Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 18. 00:46
Előzmény: #1418  blumen
#1420
Én busásan megfizetlek, amint a Nio észhez tért 😛 egyelőre csöves vagyok, de hátha nyerek pókeren pár zöld hasút. Jó célra költeném: higítanék 😄
csilla23
csilla23 2020. 07. 18. 00:43
#1419
Apropó!
Ezeken még egyszer szétkereshetjük magunkat:
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200717/kiterjesztette-a-hajozasi-tilalmat-az-amerikai-jarvanyugyi-hivatal-esnek-a-hajozasi-cegek-reszvenyei-441688
A vakcina híreket kell figyelni, meg az esetszámok csökkenését. Amint sikeres lesz a 3. fázis valamelyik biotech-nél (reméljük az MRNA-nál...:DDD), akkor kilő az árfolyam, ami addigra a béka segge alá fog kerülni. Augusztus vége felé érdemes figyelni...Szvsz.
Szerintem a hajózási társaságok megvesznek egy jó adag vakcinát, beoltatják a legénységet, és a megváltott jegyhez adják gratis. Utazás előtt 2 hónappal bemegy az oltás, aztán lehet luxushajózni. :-)))
blumen
blumen 2020. 07. 18. 00:42
Előzmény: #1416  Adamoo
#1418
Rajtam ne múljon, jó pénzért végig is osztom elvégre ez a szakmám. :D
blumen
blumen 2020. 07. 18. 00:41
#1417
Mellesleg óriási összetartás van itt a fórumban, jó ezt látni. Köszönöm nektek skacok, kiváló brigád. :)
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 18. 00:40
Előzmény: #1411  blumen
#1416
Valamikor lehetne tartani egy póker partyt! 
blumen
blumen 2020. 07. 18. 00:39
Előzmény: #1414  bull8200
#1415
Privátban voltam most pókerezni, kb 15-20 ember szokott itt játszani. Olyan haveri körhöz hasonlatos. Duna plázába is mehettem volna beülni a nagy versenyre, de már ilyenkor nincs kedvem végigülni 8-10 órát. 
bull8200
bull8200 2020. 07. 18. 00:37
Előzmény: #1411  blumen
#1414
Haverokkal vagy valami profi helyen pókereztél?
csilla23
csilla23 2020. 07. 18. 00:33
Előzmény: #1411  blumen
#1413
👌👌👌
bull8200
bull8200 2020. 07. 18. 00:31
Előzmény: #1409  csilla23
#1412
Az igen! Eladtad a kocsit is? Akkor nagyon akartad. Meg is van az eredménye, mert most már konyítasz hozzá. Grat az eddigi utadhoz! 
A tőzsde és ezek a sztorik megerősítik bennem az élet egyik legnagyobb igazságát, miszerint Okos ember más kárán tanul! Éppen ezért nekem elég 3x elolvasni ki hogyan bukta el a tőkéjét és hányszor. Így el tudom hinni, hogy ez megtörténhet és óvatosabb leszek. Remélem. :) Jó pihit mindenkinek! 
blumen
blumen 2020. 07. 18. 00:29
Előzmény: #1399  Adamoo
#1411
Bocs skacok, csak pókerezni voltam. :D Kedves fórumtárs! Tarts ki, hidd el mindannyian hibázunk, és számolunk el súlyos veszteségeket. Most olvastam Csilla történetét, és kb hasonló utat jártam be én is, bár a nullázást szerencsére elkerültem. Én a szerencsejáték iparban dolgoztam, szóval a kockázatvállalás a merészség volt a legfőbb tanácsadóm az elején. (2017-ben kezdtem) Emlékszem anno 2m ft közötti tőkét toltam a csődeljárás alatt lévő Estmédiába 10-12 forinton.... Voltak is miatta álmatlan éjszakáim, de aztán jól sült el a story, és az össze-vissza tradeléssel is sikerült vaskosan plusszosra kerekíteni a számlám. Amióta elkezdtem tőzsdézni tulajdonképpen én ebből élek, szóval a profit nagy részét sajna felemésztettem. Több mint 1 évet ücsörögtem az Akko investben, és ezzel rengeteg időt pocsékoltam el, amíg tulajdonképpen pénzt is kereshettem volna. (Lusta voltam foglalkozni vele, kiveszegettem a pénzből, am meg bulizgatni jártam.) Aztán jött a covid és lesújtott, hihetetlen erővel. Tétlenül néztem végig a sell gomb megnyomása nélkül (hasonlóan mint te most), ahogy napról napra apad a számlám. Miután észbekaptam és kiszálltam, addigra kb a tőkém 60%-a maradt meg. A bukó visszahozásának érdekében, őrült kapkodásba kezdtem és belevettem mindenbe ami egy picit is megindult, h na hátha, de igazából csak futottam a piac után, szóval még sikerült egy kis pénzt égetnem. A nagy zuhanás előtti tőkémhez képest a pénz 50%-án!!! ültem. Pár nap, talán pár hét vergődés és depresszió után, fogtam és megráztam magam, majd taktikát váltottam. Volt már régebben 1-2 tradem az Amcsi piacon, de tőkét nem tartottam kint. Fogtam és a pénzem 1/3-át átváltottam dollárba. (335-ös árfolyam környékén, szóval azzal spec bukóban vagyok...) Innentől kezdve bújtam az angol nyelvű oldalakat, elővettem a nem túl profi TA tudásomat és elkezdtem fejleszteni, és próbáltam minél több jó lehetőséget megcsípni. Sikerült. Ma az SPCE rallyval a vírus előtti tőkémhez képest 15% pluszban vagyok, azaz március végéhez képest több mint dupláztam a rollomat. Szóval ne add fel, ha ügyes vagy és fegyelmezett, akkor pikk pakk visszahozod a bukót, és pozitívba fordítod az egyenleged. :)
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 18. 00:22
Előzmény: #1409  csilla23
#1410
Nem bánnám, ha kihagyhatnám a tőkém elvesztése részt 🤣
Én Opussal kezdtem, aztán 4ig, MOL, OTP, de hamar rájöttem magamtól arra, amit te is leírtál, hogy egyszerűen gagyi a BUX... Bennfentes hírek nélkül. 
Túl jól ment. Itt volt az ideje egy nagyobb zakónak, mert elbíztam magam... Az élet pedig pikk pakk helyretesz. Kiszállhattam volna +30% ban a NIO ból, helyette - 20 ban vagyok per pillanat 
csilla23
csilla23 2020. 07. 18. 00:05
Előzmény: #1399  Adamoo
#1409
Sztori: állítólag háromszor kell elbukni a teljes tőkéd, nekem 2,5szer sikerült...
2000 elejétől kezdtem kereskedni. Jól ment, napiztam is, szépen jött a nyerő. Elvoltam magamtól, hogy ez már milyen könnyű. Akkor még más világ volt, mert realtime-om ugyan volt, de a brókert hívogattam kötéseknél, stb. Aztán a brókercéget megvette az Erste, brókerestül, és jött a lehetőség az ötszörös tőkeáttételre. 2001 augusztusában gondoltam egyet - készülni akartam a nyelvvizsgára, ami kellett a PhD-képzésre való felvételhez -, és jobbnál jobb papírokba (OTP, Richter, stb) lekötöttem a tőkém ötszörös tőkeáttétellel. Majd Mikulás-raliban kiveszem nyerőben... Aztán 2001. szeptember 11.-én fél négy körül ránézek a BÉT-re, mert azért mindig izgatott az árfolyam, látom minden -4-5%-ban... Tovább nem folytatom, mert élőben jobb a sztori. A lényeg: 3 nap múlva egy filléres sem maradt, leesett a fedezet, és törölték a pakkjaimat. 
Bő egy hónap múlva lesöpörtem a padlást, eladtam a kocsit, stb. Beszálltam megint, sikerült kifognom egy korrekciót, felbátorodtam, aztán egy hónap múlva kb nulla tőkével fejeztem be, mert jött a következő beszakadás. 
Melóztam utána “elég sokat”, utolsó 10 évben pakoltam félre a pénzecskéket, hogy egyszer majd megint... :-) Kimaradtam a Mészi-ralikból, mert 14-16 óráztam tőzsdézés helyett. Aztán 2018 június 1.-el nyugdíjaztam magam, neki ugrottam szeptemberben a BÉT-nek, először végignéztem a 4iG-s ralit, pedig az elején majdnem vettem, de aznap +10%-nál már nem akartam... (Sosem akartam kiszámolni, hogy onnan hány szoroz ott, de úgyis eladtam volna +25%-nál...) Decemberre beindult a biznisz Esttel, Takarékkal, Appeninnel, BIF-fel szépen kerestem, majd tavasztól az indítótőkém felének megfelelő összeget elbuktam fél év alatt, a rossz beszállókkal/kiszállókkal. Szeptembertől váltottam újragondoltam, hogy mit, hogyan csinálok, és 2019 év végére kerültem megint pluszba (indító tőke +15%-ba), minden szart vettem, napiztam az Őrmestert, Nutit, Futurt, Ciget, Opust, ami jött. Végül a tőke jórészét benyomtam a Kulcsba, amiből idén tavasszal kiszálltam a félpakkal (mindent adtam, ami nyerőben volt), a többi beragadva hozzá az osztalékot... Kiszálltam, mert elegem lett az “otthoni” kamu-tőzsdéből, ahol a fundában káosz van, a híreket te tudod meg utolsónak, és a TA sz@rt sem ér, mert a “nagyspekák” direkt arra játszanak, hogy a TA-val húzzanak csőbe. Itt van átlátható funda, a hírek a befektetők nagy részének egyidőben jönnek, és működik a TA, van volumen, bármikor bármennyit vehetsz, eladhatsz. Ultra nagy spekák is vannak persze, de éppen a forgalom miatt csak a saját “hibákból” tudsz beragadni. Én az eddigi realizált nyerőket visszaforgattam, most - bő két hónap után - az áthozott tőkémen +40% haszon van... Viszont a rulettnél sem jön ki mindig a “piros”, nálam a nyerő egy idő után majd megy osztalékos papírba (persze, ha sikerül realizálni, mert addig virtuális). 
Amatőr kategóriában vagyunk, de nincs semmi titok másnál sem, aki “sikeres”: TA-tanulás, infógyűjtés, önreflexió, tudatosság, önismeret és rengeteg meló, etc...:DDD 
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 18. 00:01
Előzmény: #1402  bull8200
#1408
Neked is köszönöm! Jó, hogy hétvége jön. Bárcsak meg tudnám csinálni, hogy nem nézek rá egy hónapig... 
Annyira jó ez a topic, mindenki segítőkész! Jó hétvégét mindenkinek. 
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 17. 23:51
Előzmény: #1404  csibe74
#1407
NIKOLA nálam felejtős volt mindig is, ha valami akkor az egy lufi. NIO legalább már gyárt, van szalon ahol megveheted az autókat, hónapról hónapra nő az eladás és látod, így is zuhan. Nikola meg egy vízió... Dupla vagy semmi
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 17. 23:48
Előzmény: #1405  csilla23
#1406
Köszönöm a tanácsod. Tényleg sokat jelent! 🙏
Kbc-n hol és hogy lehet stoppot beállítani? 
csilla23
csilla23 2020. 07. 17. 23:23
Előzmény: #1399  Adamoo
#1405
Nehéz erre mit mondani, bull és mások is jókat írtak arról, hogy miként kellene feldolgozni a dolgot.
Néhány meglátás részemről, aztán meg egy “sztori”.
1. Nem realizáltad (ha jól értem), addig csak virtuális a bukó. 
Ergo: a pénzed nem vesztetted el.
2. Levontad a következtetést: rizikós beszálló volt, túl nagy tőkerésszel, óvatlanul stopot sem használtál, így mostmár tudod - mint fejtegettük régebben -, hogy amikor olvad a szemed előtt az árfolyam, de akkor nehéz cselekedni. 
Ergo: legközelebb nem így jársz el, sem beszállóban, sem tőkerészben, sem biztonsági fékek használatában.
3. Veszett papír a NIO, eleve, de most nagy korrekció is van benne, és a TSLA vitorláját követi, ahol ugye tűkön ülve várják a jelentést. A cég kiváló, a terméke kiváló, Kína V-alakú kilábalásban van, szerintem a TSLA pozitívat jelent, azt ki lehet majd használni. Ergo: most (szerintem) nem szabad bántani. De: ki kell találnod a kivezető taktikát...
- Kitettség csökkentése:  nagyot esett, lehet benne korrekció, mielőtt megtalálja az alját. Vagyis, ha eddig hígítottad, akkor vannak alacsonyabb árazású pakkjaid. El kell előre dönteni, hogy egy kisebb emelkedésben mennyi részvényt, milyen árszinten (nulla körül vagy kisebb mínuszban) pakolsz ki. Ott a stopot is lehet gyakorolni, mert ha átlépné a kinézett árfolyamot, akkor nem kell betenned a könyvbe eladásra, betehetsz stopot, amit mozgatsz az emelkedés alatt napon belül. Ha kiütik, akkor elment, ha tovább emelkedik, akkor bent maradtál.
- Bővítés lehetősége, ha tovább esne: mint a Blumen is írta 8 körül van egy nagy rés (megjegyzem 5 körül is hagyott egyet...). Vagyis előre át kellene gondolnod, hogy a maradék tőkéd (ha addigra felszabadul) megkockáztatod-e 2-3 részpakkos hígításra. Ez nagyon meredeken hangzik, de van az az árszint (pl. 5-8 között), amin a vétel valószínűleg rövid távon is nyereséget hoz. Aztán, ha hígítás után indul meg, akkor már eldöntheted, hogy a nyerőt teszed el, vagy magasabban beragadt pakkok kiszabadítására használod, nullás kifuttatással...
csibe74
csibe74 2020. 07. 17. 23:14
Előzmény: #1403  Adamoo
#1404
Nikola (NKLA) -val mi a helyzet? After hours-ban bezakkant rendesen. Állítólag 20 milla részvénynek szűnt meg a lock-upja. Nem tudom igaz-e. Egy fórumon olvastam.
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 17. 22:37
Előzmény: #1401  Törölt felhasználó
#1403
Pont ez volt bennem is, hogy ahányszor eladtam, mindig utána indult el... 
bull8200
bull8200 2020. 07. 17. 22:28
Előzmény: #1399  Adamoo
#1402
Azt hiszem ugyanolyan kezdő vagyok mint te. Azért most mégis szeretnék tanácsot adni. Először is nyugodj meg, nem dől össze a világ. Csinálj olyasmit ami kikapcsol és nyugtasson meg a tudat, hogy nem valami trasht vettél, hanem NIO-t, ami valószínűleg 2-3 hét múlva újra 15$ lesz. Az SRNE is majdnem biztosan lesz 8,5, mondjuk én eladtam a 6.9-es mai elleneállás elérésekor. Miért? Mert hallgatok arra, aki már 25x többet tud az egészről. Azért vagyok itt, hogy ilyen emberek véleményét, tanácsait olvassam. Leírták 10x, hogy SPCE-t kell venni. Te is tedd ezt! Hallgass arra, aki már tapasztaltabb. És ők hiába teszik csak pár részvénybe a pénzüket, szerintem mi kezdők ezt kb. sosem szabad megtennünk. Egyszerűen túl nagy kockázat. Egyébként olyan részvénybe tetted, amire nekem már 8-nál azt írták, hogy esni fog. Emlékezz vissza vagy keresd vissza. Talán vagy 30 napja. Nézd mindig a teljes képet. Ez egy 4$ körüli áron mozgó részvény volt 50 nappal ezelőttig. Felment 16-ig. Az 4x-es. KEvés részvény tud ekkora ugrást csinálni ilyen rövid idő alatt. Esés nélkül pedig egyik sem! Ha végiggondolod ez tök logikus. Egyébként írtam vagy 30 napja, hogy talán az 1. cikkek egyike az volt amit az elemzésközponton olvastam, hogy hány féle részvényt kell tartani. Nem 2-őt! 20-25-öt vagy többet. Olvasd el! De vagy 10-et biztosan. Sztem. Ami engem illet vagy 5-10 részvényt tartok, mikor melyiket súlyozom jobban. Az nem jó ötlet, ha azt veszed ami már egy csomót emelkedett. És az sem ha 2 részvényben áll minden tőkéd. 2 év múlva ha biztosabb a kezed talán. Ha meggyőződtél róla, hogy amit a többiek ide írnak 90%-ban bejön akkor talán. De nem 3-5 hetes minta alapján. Hanem mondjuk 6-10 hónap alapján. Szóval remélem érted mire szeretnék kilyukadni. A fokozatosság és mértékletesség(diverzifikáció) nagyon fontos. Jómagam pl. a mai nappal befejeztem a napon belüli kereskedéseket. Már rég visszakapaszkodhattam volna a tőkém 100%-ára, ha nem buknék folyton a hülye manővereimmel. És bár most nekem is sok pénzem áll az INO-ban és a SPCE-ben. De ez kb. 90%, hogy egyik sem mellényúlás. A tőke harmadát így is csak azért tettem a SPCE-be, mert a csapból is ez folyik, illetve egyértelmű a charton, hogy van még benne 40% felfelé. Remélem segítettem. Még azt leírom, hogy a helyedben nem adnám el a NIO-t csak akkor ha tuti részvénybe tenném. Pl. SPCE. De az is csak most pár napig tuti. 40-nél mindenki ki fogja venni a pénzét és annyi. Azért sem adnám el, mert ha zaklatott vagy, nehezebb jó döntést hozni. A NIO meg nem rossz. Ezt a csúcsot amit most leírt, sztem nyár végéig még produkálni fogja. Nem lufi cég, gyönyörű elektromos autókat gyárt te is láttad. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 21:33
Előzmény: #1400  yooio
#1401
Ha összegben nem sok, bukóval is ki lehet szállni, de csak ha azonnal be tudod tenni vmi profitálóba. 
Ha nagy a bukó és nem vesztes a cég, akkor csak türelem kell.
Én is beleszaladtam ilyenbe, persze mikor bukóval eladtam, akkor indult fel.
És benne vagyok még 2 papírban is így... kivárom, 1-2 éven belül keresni fogok rajta! :)
A Nio ennél jobb. :)

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek