Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 07. 19. 19:02

Devizakereskedés Fehéren-Feketén  

A pénteki nap legfontosabb eseménye a brit GDP 10:30-kor. Ha az adat jó, akkor a Gbp újra szárnyalhat.

A Gbp-Jpy kitörés gyanús, csak épp egy catalist kellene a rallyhoz. Talán a GDP lesz az........



devizaTrader
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 19:49
Előzmény: #378  Törölt felhasználó
#380
Vagy akkor egyszerűbben : azt nem értem, hogy miért van összekötve logikailag 2 olyan dolog, melynek a világon semmi köze egymáshoz. Még ha rövidtávra is játszom, amiről mindegy mit gondolok.
A tőkémből kiszámítom, hogy egy kötésbe maximum mekkor erővel megyek bele, hogy a függőségem ne legyen túl nagy.
A stop szintet pedig kialakítom abból, hogy mi az a tényező, ami miatt felvettem a pozit, és az hol, mikor szűnik meg Ha megszűnt, fordítok. De ehhez a világon semi köze a tőkémnek. Nem azért longolom az eur/jpy-t, mert 10 ezez dodóm van. És nem azért zárom, mert már csak kilenc. Erről beszélek. Meg arról, hogy rövidtávon olyan szinten kiszámíthatatlan minden, hogy kár vele foglalkozni. Na ennyi. Amúgy természetesen mindenki használja azt, ami bejött. De egy kezdőnek nincs még kialakult stratégiája, ezért beszéltem erről. Aki csinál vmit, mert az bejött neki, eszébe ne jusson változtatni ezen. Ha bejött, azt kell csinálni. WikFx kezdők SL (stoploss) szintjére tett javaslatait véleményeztem, ezzel nem értek egyet. Tisztelettel.
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 19:44
Előzmény: #378  Törölt felhasználó
#379
Dicséretes ez a hangnem, ha nem haragusztok meg érte én most nem foglalkoznék stratégiákkal, megközelítésekkel, szemléletmóddal. Inkább egy gyakorlati példa a tegnapi ázsia szessönből.
Építgetem a dollár yen longomat (sosem egy lépésben teszem) 113.07. Majd kijön egy Greenspan nyilatkozat, miszerint (újfent ismételgeti önmagát) recesszió az USA-ban, majd a yennek erősödnie kell satöbbi és máris kistoppoltam magam, sőt shortba fordultam 112.78-80-on ész nélkül. A supporton naná! Mondanom sem kell utána már csak futottam az árak után, szívtam is vele egy jó nagy mélyet, min Kund a búvár.
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 19:21
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#378
Üdv srácok.

Szerintem kizárt, hogy rövidtávon és mini stoppokkal lehessen hosszútávon eredményesnek lenni. Tőkearányos stop szint kialakítása értelmetlenség. Azért, mert a fordulat (mikor zárod a longot? ha onnantól shell ---- és fordítva...nemde?) tehát a fordulat nem attól függ, hogy épp mekkora kötésed van és mennyi tőkéd. Belátható nem? Az más kérdés, hogy helyesen kockáztassunk, vagyis megfelelő tőkével rohanunk bele a poziba. De onnantól semmi köze a tőkédhez a stopnak.

Én ezt mondom. Szvsz ez teljesen nyilvánvaló. Rider is ennek a véleményének adott hangot, maximálisan egyzik az álláspontom az övével.
WikFx nem. Erre írtam az ominózus hsz-t.

Most akkor kérdem : ez szerintetek nem igaz?
Érdekes....ha nem, miért nem?
Ennek nincs köze kötésbe rohanási stratégiához, és diverzifikációhoz. Csak a stop szint "kiszámításáról" beszélek.
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 18:35
Előzmény: #374  spade
#377
Srácok,

Csak lesek, mint a luki nyúl, mit rittyentettetek ide, de tényleg. Beszélünk az érzelemmentes tradelésről és utána meg egy kis kritikától megsértődünk/felfortyanunk. Aki beír egy nyilvános fórumra, az nézzen szembe azzal, hogy lehet, hogy megköpködik, ahogy a trade-nél is szembe nézünk a veszteséggel (már elő is vettem a törülközőt :) )

De ahogy látom, mintha hiányoznának egyes bejegyzések, vagy csak én nem tudom logikailag követni a fonalat?!

Mindegy. Ahogy én látom a piacon nagyon sokféle logikával és rendszerrel talpon lehet maradni, kinek mi fekszik. Én ezért nem mondom egyikre sem, hogy azt úgy nem lehet. Általában csak úgy minősítem a dolgokat, hogy az nekem nem felel meg mert..., vagy megfelel mert..., vagy beleillik az én logikai rendszerembe, vagy nem illik bele.
De ezen kívül csak azt tudom mondani mindenkinek, hogy tesztelje meg az adott stratégiát és nézze meg, mit tud kihozni belőle.
(egyedül a józan ésszel egyértelmű pénzlehúzóktól igyekszem az emberek kedvét elvenni.)

Van akinek tök mindegy mit adsz a kezébe, úgyis veszteni fog, mert nem képes fegyelmezetten , kellő körültekintéssel végrehajtani. Van akinek meg a legegyszerűbb stratégiát odaadod és józan paraszti ésszel észreveszi, hogy az most miért OK, vagy miért lenne bukó és nyereséges lesz vele.

Rövid táv kontra közép/hosszútáv dilemmát az ember egyénisége és hozzáállása dönti el. Legjobb napjaim azok, amikor reggel kb. 7-10-ig van időm tradelni és találok 2-3 jó setupot, abból 2 bejön. megvan 1-2%-om és megyek a dolgomra. 1-2% lehet 20-40pip is, nem kell hozzá sok. De sokszor irigyeltem azokat a tradereket, akik benne ültek a 300pip-es esésben (persze short irányban :)) ), én nekem meg nem volt pozim akkor. De tudom magamról, hogy trendelő piacon 5 napnál, mostanában pedig még 1 napnál hosszabb poziban sem akarnék benne lenni.

És ez nem azt jelenti, hogy csak így jó mindenkinek, ahogy én csinálom. (Sőt, még az is lehet, hogy nekem se így jó, csak még nem tudom ! :) ) De annyit azért ki merek jelenteni, hogy lehet napon belül hosszú távon nyereségesen kereskedni Forex-et, normális kockázat vállallással. Én már láttam többeket is és különböző elvek alapján.

De abban is majdnem biztos vagyok, hogy ez adja a legnagyobb lelki terhelést és igényli a leghidegebb fejet valamint a legnagyobb veszélye az overtrading-nek és a számla felszárításnak.

DLPH még volt egy kérdésed sok bejegyzéssel ezelőtt: támasz és ellenállás szinteken gyertya konfigurációkat (15m 1h 4h), 123 formációkat(5m, 15m) és árformákat (5m 15m 1h - amikor gyors a piac 1m) figyelek kisebb idősíkokon, illetve ezek kombinációját, és ezek adják a beszállási lehetőségeimet. De ezt tényleg meg kell figyelni, hogy adott devizapárnál milyen körülmények között milyen alakzat és gyertya az amire az ember ámen-t mond. De mindenhez érteni kell ha jól akarod csinálni, a forex sincs másként.

Egyszerre csak kevés pozim van nyitva, maximum 3-4, de általában csak 1-2, azaz a tőkém 5-8%-nál több egyszerre sosincs kockáztatva. Én egyelőre csak trader-ként fejlesztem magam, nem portfolió managerként.

Van olyan stratégiám is, amiből, ha a piac is olyan a trade továbbfutna napon túlra, de az utóbbi pár hónap nem kedvez neki. Majd januárban újra előveszem remélhetőleg. :)

Üdv. és kellemes most már PIP mentes nyugodt ünnepeket kívánok.
WikFx
devizatozsde.blog.hu
(az észosztás helye :)) ahogy valaki írta korábban)
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 17:58
Előzmény: #374  spade
#376
sziasztok!
Nagyon érdekesnek találom ezeket a hst-et.
Ha külsösként kellene megitélnem mindenkinek Nobel dijat adnék érte:))Van viszont egy dolog amit ha uidvariasság köpenyébe is csomagolnak akkor is szembetünő
Ha valakinek más keredkedési módszere van azt miért kell megkövezni mégha ez udvariasan is történik.
Nagyon kedvelem ezt a topicot kár hogy kevés hsz érkezik.
Én azt tartom hogy a kialakult stratégián senki ne véltoztasson ,ha még is megteszi sokba kerül:)
Különböző szemilyíségek vagyunk akiknek más és más jön be,ezen én nem akadnék fenn,hanem azt mondom tanulni mindenkitől lehet(bárcsk többen lennétek)
Szerencsére itt a topicba megjelenök többségével sikerült egy szivélyes viszonyt kialakítanom,és ha mégsem értek egyett velük akkor nem biztos hogy bennem van a hiba,csak épp nem egyezik avéleményünk.
Egyszer egy kedves barátomnak mondtam hogy vita nélkül nincs semmi,és hogy ezt kulturáltan teszitek ez számomra örvendő
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 17:45
Előzmény: #374  spade
#375
Tényleg: devizaopciókkal mennyire foglalkoztok?
És mennyire köttök hosszú távra elsősorban a kamat miatt carry-t? (pl. EUR/TRY, TRY/HUF és hasonlók?)
spade 2007. 12. 18. 15:14
Előzmény: #373  spade
#374
annál is inkább jogos a szkepszis mert sok quant alap is beborult a nyáron...
spade 2007. 12. 18. 15:13
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#373
"Nyilván az itt említet aut. ker. rendszer pont nem így működik. Viszont tartom, hogy meglehetősen szkeptikus vagyok a csodaszerként, csak matematikai modelleken nyugvó renszerekkel kapcsolatban. "

nah rider ez már teljesen korrekt álláspont, ez vitaalap, mert előzőleg úgy hangzott h minden au.ker.rendszer egy phaszság...de szkepszis az itt is teljesen jogos, én se trédelnék semmilyen rendszert amit a real folyamatokkal ne tudnék megmagyarázni...
Irj gyakrabban én is azért irtam be hogy növekedjen az eszme sürüség...
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 12:33
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#372
bocs, laptopon sokszor melléütök
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 12:31
Előzmény: #367  Törölt felhasználó
#371
Jegenye, régebben sokat írtam, olvastam, aztán elburjánzottak tavaly a politikai ámokfutások szinte minden topicban, és úgy döntöttem nem cseszek el annyi időt, ami a sallang szelektálásála ment.
Most a topic címe miatt léptem be csak egy rövidre.
Nagy királyság a devizapiac, sok ember hobbija, szenvedélye. Leginkább arra kell vigyázni, hogy az ember hideg fejjel döntsön, másrészt meg hogy ne zizzenjen bele az egészbe. Aki nem tud szőrös tökű profi módjára egy önmérséklettel párosuló stratégiát alkotni magának, és úgy fogja fel, mintha kaszinózna, az el van veszve. Nyilván az itt említet aut. ker. rendszer pont nem így működik. Viszont tartom, hogy meglehetősen szkeptikus vagyok a csodaszerként, csak matematikai modelleken nyugvó renszerekkel kapcsolatban.

Kellemes ünnepeket mindenkinek !
spade 2007. 12. 18. 00:05
Előzmény: #366  Törölt felhasználó
#370
DLPH,

Én is becsüllek hasonlóképp.
Már tényleg bánom hogy beleszóltam az egészbe, mert méhkasba nyúltam
A jelen esetben egészen másról beszélünk, én kockázatkezelésről ti meg stratégiákról (hogy lehet-e pl. hirre trédelni stb. sztem phasz tudja), hogy mi müködik meg mi nem. nincs semmi gondom azzal amit mondtok és igazatok is van....de én egészen másról beszélek, mindenestre eszembe sem jutna bármit is állítani egy ker rendszerről mielőtt alaposan meg nem backtestelném...

Kicsit olyan ez a párbeszéd mint mikor megkérdezik hogy melyik esik le előbb az 1kg vas vagy az 1 kg papir, és amikor valaki azt válaszolja hogy az 1kg vas azt le is hülyézik...pedig ugye az attól függ...

Na lépek jó trédet...
Törölt felhasználó 2007. 12. 18. 00:05
Előzmény: #368  Törölt felhasználó
#369
Sok sikert a kábelfektetéskehez..-:)

Nektek is!
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 23:51
Előzmény: #366  Törölt felhasználó
#368
Szia Jegenye :))
Ez aranyos . Elmondomedvenceim : gbp/jpy,gbp/chf, gbp/aud. Utóbbit ippen most húzták meg vagy 100 pippel a beszállópontomtól, de előtte szépen visszajött kiütni a levédett nullámat.

Nem gáz. Helyzet mint a tenger. És mindig hullámzik. Lesz még alkalom. Az az érdekes, amikor együtt trédelek vkivel, most pld. a lnet említett kis barátommal, és őt veri a víz ezekre az instrumentumokra :). Pedig ezek hoznak rendesen. Csak ki kell seggelni.

Most már látja.

Békés ünnepeket mindannyiotoknak.
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 23:48
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#367
rider,
eddig hol voltál? (vagy csak én nem vettelek észre?:()
Mert amit mondasz teljesen ok.
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 23:46
Előzmény: #365  spade
#366
Spade. Pontosan tudod, hogy nagyra értékellek. Nem minősítek felülről, hanem az alaphelyzetet mondom, mellőled, egyenrangúként. Tehát konstruktívan vitáznék Veled, ha megengeded. Illetve nem is vita ez, inkább csak hozzáfűzésem :

Rider -nek nagyon igaza van ám ..
Amiket mond, szinte mind ül. Tudom pontosan. Hiszen művelem nap mint nap. Valóban ezek az elsők, iletve nem tudom hányadik a sorban. Hírre kereskedni (trendiránytól független heves elmozdulásra számítani rövid időre szűk stoppal), , alakzatra kereskedni a devizákkal, nem tudom még mire kereskedni órákra, és felvenni 10-20-30 pipeket melyek a veszteségtűrő képességeddel függnek össze és nem a helyzettel vagy az instrumentum tulajdonságaival- és minden más amit írtam a hsz-emben, komolyan mondtam. Ez nem vicc. A pénzetekről van szó.

Szóval osztom Rider véleményét, téged pedig továbbra is ugyanolyan nagyra becsüllek mint eddig.

Köszönöm. Sziasztok.
spade 2007. 12. 17. 23:32
Előzmény: #363  Törölt felhasználó
#365
rider,

1. Ki beszélt itt kezdőkről ? DLPH, nem az WikFx sem az jegenye se az én se vagyok az..

2. Ki mondta hogy véletlen szerűen állapitod meg a stop loss szinted ? és " lutri jelleggel közeli stoppokkal "-alkalmazol ?

3. Ki mondta hogy ez nem a setupodból jön ki ?

Még1x mondom én láttam ilyen rendszert, és nagyot lehet vele kaszálni, de nyilván nem terem minden bokorban...
De hanyagolom az egész témát sőt topikot is, mert túl személyesen reagál mindenki annak meg nincs értelme....

Szép estét mindenkinek
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 23:24
Előzmény: #363  Törölt felhasználó
#364
Ja és tényleg leginkább a kispályások osztják az észt.
Kb. 7-8 éve foglalkozom devizákkal, határidős és opciós piaccal is jópár (min. 4-5 éve), kellő alázat viszont megvan bennem is. Sok kezdő ügyféllel foglalkoztam, sok hónapos vagy éves okítással kiegészítve, látom ugyanazokat a hibákat, pszichés fázisokat, stb. Viszont az alázat mellett frankó önbizalmam lett, mivel egyrészt sokmindent láttam (nem grafikonokon, hanem élesben), másrészt kialakult az a stratégia, és felfogás, ami szépen működik.
Itt a fórumon vannak hasznos írások (pl. DLPH) de az a gond, hogy sok fitti lúzer licitálgat egymásra és nyomja a hülyeséget hogy hány ezer százalékos hozamot ért el kis zsebpénzével, ahelyett, hogy figyelmesen olvasna tapasztaltabbaktól.
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 23:15
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#363
A kezdők hibája még, hogy nem tudnak elképzelni reálisan elképesztő durvaságot, és ez is vesztüket okozhatja. Tul. képpen mindig minden megtörténhet. Kockázatkezelés, diverzifikáció. És egy jól felépített stratégia, aminél minden lehetséges kimenetelre megvan a válasz.
(A nem kicsi risk meg szintén vonatkozhat minden párra. Csak megfelelő időszakot nézz meg a múltban.)
Át kell élni pár vérzivatart, és akkor semmin nem lepődsz meg, de nem fog annyira fájni a csúfság, mert kész válaszod van rá.
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 23:11
Előzmény: #360  spade
#362
Ha állástfoglalhatok, DLPH-nak adnék igazat. Kizártnak tartom, hogy valaki kisbefektetőként hatékonyan tudjon használni ilyen mini. stoppokat. Pikk-pakk meglehet, szerencse dolga. Gyors elvérzés céljából persze prógáltathatja valaki, de tényleg szerintem semmi értelme.
Legyen egy stratégia, több (sok) devizapárt kell figyelni, ügyelni a korrelációra, és aktívan használni kiírt, de főleg long opciókat. Csodálatos stratégiákat lehet így kialakítani, szépen kezelni a kockázatokat, ügyelni a kamatkülönbségekre, nem bohóckodni mini nyerőkkel, de egy pozival nem túl nagy kockázatot vállalni. Fontos, hogy nagyon kispénzzel nincs értelme, mert nem lehet a kockázatokat a pozifelvételek megosztásával normálisna szétteríteni.
(Hangsúlyozom, lutri jelleggel közeli stoppokkal csak elvérezni lehet.)
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 23:01
Előzmény: #359  Törölt felhasználó
#361
Hella DLPH,

már a hétvégén is gondoltam rá, hogy írok neked egy "lám milyen egy kulturált grafomán" témakörben, de elmaradt, hisz Wik-el való párbeszéded egy igen példás csevej volt arról miképp lehet ugyanazon dolgokról másképp vélekedni anélkül, hogy ne sértsük meg a másikat. Gondoltam, hogy ez így van rendjén, normális - na végre - és erre tessék megint beletenyereltek az öntudatodba. Helyre is teszed a dolgokat és nagyon helyeslem.
Más.
Megvallom eszembe se jutna ilyen devizapár, mint gbpchf, jól megnéztem a chartját és a víz kivert tőle:-) Nem kicsi risk...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek