Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ody_Mnadrell 2018. 12. 26. 18:47
#13920
A mai áldott napon megkérdezték a kormányt, milyen rendszer és megfontolások alapján költöttek megint milliárdokat külföldi stadionokra és hasonlókra? Erre azt a választ kapták, hogy kellemes karácsonyi ünnepeket.
badsector1
badsector1 2018. 12. 26. 18:10
#13919
https://hvg.hu/kultura/20181226_Lovasi_Mi_az_a_pedellusi_duh_amellyel_a_nem_fideszesekbe_folyamatosan_sulykoljak_hogy_eltevelyedett_korcsok
  
"A gonosz birodalmában a rombolás lett az érték. Spirál ez, lefelé tart, mégsem vezet sehova – foglalja össze a magyar közéletet Lovasi András, aki Lackfi Jánossal közösen adott interjút a valasz.hu-nak. A költő szerint nem az Antikrisztus uralma alatt élünk, és nincs vége a demokráciának. „Én nem éltem meg tragédiának 2010-et. Úgy voltam vele, jó, nézzük meg akkor ezt. Voltak azért bennem kérdőjelek a kétharmad láttán. Kérdezgettem is egy fontos, beágyazott fideszes ismerősömet, hogy nem lesz-e ezzel gond. ’Vagyunk olyan okosak, hogy ne éljünk vissza vele.’ Ez volt a válasz. Pedig nem, nem olyan okosak.” – mondja Lovasi az interjúban.Ő úgy látja, a mai rendszer szerint a minden politika, és ápp ez a gond. „Elfogadom, hogy a magyar választók legnagyobb kisebbsége ezt a kormányt szeretné. Azt nem értem, miért ütközöm mindenhol beléjük és az általuk felállított játékszabályokba? Mi az a pedellusi düh, amellyel abba a nagyjából hárommillió emberbe, aki nem Fidesz-szavazó, folyamatosan sulykolják, hogy eltévelyedett korcs?"Lassan megszokjuk ezt is – folytatja Lovasi -, pedig a normális alapállás az lenne, hogy én, mint adófizető, követelhetem azokat a szolgáltatásokat az államtól, amelyekre most esélyem sincs. Objektív közszolgálat, független bíróságok, ügyészség. Például. De ezeket már nem is emlegeti senki, a kemény fideszesek sem állítják, hogy ezek léteznek. Csak éppen azt mondják, hogy jól van úgy, ahogy van. „És ez a végtelen primitív nyomasztás ezzel a migránsozással… Ma minden korábbinál élesebben látszik: a liberális demokrácia bizony még mindig a létező világok legjobbika.”Hangsúlyozza, a liberális demokrácia nem a liberális párt uralmát jelenti. Konzervatív, keresztény párt is kormányozhat liberális demokráciában, keménykezű vezető is. „Hurrá, ha az emberek többsége azt szavazza meg! Lényeg, hogy autokrácia olyanban nem tud kiépülni. Itt ki tudott. Egy rendszer, amelyben az emberi jóindulat, a szolidaritás, mindaz, ami a keresztény kultúrából nőtt ki, képtelen érvényesülni. A gonosz birodalmában a rombolás lett az érték. Spirál ez, lefelé tart, mégsem vezet sehova.” "
lancaster
lancaster 2018. 12. 26. 16:41
Előzmény: #13917  Törölt felhasználó
#13918
erre találták ki a 400 túlórát :))
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 16:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#13917
+
A legnagyobb probléma a magyar építőipar elmaradottsága. Még mindig téglát téglára rakva építkezünk, mint 1000 éve. Pedig ezt már a szocializmusban sikerült egyszer meghaladni.
13791379 2018. 12. 26. 15:49
Törölt hozzászólás
#13916
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 15:10
#13915
badsector1
badsector1 2018. 12. 26. 14:33
Előzmény: #13913  impudent
#13914
Én sem értem, hogy ilyen fizetéssel mi értelme Magyarországon dolgozni.
impudent 2018. 12. 26. 13:48
Előzmény: #13911  badsector1
#13913
Ha olyan szerencsetlen vki aki a fizetese felet a haziura hizlalasara kolti az meg is erdemli a birka sorsot
rockmaster 2018. 12. 26. 13:17
Előzmény: #13910  lancaster
#13912
Azt még hozzátehette volna Kósa: és elhiszi a hazudozásainkat!
badsector1
badsector1 2018. 12. 26. 12:01
#13911
Az info@ellenszel.hu postafiókba érkezett az alábbi levél egy középiskolai tanártól, aki azt kérte, névtelenül tegyem közzé a nyílt levelét, amit annak apropóján írt, hogy Bódis József oktatási államtitkár többek paradigmaváltást sürgetett az oktatásban – mint mondta, ennek a kulcsa az, ha olyanok választják a tanári hivatást, akik „nemcsak kereseti lehetőségnek tekintik a pedagógusi pályát”.
  
"A harmincas éveimben járó, de már néhány osztályt elballagtató pedagógus vagyok. Szeretnék Önnek mesélni egy kicsit a mesés életemről, amit a pedagógus-pálya biztosít számomra.Jelenleg egy másfél szobás, téglaépítésű, vidéki lakásban élek egy megyeszékhelyen. Agglegény vagyok, így az életem még varázslatosabb, hiszen gyermekem még nincs, a párom nem kell ide-oda vinni, én magam pedig az otthonülős kategóriába sorolom magam, (már amikor hazaesek a suliból). Ennek több oka van.
  • Az egyik, hogy mire megírom a tanulókról a kötelező feljelentéseket az igazolatlan óráik után, és mire kijavítom a dolgozatokat, elkészítem a szakmámtól teljesen idegen adminisztrációs munkákat, már annyi idő van, hogy örülök, ha vacsorát tudok enni.
  • A másik ok, hogy bár nekem is vannak barátaim, ritkán adatik meg a lehetőség, hogy elmenjünk szórakozni ebből a mesés fizetésből, amiért ugye választottam a tanári pályát.
Már annak örülök, hogy egyáltalán azt megtehetem 30 év feletti létemre, hogy ne a szüleimmel éljek!192 ezer forint a nettó fizetésem. Ebből 90 ezer + rezsi az albérleti költségem. Rezsivel 110-113 ezer forintot szoktam fizetni fogyasztástól függően. Van egy áruhitelem a laptopomra és egy részletfizetésem a telefonomra. A kettő együtt 14 ezer forint. 5600Ft-ba kerül a havi bérlet, amit nem támogat az iskola. Kerekítve 60 ezer forintom marad meg a hónapban. Ez annyit tesz, hogy napi 2 ezer forintot költhetek ételre, tisztító- és kozmetikai szerekre, szórakozásra és élvezeti cikkekre.Ha Önnek ezek után van képe azt mondani, hogy a pénzért választottam a tanári pályát, kérem, próbálja ki Ön is, hogy ebből a varázslatos fizetésből él egy hónapig!Üdvözlettel,Egy tanár, aki csak a pénzért csinálja"
lancaster
lancaster 2018. 12. 26. 05:01
#13910
Kósa szerint: “a magyar ember iszákos ingyenélő”
“Ez abból a tőből fakad, hogy legyen ingyen a sör, a pálinka, legyen minden ingyen, és ne is kelljen dolgozni semmit se, sőt még annál is kevesebbet”.
A Fidesz frakcióvezetője az Alapjövedelem-javaslatát támadva iszákos ingyenélőnek állította be a magyarokat.
L: Ki mint él úgy ítél!
https://hirzona24.com/category/hirek/politika/
badsector1
badsector1 2018. 12. 25. 21:34
#13909
https://index.hu/gazdasag/2018/12/25/eszt_orszagportre_skype_taxify_digitalizacio_gazdasag/
  
"Észtország egykor a vadkelet megtestesítője volt, mára a legkisebb szovjet utódállam a legkisebb skandináv állammá küzdötte fel magát. A közigazgatás szinte teljesen digitális, az észtek évek óta online szavaznak, vallják be az adót, írják át a kocsijukat. Az internet és az informatika jelentőségét ideje korán felismerték, náluk indult útjára a Skype, a Transerwise és a Taxify is. Közben Európa startupfővárosa lettek. Van 1,3 millió lakosuk, egy 400 ezer fős fővárosuk, ingyenes tömegközlekedésük Tallinnban és tengerpartjuk. Nincs más bajuk, mint az időjárás.Huszonhárom fiatal programozó csekkolt be november végén egy belvárosi spa hotelben Tallinnban. Többségük Indiából érkezett, de volt köztük amerikai, olasz, brazil, argentin, török és egy magyar szakember is. Őket mind egy észt állami toborzóügynökség választotta ki 5500 jelentkező közül. A Career Hunt 2018 elnevezésű programot augusztusban indította a Work in Estonia, hogy megpróbálja enyhíteni az ország egyre nyomasztóbb szakemberhiányát. Jelenleg hétezer IT-állás betöltetlen az országban és a becslések szerint ez a szám 2020-ra nyolc-kilencezerre nő majd. Akkorra összesen 37 ezer IT-szakember lesz az országban.Az országimázstúra alapgondolata az volt, hogy a kiválasztott jelölteknek megmutatják Tallinnt, állásinterjúkat és kényeztető programokat szerveznek nekik, hátha néhányuk úgy dönt, Észtországban fog dolgozni ezentúl. Korábban hasonlóval csak Új-Zéland próbálkozott."
  
Az online szavazást a fidesz is bevezethetné, nem kellene több órat várni a gyanusan elhúzódott eredményre.
badsector1
badsector1 2018. 12. 25. 21:15
#13908
https://index.hu/belfold/2018/12/25/biztonsagi_orok_zavartak_meg_egy_korust_az_adventi_vasaron/
  
"Átdolgozott, szokatlan szöveggel énekelt karácsonyi dalokat egy kórus még péntek este Budapesten, a Bazilika tövében megrendezett adventi vásáron. A Mennyből az angyal átdolgozása például úgy kezdődött, hogy Mikor a jegyző eljött hozzátok, rendőrök, rendőrök."
  
A magyar biztonságiőr egyből ugrik, ha valakik az utcán énekelnek. :))
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 12. 25. 19:39
Előzmény: #13905  Törölt felhasználó
#13907
Novák Katalin mondandójából ez jött le nekik.:))
lancaster
lancaster 2018. 12. 25. 18:52
#13906
Azért ez se semmi!!
fel szeretném hívni erre a tételre a figyelmet:
A "Határon túli célú költségvetési támogatások biztosításáról" című kormányhatározat a miniszterelnök általános helyettese számára azonnali feladatként írja elő, hogy az összesen megjelölt 32,8 milliárd forintnyi támogatást támogatási előlegként fizesse ki az érintett szervezetek számára a a Bethlen Gábor Alap bevonásával. A listán számos határon túli kulturális és társadalmi szervezet szerepel, az egyik legnagyobb kedvezményezett a Sapientia Alapítvány, amely összesen 7,6 milliárd forintot kap két fél célra, de számos futballklub is kapott több százmilliós, illetve milliárdos támogatást.
L: "Repül a nehéz kő, ki tudja, hol áll meg?
      Ki tudja, hol áll meg, ki zsebét találja meg :))"
http://propeller.hu/itthon/3391871-bo-72-milliardot-szort-ki-szenteste-elott-kormany?utm_source=hirstart.hu&utm_medium=referral
Törölt felhasználó 2018. 12. 25. 18:44
Előzmény: #13902  euler
#13905
Ez a cikk is megerősíti, amit már régóta tudunk, hogy az amerikai újságíróknak lövésük sincs arról, hogy mi folyik Magyarországon, de még a térképen sem nagyon találják. Miféle faji tisztaság emlegetése? És ezért még fizetést is kap. A téves kritika többet árt, mint használ.
lancaster
lancaster 2018. 12. 25. 17:51
Előzmény: #13902  euler
#13904

"milyen politikai rendszer irányítja" - nem lehet kérdés!
Egy hisztis dackorszakban lévő ember, egy felelősség érzet nélküli, tudathasadásos pszichopata rendszere!
Törölt felhasználó 2018. 12. 25. 16:47
#13903
Szerintem ezek is érdekesek, ha valakinek nincs jobb dolga. :)
Már csak azért is, mert nem gondoltam, hogy van ma még színvonalas sajtó a jobboldalon is.
https://www.valaszonline.hu/2018/12/13/nemet-erdekek-csaptak-ossze-a-magyar-parlamentben/
https://www.valaszonline.hu/2018/12/08/torok-gabor-filippov-gabor-valasz-online/
euler 2018. 12. 25. 16:41
Előzmény: #13899  lancaster
#13902
https://index.hu/belfold/2018/12/25/new_york_times_orban_rendszere_ujfajta_egypartrendszer/?fbclid=IwAR1UzVjyuAIA4FcnbsLmG9UPP2jSMl-RF3M-fnzciZ7S7WCfspwg8QwEsSU
Hosszú cikkben értekezik Orbán rendszerének lényegéről a New York Times. Az amerikai lap Magyarországra szakosodott újságírója leszögezi, hogy a magyar kormány letért a demokrácia hagyományos útjáról. Ugyanakkor nem világos, milyen politikai rendszer irányítja most Magyarországot: az újságíró szerint ez a bizonytalanság teszi érdekessé ezt a "kicsi és marginalizált országot" nemzetközi szinten is. A cikk két magyarázatot vázol fel: 
  • Magyarország új típusú autokrácia, amely a 21. század eszközeivel működtet egy 20. századi diktatúrát.
  • Magyarország (a faji tisztaság emlegetése, a nacionalista romantika miatt) fasizmus, Gestapo nélkül.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek