Topikgazda: zborde 2005. 09. 20. 11:05

A Borsodchem véleménye "az elemzői levélről"  

Ugrás a cikkhez
Az elmúlt hét, hivatalosan eddig még meg nem erősített fejleményeivel kapcsolatban tett közzé reakciót a Borsodchem Rt.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=58946
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 09. 21. 20:44
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
ja, csak épp az olajár TÉNYLEG felment, ergo a hír nem fals: a bocinak tényleg nem jó a jelenlegi környezet, a közlés módja, ami visszataszító, nem amit mondanak manipulatív... amúgy egészségedre, ha veszel belőle, és drukkolok, hogy nagy haszonnal válj meg tőle... csak épp a PICK kisrészvényesei nem örültek a kivásárlásnak, és Csányi is ruszkikat megszégyenítő módon manipulált... szóval ahol maffiamódszereket látok egy cégnél, attól tartózkodok, és sztem jól teszi mindenki más is... valószínűbb, hogy a kisspeki húzza majd a rövidebbet (jó eset még a Synergon példája, ami anno jól termelt 1800-ról nekem, egy havernak meg még jobban 2100-ról -ő később szállt ki, én még 4000 alatt kiszórtam-, ennek ellenére az azután kiderült számviteli csalásra kb. úgy reagáltunk mind2n, hogy no more Syn -persze egy gyors csörte kedvéért idén betankoltam 500-on belőle :) -, mert ahol ezt megengedik maguknak, ott nagyobb baj is lehet, és amikor kiderül, nem szívesen ülnék poziban... le is ment 300 körülre az árf.)

mondjuk állítólag az OTP (mérleg)szekrényében is akadnak böhöm csontvázak :) ergo mindenkit óvatosságra intenék az OTP vételével/long pozi felvételével kapcsolatban... elég dörzsöltek ahhoz, hogy talán sose derüljön ki, de jobb félni, mint megijedni
előbb-utóbb még talán be is shortolom, de csak akkor ha vmi ilyen hír kijön róla. :)
Törölt felhasználó 2005. 09. 21. 20:12
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Szerintem érdemes venni 2400-on, ha nekik jó akkor nekünk is jó.

3-4 hete a MOL is kifekütt 18-19között, 24 lett belőle. Akkor is fals hír volt a gázzal, bevásároltak, majd elindult....

Ezt ki kell használni!!
Törölt felhasználó 2005. 09. 21. 18:57
#12
A Borsodchem vezetése levélben értesítette a részvényelemzőket, hogy néhányuk aktuális eredmény előrejelzése, különösen az üzemi szintű teljesítményre vonatkozóan túlságosan optimista a jelenlegi iparági környezetben.

hat ezek a bocik mindenkit hulyenek neznek?
ezek utan vegkepp nem fogom meg bottal se piszkalni a bocit (eddig se volt sose), max. nyitok belole shortot :)))
vhogy errol meg a NABI-rol meg sohase jutott eszembe, hogy venni kellene, pedig en meg az Ecot is bevallalnam egy-egy gyengebb pillanatomban :)
ezt a hulye rizsat... "A Társaság az említett levélben kizárólag olyan már korábban nyilvánossá vált iparági tényekre és folyamatokra utalt, mint a nyersolajhoz kapcsolódó derivátumok és a földgáz árának emelkedése, illetve ebből következően az egyes termékárakra (különösen a PVC-re) vonatkozó fedezet szűkülése. "
loofasst, ezek nem az elemzoket akartak noszogatni (ami kulonben is miert lenne feladatuk?), meg aztan ha mar korabban nyilvanos volt az adat, akkor az az elemzok balfaxsaga, hogy meg mindig nem ragaltak le...
ez olyan, mintha Madar kiosztana a pontozo birokat, hogy "nem lattatok jol, hulyek, azt az ovon alulit, amit bevittem, es testutesnek pontoztatok? ja, es kozben kaptam egy szabalyos utest, csak nem vettetek eszre!"
eszem megall, mit meg nem lehet uszni ebben a hanyadek orszagban!
miota a management feladata a vallalati ertekelesek biralata? nekik tudtommal ad1 az ugyvitel a feladatuk ad2 pedig a reszvenyesek hasznanak maximalizalasa (bar ennek eleget tettek ruszki reszrol...) :(
Törölt felhasználó 2005. 09. 21. 18:50
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
:))
Ez itt lehetetlen, te sem gondolod komolyan hogy, itthon ilyen előfordul, ááááá!:)))

Rábát is adja egy cég rendületlenül 700FT-on még sincs bejelentés!!!!
Törölt felhasználó 2005. 09. 21. 16:43
Előzmény: #1  portfolio
#10
1978.évi IV.törvény. Btk.
Bennfentes kereskedelem.

299/A. § (1) Aki bennfentes információ felhasználásával pénzügyi eszközre vonatkozó ügyletet köt, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az is, aki

a) a birtokában lévő bennfentes információra tekintettel, mást bíz meg azzal, hogy a bennfentes információval érintett pénzügyi eszközre vonatkozó ügyletet kössön,

b) előnyszerzés végett bennfentes információt arra illetéktelen személynek ad át.
Knight Tyris 2005. 09. 21. 13:12
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Majd a végén kérek egy összesítést. :o)
Törölt felhasználó 2005. 09. 21. 12:53
Előzmény: #7  Knight Tyris
#8
Ma is 200000-nál járnak!!!!
Csak így tovább adjátok nekik!!
Knight Tyris 2005. 09. 21. 11:47
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Akkor most 5.57% a részesedésük vagy több?
Törölt felhasználó 2005. 09. 21. 07:07
Előzmény: #5  Knight Tyris
#6
Bocsika, az Oroszok közel 1millio db-ot vettek 2 nap alatt, a másikfele gondolom szétosztásra került:)) Kovács is érti az üzletet...
Knight Tyris 2005. 09. 20. 14:46
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Most akkor a teljes ruszki befolyás a BC-ben 5.57% ugye? Csak mert a tulajdonosi serkezet egy kicsit binyolult. :o) És ebben már benn van a 408.700 db részvény is.
Ha rosszul értelmeztem írjatok köszi.
Törölt felhasználó 2005. 09. 20. 12:50
Előzmény: #3  matgab
#4
Hát !!!!??? elég érdekes. Rahimkulovék 2005 09 16.-án kötöttek szerződést 408 700 db részvény vásárlására 2005 09 21.-ei értéknappal. Az ominózus BCHEM levél (e-mail) is 16.-ára datálódik, aminek hatására az árfolyam tóbb mint 160 forintot esett. Ez a "fűalatti" hír Rahimkulovéknak 4087 00 x 160 = 65 392 000 ft-ot hozott két nap alatt. Nem "furcsa ez?".
matgab 2005. 09. 20. 12:00
Előzmény: #1  portfolio
#3
k..a jó fejek! Legközelebb megadom az email címem, és megkérem, hogy csak engem tájékoztassanak! Hiába no ilyen PSZÁF mellett, a kisbefektetők szájába is lehet szarni...A mindenkori kormány helyében egy kőkemény PSZÁF kialakításán gondolkodnék, ha azt szeretném elérni, hogy a külföldi és a hazai tőke egyáltalán idejöjjjön a környékre...Mocskos bagázs! És ezt még megpróbálják úgy eladni, hogy ők csak azt akarták, hogy a piac tájékozott legyen...Na nem mááá! Nekem nincs Bchem-em...
zborde
zborde 2005. 09. 20. 11:27
Előzmény: #1  portfolio
#2
Habár nekem nincs bocim, de nagyon bosszantana egy ilyen levél, amiről csak majd egy hét múlva értesülök!!!

Így ebben a formában egy PSZÁF vizsgálatot megérne. Lehet hogy jóhiszemű volt a levél írója, de hogy egy oltári hülyeséget csinált az is biztos.
Emlékszem egy Richter "levélre", talán a bejelentés jobb szó lenne rá, ami a megváltozott Orosz támogatási rendszerről szólt. Az korrekt volt, de ez, ez minősíthetlen ...

Topik gazda

zborde
zborde
4 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek