Topiknyitó: Portfolio 2016. 12. 06. 21:28

11 perces vastapsot kapott Merkel  

Ugrás a cikkhez
Merkel indul a jövő évi választáson, egy ábrán minden, amit a mai pártkongresszusról tudni kell Ma tartotta pártkongresszusát a német Kereszténydemokrata Néppárt (CDU), ahol a párttagok 89,5 százaléka arra szavazott, hogy Angela Merkel induljon a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=61&i=241094
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
origorigo 2016. 12. 06. 23:40
Előzmény: #38  Bekre_Pal
sose értettem meg, minek jön id evalaki ha élhet az usa-ban
bár nekem kanada sokkal jobban tetszik, jóval szabadabb és barátságosabb
nekem
origorigo 2016. 12. 06. 23:38
Előzmény: #37  Bekre_Pal
nem erről van szó
nyilván nem kell betörni
a gond akkor van, ha azt állítják betörtél, de hagyjuk

annak idején ez volt mindenhol kiragasztva pl, buszokon londonban

guilty until proven innocent

ezek a dolgok nekem nem jönnek be
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 12. 06. 23:37
Előzmény: #36  speki-
én nem lázadok, igaz, én kettős állampolgár vagyok, egyik szülőm ágán pár nagyságrenddel nagyobb országhoz tartozó mentalitást is örököltem, lehet hogy azért, de ezt a csivava vagy pincsiugatás-szerű unió kurvanyázást annyira nem tudom megérteni, ami papagájkommandó-szinten megy
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 12. 06. 23:34
Előzmény: #35  origorigo
nem ítéli meg úgy, ahhoz elég hülyének kell lenni, nincs is ilyen érzés a levegőben

ha jól vettem le akkor nem nagyon jártál ott, én sokat voltam, idén pl. több mint egy hónapig egyhuzamban, nincs sehol rendőrpara, persze a gettókat kerültem, ott lehet, hogy más a helyzet, bár szerintem ott se baszakodnak a rendőrök azzal aki nem baszakszik.

a betörő lelövésének joga kiváló vitatéma, bevallom, emiatt se aggódtam kint soha, hogy valahol piff, lelőhetnek mert betörtem
speki- 2016. 12. 06. 23:28
Előzmény: #34  Bekre_Pal
topikhoz vágó lényeg: természetünkké vált az ellenállás, lázadás.. most pont ezt tesszük, éppen lázadunk az EU ellen... miközben gyorsított ütemben követeljük és éljük fel a kapott zsebpénzt....
origorigo 2016. 12. 06. 23:26
Előzmény: #31  Bekre_Pal
arra utalok, hogy a rendőrnek joga van lelőni, ha úgy ítéli meg, támadó vagy

ez azért kemény
szerintem

de mondhatnám azt is, hogy egyes államokban a betörőt is lelőheted pl.
persze, nem kell betörni, de akkor is
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 12. 06. 23:20
Előzmény: #32  speki-
tökre egyetértek
speki- 2016. 12. 06. 23:19
Előzmény: #32  speki-
nem akarok feleslegesen okoskodni de nyilván mindennek történelmi okai vannak...

vagy fogalmazzunk így: társadalom pszichológiai

"mondjuk hogy be vannak tartatva a törvények, de attól még senkinek nem kell összefosnia magát, ez csak itt szokatlan dolog. ha betartod az amúgy nem önkényes (hopp, ez is különbség) törvényeket meg rendesen adózol,ilyesmi, akkor a világon mindent ami ezen túl van úgy csinálsz ahogy akarsz"

mi az 1000 éves történelmünkből minimum a felében egy elnyomott, más uralkodása alatt élt nép vagyunk... innentől számunkra: állam = elnyomás; törvény = elnyomó törvénye.... természetünkké vált az ez ellen lázadás.. meg paradox módon ezzel egyidejűleg a felsőbb irányítás igénylése vagy attól való Stockholm szindróma szerinti függése! nem ellentmondás e kettő, kb. ilyen egy kamaszgyerek-szülő viszony is...

kint közösen hoztak létre egy új rendszer annak új, SAJÁT törvényeivel... így egészen más a polgár-állam viszony..egészen más a polgár attitűdje...(állammal szemben, törvényekkel szemben, társadalommal és végső soron saját életével szemben)....
speki- 2016. 12. 06. 23:16
Előzmény: #27  Bekre_Pal
nem akarok feleslegesen okoskodni de nyilván mindennek történelmi okai vannak...

vagy fogalmazzunk így: társadalom pszichológiai

"mondjuk hogy be vannak tartatva a törvények, de attól még senkinek nem kell összefosnia magát, ez csak itt szokatlan dolog. ha betartod az amúgy nem önkényes (hopp, ez is különbség) törvényeket meg rendesen adózol,ilyesmi, akkor a világon mindent ami ezen túl van úgy csinálsz ahogy akarsz"

mi az 1000 éves történelmünkből minimum a felében egy elnyomott, más uralkodása alatt élt nép vagyunk... innentől számunkra: állam = elnyomás; törvény = elnyomó törvénye.... természetünkké vált az ez ellen lázadás (meg paradox módon a felsőbb utasítás)...

kint közösen hoztak létre egy új rendszer annak új, SAJÁT törvényeivel... így egészen más a polgár-állam viszony..egészen más a polgár attitűdje...(állammal szemben, törvényekkel szemben, társadalommal és végső soron saját életével szemben)....
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 12. 06. 23:13
Előzmény: #28  origorigo
rettegned kell? nebaszki. mennyit voltál te az egyesült államokban?
origorigo 2016. 12. 06. 23:13
Előzmény: #29  szivacs
ne kínlódj

olvasd el mégegyszer mit írtam
szivacs
szivacs 2016. 12. 06. 23:12
Előzmény: #14  origorigo
"dehogynem"
"olyan rendőrállam ami ha itt lenne még te is visítoznál

annál már csak svájc keményebb, ausztria kb egy szint"

Szóval állításod szerint a vezető liberális demokráciák rendőrállamok, ahol keményen korlátozzák az egyének szabadságát.
Vagy mást állítasz?
origorigo 2016. 12. 06. 23:11
Előzmény: #27  Bekre_Pal
ezért írtam, hogy ha beállsz a sorba

de azért az milyen dolog, hogy rettegned kell, ha megállít a rendőr mert simán keresztüllőhet...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 12. 06. 23:05
Előzmény: #23  origorigo
mondjuk hogy be vannak tartatva a törvények, de attól még senkinek nem kell összefosnia magát, ez csak itt szokatlan dolog. ha betartod az amúgy nem önkényes (hopp, ez is különbség) törvényeket meg rendesen adózol,ilyesmi, akkor a világon mindent ami ezen túl van úgy csinálsz ahogy akarsz
origorigo 2016. 12. 06. 23:05
Előzmény: törölt hozzászólás
hát nem tom
nem vagyok világpolgár
inkább szerencsésnek mondhatom magam, hogy élhettem hosszabb időt néhány országban és ezt honorálták a megfelelő dokumentumokkal

de a lényeg a mentalitás amit át kellene venni de valóban nehéz ha em tapasztalod meg
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 12. 06. 23:02
Előzmény: #21  speki-
nem való nekik, szívrohamot kapnának attól, hogy minden rajtuk múlik, hogyan élnek, mit hogyan csinálnak, hogyan gondolkoznak
scutum-crux 2016. 12. 06. 23:01
Törölt hozzászólás
origorigo 2016. 12. 06. 22:59
Előzmény: #20  Bekre_Pal
igen
hogy szabadabb az érdekes kérdés
ha beállsz a sorba szabadabb
ha nem akkor nagyon kemény lehet

én inkább azt mondanám, ezerszer jobb úgy általában

de a kérdés arra vonatkozott, illetve arra vezetett volna rá, hogy a liberális demokrácia nem a káosz és nem az azt csinálsz amit akarsz
hanem éppen ellenkezőleg

a keretek nagyon szigorúak

origorigo 2016. 12. 06. 22:57
Előzmény: törölt hozzászólás
nekem személy szerint ezek jó hírek és minden külföldön élő magyarnak

nektek rossz
illetve neked pl. nem mert egyrészt nem érted, másrészt jó itt neked pártkatona
én ezt megértem
speki- 2016. 12. 06. 22:57
Előzmény: #20  Bekre_Pal
itthon a sok begyöpösödött ultra elképzelni sem tudja milyen az élet ott...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
5 5 1

aktív fórumozók

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek