Topikgazda: fribell 2005. 05. 11. 17:00

APEH: "Civin János jogellenesen képviseli a Humetet"  

Ugrás a cikkhez
A Fővárosi Bírósághoz, mint a Humet Rt. csődeljárása ügyében eljáró hatósághoz 2005. május 4-én az adóhivataltól (mellékleteivel együtt) 25 oldalas fellebbezés érkezett

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=54056
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 05. 17. 17:34
#20
Drága BARÁTOM!hA TE ENNYIRE ÉRTESZ MINDENT ÉS ILYEN OKOS VAGY NEM TUDOM HOGY NEMN VAGY MÁR MINISZTERELNÖK VAGY AZ APEH-ELNÖKE?TE MINDENHEZ ÉRTESZ MINDENT TUDSZ.MIÉRT NEM VEZETSZ EGY RÉSZVÉNYTÁRSASÁGOT?T UDOD NEKED NAGY A SZÁJ DE KEVÉS A TEHETSÉG.TANÁCS.FORD ÍTS AZ ARÁNYON.
Törölt felhasználó 2005. 05. 17. 15:20
#19
Jó Topkaiser,
azt szeretem a Tefajtádban, hogy fogalma sincs, hogy miről beszél és az egyes lépésekből egészen naiv következtetéseket von ezáltal le. No de sebaj.
Törölt felhasználó 2005. 05. 17. 14:49
#18
Drága Civin úr,
Ön mindig a könnyekig megnevettet, igazán mókás figura. Elolvastam az Apeh-hez intézett beadvány számítási részét. Eltekintve a rendkívül mókás "kieső árfolyamnyereségadót ól" a csúcsot a szállítók ki nem fizetése jelentette számomra. Na ez aztán az APEH szempontjából tökmindegy. Sajnálom egyébként, hogy ahelyett, hogy az egyébként jó terméket próbálnák valahogy eladni, inkább részvénymanipulációv al keresik a pénzt. De persze ha tehetném bevallom én is így cselekednék. Gratulálok, őszintén!
Törölt felhasználó 2005. 05. 17. 10:21
#17
Véleményem szerint az ítélőtábla azt fogja figyelembe venni hogy a hitelezőivel a Humet-megegyezett.Ső t akadnak olyan hitelezők is akik korábban nemet mondtak most meg igyekeznek visszavonni ezen kijelentésüket és igent mondani.A részvényesekről már nem is beszélve.
Törölt felhasználó 2005. 05. 17. 10:19
#16
Jó Undertaker,
Van jogászunk nem is akármilyen képességű. Dr. Szél Péter szentendrei ügyvéd viszi az ügyeinket február vége óta.
Kedves Dátum,
1.) jó lenne, ha leírnád, hogy mi volt a csalás abban, ami 1998-ban történt.
2.) mit szólnál ahhoz, ha én is ilyeneket írnék rólad, hogy csaló és önző vagy, amit elvileg korlátlan számú személy olvasgathatna, amíg a portál fennáll?
Emlékszem Rád, egy párszor már érveltem a baromságaid ellen és soha sem adtál értelmes viszontválaszokat rá. Megint kezded?
Törölt felhasználó 2005. 05. 16. 17:30
#15
Te ki vagy hogy ilyeneket állítassz?milyen érveid vannak?
Törölt felhasználó 2005. 05. 16. 16:19
#14
Uraim, Önök, akik "aggódnak" a Humet-ért. Ne tegyék! A "jó" Civin csak 1-et akar: azt, hogy ő jól járjon. Már annyit hazudott Önöknek(részvényesk, hitelezők) és Önök még mindig reménykednek. Persze, hogy jogellenesen képviseli a Humetet. Ez az 1998-as közgyűlési csaláson sajnos nem derült ki, de talán még nem késő.Ott és akkor lett elhintve a nagy farba....Azóta minden részvényes és hitelező csak néz, ő meg röhög mindenkin. Szgény Apeh, tényleg amatőr.
Törölt felhasználó 2005. 05. 14. 22:42
#13
Te!a véleményedre vagyok kiváncsi.szerimted hogy véződhet a humet-ügy?
Törölt felhasználó 2005. 05. 14. 06:02
#12
Civin Úr!Azt még had kérdezzem meg hogy a cégnek miért nincs jogi képviselője,ügyvédje ?Nem lenne tanácsos néha egy ügyvéddel konzultálni?ui:legye n vége a humet rémálmának.
Törölt felhasználó 2005. 05. 13. 23:02
#11
Civin Úr!legyen igaza.és lehessen a humetnek végre dolgozni akkor az árfolyam nem 29,hanem 1,5év után vagy 2-év után akár 2900 is lehet.
Törölt felhasználó 2005. 05. 13. 16:12
#10
Felszámolás? Most tényleg kardélre vagyunk hányva, de tekintsük végig, mit tehet az APEH.
Nem vonja vissza a fellebbezését és a bíróság dönt, nyilván elhajtják őket, mert dedós az egész fellebbezés. Törvényességi felülvizsgálatot is kérnek majd és rajtuk röhög az egész ország?
Nem valószínű, hogy négy millióért ezt a negatív PR-t megreszkírozzák. Alkalmas időben nyilván már én is elkezdek lázítani, elvégre 1500 részvényesem és 250 hitelelzőm van. Eddig ennek a gondolatát is elutasítottam magamtól. Mit csinálnak, ha ötven-hatvan ember elkezd folyamatosan telefonálni és a HUMET sztorival bombázza a sajtót? Mi lesz, ha a Tőzsde elnöke is megelégeli a felnégyeltetésemet és megkérdezi: minek kitakarítani az egyik céget a BÉT-ről? Három éve vívok már, ahelyett, hogy dolgoznék, most már HUMET forever!
Törölt felhasználó 2005. 05. 13. 15:59
#9
Jó Undertaker
rajta vagyok az ügyön, már szerdán bejelentkeztem. Tegnap pár oldal faxon kapott egy elemzést, amit ma kiegészítettünk. Ezt hétfőn véglegesítek és küldöm. Igen kiváncsi vagyok, mi történik a jövő héten. Ne felejetsük el, négy millió adó van a csődben és ma 630 ezer pluszon állok az adófolyószámlámmal.. ..
Törölt felhasználó 2005. 05. 13. 13:54
#8
Civin Úr!Ön szerint ha az apeh nagyon köti az ebet a karóhoz és a céget fel akarja számoltatni akkor,nem,lenne érdemes az apeh-elnökével ismét beszélni?Mennyire tartja kizártnak a felszámolás lehetőségét?ÜDV.
Törölt felhasználó 2005. 05. 13. 07:19
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Mr. Civin!
Köszönöm a választ, egyre valószínűbbnek tűnik az a 11 forintos célárfolyam, hacsak nem jön valami nagy hír, mondjuk elég érdekes lenne a sztori lezárta előtt egy szerződéskötés. Egyébként ausztrálék és egyéb célországok valószínűleg csak ezen dátumok valamelyike után lépnek szerintem. Mindenesetre elég nehéz lehet az Ön helyzete, mivel egy olyan céget képvisel, ami ígéretes, de apehilag majdnem teljesen padlóra került... egyébiránt nem értem, ha egy cég papírjai fundamentálisan a jelen árfolyam töredékét érik (sajnos, érhetne ez már xxxx-et is), akkor miért ennyi. Munkájához további sok sikert!
Törölt felhasználó 2005. 05. 12. 12:07
#6
Ez két eljárás és ezt iterálva két eset van:
(a) csődeljárás, itt ugyebár arra várunk, hogy az egyezség jogerős legyen, de amíg itt jogerős döntés nincs, addig egy ún.: függő jogi helyzet állt be, azaz vagylagosan
(aa) az APEH visszavonja a fellebbezését és a Fővárosi Bíróság a csődegyezséget jogerősen jóváhagyja
(ab) az APEH fellebbezése marad és a csődeljárásban az Ítélőtábla (kb.: szeptemberben) dönt
(b) alaptőke-emelés, ami elvileg, hangsúlyozom, elvileg független a csődeljárástól, bár itt is a Fővárosi Bíróság jár el;
(ba) kiadja a végzést, miszerint az alaptőke-emelés befejeződött (erre minden oka megvan, mert legutóbb a bírónő CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a PSZÁF jóváhagyásra várva nem adta ki ezt a fontos végzést)
(bb) megvárja a csődegyezség lejártát, mert kétségkívül van (ha nem is jogi) kapcsolat a két ügy között.
Tehát vissza a kérdéshez, mikor lesz forgalomban a HUMET új kibocsátású részvénycsomagja (kb.: 11 millió darab)
(aa) 2005 június 15-30
(ab) 2005 november
(ba) 2005 június 15-30
(bb) 2005 november
Azt az esetet kizárom, hogy (ab) az Ítélőtábla elfogadja az adóhivatal fellebbezését, lásd www.humet.hu - tőzsde - közzétételek - tegnap

Törölt felhasználó 2005. 05. 12. 11:55
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
Tisztelt Civin Úr!
A legutóbbi hírek késleltethetik a kibocsátást? Ön szerint (nem a pszáf,apeh és egyek véleménye érdekel) mikor kerülhetnek már a tőzsdére az új részvények? Vagy ez az apekkkos bürökratikus izé újabb pl.30 nappal kitolja a határidőt? Várom válaszát, bár tudom nem Önön múlik a dolog
Törölt felhasználó 2005. 05. 11. 21:36
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Tudjátok az APEH presztizskérdést csinál abból, hogy mindig neki legyen igaza. A gazdaságra nézve ez a lehető legkártékonyabb magatartás. Ha a magyar - szerintem tényektől és jogtól független, de fizetését az államtól kapó bíróság a Humetnek adott igazat, akkor az APEH valami nagyon abszurd baromságot állított, mert ha csak egy picit is igaza lett volna, akkor neki adtak volna igazat. Ám ezek a barmok még ekkor sem képesek kussolni, nekik még akkor is meg kell mutatniuk, hogy ők az urak, itt ők diktálnak!
.
Na ezeket az embereket kellene kiírtani az államigazgatásból és a hatalomból. Javaslom, hogy ez legyen a legközelebbi Btk. módosításban az új 1-es paragrafus!
Törölt felhasználó 2005. 05. 11. 18:44
#3
Fribell,
képzeld el mit össze keresgéltek az apekosok, és mit találhattak, ha ez egy tromf?
fribell 2005. 05. 11. 17:47
Előzmény: #1  portfolio
#2
János, Te nagyon ráléphettél a HIVATAL szent tyúxemére.
Mit fognak ezek még kitalálni ??

Topik gazda

fribell
5 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek