Topiknyitó: Portfolio 2014. 12. 01. 19:08

Bréking! Bukik Putyin gigaprojektje  

Ugrás a cikkhez
Oroszország nem tudja folytatni a Déli Áramlat megépítését - jelentette ki Vlagyimir Putyin törökországi látogatásán. Az orosz elnök az akadályoztató körülmények között említette a bulgáriai helyzetet és azt is mondta, hogy Oroszország lemond a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=207262
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 12. 06. 18:45
Előzmény: #94  szivacs
#100
Tudod az a baj ,hogy csak így tudok veletek tárgyalni,ilyen trágya módon,mert minek simogassam a sz.rt,attól az nem válik számomra értékesebbé.
datoja 2014. 12. 06. 18:05
Előzmény: #50  upgrayeddAKS
#99
Most már tudom, mit tud, /nem tud/ a kavitációs kazán. :(
- Hát... ebből se leszünk energia nagyhatalom, ha unijós milliókat pakolnak bele egyesek, akkor se. :(
szkeptikus.bme.hu/kavitacioskazan
datoja 2014. 12. 06. 17:56
#98
Gazprom: Ez itt a vég kezdete
Váratlanul Moszkvába érkezett a francia elnök
Törölt felhasználó 2014. 12. 06. 15:01
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Eddig itt a fórumon inkább külső szemlélőként szórakoztam azon, hogy beszél mellé, meg kerülgeti a semmit (egyetlen hosszabb, meddő beszédem volt Szivaccsal)... hát most utolért a végzet. Az a bosszantó, hogy semmi kedvem hozzá és láthatóan nincs is értelme, dehát csak piszkálja a csőröm, ha hülyeséget írnak nekem, aztán meg nulla reakcióval eltűnnek.
Törölt felhasználó 2014. 12. 06. 14:42
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
"ha meg konkrétumokról volt szó, vagy úgy tettél mint aki nem érti és mantráztad tovább a hülyeséged, vagy elsomfordáltál."

Tipikus, szivacs mindig ezt csinálja. Ahogy pampa, meg az összes Fidesz hívő is.
Törölt felhasználó 2014. 12. 06. 14:36
Előzmény: #83  szivacs
#95
"nem csak neked szól, de éppen te adtál rá apropót."
És mesélj, mivel adtam rá apropót ? A te szavaiddal, a te "logikáddal" írtam a te elmélkedésedre úgy, ahogy te írtál nekem korábban. Én mutattam, neked görbetükröt.Amit te csináltál az én esetemben, az nem görbe tükör mutatás volt, hanem értelmetlen kötekedés. Te próbáltad hülyén beállítani a dolgokat, nem én, ha meg konkrétumokról volt szó, vagy úgy tettél mint aki nem érti és mantráztad tovább a hülyeséged, vagy elsomfordáltál.
szivacs
szivacs 2014. 12. 06. 13:19
Előzmény: #91  Csakisazigazat
#94
Kösz hogy szóltál, hogy mit nem fogok érteni!
Abban viszont nem vagyok biztos, hogy vajon képes leszek-e ugyanolyan módon viszonyulni ahhoz, hogy vajon egyetérthetnénk-e azzal a megállapítással, miszerint minden állítólagos jobbikos szavazó ilyen arrogáns vagy te a kisebbségbe tartozol ezzel?
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 12. 06. 13:19
Előzmény: #92  Csakisazigazat
#93
térepeltetés=térdepeltetést .Sajnos már haldoklik a gépem .
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 12. 06. 13:17
Előzmény: #83  szivacs
#92
Nem sokára térepeltetés lesz Szivacs ,ahogy ti szoktatok a dzsipókirály előtt!
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 12. 06. 13:10
Előzmény: #89  Csakisazigazat
#91
link
Baj van Putykócska ,ezért nem akarsz te senkivel rosszban lenni,itt csak te húzhatod a rövidebbet.(Szivacsnak ezt nem írtam ,ne olvasd mert úgy sem érted!)
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 12. 06. 12:15
Előzmény: #89  Csakisazigazat
#90
link
A korrupciónak köszönhetően úgy lemaradtak mindenben mint a sz@r!
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 12. 06. 12:10
Előzmény: #88  Csakisazigazat
#89
Ráébredt volna Putyin,hogy bármekkora hatalma van és míg azzal volt elfoglalva,hogy diktátori pozícióban gazdagítsa magát és a barátokat ,addig nem maradt más a gazdaságban ,csak ami adott volt,vagyis az energiahordozók.Azt meg ugye csak pénzért adják,pénze meg kinek van?
link
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 12. 06. 12:01
Előzmény: #87  Csakisazigazat
#88
Ott kemnyen fűteni kell és kajázni,hogy ne faggy meg a nagy koldusságban.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 12. 06. 12:00
Előzmény: #86  Csakisazigazat
#87
Nagyon kemény telek vannak ám a tundrán!!!
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 12. 06. 12:00
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#86
Be kellett ezt kétszer is linkelnem,mert megint egy tévhit ami a buta fejekben szállingózik a felcsúti Maradonának köszönhetően.Aki átlátja a dolgokat ,az rádöbben ebből a rövid összeállításból,hogy Putyinnak valami befolyt a gatyába ,amikor ráébredt,hogy egyedül van a harcban az egész világ ellen és senki nem engedi a nagyok közül ,hogy egy diktátor határozza meg a világ energiaellátását.Olyan ez ,mint amikor belédkötnek ,véletlenül erősebbnek bizonyulsz és az agresszív támadód könyörög ,hogy ne bántsd.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 12. 06. 11:54
Előzmény: #81  omaha
#85
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 12. 06. 11:54
Előzmény: #83  szivacs
#84
szivacs
szivacs 2014. 12. 06. 10:48
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Remélem csak az én kommunikációs hiányosságom - és nem szándékos félreértelmezés eredménye, hogy alapvető tévedésben vagy, akárcsak itt még jónéhányan.
Leírtam már párszor, de hogy tiszta legyen, leírom újra: én ebben a témában sem -akárcsak sok másikban- nem egyik vagy másik álláspont mellett vagy ellen szólok, hanem igyekszem tükröt tartani azok elé, akikről úgy vélem, hogy nem körültekintően és kiegyensúlyozottan, azaz féloldalasan fogadnak el és tesznek magukévá bizonyos állításokat, érveket és ezzel hagyják magukat megvezetni, netán ők is beállnak a másokat félrevezetők közé.
Ebben az esetben sem arról írok, hogy az eu orosz gázfüggőségét növelni avagy csökkenteni kell, hanem arról, hogy akik ezt vagy azt állítják, gyakran hamis, maguk által sem betartott érveket hoznak fel. Nem az általuk hirdetett, másokon számonkért elveket követik, hanem csupán a saját érdekeiket. Persze ezt nem vállalják fel nyíltan, hanem álságosan "közös elvekre" hivatkoznak - mindíg éppen azokra, amelyek az érdekeiket szolgálják.
Arra igyekszem ráirányítani a figyelmünket, hogy ezt az álságosságot vegyük észre és ne dőljünk be azoknak, akik olyan elvekre, szabályokra hivatkoznak, melyeket maguk áthágnak vagy éppenséggel a saját érdekeik érvényesítésére hoznak szabályokat. Sajnálatos, hogy ugyanazok, akik az ilyenfajta jelenségekre a hazai politikusok esetében -egyébként joggal- érzékenyek, szóra sem méltatják ugyanezt a jelenséget, amikor nem azok tesznek ugyanúgy itthon vagy a világban, akiket ellenfelüknek gondolnak.

Úgy vélem -néhány sajnálatos kivételtől eltekintve- nem azért írogatunk ide, hogy egymást legyőzzük, hanem azért, hogy megismerjük mások akár ellentétes véleményét, próbáljuk megérteni szempontjait, gondolkodását és így sokrétűbben lássuk és értsük a világot és benne helyzetünket. Ettől leszünk mindannyian szellemileg gazdagabbak, nem attól, hogy ki hány "ellenséget" "győzött le".
Tudom ez pacifista és idealista gondolkodás, de a gondolatainkból születnek a tetteink és a tetteinkből a valóság, amiben élünk. Aki táborokban, konfliktusban, konfrontációban, ellenségben, mások legyőzésben, megsemmisítésében gondolkodik, az harcot, háborút, pusztulást és halált állít elő; aki elvekben, közösségben, megismerésben, érvelésben, megértésben, konszenzuskeresésben, az pedig megegyezést, békét, fejlődést és ezzel életet teremt.
Elismerem, hogy nekem sem sikerül mindíg, de törekszem rá. Abban viszont hiszek, hogy akkor járnánk jobban mindannyian, ha erre vennénk az irányt és egyre többen törekednének a megértésre (az eredeti értelmében vett toleranciára!) és energiáinkat a megegyezés keresésére, az együttműködésre fordítanánk az egymásnak feszülés és egymás "legyőzése" helyett.
(Aki akarja, megérti a jószándékot, aki nem az majd beleköt és kiforgatja - és ezzel el is helyezi magát.)

Ne haragudj, hogy mindezt pont neked írtam, nem csak neked szól, de éppen te adtál rá apropót.
Törölt felhasználó 2014. 12. 05. 10:36
Előzmény: #78  szivacs
#82
Akkor most te leszek:
Látom teljes a sötétség. Nos akkor elárulom, úgy van, ahogy írtad:
Az Északin csak orosz gáz jöhet, pont úgy, mint a Jamalon és a Testvériségen!
Mégsem láttam ezen aggályaidat felvetni a Jamal és a Testvériség esetében. Annál nem tartottad gondnak, hogy "kizárólag orosz gáz jöhet rajta" és nem kritizáltad annak megépítését?
omaha 2014. 12. 05. 10:15
Előzmény: #79  szivacs
#81
Már kezdődik ! Nem így gondoltuk, sajnáljuk, folytassuk a megbeszéléseket stb. Majd ha az oroszok elzárják az északi áramlatot akkor lesz a nagy gebasz, mert ez sem lehetettlen!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek