Topiknyitó: Bacherachi_rabbi 2013. 01. 28. 11:36

FuturAqua VÍZOSZTALÉK 2028-ig (valójában 5788-ig)  

Shalom, itt a Bacherachi Rabbi.



Örömmel látjuk, hogy újabb hosszú évekre ihatjuk a FuturAqua forrásainak vizét, amely felüdíti a részvényeseket link .



A FuturAqua részvényekhez kapcsolódó új osztalékszelvények kinyomtatása során azonban kérjük a vállalkozást, hogy a rabbinikus hagyományoknak megfelelően és ne a hagyományos Gergely-naptár szerint (a goj hagyományokhoz kapcsolódó naptár alapján) járjon el.

Mint ismeretes, a zsidó időszámítás kezdete a világ teremtésének (pontosabban az ember teremtésének) időpontja: Kr. e. 3761. október 7. (tisri hónap 1.), vasárnap, 11 óra 10 perc 20 másodperc.



Hitközségi tagjaink, akik hagyományosan szelvényvágásból élnek és isznak, pánikba estek ugyanis, hogy csak 2028-ig jár(t) a vízosztalék, és így ők valami juttatásból kimaradnak.



Tisztelettel köszönjük.



A Teremtőnek 5773. esztendejében, Shevat hónap 17. napján



A Bacherachi Rabbi
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tib256
tib256 2019. 11. 01. 19:22
Előzmény: #27118  Metwolf
#27120
Nagyon jó a válaszod!
Fontos határvonalat húzni a régi lusta vezetőség, és az új szorgalmas vezetőség között.
goodquestion 2019. 11. 01. 19:21
Előzmény: #27118  Metwolf
#27119
Sok sikert hozzá! Követem a topikot és a fejleményeket. Lehet ebből még limitezés is idővel.
Metwolf
Metwolf 2019. 11. 01. 18:54
Előzmény: #27114  goodquestion
#27118

Egész pontosan 3 hónapja van teljesen új management, miután a régiek végleg lemondtak. A büfik meg hozzászoktak a limizetésehez, többszörözéshez az elmúlt időszakban, különösen 17 és 18 első felében. Abba bele sem gondolnak, hogy a régi IT hanyagságát meddig tart rendberakni, vagy egy céget reorganizálni, felépíteni egy vállalkozást. Csak egy példa, mikor Orbók átvette a SET-et az meddig is tartott, mire a régiek kitakarodtak onnan, kipucolta a csontvázakat, kifizette a büntiket, tartozásokat és elindult a felívelés? Nem 2 hónap volt. Mindezt csak a példa kedvéért hoztam fel.
Szerencsére itt nincs annyi csontváz és már látszanak a változás jelei. Persze azt is értem, hogy vannak, akik nem hisznek benne, vagy csak türelmetlenek, elfogadom.
Ettől még a tény tény marad, miszerint 1000-szer jobb kezekben van most a cég, mint az alapítása óta bármikor.
goodquestion 2019. 11. 01. 18:31
Előzmény: #27115  farkasfu
#27117
Erre a mondatra én is felfigyeltem. Ez tavaly januári? Kicsit olyan így lesz vagy úgy lesz megfogalmazás, gondolom az új projekt már bemutatásra került.
goodquestion 2019. 11. 01. 18:27
Előzmény: #27114  goodquestion
#27116
A bejegyzések, fotók és a mini hírek azt sugallják, hogy ez egy hosszú felfutású projekt, hosszútávú befektetés.
farkasfu
farkasfu 2019. 11. 01. 18:24
Előzmény: #27111  tib256
#27115
Igen erre gondoltam, de nem konkrétan a helyszínre, hanem a történésekre! 
A helyszín környezeti tanulmányát annak idején kiveséztük, talán innen tudta meg a vezetőség, hogy mit is vettek...no comment..!
Erről viszont hallanék szívesen:
"A FuturAqua Nyrt. menedzsmentje az új, nagy kapacitású vízbázist hamarosan bemutatásra kerülő új projektjéhez kívánja felhasználni, a rendelkezésre álló vízkészlet mellett azonban elképzelhető a remek logisztikai adottságokkal rendelkező ipari terület más irányú hasznosítása is. Pécs, 2018. január 15." 
goodquestion 2019. 11. 01. 18:18
Előzmény: #27110  zsoltee77
#27114
Megnéztem a fb oldalt, hát erősen hinni kell ebben. Pl. van egy "2 új épülettel bővült a telephely" bejegyzés, de csak térkövezéses, csatorna előkészítéses, a föld felé irányuló felvételeket találtam erről, ez lehet, az én hibám, fellengzősködésem. Viszont ha ekkora építkezés és fejlesztés zajlik, nem értem, miért értetlenkednek vagy türelmetlenkednek a tulajok itt a topikban hónapok óta.
tib256
tib256 2019. 11. 01. 17:17
#27113
A FuturAqua Nyrt. adásvételi előszerződést kötött egy rendkívül jó logisztikai adottságokkal és kiemelkedően nagy vízhozammal rendelkező vízbázis megvásárlására. A 9 hektáros ipari ingatlan Szekszárd keleti külterületi részén, a Keselyűsi út kivezető szakaszának északi oldalán található. A 89.697 négyzetméter térmértékű vízmű az M6-os autópálya "Szekszárd Centrum" lehajtójánál van, közvetlen aszfaltos útkapcsolattal. A telephely villamos energia ellátását saját, 250 kVa teljesítményű transzformátor biztosítja, amely a 22 kv-os nagyfeszültségű hálózathoz tartozik. A vízműtelep alakja szabályos téglalap, felszíne sík, gyepesített. Az ingatlan vételára 73 millió forint, az ehhez szükséges forrásbevonás lehetőségeit a FuturAqua Nyrt. menedzsmentje vizsgálja. A vízműtelepen összesen hét vízkút található, ezek közül kettő mélyfúrású kút: talpmélységük 370-375 méter, szűrőzésük 300 és350 méter mélységben található, összesített vízhozamuk 2850 liter percenként. Jelentős vízhozammal rendelkezik a terülten található öt darab sekély fúrású kút is, amelyek összesített vízhozama 8200 liter percenként. A kutak egy része már most is üzemképes, néhány üzemen kívül van helyezve, felújításuk-korszerűsítésük jelenleg folyamatban van. A vízkutak összesített vízhozama alapján a vízbázis kiemelkedő jelentőségűnek mondható. A FuturAqua Nyrt. menedzsmentje az új, nagy kapacitású vízbázist hamarosan bemutatásra kerülő új projektjéhez kívánja felhasználni, a rendelkezésre álló vízkészlet mellett azonban elképzelhető a remek logisztikai adottságokkal rendelkező ipari terület más irányú hasznosítása is. Pécs, 2018. január 15. 
tib256
tib256 2019. 11. 01. 16:59
Előzmény: #27108  farkasfu
#27111
Szia!
Az Alapi vízbázis 2 termelő kútból áll, és ott van a palackozó is, amit most újítanak fel, és modernizálnak.
Szvsz a Szekszárdira gondolhatsz.
zsoltee77
zsoltee77 2019. 11. 01. 15:40
Előzmény: #27107  goodquestion
#27110
Ha nem csak fellengzősködnél, rájönnél, hogy nyitott kapukat döngetsz. A cég honlapján és facebook oldalán vannak képek az építkezésről.
MARYENN
MARYENN 2019. 11. 01. 15:40
Előzmény: #27107  goodquestion
#27109
Én már tettem fel képeket korábban, mikor arra jártam. 
Egyébként Facebookon, a Futur Aqua Nyrt oldalán meg lehet nézni. 
farkasfu
farkasfu 2019. 11. 01. 14:29
Előzmény: #27102  goodquestion
#27108
Hoppá! Na ez kezd érdekes lenni számomra is. Mit lehet tudni az alapi vízbázisról, mert a tavaly vásárolt 7 kútból álló (ez egy másik vízbázis)  vízbázisról nagy a csend! (ha igaz, kocsimosásra jó) A végén még nem is a víz az úr??? 🙄
goodquestion 2019. 11. 01. 13:41
Előzmény: #27105  zsoltee77
#27107
Könnyen beszélsz, nincs messze tőletek, de valaki ígért képes beszámolót is, türelemmel megvárom. Azért köszi!
goodquestion 2019. 11. 01. 13:39
Előzmény: #27104  27400
#27106
Nem szoktam csekkolni saját vagy mások adatlapját, de a kedvedért megnéztem az enyémet. 1809db hsz cc. 2 év alatt. Hogy ebből hogyan jött ki neked napi átlag 50? :D Matekból jeles! Re: örülök, hogy nem kedvelsz. 
zsoltee77
zsoltee77 2019. 11. 01. 13:28
Előzmény: #27102  goodquestion
#27105
Azért érdemes megnézni most azt a területet, gőzerővel folyik a munka. ;)
27400
27400 2019. 11. 01. 13:24
Előzmény: #27103  goodquestion
#27104
Regisztrációd óta napi átlag 50 kommenteddel kíméld meg ezt a fórumot a szaktudásodtól.
Nem az 50 a sok hanem az átlag és ezt 1 éven át tenni.
Sosem kedveltem a mindenhez IS értő embereket ( kivétel Chuck Norris ).
goodquestion 2019. 11. 01. 13:09
Előzmény: #27102  goodquestion
#27103
Persze lehet, hogy csak csúnyán beragadtál, láttunk már erre példát, hidd el ez nem segít.
goodquestion 2019. 11. 01. 13:06
Előzmény: #27101  tib256
#27102
Szerintem túl sok science fiction-t nézhettél. Milyen alapi vízbázis? A múltkor aki arra járt, valami rozsdás kerítéssel övezett telekről és elavult víznyerő gépről tudósított. És milyen informatikusok? Ez úgy hangzik kb. mint a SET blockchain laboratóriuma, kész röhej. Vagy lemaradtam nagy közzétételekről? Énekből jeles! ;)
tib256
tib256 2019. 11. 01. 12:52
#27101
Még egy észrevétel, mert akkor jutott eszembe,mikor lenyomtam az elküld gombot.
Talán ez jobb hasonlat. 
Pár éve lehetett látni az NG-ban, hogy a Norvég kormány a Spitzbergákon létrehozott egy Magbankot abból a célból, hogy megőrizze a lehető legtöbb ismert élelmiszernövény magját egy globális katasztrófa esetére.
Mikor elkezdtem nézni, akkor olyan gondolatok futottak át a fejemen, mint, " - Ne, ez komoly? , - Erre pénzt áldoznak, és ne is keveset?! , Mégis mitől félnek ennyire? ...stb. hasonlók.
 
Valóban megcsinálták a fagyos sziklába vájt bankot, ahol befőttes üvegekben tárolnak szépen felcímkézve mindenféle magot, genetikai állomány.Az embereknél hasonló az Őssejt bank, mikor köldökzsinórból vesznek vért, és teszik folyékony nitrogén tartályba, hogy azt az utókornak megőrizzék, ilyen olyan célból. Azt mindenki tudja, hogy ezek tárolásáért nem kevés pénzeket gyűjtenek be az egész világon. Nem, nem tudom, hogy számszerűsítve ez mennyi lehet, de bizonyos értelemben, üzleti oldalról nézve, ez is egy fajta üzlet ahol profit keletkezik, és ha a sejtésem nem csal akkor nem keveset.
De említhetném azt a példát is, hogy csak Dél-Koreában, csak egy év alatt, csak egy Game esetében milyen hatalmas pénzeket hagynak ott a digitális tárcáikon a játékosok, mondhatni nem létező dolgokra. 
Föl lehet tenni a kérdést, csak a fenti 3 példa esetében mindenkinek önmagában, hogy  ( de ezeket is lehetne még sorolni ), ki, mennyi pénzt kockáztatott volna az elején ezen ötletek születésénél arra, hogy majd ez egyszer valóság lesz, és piaca is lesz. 
Itt Magyarországon szerintem nem sokan tudják azt elképzelni, ahogy emberek a világ bármely pontján, mondjuk a FuturAqua által létrehozott kereskedelmi egységgel a waterreummal fognak majd, a digitális pénztárcájukon keresztül, az okostelefonjuk segítségével fizetni a vízért, olyan tokennel amit előtte dollárért vásároltak meg, vagy indiai rúpiáért, vagy Nigiréiai Naira-al.
Én elképzelhetőnek tartom, mert a fenti 3 példára is elmondható az, hogy az elején az utca embere talán halálra ítélte volna még az ötletet magát is, de mégis valóság lett, és mégis működik, vagy a Magbank esetében működtetik. 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek