Topiknyitó: Portfolio 2013. 05. 31. 08:23

Áfacsaló webáruházak tehetik tönkre a hazai cégeket  

Ugrás a cikkhez
Kritikus helyzetbe hozzák a magyar e-kereskedelmi szektort a külföldön bejegyzett webáruházak, amelyek úgy árusítanak Magyarországon, hogy a környező országokban jellemző kisebb áfát tartalmazó számlát állítanak ki, tarthatatlan árversenyre...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=184637
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 06. 07. 10:43
Előzmény: #8  kukutyinbenko
#80
"Gondolj már utána mennyivel többet kell szállítani a gyártótól a fogyasztóig, ha egy másik országban bejegyzett internetes áruházán keresztül számláznak!
Mert szerintem semennyivel."
pld :
www. elektroudvar. hu -
"Áruházunk minden bruttó 50 000 Ft feletti vásárlás esetén Magyarország egész területén mindössze 1.000 Ft-ért biztosít házhozszállítást."

M-Elektro s.r.o.
Hadovská è. 6,
945 01 Komárno
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 06. 07. 10:43
Előzmény: #77  pitbull
#79
magyar az az orsós meg akiket ő annak mond, ugye
watson
watson 2013. 06. 07. 10:39
Előzmény: #66  tokos.
#78
tokos drága nem látod, hogy nem az én adataim hanem a Világbank által publikált számok? link

és 2003,4,5 ben mennyivel is verjük a német gazdaságot? 2006,7-ben valóban szerényeb, de mégsem akkoró és tartós bukó mint 2010-től.

2008-ban pedig volt egy világgazdasági válság, ami 2010-11-ben nem volt.
Többek között ennek hatására lépett fel Bajnai és nem Bajnai okozta hamár ok-okozatokat keresel...

Ha jobban fókuszálsz a különbségekre akkor rájöhetsz mekkora ökörségeket beszélsz, és láthatod hogy mekkora leszakadást generál Orbán felzárkózás helyett.

Beruházási grafikonnal megbarátkoztál már?
pitbull 2013. 06. 07. 10:14
Előzmény: #74  Bekre_Pal
#77
Tetszik ez az elvtárs szó használata. Mintha az orbáni hűbéresek nem lennének a fidess elvének a társai. Elveikben pont ők azok, akik a leghűebben képviselik a kommunista rezsimet. Meg ez a nemzeti összefogás is tetszik. Tehát akkor, aki emberbaráti szeretetből fog össze embertársaival az már nem is ember? A jelenleg Magyarországon élők 90%-a genetikailag a Kárpát medencében valaha is megfordult népek keveréke. Akkor ki is a magyar valójában?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 06. 07. 09:56
Előzmény: #75  Bekre_Pal
#76
mmint az "ez" és az "az" közül
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 06. 07. 09:56
Előzmény: #73  pitbull
#75
kimaradt az "is"
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 06. 07. 09:56
Előzmény: #68  tokos.
#74
olvtárs, ma jöttél a falvédőről, vagy ekkora a pártmegbízásod?

csak tisztánlátásilag kérdem, végülis mindenki azzal hülyíti magát, amivel akarja
pitbull 2013. 06. 07. 09:55
#73
Legkönnyebb a múltat kritizálni, elemezgetni. A jövőt megmondani, megtervezni felelősen cselekedni a jelen és a jövő érdekében az az embertpróbáló feladat. Na, ez az amire orbán képtelen.
Törölt felhasználó 2013. 06. 07. 09:51
#72
Sajnálom azon cégeket, akik az e-biznisz miatt hátrányba kerültek, de ki nem sz.rja le Őket.
Nekem is van üzletem (amúgy bankfiók igazgató) és amikor a város főterére felépítették a plázát, senki sem kérdezte meg a városi kiskereskedőket, hogy akkor mi a terv a jövőre tekintve, helyette emelte a város a bérleti díjakat, amíg teljesen ki nem pusztult a megyeszékhely főtere és vonzáskörzete. Csak az volt a lényeg, hogy a pláza jól menjen, mert majd az(ok) sok adót fognak fizetni - gondolták és tévedtek.
Jelenleg több Mrd-ot fektet be a város a reorganizációba, mert rájöttek, hogy az emberek nagy része (akinek vanm pénze arra is, hogy költsön ) utálja a plázát, így inkább nagy része más városokba, ill. külföldön költi el a pénzét, ugyan azokra a cuccokra, amit is meg lehet(ne) venni.
Nem tudom miért, de valamiért nekem külföld mindig olcsóbb (pl Németország, évekig éltem ott), eltekintve az ÁFA különbségtől, jóval olcsóbb.
Visszatérve a Topic témához, pl a parfümöt, cd, dvd én ilyen SRO cégektől rendelem meg, mert harmad, negyed áron tudom tőlük megvenni, akkor itt már szerintem nem az országok közötti ÁFA különbségről beszélünk. Borokat (nem magyart) is külföldről rendelem, mert itthon kétszer drágábban kapom meg ugyanazt, mint a német cégtől, akinek több üzlete is van a saját országában, tehát nemcsak az e-felületen képviselteti magát.
Szerintem itt az egyik legnagyobb probléma az importőrök, kereskedők irtózatos éhsége és ez teremtette meg ezt a helyzetet. Köszönjétek nekik!!!
pitbull 2013. 06. 07. 09:50
Előzmény: #68  tokos.
#71
Tévedsz, a legnagyobb bukó a II. világháború alatt, vagy Mohács alatt, vagy a tatárjáráskor volt. Ha már a múltat majmoljuk, akkor így teljes a lista. Felejsd már el orbán apád esztelen múltba merengését és foglalkozz a jövővel.
tokos. 2013. 06. 07. 09:37
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Nem tudom, hogy miről beszélsz én egy grafikonról írtram, amin sz látszott, hogy a Bajnai-éra alatt, mikor a mi beruházásaink valóban drasztikusan estek, a másik 3 meg alig, inkább csak stagnáltak.

A második ábrát sasold meg a 2009-2012-es szakaszt.

Remélem segíthettem.
Törölt felhasználó 2013. 06. 07. 09:24
Előzmény: #68  tokos.
#69
Úgy tűnik, elfelejtkeztél róla, hogy 2009-ben az egész világgazdaság beszakadt. A német GDP is 5%-al esett. Most viszont emelkedik.
tokos. 2013. 06. 07. 09:18
Előzmény: #61  watson
#68
Watson drága,

Ez az ábra megint szar volt, az látszik belőle, hogy arábyaiban a legnagyobb bukó Bajnai elvtársad alatt történt.

Basszus, ekkora öngólt (hogy tanult kolléégáimat idézzem...)
tokos. 2013. 06. 07. 08:59
Előzmény: #59  watson
#67
Tényleg, csak a saját megnyugtatásod érdekélben, nézd meg, hogy 2005, 2006, 2007 2008 folyamán mennyivel nőtt az államadósság, mennyivel nőtt a háztartások adóssága, és hasonlítsd össze ezt azzal, hogy mennyit tudtunk ebből hasznosítani mondjuk a németekhez képest.
tokos. 2013. 06. 07. 08:52
Előzmény: #59  watson
#66
Watson drága,

A saját adataid alapján is ökörséget írsz?

A magasan veri 2006-ban 0.2% volt, 2007-ben -3.2% 2008-ban -0.2 %. Hát jól odavágtunk nekik.
Törölt felhasználó 2013. 06. 07. 07:35
Előzmény: #63  Knight Tyris
#65
"de a BUX teljesítményét nem kell magyarázni, csak FEJLETT helyett FEJLŐDŐVEL kéne hasonlítani"

Itt a ábra még egyszer
link

Bontsd 2 részre: kormányváltás előtt és kormányváltás utáni szakaszra.
Ha így sem látod az változást, akkor nem hiszem hogy meg tudlak győzni.
Kormányváltás előtt is FEJLETT és FEJLŐDŐ volt.
Törölt felhasználó 2013. 06. 07. 07:25
Előzmény: #63  Knight Tyris
#64
"Nem olvastam az előzményeket, "

Tényleg nem olvastad, mert a Német és Magyar gazdaságról volt szó.

"A lengyel WIG , cseh PX, román BET
tőzsdékkel összehasonlítva rendben van a BUX teljesítménye"

Én úgy latom a grafikonodon, mintha a BUX jött volna ki legjobban a válságból a adott országok közül, amit 2011-re sikerült leadnunk a tartalékok felhasználásával.
Igy is rendben van a BUX vagy rosszul látom ?
Knight Tyris 2013. 06. 06. 23:26
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#63
link

Nem olvastam az előzményeket, de a BUX teljesítményét nem kell magyarázni, csak FEJLETT helyett FEJLŐDŐVEL kéne hasonlítani a helyes kép érdekében.

ugyanis a pénz jó ideje a fejlett piacokra megy, ment (pénznyomtatás stb)

A lengyel WIG , cseh PX, román BET
tőzsdékkel összehasonlítva rendben van a BUX teljesítménye

A cseh és román piacokat szépen felülteljesíti a lengyellel meg azonos teljesítményt mutat.
A GDP adatokhoz mérteln felülteljesítő a BUX, hisz a lengyelek megúszták recesszió nélkül mégis hasonló a WIG és a BUX teljesítménye.

link
watson
watson 2013. 06. 06. 23:07
Előzmény: #53  szivacs
#62
Egy maffiabűnöző Orbánt kérdés nélkül el kell zavarni, és lecsukni Simicskástól Lázárostól... és a jelentkezők közül a legalkalmasabbnak véltre adni a voksot, nem pedig a legnagyobbra vagy legismertebbre.
Amit te írsz hogy vacillálnál hogy a bűnöző kinek adja át a kormányrudat az sima cinkosság a bűnben.
watson
watson 2013. 06. 06. 23:00
Előzmény: #59  watson
#61
és ahogy írtam a jövőt is kinyírták egy jó időre Orbánék...

nézd meg a beruházások alakulását: link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek