Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 08:53
Előzmény: #13157  Törölt felhasználó
#13160
A -20%-ban benne volt az Access is (bár nem nagy értékben).

Szerintem a BC-n belül a Trend portfólió valójában egy klasszikus pilótajáték volt: az új befizetők tőkéjéből fizették ki a régieket. Csak így jöhetett össze veszteség.
detto71
detto71 2016. 03. 03. 08:36
Előzmény: #13158  Törölt felhasználó
#13159
Hát igen. Nagyon régen írtam én is, hogy számomra teljesen elfogadhatatlan hogy oda adok egy brókernek x millát hogy forgassa, csak a kötési díjakkal elfogja égetni a pénzed. Meg mindenfajta portfóliókba fektesse, átkötögesse. Nem is értem, hogy emberek, hogy csinálhatnak ilyet.
És amikor elfogy a pénzed nem tehetsz semmit.

És mennyien vannak akik így csinálják.

Ne gondoljátok már hogy a bróker ért hozzá, lószart, azért lop mert ő is így tud pénzt csinálni.

Annyira élveztem, amikor a bukott bc-s brókerek tavaly meg most hívogatnak, hogy hova menjek és hogy a tőzsde egy szerencsejáték, mert most ő egy alapnál van és az mennyire jó. Megkérdeztem tőle, hogy tizen évig a bc-nél volt bróker tőzsdével foglakozott, akkor nem volt szerencsejáték, hát hogy van ez.
Utálom mindegyiket. A bc-től amikor még működött kéttszer hívott a "személyes" brókerem a hülyeségével, mondtam neki hogy többet ne hívjon azért hogy az ő havi %-át növeljem.

Amikor a bc-nél áttértem online használatra emlékszem hogy kikiabált valamelyik öltönyös majom, hogy ezekután ők már nem segítenek. Szóltam a titkár csajnak, hogy szóljon már akiabálónak, hogy jöjjön ki beszélgessük, hogy ők miben segítettek eddig. Nem jött ki. Mondom akkor én is bekiabálok, ha parasztéknél így szokás, megkínáltam, de nem jött ki, pedig férfi ember amit mondta arra azért kijön, de hát ezek férgek. Mindegyik! Nincs tisztességes bróker! Mindegyik lop!
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 01:41
Előzmény: #13157  Törölt felhasználó
#13158
A további kártalanítás, hogy a végén hitelezőként odaállsz párszázezer Ft erejéig.
Persze nem sok esély van rá, hogy marad vmi elosztható vagyon...

Már korábban megírtam, örök tanulság, hogy akinek van pénze, ne bízza másra, mert igen komoly esélye van rá, hogy megszívja.
Az életben nem kezeltetek portfóliót többet senkivel. :)
Inkább berakom állampapírba [nem egy államéba :) ], de az én pénzemet rajtam kívül többet nem kockáztatja senki. :)
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 01:33
Előzmény: #13156  Törölt felhasználó
#13157
Az Accessen kívüli értékpapírokon volt -20%?

Vagy a végösszeg az Access nélkül?

Hogy lehetett -20%-ot csinálni emelkedős tőzsdei években?

Ha csak simán megvettek volna egy indexet, az is vastagon pluszban lett volna.

Nekem is csináltak -6%-ot vagy hogy, azt se értettem, miközben a 85%-a dkj vagy vmilyen alap volt, ami azért hozott 2-3%-ot.
Tehát a maradékkal, amit forgattak csináltak 60% veszteséget...
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 01:03
Előzmény: #13155  Törölt felhasználó
#13156
Nekem már fizetett a BEVA. A levél tartalmazza a nyilvántartott vagyonnemet mennyiségben, értékben, meglévő és hiányzó (=BEVA fizeti) mennyiséget is.
A nyilvántartott vagyon az bizony a márciusi egyenlegközlő összege (azaz esetemben a közel -20%-os összeg). Sőt az Access-t nem is tartalmazza (így még nagyobb a bukóm)!

És nincs szó benne további kartalanításról...
Törölt felhasználó 2016. 03. 03. 00:20
Előzmény: #13153  Törölt felhasználó
#13155
Én nem tudom mit jelentettek le, mert a bevától még semmit sem kaptam.
Van egy egyenlegközlő, meg egy számlakivonat.
A számlakivonaton mindig is az induló összeg szerepelt, az egyenlegközlőn a (szerintük) aktuális állás.
Jogilag, amíg a portfoliókezelés nem zárul le, addig a BC - nagyon helyesen - az induló összeget tartotta nyilván.
Tekintve, hogy kiderült, hogy trükköztek a nyilvántartásokkal, az utolsó hiteles pénzügyi adat az induló összeg, ahogy te is mondod.
Nekünk ez alapján van kárigényünk feléjük, hiszen mi ezt adtuk nekik, a machinált adatok irrelevánsak ebbőla szempontból.
Az lehet, hogy a beva a jelenleg hiányzó értékpapírok után fizet csak, de a végső elszámolásnál mi ezt az összeget várjuk.
Mert aki plusz 20%-ban volt, azoknak fizetik a nyereséget?
Ugye nem. :)
Na, az meg nem működik, hogy eltérni csak mínuszban lehet, egyébként a számlakivonat...
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 23:39
Előzmény: #13151  Törölt felhasználó
#13154
Ez igaz, de én több milliós követelés esetén elvárnám, hogy hivatalosan, levélben tájékoztatnak, amelyben egyértelműen levezetik az általuk jogosnak vélt kártalanítás összegét. Egyébként nem volt BC-s jelszavam, így mire észbe kaptam (hogy ne várjak levelet), és telefonon sem sikerült könnyen elérnem őket a jelszó igényléséért, már bőven kifutottam a 8 napból... De minden helyre az induló összeget írtam.

És egyszerűen nem értem, hogy nem holmi pár forintos kerekítésekről beszélünk, amiről nem értesítenek, illetve amit hivatalosan nem vezetnek le számszakilag, hanem több százezer forintokról, esetenként tízmilliókról.... :-(
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 23:27
Előzmény: #13150  Törölt felhasználó
#13153
Én is azt írtam be, de őket ez nem érdekelte, mert a márciusi alapján jelentették le a BEVÁ-nak.
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 23:24
Előzmény: #13147  thomasss
#13152
Az NHB-nál dolgozik a becsődölt Széchenyi bank vezére.
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 23:22
Előzmény: #13148  Törölt felhasználó
#13151
Tavaly áprilisban, amikor megkaptuk az egyenlegközlőt, volt 8 napunk kifogással élni. Akkor kellett volna megtenned, valamint a hitelezői igényt is az induló összeggel benyújtani - legalábbis én így gondolom.
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 23:06
Előzmény: #13148  Törölt felhasználó
#13150
Ugyanezen ok miatt én Trendesként az induló összeget írtam be a kárigénybe.
Egyébként ahogy látom 2014 után már minden ilyesmi mínuszban volt náluk...
noworf 2016. 03. 02. 23:03
Előzmény: #13143  Törölt felhasználó
#13149
A műanyag padló nevű , egyébbként miért ne lehetne leírni pwc!
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 22:01
#13148
Sziasztok!

A BC-nél Megatrendem volt/van, BEVA határ alatt. A márciusi állapot szerint mintegy 20% bukóban vagyok (az egy évvel korábban befizetett összeghez képest)... Ez esetemben több százezer forint...

Valójában már az elején sem értettem, hogy hogyan jött ki ez az összeg. Ugyebár azt nyilatkozta mindenki, hogy a BC 15 éve folyamosan csal, kamuzik a nyilvántartással (így esetemben már a legelejétől), akkor mi alapján veszi hitelesnek a felszámoló az utolsó havi kimutatást (ami alapján kártalanítanak)? Ami alapján éppen bukóban vagyok... Ennyi erővel, miért ne lehetnék éppen nyerőben??? Mi van akkor, ha a hiányzó 20%-om nem árfolyamveszteség, hanem egyszerű ellopás??? Kártalanításkor miért nem a legutolsó, bizonyíthatóan hiteles összeget veszik alapnak, ami esetemben a kezdeti befizetés (ezután követhetetlen a pénzem)? Mert mindez a felügyeleti szervek hanyag ellenőrzésének köszönhető...

A többi trendestől kérdezném, hogy ti mekkora bukóban vagytok? Elfogadjátok-e a visszaigazolt kártérítést? (aki a saját részvényeit tartotta BC-nél, az elég egyértelműen le tudja ellenőrizni a darabszámát, de szerintem a Trendesek nem).

Üdv
thomasss
thomasss 2016. 03. 02. 21:36
Előzmény: #13146  Törölt felhasználó
#13147
PLETYKA SZERINT AZERT ALLITOTTAK LE A BEVA KIFIZETEST MERT A KARTALANITASBAN NEM SZABADOTT VOLNA A SAXO SZAMLAPENZT IS BELERAKNI.!!!!..
.nem tudom mit csinalnak azzal a saxossal aki felvette a zset mar.??

Mindenki valasszon sajat szolgaltatot; Nhb az nagyon gaz.szechenyi bank 2.0
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 21:27
Előzmény: #13142  noworf
#13146
Ebben az országban 100 éve sem volt európai a gondolkodás.
Nem véletlen, hogy 20-30 évenként eltűnik ilyen-olyan okból 1-2 millió ember külföldre.
Engem is zavar sok minden, de csak egy életem van, nem tölthetem az egészet a hüjjék hüjjeségével foglalkozva.
Akkor már egyszerűbb lenne hüjjének lenni, az őket láthatóan nem zavarja... :)
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 20:43
Előzmény: #13131  dexter
#13145
Én remélem, erre az a magyarázat, hogy a 100 %-ban meglévő szemét papírok megvannak mind egy szálig!
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 20:40
Előzmény: #13133  dexter
#13144
Valaki ellenőrizni fogja a felszámolót? Mert OK, a BC-s vezetőség megalkotta "Karácsony" ügyfelet!
Honnan fogjuk tudni, hogy időközben nem került be ügyfélként "Szilveszter", "ÚJÉV", "FARSANG","HÚSVÉT", "ANYÁKNAPJA", "NŐNAP" ügyfélként pár milliárddal a csomagba, és ezért nem jó az arányszám? Azért nem ártana egy bővebb tájékoztatás!
Törölt felhasználó 2016. 03. 02. 20:33
Előzmény: #13137  noworf
#13143
Ki volt a külső szakértő? Azt tudom, hogy volt egy NAGY NEMZETKÖZI KÖNYVVIZSGÁLÓ CÉG (akinek a nevét nem lehet leírni )a BC felszámolás körül. Szakértők hada nézte a BC szabályzatokat, meg mindent,csomó dr,!
noworf 2016. 03. 02. 19:57
Előzmény: #13140  detto71
#13142
Szvsz nem csak anyagi, elvi kérdés is a helyzet amibe önhibánkon kívül kerültünk.
Az eltelt eseménytelen egy év már önmagában is hatalmas károkat okozott anyagilag és mentálisan is!
Nem idegeskedés az ha nem törődünk bele a csalásba, lopásba, a semmibe vételbe, a folyamatos hazudozásba hanem ellenállás!!!
A mi ügyünk csak egy részlete annak ami az országban történik de tökéletesen mutatja hogy ma a hazánkban nincs demokrácia, nincs jog, nincs európai gondolkodás. Ma a gyakorlatban az ország államformája "családi vállalkozás" , működtetése "tisztességtelen piaci magatartással" történik, a még meglévő javak elosztásánál pedig " a minden szentnek maga felé hajlik a keze " irányelv a mérvadó!
filter 2016. 03. 02. 19:38
Előzmény: #13140  detto71
#13141
Túl sok itt a Habonyos,MNB s kérdés!
Hát ezért nem bizunk már semmiben.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek