Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 11:14
Előzmény: #9134  Törölt felhasználó
#9140
...és annó 10% os kamat volt a Q-ban is. Tehát nem volt soha kiugróan magas a kamat.
Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 11:12
Előzmény: #9134  Törölt felhasználó
#9139
Helló, igen Q kötvényes, de nem vagyok pénzügyi guru, ne kövezz meg. Annó úgy próbáltam fialtatlni a pénzem, hogy két bank (unicredit, axa) között utalgattam 2 havonta az összeget és mindig az új pénzre akciós kamatra kötöttem le. Ha lejárt az egyik betét, átutaltam a másik bankba és mindig új pénzre tudtam lekötni, mert 2 hónap volt az elérvülés. 10%-os éves kamatot kaptam. Egyszercsak, jött a tranzakciós illeték aztán a jegybanki alapkamat csökkenés és keresni próbáltam egy megbízható befektetési formát. Azt hiszem neten találtam a Q.-t és volt egy ismerősöm aki már ott tartotta a megtakarítását. Azt mondta az ismerősöm h nyugodtan megbítzhatok bennük, neki is ott dolgozik egy jó barátja... Nagyjából így kezdődött a dráma.
nemoland 2015. 04. 30. 11:11
Előzmény: #9124  csendben
#9138
a webbrokiból kinyerhető volt az adathalmaz
(ráadásul az ügyfél által is 'hitelesített' e-amil címekkel, hiszen erre mentek a visszaigazolások), ezen küldhették volna az egyenleget az ügyfeleknek, a többit max. levelezhették volna...

egyébként sanszos, hogy nem azért ment a Q.-torhoz ügyfélként valaki, hogy NE LEGYEN internetes felülete + NE interneten kereskedjen... (erre ott az MKB, OTP..stb..stb...
a szóbeli/telefonos kötésben megbíztál visszaigazolás nélkül (vagy későbbi visszaigazolással)...ez mindenkinek szíve joga...

ezt az egyeztetést max. 2 hét alatt el lehetett volna végezni... csak az előző biztos NEM VÉGEZTE EL A MUNKÁJÁT !
(se hivatalos jelentés az ügyfelek felé, se információ arról amit végzett nincs)
személyes felelősség terheli ezért...
itt a probléma és ez a probléma... a többi megérthető...
BudFox
BudFox 2015. 04. 30. 10:58
Előzmény: #9134  Törölt felhasználó
#9137
Sziasztok :_)

KÖtvényes kérdésre
Ez a valóság amit most leírok :
Énrám is megpróbálta a bróker rámtukmálni, rámerőszakolni a kötvényeket... vagy 3-4 alkalommal legalább...
mindig amikor nyertem egy nagyot a részvényekkel, megpróbálták hogy legalább a haszonból vegyek kötvényeket :_))

mindig ellenálltam..túl zavarosnak találtam, túl macerásnak tartotta már azt a számolást is amit levezetett a bróker arra fecnire....aztán sosem vettem...
20.000 forint haszonért nem találtam egyébként sem olyan vonzónak..inkább a részvény - gondoltam.

Amikor legvégén megpróbálták megint rámtukmálni már azon voltam hogy mondom a telefonba : "hogyha még egyszer ezzel jönnek megszüntetem a számlámat, mert a real time amire előfizettem meg nem is működik rendesen...bezzeg a xar kötvényekkel azokkal álladóan előhozakodnak"

aztán addigra már csődbe is mentek hogy ezt el tudtam volna mondani nekik..

lehet , ha előbb kezdik el tukmálni a részvényeket, már biztonságban lenne a pénzem egy másik bróker cégnél...hmm..
Mikieger85 2015. 04. 30. 10:56
#9136
Egy kis technikai segítséget kérek, hátha valaki érintett: A PSFN-nek küldendő igénybejelentőbe kell egy ÜGYFÉLSZÁM.

Sem az egyenlegértesítőn, sem az egyéb Quaestoros papírokon semmi ilyen nincs. A webbrókerben találtam a nevem alatt egy (1/1234) formátumú számot, ez lenne az?
mahatma2 2015. 04. 30. 10:06
Előzmény: #9134  Törölt felhasználó
#9135
Ez egy tisztesseges kerdes.
Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 10:00
Előzmény: #9113  Törölt felhasználó
#9134
Rugalmas hozzáállásod alapján úgy tűnik, q. kötvényes vagy.
Megkérdezhetem, hogy milyen szempontok alapján döntöttél a kötvény vásárlása mellett? (Megj: a kérdésemben semmi más nincs, csak érdeklődés.)
Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 08:08
Előzmény: #9124  csendben
#9133
"Én spec. nem egyszer adtam telefonon megbízást,majd néhány nap múlva beballagtam és átvettem a teljesítést igazoló, nyomtatott,dátumozott,lebélyegzett és aláírt papírocskát."

És a Q kötvény vásárláskor mit kaptál? (a kamaton kívül, mert azt már tudjuk, hogy kaptál a Q kötvényeid után)
mahatma2 2015. 04. 30. 08:01
Előzmény: #9128  kukker
#9132
De akkor a buktam viktor csapata se elvezzen priviligiumokat. Ja es ne allamositsanak buktam viktorek, akkor majd talan nem lesz partallami filingem
csendben 2015. 04. 30. 07:53
Előzmény: #9129  Törölt felhasználó
#9131
A cikkben leírtakat már régebben is boncolgatták és hasonló eredményre jutottak!
De ez láthatóan senkit nem érdekelt! (gondolom,nem véletlen...)

"Mennyire egyszerűbb lett volna behívni az ügyfeleket abba a Quaestor fiókokba, amelyikkel tartották a kapcsolatot,
megnézni a Quaestor nyilvántartását, amely az eddigi tapasztalatok szerint egyezik az ügyfelek nyilvántartásával, és kiadni azt ami jár, illetve ha a Q ellopott valamit, akkor azonnal a BEVA-hoz küldeni az igényt. "
- ez érdekes eredményhez vezetett volna,tekintettel arra,hogy olyan Q. társaság is adta-vette a kötvényeket,akinek erre nem volt jogosultsága (értsd:engedélye).
Nem is véletlen,hogy ezek a kötvények hiányoztak a Q.Értékpapír zrt. által kiadott letéti igazolásokból...
Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 07:45
Törölt hozzászólás
#9130
Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 07:41
#9129
Nos, a harmadik egyeztetés helyett:
Mennyire egyszerűbb lett volna behívni az ügyfeleket abba a Quaestor fiókokba, amelyikkel tartották a kapcsolatot,
megnézni a Quaestor nyilvántartását, amely az eddigi tapasztalatok szerint egyezik az ügyfelek nyilvántartásával, és kiadni azt ami jár, illetve ha a Q ellopott valamit, akkor azonnal a BEVA-hoz küldeni az igényt.
Ehelyett ez a sz@rakodás valami eszméletlenül lassú, felháborító.

Az is jó lenne, ha a Quaestor Bank átvenné a részvényes ügyfeleket, brókereket és megnyitnák a kereskedési lehetőségeket a Webbrókeren és az EQTRADER-en... Ugyanis, nem ezen az ágon történt a csalás, hanem az illegális forrásgyűjtéssel.

Érdekes cikk:
link

kukker 2015. 04. 30. 07:19
Előzmény: #9113  Törölt felhasználó
#9128
" Lépjünk túl azon h ki a BEVA ki a nem BEVA tag. Legyél kicsit rugalmasabb, ty."

Aztaqrva.
Buktam, viktor mutasson rá valakire, aki nekem fizet.
És mindenkinek kuss, legyünk már rugalmassabbak.

Beszarok rajtatok, valami fantasyban éltek, semmi racionalitás.

Jogállam működése, kádárikuszmentesen:
- feljelentés
- nyomozás
- per
- bírósági tárgyalás
- bírósági ítélet
- ítélet alapján kártérítés avagy nem, a nyomzás során és a bíróság által megítélt felelős részéről.

Minden más az egypárt rendszer, a személyi kultusz és kádárisztán jellemzője.

Törölt felhasználó 2015. 04. 30. 07:13
Törölt hozzászólás
#9127
mahatma2 2015. 04. 30. 06:54
Előzmény: #9121  mr_oven
#9126
Persze eppen igazad is lehetne, de mikozben jogra hivatkozol, azt az kicsit sem elhanyagolhato szempontot teljesen figyelmen kivul hagyod, hogy az ellenorzesi szervek bunos hanyagsaga, az mely ezt az allapotot igy ebben a formaban lehetove tette. Amennyiben ez igaz ugy nyilvan felvallalva az allamnak a felelosseget, a megoldasban is reszt kell vennie. Na nem ugy, hogy bizonyos befektetoi csoportok erdekeit sertve hatalmi poziciobol milliardokat von ki, torvenytelenul, ezzel is rongalva a karvallottak eselyeit. Ha ebben koztunk megegyezes szuletik akkor erdemes folytatni e diskurzust a kartalanitas felelossegaranyos megosztasaban. A dolgot viszont ugy beallitani, hogy itt a felelosseg csupan a kisbefektetoe (raadasul a terheit a dontesenek csak ra vonatkoztatjuk, hisz masok valamilyen formaban hozzajutotta befekteteseikhez, lasd kulugy raadasul penzben), az velemenyem szerint sportszerutlen. Meg akkor is az ha populista szolamokat durrogtatunk, hivatkozva a plebs miserabilisra.
csendben 2015. 04. 30. 06:47
Előzmény: #9121  mr_oven
#9125
"Aki nem tudja mi a kötvény az ne töltse ki a befektetői kérdőívet, kérjen pénzügyi tanácsadást."

Erről beszélsz?:
link

"kérjen pénzügyi tanácsadást":
- "vegyen Q. kötvényt!" :-))))
csendben 2015. 04. 30. 06:45
Előzmény: #9120  mr_oven
#9124
Szia!

Ezt és az ezt követő hsz.-det elolvasva látom,hogy nagyon körültekintő vagy (voltál)a befektetéseid kapcsán.

- Azt azonban nem értem,hogy miből gondolod,hogy a számlaegyeztetést a webbrókeren keresztül hamarabb meg lehetett volna oldani? Már csak azért,mert aki nem weben keresztül kereskedett,azokkal ezt elég nehéz,mondhatni lehetetlen lett volna megoldani....

- A másik -lehet,hogy csak számomra érthetetlen dolog-,hogy aki ennyire vigyáz a pénzére,miért nem kért semmilyen visszaigazolást,bizonylatot az ügyleteiről (se papír,se SMS,se mail) ?
Ezt úgy tudom,a webbróker indításakor külön kell(ezt volna!) kérni...
(legalábbis ezt írja a Q. "Egységes előzetestájékoztató" c. dokumentum.
link
6. oldal 1.2.4 pont)

Én spec. nem egyszer adtam telefonon megbízást,majd néhány nap múlva beballagtam és átvettem a teljesítést igazoló, nyomtatott,dátumozott,lebélyegzett és aláírt papírocskát.

Biztos,hogy Te ennyire körültekintő és óvatos voltál?

nemoland 2015. 04. 29. 22:45
Előzmény: #9096  ktamask
#9123
...na a következő játék a 'nem veszik át a tértivevényes ajánlott levelet lesz'...

Kíváncsi leszek hétfő óta hány ember 'hitelezői igény' levelét nem vették már át...és ,hogy erre milyen hivatalos indokuk lesz/van...
Törölt felhasználó 2015. 04. 29. 22:36
Előzmény: #9121  mr_oven
#9122
"Nem fogod tudni meggyőzni őket."

Tudom:)

De már annak is erős üzenet értéke van, hogy képtelenek érvekkel válaszolni.
mr_oven 2015. 04. 29. 21:37
Előzmény: #9103  Törölt felhasználó
#9121
Nem fogod tudni meggyőzni őket.
Én is vesztese vagyok az ügynek, de nem elvakult. Volt vér a pucámban elolvasni a kötvény kibocsátási tájékoztatót, amiből kiderült milyen cég bocsát ki kötvényt. Aki nem tudja mi a kötvény az ne töltse ki a befektetői kérdőívet, kérjen pénzügyi tanácsadást. Ha milliókat visz be, akkor áldozzon a tájékozódásra is. Sajnos igaz, hogy mások tájékozatlanságának kapzsiságának most a vétlenek isszák a levét. Az hamis állítás, hogy majd megtérül az alapból kifizetésre kerülő pénz. Céget ingatlanokat kényszer értékesítéssel nem lehet jól eladni.
Bízom benne, hogy lesz még olyan rendszer ahol a jog és észérvek alkalmazói fognak érvényesülni nem pedig a populista politika nyálán csúszó egyedek.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek