Topiknyitó: -pny 2018. 02. 08. 13:39

NAPI POLITIKA 2018-2022 - cenzúra nélkül  

Itt lehet folytatni a bezárt topicot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2018. 04. 11. 13:41
Előzmény: #8415  tokos.
#8420
De mondjuk megnéztem a mostanit újra, ezt inkább nem kommentálom, adózni nem kell, de mindenre több jutna. A mostani kétszerese például oktatásra.
Nekem akkor már a Momentum sokkal szimpatikusabb volt, mellé tették, hogy mitől vennék el.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 04. 11. 13:41
#8419
Gazdasági fórumon vagyunk.
Tőzsdei szemmel annyi történt a választásokon, hogy a cégek (pártok) a részvényeiket (programjukat, brandjüket, imidzsüket, cégvezetésüket) betették az ajánlati könyvbe és a piac ennyire értékelte őket.
Volt vevő, aki a fundamentumokat nézte, volt aki technikai elemzést végzett és volt aki érzelmileg kötődött egy részvényhez.
Én is vettem valamit, de igazából új cég bevezetésére vágyom. Egy konzervatív, liberális, antikommunista, piacbarát cégre akkor is vevő lennék, ha nem sokan kereskednének a részvényeivel.
signal2
signal2 2018. 04. 11. 13:40
Előzmény: #8417  dt7
#8418
Na, jó, ha ez így volt, akkor OK. De nekem úgy tűnik, hogy mégis volt néhány szavazókör, ahol hiba csúszott a rendszerbe.
dt7
dt7 2018. 04. 11. 13:38
Előzmény: #8389  signal2
#8417
Szerintem ott ült,nem tudom hogy honnan veszed hogy nem.Jobbikos biztos hogy volt mindenhol.Az előző választásoknál én is szkeptikus voltam a szavazat számokkal kapcsolatban,de a mostaninál 2 családtagom is részt vett a számláló köri munkában,különböző helyen. Ezek érden voltak,és mivel hogy szavazó körönként kb 800 szavazatot kellett átszámolni többször is,mindegyik párt delegáltja ellenőrizte a másikét is.Másnap megnéztema válsztási honlapon és mindegyik szám stimmelt.Namármost innentől minden párt delegáltnak csak egy kis matek és tudják ellenőrizni az eredményeiket.
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 13:38
Előzmény: #8411  tokos.
#8416
Mint írtam, túl magas volt, de nem az volt a baj, hogy hamar kezdődött. Ha alacsonyan kezdődik, attól még azokat is segíti, akik épp átlépik.
Most sem a leggazdagabbak fizetik a legtöbbet, hiszen ők először a társasági adót, majd az osztalék szja-ját fizetik, de járulékokat nem.
tokos. 2018. 04. 11. 13:37
Előzmény: #8410  signal2
#8415
Bakker, télleg, 2014-est néztem most. Furcsa is volt, mert pár hete mintha nem ezt olvastam volna. Bocsi...
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 13:36
#8414
Az egy- vagy többkulcsos adó csak 1 dolog. A munkabért terheli még 18,5 % járulék, 19,5 % szociális hozzájárulási adó és 1,5 % szakképzési hozzájárulás is. Lehet variálni az adókulcsokkal, de azért inkább a többit kéne csökkenteni. Pl. nők 40 program megszüntetése (ha már Bajnaiék megtették azt a szívességet, hogy megemelték a nyugdíjkorhatárt), a munkabérből élőkön kívül esetleg másokat is bevonni a normális adófizetésbe (őstermelők, katások, evások, külföldi tulajnak fizetett osztalék, stb.), felesleges presztízsberuházások visszavágása, stb. És ha már elértük a régióban átlagos 35-40 %-os elvonási szintet, akkor lehet cizellálni, hogy egy- vagy többkulcsos legyen.
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 13:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#8413
Így talán nincsenek arra ösztönözve? A 150k készpénzfelvétel helyett inkabb az elektronikus pénzforgalmat kellene preferálni, és akkor könnyebben ellenőrízhető lenne az adócsalás. Nem csak az egyszámjegyű szja, hanem a világrekorder áfa esetén is.
settevoltesette 2018. 04. 11. 13:34
Törölt hozzászólás
#8412
tokos. 2018. 04. 11. 13:34
Előzmény: #8407  Törölt felhasználó
#8411
Azért azt sem kellene elfelejteni, hogy a progresszív adórendszer legutolsó verziója évi bruttó 4 millió Ft-tól már 40%-ot terhelt a polgárra. Ez nyugat európában a minimálbérnél is kevesebb.
A másik pedig teljesen igaz, korábban nem a leggazdagabbak fizették arányaiban a legtöbbet, azoknak tőkejövedelmük volt, ami nem volt progresszíven adóztatva. Alapvetően azokat szopatták a szocik, akik szem előtt voltak, akiket a legkönnyebben lehetett.
signal2
signal2 2018. 04. 11. 13:33
Előzmény: #8403  tokos.
#8410
Felesleges volt ennyit írnod, mert a munkavállalói járulékokat 3,5% ponttal csökkentenék, tehát megmaradna.
De elméleti szinten nekem azzal sem lenne bajom, ha a mostani bruttóbér+munkáltatói járulékok együtt tennék ki a bruttó bért (=szuperbruttósítás), és abból egyetlen kulccsal vonnának akárminek elnevezett adót. Aztán ez az adótömeg lenne szétosztva arra, amire kell. Ha az EÜ kassza, vagy a nyugdíjkassza mínuszos, most is a költségvetésből egészítik ki. Természetesen a jogszabályi környezetet hozzá kellene  igazítani (mondjuk eltűnne a járulék fogalma).
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 13:31
Törölt hozzászólás
#8409
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 13:30
Előzmény: #8364  BudFox
#8408
Én meg nemrég jártam Németországban egy IT cégnél. Volt ott török, arab, román, szlovakiai magyar is a német informatikusok mellett, és tudod mi volt? Szartak bele, hogy ki milyen nemzetiségű.
Persze a német nyugdíjasok még véletlenül sem az alacsonyabb árak miatt jönnek (miközben ott sem minden faluban vannak arabok, mégsem országon belül költöztek), hanem a te véleményedet reflektálják...
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 13:26
Előzmény: #8401  peter_s
#8407
Akik a legtöbb jövedelemmel rendelkeznek, azoknak nagyrészt osztalék jövedelmük van. Itthon meg ráadásul egy jó adag mutyi is van a fekete, szürke jövedelmekkel. Nem éppen fair összevetés a nyugati országokkal. Az az adórendszer, amely extrán adóztatja az itthon amúgy is kevés magas hozzáadott értéket teremtő alkalmazottat, nem segít változtatni a szerintem is rossz általános felfogáson,inkabb tovabb rontja azt.
_Sigorszky
_Sigorszky 2018. 04. 11. 13:25
Előzmény: #8364  BudFox
#8406
A német nyuggerek tudják szerinted legjobban, hogy kire  kell szavaznia a magyar népnek? Ne viccelj! (Bár tudom, hogy vicces ember vagy, de ez viccnek túl erős lenne...)
settevoltesette 2018. 04. 11. 13:25
Törölt hozzászólás
#8405
settevoltesette 2018. 04. 11. 13:22
Törölt hozzászólás
#8404
tokos. 2018. 04. 11. 13:22
Előzmény: #8388  signal2
#8403
LMP. Így utólag. Olvastam az adórendszerüket. Azért abban van egy pár furcsa megoldás. Az adókulcsok a legmagasabbak,  de megszüntetik a munkavállalói járulékfizetést.
Erre aztán egy picit elgondolkodtam. ÉS akkor az egészségügy miből fog működni? Adóból? És mindenki részesül belőle, az is aki nem fizet érte? Milyen alapon? Állampolgárságin? vag yaki itt van, erre jár, jöhet, kap ellátást? Vagy kötelező lesz magánbiztostókhoz menni, ha mondjuk a minimális (életmentő) ellátásnál több kellene? Akkor azért nincsenek kisegítve az emberek az esetleg alacsonyabb adóval, ha utána a gatyájukat is magánbiztosítókra költhetik... A nyugdíjat mi alapkúján fogják kalkulálni? Jelenleg az egyéni befizetések alapján tették, ők hogy gondolták? Mindenki ugyanazt kapja?
Törölt felhasználó 2018. 04. 11. 13:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#8402
mennek a vágohidra viszi a kiskanász öket,az ország meg tönkremegy,hogy aztán uj alapokon felvirágozzon ,végre már,ISTEN dicsöségére.
peter_s 2018. 04. 11. 13:21
Előzmény: #8396  Törölt felhasználó
#8401
Bocsánat, nem rád hegyeztem ki, ne vedd magadra, általánosságban írtam.
Ha elmész egy fejlettebb országba, akkor szinte kivétel nélkül azzal fogsz szembesülni, hogy a jövedelmek emelkedésével az adókulcs is emelkedik és azok fizetnek többet, akik a legtöbb a munkajövedelemmel rendelkeznek. Már olyan EU-s országot sem tudsz mondani, ahol az EU átlaga fölött van a bérszínvonal és ne a legmagasabb jövedelműek fizetnék meg a legmagasabb jövedelemadót, a fejlett országokban kivétel nélkül így adóztatnak. Magyarország csak álmodik arról, hogy a fejlettek közé tartozzon.

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek