Topiknyitó: Portfolio 2013. 05. 31. 08:23

Áfacsaló webáruházak tehetik tönkre a hazai cégeket  

Ugrás a cikkhez
Kritikus helyzetbe hozzák a magyar e-kereskedelmi szektort a külföldön bejegyzett webáruházak, amelyek úgy árusítanak Magyarországon, hogy a környező országokban jellemző kisebb áfát tartalmazó számlát állítanak ki, tarthatatlan árversenyre...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=184637
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 06. 13. 21:01
Előzmény: #139  Bekre_Pal
#140
én úgy vagyok vele, hogy ha ebbe bele tudnak feccölni annyi energiát, hogy ki tudnának velem babrálni, akkor megérte lekötni az erőforrásaikat :) plusz még az is lehet, hogy a fagyi visszanyal, és én (is) kibaszok velük (bár ebben benne van az a posztulátum, hogy idióta zombihaddal kell felvennem a harcot, amire viszont jó esély van akkor, ha csakugyan veszik a fáradságot, és elkezdenek kekeckedni, ám utóbbi szvsz sajnos valószínűtlen :) mert a zombihadnak ehhez túl sok erőforrás-igénye van, és mire jó egy-egy vacak kis bloggerrel meg fórumozóval kitolni...)

na szóval én azért csak provokálom a férgeket, hátha :)

talán az itteni hülyék is felhívják a figyelmet ezekre a szemtelenkedő fórumozókra, köztük rám, és megtudjuk, mit tud a nagy buta góliát :)

végső soron a ruszkik is sokat cumiztak eleinte a finn-szovjet háborúban
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 06. 13. 20:40
Előzmény: #138  upgrayeddAKS
#139
nem szabadna ilyen negatívan beszélnünk erről a kisformátumú emberről, mert ki tudja, kubatovnak milyen keresőmotorjai vannak
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 06. 13. 19:57
Előzmény: #135  Bekre_Pal
#138
"úgyhogy a gáton bicskával kolbászozó népszerűsködő cigányparasztnak kellene felismernie,"

az már felismerte, ami számára lényeges, egy ekkora kreténtől meg ne várj nagyobb mutatványt...
neki a gazdaság legegyszerűbb összefüggései is olyan bonyolultak, hogy 25 éve nem tanult bele még alapszinten sem, pedig azt talán felfogta már az az australopithecus agyacskája, hogy a legkönnyebb úgy lenne hatalmat bebetonozni, hogy JÓL KORMÁNYOZ

nem hiszem, hogy ez olyan bonyolult lenne, hogy még ez sem menne neki, bár ki tudja... lehet, ez tényleg elhiszi magáról, amit az alsóbbrendű talpnyalói híresztelnek róla mint állítólagos nagyformátumú törp... izé... politikusról
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 06. 13. 19:51
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#137
jó kis mutyisztáni, zavaros vízben halászós stílusa van ennek a belterjes artisjusnak is: úgy osztanak szét lényegében komoly kontroll nélkül több, mint 10 milliárdot évente, hogy azért maguknak is adnak belőle :)

tipikus magyarisztáni sikersztori ez is :)

mondjuk tény, hogy nem ők lesznek az elsők, akiket falhoz állít a forradalom :) hanem a szíriusz kibernetikai társaság marketing osztálya és a politikusok :) bár sztem elég lenne csak utóbbiakat megfingatni, no persze nem éles lőszerrel, mert a halott politikus nagyon drága vad ám :) a külföldi bankszámlák, stb. miatt

most lehet azzal jönni, hogy ez egy birka nép, de 1956 nem olyan rég volt azért... na majd meglátja a nép, mi lesz 2014-ben...
Törölt felhasználó 2013. 06. 11. 17:19
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#136
Elég sok(k) azért egy bruttó 5-6 ezer Ft-os terméken 1662 Ft (elvileg... nem tudom mit változott).
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 06. 10. 15:58
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#135
olyan kurvajók a mostaniak a törvényalkotásban, semeddig nem tartana visszamenőleg megvonni az artisjus jogát, ahogy máskor is intézik az ilyesmit

úgyhogy a gáton bicskával kolbászozó népszerűsködő cigányparasztnak kellene felismernie, hogy ez itt a nyolccsilliárd kisebb-nagyobb ok egyike, hogy miért nem bír nálunk működni a gazdaság
Törölt felhasználó 2013. 06. 10. 14:53
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
...meg persze...
Törölt felhasználó 2013. 06. 10. 14:53
Előzmény: #128  Bekre_Pal
#133
Mondjuk ennek pont az Artisjus az oka, persze az állam, amely engedi, hogy egy jogvédő szervezet gyakorlatilag hatóságként működhessen és gyakorlatilag adóként szedhessen be pénzt.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 06. 10. 14:39
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
Mondanom se kell, még tegnap visszaigazolták, a napokban kapom a cuccot. Gyakran azért rendelek külföldről, mert a jobb ár mellett gyorsabban intézik a szállítást, és olcsóbb a küldés, mint belföldről.
Törölt felhasználó 2013. 06. 10. 06:45
Előzmény: #128  Bekre_Pal
#131
szegény szlovák, nem keresett rajtad eleget...

ruhát, cipőt, kaját, számlátvezetni, élni is jobb kint mint itthon. miért pont a webshop lenne kivétel?

nincs vevő, termelés, 30 embert próbál eltartani egy sd kártya.
Törölt felhasználó 2013. 06. 09. 23:23
Előzmény: #40  szivacs
#130
Egyetértek azzal, amit a szállításról írsz, de itt az áfáról van szó, és szó sincs arról, hogy fizikailag honnan hozzák az árut, csak hogy hol jegyzik be a céget.
Törölt felhasználó 2013. 06. 09. 23:22
Előzmény: #36  szivacs
#129
"Mindent csak az Orbán-Antiorbán egyenesen vagy képes értelmezni egydimenziós világszemlélettel?? "

Én nem, de te mindig. Én hoztam más példát is, lásd Artisjus, másrészt Orbánék csak 2%-ot adtak az áfához.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 06. 09. 14:38
#128
egy szlovák netes boltból vettem 3 perce két 16 gigás 10-es osztályú sd kártyát, szállítással együtt kétharmad annyiért, mint a tönkremenésre ítélt honfitárs vállalkozások legolcsóbb ajánlata szállítás nélkül

úristen, lehet, hogy inkább másfélszeres áron nemzettársaimat kellett volna támogatnom? hát milyen ember vagyok én már?

azt csak remélni merem, hogy a másfélszeres áron forgalmazó magyar netáruházas itthon szerzi be pl. a használt kocsiját drágán, nem németországban, mert ha igen, akkor a hazai használtkocsisok is sírhatnak
jancsika 2013. 06. 09. 13:55
Előzmény: #122  watson
#127
Azért a beruházások csökkenésétől nem kell ennyire megijedni, s mint a legnagyobb probléma szemléltetni.

Igen csökkennek, de hála égnek nem kell többet költeni drága autópályára, totál felesleges városrehabilitációs programokra,talán már a végképp felesleges 4-es metro sem visz el annyit. A probléma a termelő beruházásokkal van, de aki tudja, hogyan működik a rendszer ezeknek az adatoknak sem fekszik le.

Íme egy példa: van egy 1Mft-os gép. Mivel ezt a gépet uniós alapokra is el lehet számolni 20% vissza nem térítendő támogatással, megéri megvenni 100 Mft-ért és 100Mft-ot szerepelteni a beruházássoron, a különbözetet pedig egyéb utakon elszámolni. (Pláne megéri ha még az állam is ad 30-40 Mft-o munkahelybővítés címén)Ugye ekkor a beruházás 100Mft. Viszont, ha nincs uniós pénz és tényleg kell a gép akkor ez 1Mft lesz ami 99%-os visszaesés a beruházássoron mégsem lesz gond a felfutással.

Az viszont tény, hogy ma eljutottunk oda, hogy vigyáznod kell, ha jól megy a vállalkozásod, no nem azért mert jön a konkurencia, hanem azért mert ez fáj az államnak és ráddob olyan betarthatalan és kicsinyes szabályokat, amitől elmegy a kedved az egésztől. (na ez az igazi baj szerintem is)

Azt viszont írjuk az Orbáni rendszer javára, hogy a jegybanki kamatcsökkentés igenis kezdi letolni a vállalkozói hiteleket is, és nem gerjesztett kezelhetetlen inflációt , szemben a korábbi tankönyvi okosok állításával...

Szóval én úgy látom, hogy a watson féle balos élni és élni hagyni modelhez kellene illeszteni, a semmire ne akarjál profitot szemlélettel, alacsony kamatkörnyezet mellett az értelmetlen (és állandóan új névvel nyíló) hivatali bükökrácia megfékezésével.

A magas fizetés alacsony adókulcs igazságtalanság probléma akkor gond, ha a magas fizetés nem a versenypiacon alakul ki. Hiszen arra büszkének kell lenni ha valaki pl brutto 2Mft-os keres és be is fizeti az adóit a versenyszférában, azt viszont szégyelni kell, ha egy bürökrata teszi mindezt pláne ktg térítéssel előjogokkal az az ablakon kidobott pénz.

Szóval erről az a véleményem, hogy másként kellene számolni az állami és a piaci nyugdíjakat, hiszen csak az utóbbi mögött van valós teljesítmény.

A nyereségadó sztem pedig sávosan csökkentő módban lenne korrekt, azaz minél magasabb a nyereség annál kisebb % a társasági adó.
Persze e mellett az eusnál jóval szigorubb fellépés az összes offshoros országgal szemben (pl Svájc is ilyen).

Knight Tyris 2013. 06. 08. 21:07
Előzmény: #121  tokos.
#126
hmm jól hangzik :o)
akkor jó kapást és nyugalmat

üdv
a legközelebbi peca utáni Pf-ezésig :o)
tokos. 2013. 06. 08. 10:29
Előzmény: #122  watson
#125
Még néhány apróság.

Nem gondolom, hogy felmagasztaltam őket. Egyszerűen azt próbálom elmagyarázni, hogy sz.rból nem lehet várat építeni. Mint írtam sok hibájuk van, de attól még az ország helyzete, figyelembe véve a körülményeket, nem annyira kaki, mint ahogy te próbálod meg beállítani. A trafik mutyi hatalmas szarháziság volt, a szerencsejáték szerintem egy picit más kérdés, de nem mélyedtem bele a dologba.
A beruházási rátában nem teljesen értem, hogy mit nem értesz, az országban a beruházások 2009 óta de lehet, hogy még régebb óta is, csak ez nem látszik a grafikonon, zuhannak. Ez a folyamat nem Orbánnal kezdődött. Természetesen lehet, hogy hozzátett ehhez, ezt nem vitatom, de olyan folyamatokról van szó, amik Orbánék előtt elindultak az országban, míg mondjuk a régióbeli országokra ez nem volt jellemző, vagy távolról sem ilyen mértékben.

A bankokról is írnék, mert bár éppen nem te pedzegetted, de szerintem itt is félremagyarázás van. Ugye állandóan azt hallom, hogy a bankadó miatt nincs hitelezés. Meggyőződésem szerint viszont nem azért nincs, mert a bankok nem akarnak adni, hanem azért, mert az emberek olyan kondíciókkal, amivel adnék, nem vesznek fel. Engem folyamatosan bombáznak, hogy ennyi, meg annyi millió hitelt vegyek már fel. Mikor megkérdezem, hogy mennyi a kamat, hát az 20%. az alapkamat meg 5 sincs. én meg erre azt mondom, akkor haljál éhen...
Akkor indult be a hotelezés, mikor kedvező kondíciókkal lehetett hitelhez jutni. Először a támogatott hitel, utána jött a devizahitel. Mindkettőnek olyan volt a kondíciója, a kamata, amit a lakosság már nem sajnált kifizetni. Most ilyen gyakorlatilag nincs, ráadásul a lakosság full el van adósodva. Esze ágában sincs az embereknek hitelt felvenni. Szerintem a lényeg ennyi, valamit erzen a bankadó árnyalhat valamennyit, de nem az a probléma gyökere.
tokos. 2013. 06. 08. 08:13
Előzmény: #122  watson
#124
Nem korlátoz semmiben az alkalmazottiságom, csak máshogy ítélek meg dolgokat.

Természetesen, mint írtam, rengeteg szemétséget művelnek, a dohányboltok dolga engem is felháborítottak pl. és abszolút hiba a kiszámíthatatlanság is.

Ugyanakkor azért egy kicsiit körülnézhetnél a fidesz gyűlöletedet efy kicsit elfelejtve, közel sincs akkora szárnyalás Európában, mint itt beállítani próbálod, a cshek recesszióba. Vannak, a németek stagnálás környékén. Pedig érdemes megnézni, hogy ezeknek mennyit kell mondjuk GDP arányosan adósságtörlesztésre költeniük.
watson
watson 2013. 06. 07. 23:38
Előzmény: #122  watson
#123
őszintén tokos, te terveznél bármilyen vállalozást egy olyan országban létrehozni ahol ha nyereségessé válnál bármikor visszamenőleges adóval elvehetik az eredményed, sőt veszteségessé tehetnek árbevétel adóztatásával eredmény helyett?
létrehoznál olyan országban vállalkozást ahol egyik napról a másikra elvehetik azt tőled messziről jött csinovnyikok? (lásd trafik, szerencsejáték, vagy állami földbérlet...)

Itt van a minapi a romkocsmaadó. Ez is mire jó? Jobb ha ezeket a vállalkozásokat is ellehetetlenítik?
Értelmesebb városvezetésnél vannak olyan városrészek ahol a vendéglátás preferált és oda irodák költöznek nem lakásokat tartanak fenn. De mint látod már nemhogy évre előre, már napokra sem lehet gyakorlatilag tervezni. Kár hogy nem érzed át mekkora bűn amit Orbánék ezekkel az ad hoc és tisztességtelen szabályozásokkal elkövetnek.
watson
watson 2013. 06. 07. 23:27
Előzmény: #89  tokos.
#122
Néha azt érzem hogy korlátoz téged az alkalmazotti szűklátókörűséged pl. adók, meg beruházások megítélésében.

Tévedsz hogy egyformák a politikusok amikor bagatelizálod Orbán mérhetetlen bűnözését azzal hogy mindenki lop.
Egészen más amikor egy eredményből lopnak és amikor a munkaeszközt sőt a jövődet lopják el. Egészen más amikor egy tégládat lopják el a jogrendszerből és más amikor az alapokból lopkodják.

Szívesen akaszgatsz cimkéket a nyakamba, lelked rajta, de a te Orbán hívőséged sugárzik amikor ledegradálóan "trágyadombozod" amit örököltek és felmagasztalod azt a mégnagyobb trágyadombot amit csináltak belőle.

A beruházási adatok éves adatok voltak amit mutattam, tehát a q2-vel is nehéz mit kezdeni, és abszolut értékként láthatod hogy 2010-11-12-ben abszolut értékben nóyírta ki Orbán a beruházásokat, bankadóval, adóságmentéssel, kiszámíthatatlan visszamenőleges és igazságtalan, szektorokat kinyíró adókkal.
Még azt is el lehet fogadni hogy 2009 a válság visszavetett valamit és ezt esetleg Bajnai nyakába varrod, bár nem ezt mutatják a számok, de arra semmi mentség hogy most ilyen szarul állunk.

Ha tudnád mennyi multi áll startra készen hogy 2014-ben ha Orbán tovább regnálna, akkor leépítsen és emberek százait rúgja ki.
Ha csak a dohányos cégeket nézed a trafikmutyi hatására 2014-re brutál leépítéseket terveznek ha marad a tolvaj. (egyenlőre olcsóbb addig fenntartani egy vegetálást mint újra felépíteni egy rendszert, viszont 4 évre már inkább leépítenek ha marad a bűnöző Orbán.
és persze Bajnai vagy Gyurcsány se hófehér, és vannak náluk értelmesebb, kevésbé elvtelen csoportosulások mint CM vagy PM szerintem, de ennyire maffiaszerű és ilyen mértékű bűnözést még egyikőjük sem mutatott be.

Vesztes és nyertes pályázatokba volt belelátásom korábban és most is, de ami most megy az a maffiabűnözés korábban nem volt ilyen durva.Simán be sem tudod adni az 1 napra kiírt pályázatokra az anyagodat ha nem fogadod el hogy a negyedét a pártkasszába visszavegyék... simán lekádereznek a Kubatov listáikból és a holdudvaron kívül gyakorlatilag nem nyerhet senki, ellenben korábban hagyták élni hagyni a különböző iparágakat pártsemlegesen a saját káderek preferálása mellett...

Mit látsz jobbnak, mint korábban, hogy egy maffiafőnök a belügyminiszter, vagy a kinyírt jogrendszert, vagy a kinyiírt demokratikus intézmáényrendszert, a recesszióba sülyedt gazdaságot egy Európai növekedés mellett, vagy mit?
A jobb módúak alkalmazotti Szja előnyében - kemény költségvetési áldozatok mellett - ki is merülhet amit pozitívnak láthatsz.
tokos. 2013. 06. 07. 22:48
Előzmény: #114  Knight Tyris
#121
Szia Tyris lovag,

Asszem ennyi nekem is elég volt az ittlétből. Inkább peca.
pitbull 2013. 06. 07. 17:04
Előzmény: #118  Knight Tyris
#120
A kormányokra nem is, csak a kormányok intézkedéseire. Amennyiben piacbarát egy kormány(Bajnai-Gyurcsány) azt szeretik, Ha piacgyűlölő(orbán) azt nem honorálják. A magyar állampapírokat szeretik a magas hozamok miatt(de csak azért mert nyugaton alacsonyak a hozamok). A részvényeket nem igazán veszik. Látják, hogy orbán alátesz a cégeknek ahol csak lehet, így a cégek nyereségessége nem biztosított. Az igazi befektetés nem az állampapírok adás-vétele magas kamatra, hanem a cégek részvényeinek a megvétele. Orbánékat már ismerte a részvényeket kedvelő befektetői kör, mint a rossz pénzt. Meg lehet nézni, hogy 1998-2002 között mennyit emelkedtek a magyar részvények. Semennyit. Ezek összefüggnek. Orbánnak van egy olyan víziója, hogy magának és klikkjének akarja összelopkodni a világ összes tőkéjét. Azért ehhez lesz egy két szava a világnak is.
Törölt felhasználó 2013. 06. 07. 16:02
Előzmény: #116  Knight Tyris
#119
Persze. Az is tény, hogy a kormány hiánycsökkentés melleti elkötelezettsége rősnek tűnik és ezt a piac is hitelesnek tartja már. A kérdés és a probléma azonban nem ez, mert ez tény. Hanem az, hogy a hiánycsökkentés milyen módszerekkel és milyen szerkezetben valósul meg.
Knight Tyris 2013. 06. 07. 15:59
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#118
de látok szerintem is sokkal nagyobb kiszámíthatóság lett volna az optimális, de amilyen a helyzet volt teljesen kiszámíthatóan képtelenség eltt volna intézkedni, de egy ettől kiszámíthatóbb reagálást nyilván szívesebben láttam volna

de most a piacolkról beszéltük
és le is írtam hogy különadók stb nélkül pl a piacok is lehetnének magasabban

csak azt mondtam, nem lehet egy az egyben következtetést levonni a piacokból at egyes kormányokra vonatkozóan
Knight Tyris 2013. 06. 07. 15:55
Előzmény: #116  Knight Tyris
#117
bocs
jav
Pénznyelő
Knight Tyris 2013. 06. 07. 15:54
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#116
Üdv pénznyelő, veled is régen beszéltünk.

Annyit azért hozzátennék, hogy igazad van jelentős ok a pénzbőség mindenhol, ami viszont Tokos mondanivalóját alátámasztja, hogy (csak fejből mondom) de úgy emlékszem a 10 éves hozamunk, alacsonyabbra ment mint az olasz vagy a portugál 10 éves.
ez már nem magyarázható csak a likviditásbőséggel. ez azt igazolja amit Tokos mond.

Szóval is - is a viszony
Törölt felhasználó 2013. 06. 07. 15:44
Előzmény: #113  Knight Tyris
#115
Ezek szerint a kormányok gazdasági működése közt semmilyen különbséget nem látsz ?
Knight Tyris 2013. 06. 07. 15:40
Előzmény: #109  tokos.
#114
Üdv Tokos jó látni
régen írtál, pont mint én is :o)

de asszem a mostani kivételtől eltekinteve én sem fogok jódarabig írni.
Knight Tyris 2013. 06. 07. 15:38
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#113
Nézd Cápaeledel, most a piacokról beszélünk, azokat pedik nagyon nagy részben a várakozások hajtják mozgatják a felfokozott várakozás hatása pedig jól látható és érezhető volt a kötvény és részvénypiacon is.

Lásd, mint Tokos is a 106-os hszében lényeglátóan egyból rátapintott erre.

de leírtam igen a különadók IS szerepet játszottak benne hogy a többi hasonló piachoz hasonlóan, kicsit jobban vagy ugyan úgy teljesítünk.
De (se kiugró se semmilyen) alulteljesítés amit igazolni akartál az NINCS ennyi.

"Röviden összefoglalva, a régióval összehasonlítva a BUX NEM TELJESÍT ALUL, (a DAX-al összevetni tévedés) de ha azt mondod, hogy a szektoradók nélkül magasabban lehetne az értéke, arra azt tudom válaszolni, hogy valószínűleg igen.
De hogy mennyivel az kérdés, lásd a lengyel indexet.
Törölt felhasználó 2013. 06. 07. 15:30
Előzmény: #106  tokos.
#112
"Pontosan ez volt, a szocikat már mindenki a pokolba kívánta, és minél biztosabb volt a vereségük, annál inkább javult a bizalom az ország iránt. "

Szerintem időben el vagy csúszva.
Ekkor a Bajnai kormány kezdődött.
Törölt felhasználó 2013. 06. 07. 15:29
Előzmény: #109  tokos.
#111
"Aztán valami egyszer csak történt, mert az állampapírok egyre többször mentek el rekord alacsony hozammal, és egyre gyakrabban volt többszörös túljegyzés."

"valami történt" - úgy hívják, hogy likviditásbőség. Az hozott több pénzt a feltörekvő piacokra is. És a meglévő kamatelőny vonzóvá tette a magyar papírokat. Az MNB pedig jókor és jóütemben kezdte és nyomja most is a kamatvágásokat.
Törölt felhasználó 2013. 06. 07. 15:28
Előzmény: #105  tokos.
#110
Te egyetértesz azzal hogy emberek 60000 Ft fizetésért dolgozzanak ?
tokos. 2013. 06. 07. 15:20
Előzmény: #107  pitbull
#109
Nem is beszéltem az Orbán szavazók várakozásáról, a piac kivánta a pokolba a szocikat.

Aztán Orbánek egy másik utat jártak, ami szembement sok dologgal, EU-s cégek érdekei, a pénzek birtokosainak érdekei.

Aztán valami egyszer csak történt, mert az állampapírok egyre többször mentek el rekord alacsony hozammal, és egyre gyakrabban volt többszörös túljegyzés.

Ez sem az orbán hívők bizalmát tükrözi...
pitbull 2013. 06. 07. 15:19
#108
Ha pedig sokan elmennek szavazni, azzal meg is kapják a kegyelemdöfést. Egyelőre a közvéleménykutatások a választásra jogosultak 50%-ra szólnak, a többi 50% véleményéről semmit nem tudunk. Nem hiszem, hogy azok annyira istenítenék orbánt, különben megmondanák.
pitbull 2013. 06. 07. 15:10
Előzmény: #106  tokos.
#107
Itt tulajdonképpen a piaci várakozásokról beszélünk nem pedig az orbán-hű magyar állampolgárok várakozásairól. A kettő nem ugyanaz, a tőzsdét az egyszerű magyar állampolgár még messziről sem csodálhatja, pénzhiány miatt. A PIAC várta a normális kormányzást, többek között én is, ehelyett a nyakunkba kaptunk egy gőgös, az egész világra haragudó, óvodás szinten álló, hisztiző bandát, akik még a 2/3 birtokában sem tudtak senkivel kibékülni. Sajnos eljátszották a lehetőségeiket, már csak választásra jogosultak 20-25 %-a támogatja őket(2010-ben ez még 33% volt). Azért görcsölnek a választási manipulációikkal, mert attól félnek, hogy ez a 20-25% is köddé válik.
tokos. 2013. 06. 07. 14:58
Előzmény: #95  Knight Tyris
#106
"és az is részben felfelé segítette , hogy volt egy felfokozott pozitív várakozás a kormányváltás miatt. "

Pontosan ez volt, a szocikat már mindenki a pokolba kívánta, és minél biztosabb volt a vereségük, annál inkább javult a bizalom az ország iránt.

Azt hozzáteszem, utána viszont ezt a bizalmat alaposan eljátszották Orbánék, ez volt az egyik hatalmas hibájuk, a másik, meg hogy az igazi reformok elmaradtak.

Nagyon szívesen láttam volna a szadesz programjából több dolgot is megvalósítani a lin. adón kívül, pl. valódi több bitosítós egészségügy (nem a területi monopóliumosdi szoci módra), ha már a szadesz saját programjának megvalósításából semmire sem volt képes.
tokos. 2013. 06. 07. 14:51
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#105
Na ez a jó.
Egyszer azért rinyáltok, hogy miért nem csökkentik a közszféra költségeit, utána meg, mikor csökkentik az a baj.

pitbull 2013. 06. 07. 14:44
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
Csak törvény helyreállító politika lesz, ugyanis az EU erre fogja kötelezni őket, és elég jól be vannak kakilva, a látszat ellenére is. (eddig mindenben az EU utasításai szerint jártak el, ha megszorongatták a töküket, és adtak nekik 1000 sallert). Az összes EU-s pert elvesztették, amit ellenük Strassbourgban indítottak, mondhatnak akármit. Aki a világ eseményeit is követi, nemcsak Hír-tv-t, M1-t, M2-t, Duna TV-t, DunaWorld-ot szemgülledve néz, az tudja miről beszélek.
Törölt felhasználó 2013. 06. 07. 14:18
Előzmény: #102  pitbull
#103
"Már nem lesz törvény-kuszáló-, mindent megsarcoló politika"

Biztos vagy benne ? Felénk most az a divat hogy az embereket elküldik a hivatalokból és közmunkásokkal helyettesítik. Akit elküldtek az pedig mehet máshova közmunkásnak.
pitbull 2013. 06. 07. 14:08
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
Már nem lesz törvény-kuszáló-, mindent megsarcoló politika, ezért nem várható jelentősebb esés szerintem. A béka seggéből nehéz tovább esni. Ha marad a jelenlegi kormány 2014-ben még lehet, hogy emelkedni is fogunk. Ezt nem azért írom, mert annyira meg vagyok velük elégedve, de szorul a nyakuk körül a hurok!!!
Törölt felhasználó 2013. 06. 07. 13:56
Előzmény: #95  Knight Tyris
#101
"De válaszolok, igen a BUX-nak sikerült a jobban teljesítenie, több tényező miatt is, nyilván már folyamatban volt egy kiigazítás, ez javította a piaci szereplők hangulatát, és az is részben felfelé segítette , hogy volt egy felfokozott pozitív várakozás a kormányváltás miatt."

Már kezd alakulni, csak szerintem ez a jóval stabilabb kormányzás ez a bizalom miatt volt. Ezt vesztettük el és ezért süllyedtünk vissza. És sajnos szvsz még tovább fogunk:((

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek