Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zsosz
zsosz 2008. 11. 14. 16:51
Előzmény: #37659  Törölt felhasználó
#37660
KÖSZÖNJÜK Civin Úr!
Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 16:42
#37659
Jó Molgab,

bennfentes nem adhat el bejelentés nélkül.

Jó Puritán,

sértegetett eleget, de ez a legutóbbi hozzászólás a miniszterelnökkel… Ez fájt, talált. Azt írja, az a baja velem (többek között), hogy a HUMET árfolyama szerintem a válság miatt alacsony, pedig hát… Én ezt soha nem mondtam, bár nyilván oka az alacsony árfolyamnak a válság is. Az alacsony árfolyam oka az, hogy egy sikeres konstrukció értelmét és lényegét teljesen félreértelmezik, ebben Ön igencsak az élen jár. Azt hiszik, hogy a zártkörű kibocsátások azt a célt szolgálják, hogy alacsonyan tartsam az árfolyamot, én, aki (a) a HUMET legnagyobb részvényese vagyok (b) és egy igen jó időszakban milliószám „adtam el” HUMET részvényt akvirált vállalatok ellenértékeként.
Ezerszer leírtam, de hát az ismétlés a tudás édesanyja: én egy kiegyensúlyozott, stabil és a fundamentális alapokkal alátámasztott árfolyamban vagyok érdekelt, ugyanis (a) ez ad stabil hátteret az egész kibocsátás értelmének (akvizíciók lehetősége HUMET részvényekkel fizetve) (b) ha majd eladni kényszerülök nem zúzom a piacot a saját jövedelmem (nyugdíjalap) kiépítése során. Minden más feltételezés egyrészt nem logikus, másrészt megmagyarázhatatlan; én nem spekulálok HUMET részvényekkel, ugyanis (és ezt is többször leírtam) ez büntetendő, nem éri meg, és semmi szükségem rá.

Sajnos a tőzsde már csak ilyen, ez egy kis forgalmú kóceráj, ha innen a nagy alapok kiszaladnak, maradnak a hazai kisbefektetők, akiknek relatíve kevés pénzük van – és a tőzsdén vagy túl sok ostoba ember van egyidőben, vagy túl sok papír, ahogyan annak idején az ifjú André Kosztolany-t indította útjára atyamestere. Nincs ostobább egy befektetési alapnál… ők most távol vannak tőlünk, ennek isszuk a levét, akár van válság, akár nincs, ez a helyzet el kell fogadnunk. Jönnek még jobb idők is.
Ez a helyzet attól nem fog megváltozni, ha szid, de attól sem lesz jobb, vagy más a helyzet, ha egy szárnyalásnál bárki dicsér is.
Bele kell olvasnom ebbe a topicba, mert – igaz annak jóideje – hogy igen komoly és használható ötleteket kaptam innen és ezek szép emlékek, hálás vagyok értük. Nem vagyok képes elhinni, hogy mostanság csak felelősség-áthárítás, meg szapulás megy itten…

A csőd idején elég sokan szidtak, akkor is igazán alapos ok nélkül, de volt egy két igen jó képességű ember, ezek mára – kis túlzással - a barátaim, de mindenképpen személyes, jó ismerőseim. Most meg egy kávémeghívás is fáj Önnek… Gubika esküdözést vár el tőlem, hogy egy sikerszériát nem folytatok, ha jónak látom… állítólag kisrészvényeseket szopatok… Az összkép meg – a ládán ülve – egy valóságos csoda – néha magam sem hiszem mi lett a HUMETből - , egy komoly vállalatcsoport, komoly tartalékokkal és felkészültséggel… hogy nem lehet ezt észrevenni?

Jó Mindenki,

néha elgondolkodom, hogy vajon mi lehet annak az oka, hogy itt „szopatás”, meg „ócsó”-zás megy, annak dacára, hogy ezeken a hasábokon csak és kizárólag bevallottan igen okos emberek szólalnak meg, szólnak hozzá a témákhoz.
Felmerült ma is a kérdés bennem, hogy amikor bizonyos felvetésekre korrekt - és talán nem túlzás néha intim - válaszokat adok, akkor azoknak a hozzászólóknak miért nincs egy jó szavuk sem, hogy igen, korrekt módon válaszoltam nekik, holott a kérdés maga elég arcpirító volt. Egy „köszönöm” elég lenne.
Úgy látom, hogy három szót nagyon nehéz kimondani – leírni pláne! - ebben az országban; ezek (i) BOCSÁNAT (ii) KÖSZÖNÖM (iii) NEM. Nekem ezek elég könnyen mennek, igaz volt alkalmam gyakorolni és rájöttem, hogy ez a három szó igen fontos és hasznos is. Azt tanácsolom, gyakorolják.

Jó hétvégét.

Őszinte hívük
molgab 2008. 11. 14. 16:25
Előzmény: #37655  Törölt felhasználó
#37658
Civin úr,

ez nem transzparens.

teszem azt magának van 2millió részvénye a nyomda beindítása előtt, kinyomtat magának még 2milliót (meg persze a többieknek is), elad 1 milliót, majd pedig bejelenti, hogy van 3 milliója.

Ebből csak annyit lát a kisbüfi, hogy az Ön kezében lévő részvényszám 2-ről 3 millióra nőtt.

Az lett volna a tiszta, hogy a kibocsátáskor megmondja, mennyi van, megmondja mennyit jegyzett le, és utána mennyije lett összesen.

Ez lett volna a transzparens.

És mivel nem így történt, gyanús az egész. Ami nem állna az Ön érdekében, ha valóban tényleg minden kóserül ment volna.

Ön nem ellensége a saját pénzének, ezt Ön is látja, és tudta. És nem ok nélkül nem közölte le mennyit jegyzett... Ha érdekében állt volna, megtette volna. De nem tette...Ezért bűzlik a Humet, mint a pöcegödör. Még ha egy jó cég is, mert az.
Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 15:47
Előzmény: #37656  Törölt felhasználó
#37657
Jó Puritán,

ha ma délután rendel az orvosa, rohanjon...

Jó hétvégét

őszinte (aggódó) híve
Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 15:37
Előzmény: #37655  Törölt felhasználó
#37656
Önök szerint csak az a jó humi részvényes, aki hallgat, vagy folyamatosan dícséri a Humetet és ezzel újabb vásárólakat ösztönöz egy olyan részvény vásárlására, mellyel csak a Humet dolgozói nyerhetnek.

Önök olyanok mint a miniszterelnök. A válságra kennek mindent, pedig ez a papír január óta esik, főleg az Önök "áldásos" tevékenysége miatt.

A korábbab is voltak pontatlanságok, ügyeskedések a közzététel körül, de év eleje óta nem tesznek közzé semmit, illetve csak a cégvezető számadatait.

A cégvezetőnek az eddig közzétett adatok (ha nem pontos a szám, akkor az csak azért lehetséges, mert rossz adatokat tettek közzé) szerint:
Cégvezető: 703.971 db
SENERGIE Zrt. (100% cégvezető) 12.132125 db
Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 15:16
Előzmény: #37654  Törölt felhasználó
#37655
Jó Alf,

igen, mint említettem eladtuk a házunkat 2006 nyarán, hogy a HUMET ügyei haladjanak. Ennek ellenértéke előbb bekerült a HUMETbe (többek között PBC vétel), majd a HUMET visszafizette a hitel egy részét. Ez a pénz egyébként több éves megélhetésemet fedezi. A zártkörű alaptőke emeléseknek nem az a célja, hogy Ön megkapja, majd eladja, mert ennek semmi értelme az egész vállalat szempontjából. Ezek a kibocsátások arra jók, hogy az akvizíciók forrását biztosítsák.

Jó Puritán,

a múltkor úgy tűnt, javul a dolog… talán elfogyott a gyógyszer? Megint a csacsi, meg újra ócsók… megint cégvezető…

Többször leírtam már, hogy nem látom annak okát, hogy egy közös cél sikeres végrehajtása érdekében olyan részletekkel szolgáljak, aminek (a) nincs jelentősége (b) ami szükséges az olvasható a honlapunkon (c) minden egyes esetben pontos adatokkal szolgáltunk. Megjegyzem a részvényesekről negyedévente (legalább) számot adunk és valamennyi változást bejelentjük. Papír, ceruza és klikk a honlapra: www.humet.hu

Pénzből élek jómagam is. 2002 májusában fizettem a legtöbb adót, majd, ha kellett adtam el HUMET részvényeket (klikk a honlapunkra, mielőtt kérdez! www.humet.hu)

Namármost még egy fontos szimptóma a diagnózishoz: a BÉTen az jelenik meg, amit mi adunk ki, tehát ha valami hivatalos, az akkor az, hogy én elrendelem, hogy a honlapunkon jelenjen meg, ezt veszi át (kapja meg) a PSZÉF és a BÉT is…

Puritán….

Van egyáltalán HUMET részvénye, vagy csak engem irigyel?

Jó Molgab,

Ilyen táblázatot valóban nem talál, csak azt, hogy mennyi volt a kibocsátás, majd mindenki szépen bejelenti, hogy hány darab részvénye lett. Ebből azért kiszámolhat minden olyan részletet, amit már többször leírtam, hogy semmiféle jelentősége nincs, mindaddig, amíg nincs dezertőr.

Őszinte hívük
Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 14:43
Előzmény: #37653  Törölt felhasználó
#37654
Ellenben nagyon jó lenne hivatalos formában a BÉT-en látni, hogy a ba-ráti kezeknél megvannak e még az "ócsó" 6 Ft-os papírok.

Én már nem hiszek nekik, csak a hivatalos közleményeknek. Mivel már elég rég óta nem tették közzé ez irányú adatot, így nagyon is elképzelhe-tő, hogy a kiadásaik, működésük fenntartásához továbbra is adnak el 6 Ft-os Humit. Lehet az emelkedésünknek ez is a gátja!!!

Ja és még egy!
A cégvezető úrnak nincs szüksége pénzre az egzisztenciájának fenntar-tásához!!!
(Lehet, hogy segélyekből él, vagy a másik cégének átadott 6 Ft-os „ócsókból”?)

Molgab!
Én pontosan tudom, (a BÉT közleményekből) hogy menyi „ócsó” papír-nak kellene náluk lenni!!!
Azonban utoljára az év elején közöltek adatokat, azóta nem mernek köz-zétenni adatot!!!
Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 14:42
Előzmény: #37652  Törölt felhasználó
#37653
Ellenben nagyon jó lenne hivatalos formában a BÉT-en látni, hogy a ba-ráti kezeknél megvannak e még az "ócsó" 6 Ft-os papírok.

Én már nem hiszek nekik, csak a hivatalos közleményeknek. Mivel már elég rég óta nem tették közzé ez irányú adatot, így nagyon is elképzelhe-tő, hogy a kiadásaik, működésük fenntartásához továbbra is adnak el 6 Ft-os Humit. Lehet az emelkedésünknek ez is a gátja!!!

Ja és még egy!
A cégvezető úrnak nincs szüksége pénzre az egzisztenciájEllenben nagyon jó lenne hivatalos formában a BÉT-en látni, hogy a ba-ráti kezeknél megvannak e még az "ócsó" 6 Ft-os papírok.

Én már nem hiszek nekik, csak a hivatalos közleményeknek. Mivel már elég rég óta nem tették közzé ez irányú adatot, így nagyon is elképzelhe-tő, hogy a kiadásaik, működésük fenntartásához továbbra is adnak el 6 Ft-os Humit. Lehet az emelkedésünknek ez is a gátja!!!

Ja és még egy!
A cégvezető úrnak nincs szüksége pénzre az egzisztenciájának fenntar-tásához!!!
(Lehet, hogy segélyekből él, vagy a másik cégének átadott 6 Ft-os „ócsókból”?)

Molgab!
Én pontosan tudom, (a BÉT közleményekből) hogy menyi „ócsó” papír-nak kellene náluk lenni!!!
Azonban utoljára az év elején közöltek adatokat, azóta nem mernek köz-zétenni adatot!!!
ának fenntar-tásához!!!
(Lehet, hogy segélyekből él, vagy a másik cégének átadott 6 Ft-os „ócsókból”?)

Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 14:27
Előzmény: #37635  Törölt felhasználó
#37652
Auror!
csa-csi soha sem fog belátni semmit, mert Humi dolgozó.
Többek között az a feladata, hogy minket hülyítsen.
Alf
Alf 2008. 11. 14. 13:33
Előzmény: #37649  Törölt felhasználó
#37651
Tisztelt Civin úr!
Persze hogy provokálom, csak hogy a valóságalapja az kicsit sántít a kijelentésének! Valamiből csak Őn is megél!
Vagy gazdag a felesége, vagy... :)
A Humetből lehet hogy nem, de a részvényesek zsebéből közvetve igen. Én is lemondok minden filléremről 10 évig csak 1szer vehessek részt egy jó kis Humet tőkeemelésben! Megegyeztünk!
További jó munkát és várom hogy bebizonyítsa az ellenkezőjet amit itt egy-két balga fórumtársam állit!
Üdv:
molgab 2008. 11. 14. 13:32
Előzmény: #37646  Törölt felhasználó
#37650
Civin úr!

Olvastam valamennyi közleményüket.

Olyat nem találtam, amiben leírná, hogy ki és mennyi 6Ft-ost jegyzett le.

Többször kértem Öntől, nem írta le.

De tudja mit, nagyon egyszerűen be tudná bizonyítani az igazát:

Írja meg mennyi, vagy hivatkozza be a linket, és ígérem megkövetem.

Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 13:19
Előzmény: #37644  Alf
#37649
Jó Alf,

maga vagy beteg, vagy provokál. Azért azt nyilván felfogja majd, ha leírom, hogy én az elmúlt 10 és fél év alatt a HUMETből egy fillért sem vettem ki, azaz nincs munkabér, költségtérítés, stb. semmi.

Őszinte híve
Alf
Alf 2008. 11. 14. 13:19
Előzmény: #37641  Törölt felhasználó
#37648
Jó régen volt az a 73, talán igaz se volt!
Bárcsak egyszer mi is bekrülhetnénk abba a zárt körbe! 1-2 milliárdig akár jó is lennénk rá, nem! De ha szükséges egy mondvacsinált szerb, horvát, kanadai vagy bármilyen cég is (valós aki még lehet hogy termelni is tud) hozzá az sem jelentene gondot.
Csak szóljon időben és máris kopogunk napokon belül!
Üdv:
Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 13:18
Előzmény: #37644  Alf
#37647
Egy biztos,ma már nehezen elképzelhető részvényért vállalatot venni.Civin úr gratulálok az előre látásért.
Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 13:17
Előzmény: #37642  molgab
#37646
Jó Molgab,

annyira utálom, hogy informálatlan emberek nem veszik a fáradságot, hogy utánanézzenek dolgoknak.
Ön is irkál ide mindenféle baromságokat.

A HUMET csak az Enerex alaptőke-emelésére költött 1,860.000 dollárt a saját erejéből! Ez a pénz nem része a 200 milliónak, hiszen alaptőke emelésként került be az Enerexbe, azaz a pénz a „kerítésen belül” maradt. A tarnszparenciáról meg annyit, hogy ha nem olvassa el a közleményeinket, akkor az Ön számára nincs transzparencia; egy süket nem hall, egy vak nem lát, aki meg nem olvas, az nem tud semmit.
Hogy én jól járok-e? Ember! Én vagyok a HUMET legnagyobb részvényese, tehát ha én jól járok, akkor itt mindenki jól jár… Megjegyzem, az nyilván világos, hogy én nem spekulálok (a szó tőzsdei értelmében véve) a HUMET részvényeimmel, hanem befektető vagyok, amit melegen ajánlok mindenkinek, aki HUMET részvényes akar lenni, vagy már az, és feltéve, hogy hajlandó egy informatív és transzparens honlapot – www.humet.hu - végigböngészni (ha eddig nem tette volna).

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 13:15
Előzmény: #37640  Törölt felhasználó
#37645
Tisztelt Civin úr!

"A munka, a szorgalom és a következetesség erények, amelyek meghozzák a gyümölcsüket"

Osztom ezt a véleményt!

Tisztelettel: FutE
Alf
Alf 2008. 11. 14. 13:11
Előzmény: #37636  Törölt felhasználó
#37644
Civin úr!
Az biztos hogy jelentős részvényesik érték teremtődött elő annak aki 6 Ftért kapott részvényt és még ma is 30ért el tudja passzolni. Ilyen részvényes bárki lenne.
A kitartásáról meg az elismerésből inkább nem beszéljünk a konoksága miatt, mert az kitartóan megvan, elismerésem! Ennyi pénzből amit így-úgy bevontak világméretű céget lehetne építeni, az eredményekről és bevételről ne is beszélve.
A szívem szakad meg a bérelt lakása miatt, viszont azt legalább le lehet költségelni, viszont enenk semmi köze a céghez. Csányitól sem kérdezi senki hogy hol lakik, nem?!
Persz 10et esik majd 1et emelkedik!!!
Az alma is leesik a fáról oszt max a kosárig emelkedik, kivéve ha kosárcipelője nem a 10. emeleten lakik, na akkor aztán emelkedik egy jó nagyot, akár még liftezik is!!!
Hagyjuk a rizsát uram inkább dolgozzon a gyorsjelentésen, mert még egyszer megjenik a BÉT közlemény, hogy a fórumozás miatt kellett elhalasztani megint csak!
Jó hétvégét!
Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 13:09
Előzmény: #37641  Törölt felhasználó
#37643

Kedves Civin úr!

Ígéretemhez híven, most írok ide utoljára és egyben engedje meg, hogy megköszönjem az őszinteségét a válasszal kapcsolatban!

Ezek után mindenki mérlegelhet:

Megéri-e megvenni azt a papírt (most 30 forintért), amit Civin úr 6 forintért tud gyártani a baráti kezeknek?

Ez ennyire egyszerű, a többi humbuk! A választ mindenki megkapta, mérlegeljetek!

Remélem segítehettem!

Üdv,
Auror
molgab 2008. 11. 14. 13:07
Előzmény: #37636  Törölt felhasználó
#37642
Civin úr!

200 millió Ft készpénz volt a Humetben (forrás:Humet.hu), amikor az új részvényeket kibocsátották.
(Amiről egyébként azt sem tudjuk ki hány db-ot kapott, ennyit a transzparenciáról)

Lett volna miből vásárolni céget, csak hát úgy nem ját volna Ön,illetve a nagytulajdonos társai olyan jól, mint a 6Ft-osokkal...
Törölt felhasználó 2008. 11. 14. 13:04
Előzmény: #37637  Törölt felhasználó
#37641
Jó Auror,

Két kérdést tett fel. Az elsőre a válaszom igen egyszerű, valóban figyelem a topicot, erre van időm, de ez a munkaidőm kb.: egy százalékát viheti el. Annak idején a válaszok több időt vettek igénybe, ma már nemigen van mire válaszolni.

A másik kérdésére, hogy a HUMET fog-e zárt körben 6 forintért részvényeket kibocsátani, a válaszom egyértelműen annyi, hogy remélem, igen. Azaz, ahogyan kérte, egy szóval: IGEN.

Pár hónapja többször levezettem, hogy ez miért jó valamennyi HUMET részvényesnek és a legutóbbi gyorsjelentésünkben láthatta a mérleg és eredménykimutatást, ami ezt igazolja. Ha ilyen jellegű tranzakciókra még képesek leszünk (mert lehetünk), tovább folytatjuk ezen a módon is a vállaltépítést.

U.i.: a HUMET vezetői nem az azonnali nagy jövedelmek érdekében döntenek a kibocsátás mellett, ennek semmi értelme nem lenne. A cél egy erős, egy iparágban dolgozó vállalatcsoport felépítése és ahogyan eddig is, a jövőben is kihasználjuk mindenki előnyére azt az értéket, amit egy HUMET® részvény az adott időben képvisel ennek a célnak az elérése érdekében. Ne feledje, legutóbb 73 forinton kelt el a „hígításból” meglévő részvény, mégpedig 4,3 millió darab.

Őszinte híve

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók