uralmát, a három hatalmi csoport szövetséget köt egymással, ez pedig elvezet a tekintélyelvű kapitalizmus és felhalmozó állam kiépüléséhez.
Ez csudajó téma lesz, 2009-ben is ezzel jöttek az emberek: vége a kapitalizmusnak, új világ jön blabla. Amikor ez a téma előjön akkor lehet tudni hogy a válság mélypontja körül vagyunk
A kapitalizmus halála.